PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Silnik, miska olejowa. Potrzebna pilna pomoc!



Doman12
7th-November-2016, 19:27
Witam Panowie i Panie. Mam do Was prośbę. Niestety mój Fx35 2004 wystawil mi kopyto. Poszło porządnie- dwie dziury w bloku silnika wielkości pięści, wszystko w drobny mak 😧 Potrzebuję nowego silnika- znalezłem porządnego speca od regeneracji całych bloków silnika- rozmawiałem z nim przez telefon wszystko super- silniki sprowadza z Niemiec, części ze stanów i z zachodu. Ogólnie super rzecz jednak czas.... na tą chwilę nie wiadomo, czy z regeneracją silnika dla mnie wyrobił by się do końca grudnia. A ja nie mam tyle czasu. Znalazłem silnik na Allegro z Nowego Tomyśla-czytałem na forum,że firma znana- ma wiele silników do FXa. Oczywiście u mnie rykoszetem dostał rozrusznik- też do wymiany-też niby mają na sprzedaż. Nie w tym rzecz. Ustaliłem, ze silnik maja typowo od FXa jednak bez napędu na 4-jaki jest u mnie. Potrzebuje wobec tego miski olejowej- z mojego rzecz jasna sie nie nadaje. I w tym tkwi problem. Możecie pokazać mi tą konkretną miskę? Totalnie nie mogę znaleźć informacji, jak ona wygląda i czy bedzie ok, gdy kupię ją osobno- bo z silnikiem nie dostanę. Będę też wdzięczny za jakieś konkretne linki etc. mogą być konkretne słupki silinka. Dobra. Teraz czas na wnioski- FX 2004 z przebiegiem niecałe 200000 km wystawia kopyto. Ulga, bo klęknął na A1 tydzień po tym, jak zawiózł mnie i przywiózł z wakacji we Włoszech. Tam koszty by mnie pogrążyły. Myślę, że przede wszystkim kwestia oleju (choć mogę się mylić). Olej wymieniany w kwietniu tego roku. Dodatkowo w lutym wrzucony w gaz Stag ze wtryskiwaczami Barracuda. Czytałem dużo o tym i niektórzy twierdzą że kwestia gazu. Ja osobiście nyślę o oleju. Zalałem opisanym na forum 10W40 Castrola. Doradźcie co zrobić, by jak już wkleje tym razem ponad 12000 zl w jego naprawe nie powtorzyc bledu. Czy w Waszej opinii w ogole oplaca sie naprawiac? Ratujcie pilnie!

Doman12
7th-November-2016, 19:39
8657

8659

8660

Tak to właśnoe wygląda ��

tiger456
7th-November-2016, 19:46
Współczuję, ale wytłumacz mi 1. Gdzie masz informację o zalewaniu tego silnika 10W40 i w dodatku Castrola??? Powiem tak, jeszcze gorszy od tego co wlałeś byłby tylko minerał. No nic, stało się i trzeba naprawić. Czy możesz się pochwalić kim jest ta osoba która sprowadza silniki z Niemiec? Czy przypadkiem nie chce jakichś zaliczek?

butrym81
7th-November-2016, 19:47
Współczuję. Seryjny panewka wciąż działa.
Kwestie speców i magikó od regeneracji przerabiał ostatnio kolega Sabi82. Nie wyszło to najlepiej.
Pogadaj z tymi z Nowego Tomyśla, może akurat, napewno najszybciej bo i tak tanio nie będzie

Black
7th-November-2016, 19:51
silniki sprowadza z Niemiec,

to nie ten sam co oferował sprowadzenie silnika koledze sabi82?,chciał zaliczke 7K i ponoć opinie ma fatalne.

Grzes
7th-November-2016, 21:12
Kiedyś był program w TVNTurbo "Turbo kamera" z gościem z Nowego Tomyśla, który 2 lata wymieniał silnik w jakimś samochodzie. W programie tym w tle były też Infiniti. Więc uczulam i zwiększyć czujność. Osobiście w Nowym Tomyślu sam robiłem zakup i kupiłem prawie 3 lata temu komplet kół 21" z prawie nowymi oponami i czujnikami. Mimo transakcji internetowej i kwoty przedpłaty 8tys wszystko było ok i z transakcji jestem zadowolony.

grabba
7th-November-2016, 22:07
Nie wiem, czy mówimy o tym samym człowieku z Nowego Tomyśla, ale ja od gościa daniels1500 (nick Alllegro) brałem miesiąc temu 4 oryginalne koła do EX37 - felgi, opony zimowe, czujniki. Koła w super stanie, przywiózł mi osobiście do Torunia.

