PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dwa błędy P0021 oraz P0300 i Bezradnosc



krzaku
8th-November-2016, 17:59
Witam wszystkich forumowiczow , po ponad polrocznych zmaganiach z moim Infi ( miejscowi druciarze itd w koncu serwis infi Poznń ) postanowilem w koncu napisac na forum o problemie jaki trapi moj samochod i jednoczesnie prosic o pomoc . Z gory przepraszam za pisanie nowego posta ale jeszcze nie ogarniam forum .
Wiec do rzeczy moj infi to fx