Grzes
7th-November-2016, 22:21
Nie wiem, czy mówimy o tym samym człowieku z Nowego Tomyśla

Właśnie o to chodzi że ja też nie wiem. W każdym razie nawet tu na forum były ostrzeżenia przed transakcjami właśnie z gościem z Nowego Tomyśla. Nie wiem kogo autor posta miał na myśli. Tak jak pisałem ja z transakcji jestem zadowolony ale coś czuję że ci wszyscy sprzedawcy z częściami infiniti z Nowego Tomyśla, mają duże powiązania. Z poniższego wątku występuje już pod innym nickiem na A..ro.

http://www.ifans.pl/showthread.php?3053-Nie-polecam-sprzedaj%B1cego-na-Allegro-nissan_moto&highlight=nowy+tomy%B6l

Doman12
7th-November-2016, 22:35
Jeżeli chodzi o regenerację to mówię o kolesiu z Poznania to jest link do jego aukcji- nie wiem, nie bylem,nie widzialem- przez telefon wydaje sie konkretny i obeznany w temacie.
http://allegro.pl/silnik-nissan-350z-3-5-v6-gwarancja-wymiana-poznan-i6530981837.html

Jeżeli chodzi o olej to dałem du*y w 100% i wszystko w tym temacie.

Nowy Tomyśl to m.in. ta aukcja
http://allegro.pl/infiniti-fx35-3-5-v6-silnik-wymiana-gwarancja-i6293103047.html

Ale jestem w tej komfortowej sytuacji, ze silnik przeklada mi tesciu- swietny, doswiadczony mechanik. Wiec zalezy mi tylko na zakupie sprawnego motoru. Panowie a co z moim pytaniem?
Dzieki za wsparcie, ale wiem, ze to ja dalem tylka. Jak znajde wrzuce linka dot. tego oleju, choc wydaje mi sie, ze to nie na Ifans bylo tylko innym forum. NAuczka na przyszlosc- sluchac tylko Was. Czym wiec zalac swieza jednostke?

Doman12
7th-November-2016, 22:47
http://www.ifans.pl/archive/index.php/t-2972.html

Tutaj jest jakaś wzmianka, ale juz przestanę się pogrążać. Teraz trzeba za błedy płacic i wyciagnac wnioski.

grabba
7th-November-2016, 23:00
Ten kolega, który mi przywiózł koła ma na aAllegro 100% pozytywów. Wspominał mu, że kiedyś był w spółce z gościem, z którym teraz jest masa problemów.

tiger456
7th-November-2016, 23:01
Dobra, nie ma co drążyć. Odsyłam cię do naszego forumowego speca od olejów:

http://www.ifans.pl/member.php?1285-CzarnePaliwo

Tematy wlewania olejów do VQ35DE były już wałkowane. Napisz do niego i na pewno ci pomoże ;)

Doman12
7th-November-2016, 23:31
Dzięki Patryk. Napisane :) ale najpierw znajdźmy odpowiedni silnik bo z racji 4x4 jest duzy problem ��

stef
8th-November-2016, 00:11
ale potrzebna ci sama miska? moze nowa nie jest strasznie droga

Doman12
8th-November-2016, 00:48
Według mojej wiedzy miska wystarczy chodzi o to, ze naped przechodzi przez miske olejowa co sprawia ze musi byc docelowa od napedu 4x4 lub tyl- bo jak sie nie myle tez powinna pasowac. Ktos cos wiecej w tym temacie?

220483
8th-November-2016, 09:24
Zarówno z Danielem jak i Pawłem ( Nissan moto) można się dogadać. Kupowałem od nich sporo części. Z Danielem zawsze było w porządku, z Pawłem nie do końca ale sumarycznie po ilości części które od niego kupiłem to myślę że mogę go polecić.

Ologt
8th-November-2016, 09:46
Byłem w Nowym Tomyślu osobiście po jakieś tam pierdoły po to żeby to co sobie wybiorę to muszę dotknąć ,zobaczyć na własne oczy .Te wszystkie nicki z lokalizacji Nowy Tomyśl ,Poznań to jest ta sama firma tylko po prostu jest tam kilku gości którzy zajmują się sprzedażą części i każdy po prostu ma swój nick .Obsługa bardzo miła ,mogłem sobie wejść na halę i sam powybierać części, aczkolwiek ten program na TVN Turbo był właśnie o nich.

Doman12
8th-November-2016, 10:17
Zarówno z Danielem jak i Pawłem ( Nissan moto) można się dogadać. Kupowałem od nich sporo części. Z Danielem zawsze było w porządku, z Pawłem nie do końca ale sumarycznie po ilości części które od niego kupiłem to myślę że mogę go polecić.

Jak się z nimi skontaktować?

tiger456
8th-November-2016, 10:27
Również byłem w Nowym Tomyślu (Nissan Moto) po części i to co napisał Krzysiek to prawda. Bardzo miła atmosfera i najważniejsze jest to, że wchodziłeś na halę i wybierałeś to co chciałeś. Tylko z tego co mi wiadomo to tych kilka nicków powstało z rozłamu pracowników. Kiedyś na którejś aukcji wpadłem na taki opis: "Nie jesteśmy firmą Nissan Moto, proszę nas z nimi nie utożsamiać". Chyba, że to było celowe wprowadzenie w błąd. Doman, ja na twoim miejscu dogadałbym się z Pawłem, pojechałbym na miejsce żeby przy tobie go odpalił i podejmiesz decyzję. I tak nie wiesz co kupujesz, ale w pewien sposób będziesz spokojniejszy.

slepy62
8th-November-2016, 15:40
Według mojej wiedzy miska wystarczy chodzi o to, ze naped przechodzi przez miske olejowa co sprawia ze musi byc docelowa od napedu 4x4 lub tyl- bo jak sie nie myle tez powinna pasowac. Ktos cos wiecej w tym temacie?

Tylko nie wiem w końcu o czym piszesz bo w opisie masz G35 a piszesz o FX35, ale silnik ten sam i miska ta sama, do 4WD:
8661

ale sądzę że w PL powinieneś chyba taniej kupić - tyle że używkę...

z US na szybko paczką lotniczą wyjdzie jakieś $160 z kosztami

sabi82
8th-November-2016, 18:28
o ho ho

sabi82
8th-November-2016, 18:29
wspolczuje . u mnie podobnie tyle ze tylko obrucilo panewke ja robie remont poki co :)

Doman12
9th-November-2016, 01:02
Wiem wiem- slyszalem. Znam Twoj ból ��

Doman12
9th-November-2016, 15:58
Słuchajcie jestem właśnie po silnik. Według rozmowy z facetem nie należał on nigdy do nissan moto, potwierdził ich rozłam, nie wypowiadał sie najlepiej na ich temat. Koleś prowadzi firmę z ojcem, ma na imie Adrian. Silnik wygląda niezle, ale kupuje szczerze kota w worku, bo facet nie wie z jakiego to rocznika ani z jakim przebiegiem. Jest z tylnego napedu wiec temat miski pozostaje-musze ja przerzucić z innego auta. Z racji faktu ze rozrusznik dostal bedac tutaj na miejscu wezme rozrusznik od allegrowicza z nissan moto o nicku infiniti37. Koles umówił sie ze mna na stacji benzynowej-troche to dziwne, ale to tylko rozrusznik wiec zaryzykuje. Jezeli chodzi o kolesia od silnika to twierdzi, ze mial mnostwo tych silnikow i wszystkie padniete sa z gazu. Nie mial silnika ktory padl a nie był w gazie. Zaczalem sie zastanawiac czy to kwestia gazu, czy oleju. Jesli gazu to powaznie sie martwie. Moze suchość gazu sprawia, ze silnik pada wiec potrzebne jest wyjatkowo dobre smarowanie. Ja przejechalem niecale 10000 km na gazie i padl. Co o tym myslicie?

tiger456
9th-November-2016, 16:49
Z tym gazem to trochę w tym prawdy jest, ale nie do końca. Silnik VQ35DE posiada mechaniczną regulację luzu zaworowego i jeżeli jest źle zestrojona mapa LPG - benzyna, to pojawiają się problemy z zaworami. Skutkują one braniem oleju przez silnik i obniżeniem się kompresji na poszczególnych cylindrach. Wtedy nie dbając o odpowiedni poziom oleju zaczyna się zacierać (panewki). Można temu zapobiec. Ja już w swoim Infusiu zmieniłem komputer na Staga Qmax ostatniej generacji i jeżeli na którymś zakresie silnikowi brakuje na gazie, to występuje dotrysk benzyny. Najgorsza dla naszego silnika jest szybka jazda na autostradzie, gdzie zawory bardzo się przegrzewają z powodu ciągłości wysokich obrotów. Dlatego instalacja gazowa w VQ35DE jest bardzo wymagająca. U ciebie problemem prawdopodobnie nie był gaz, tylko olej na którym jeździłeś. Jest na forum kolega Ologt, który ma nalatane ponad 160000 km i wszystko na gazie. Miał instalację od nowości.

Doman12
17th-November-2016, 21:45
Słuchajcie. Okazuje się że mam bardzo nietypowa miske olejowa, która niestety nie nadaje się do przelozenia. Mianowicie z racji napedu AWD ktory przechodzi przez miske nie moge nigdzie takiej dostac. Ktoś wie o co chodzi? Jak rozwiazac ten problem? Sa dostepne rozne miski, ale zadna ktora pasuje do mojego. Ma ktos namiar na kogos kto chcialby taka miske zbyc? Albo pomoze mi w rozwiazaniu tego problemu? Obecnie mam trzy miski- wliczajac moja rozbita. Jestem zalamany. W zalaczniku przesylam miske o ktora mi chodzi. Znalazlem w Stanach. Napisane jest ze od G35 i Z350. Nic juz z tego nie rozumiem. :-(8697

Ologt
18th-November-2016, 00:50
Jest na forum kolega Ologt, który ma nalatane ponad 160000 km i wszystko na gazie. Miał instalację od nowości.
Już 180000km .LPG auto miało założone w servisie Nissana w Belgii od nowości .Oleju pilnuję zawsze żeby był na maxa .Olej wymieniam co 6000tys/km .Nie dopuszczm do tzw."suchych rozruchów" na zimnym silniku ,założyłem sobie wyłącznik pompy paliwa i przed odpaleniem zimnego silnika robię 3-4sek przekrętkę silnika samym rozrusznikiem żeby już powstało ciśnienie oleju i olej żeby "rozszedł" się po zakamarkach silnika.

stef
18th-November-2016, 09:08
Znajdź w sklepie w usa po vinie i zamów, to zdjęcie może być tylko poglądowe

djoneway
18th-November-2016, 10:32
Nie dopuszczm do tzw."suchych rozruchów" na zimnym silniku ,założyłem sobie wyłącznik pompy paliwa i przed odpaleniem zimnego silnika robię 3-4sek przekrętkę silnika samym rozrusznikiem żeby już powstało ciśnienie oleju i olej żeby "rozszedł" się po zakamarkach silnika.

Olo, to może ja nie potrzebnie wymieniałem ten wzmacniacz napięcia??:confused: Wcześniej kręcił mi na zimnym ok 4 sek. a teraz odpala od strzała i to może być niebezpieczne dla tego silnika??:doh:

slepy62
18th-November-2016, 12:16
Słuchajcie. Okazuje się że mam bardzo nietypowa miske olejowa, która niestety nie nadaje się do przelozenia. Mianowicie z racji napedu AWD ktory przechodzi przez miske nie moge nigdzie takiej dostac. Ktoś wie o co chodzi? Jak rozwiazac ten problem? Sa dostepne rozne miski, ale zadna ktora pasuje do mojego. Ma ktos namiar na kogos kto chcialby taka miske zbyc? Albo pomoze mi w rozwiazaniu tego problemu? Obecnie mam trzy miski- wliczajac moja rozbita. Jestem zalamany. W zalaczniku przesylam miske o ktora mi chodzi. Znalazlem w Stanach. Napisane jest ze od G35 i Z350. Nic juz z tego nie rozumiem. :-(8697

Wpisz po prostu numer VIN na stronie:
https://grubbsinfinitiparts.com/nissanparts/index.cfm?bodyColor=&trimColor=&BODY=W&ENGINE=VQ35HR&DRIVE=2WD&GRADE=BASE&TRANS=7AT&action=replacement&groupid=J&sectionid=650&partcode=65430J&jointvehid=13378&makeid=14&siteid=216759&illust_seq=01&partnumber=Part+Number&description=Keyword
- i wyszukaj dokładny nr katalogowy TWOJEJ miski,
wtedy możesz sobie poszukać używki (jak nie chcesz nowej) po numerze na allegro lub amerykańskim ebay'u
W serwisie cena będzie jak poniżej pisałem... oczywiście miski
bo zdjęcie które wkleiłeś według mnie - NIE JEST miską

W tym lub przyszłym tygodniu będę nadawał paczkę lotniczą z US - więc jak chcesz mogę ściągnąć
jak Ci się nie śpieszy - też w ciągu 2 tygodni będę nadawał z US paczkę morską - ale ta będzie dopiero prawdopodobnie w styczniu

8698

8699

8700

Ologt
18th-November-2016, 14:52
Olo, to może ja nie potrzebnie wymieniałem ten wzmacniacz napięcia?? Wcześniej kręcił mi na zimnym ok 4 sek. a teraz odpala od strzała i to może być niebezpieczne dla tego silnika??
Nie powinno , jestem po prostu przewrażliwiony.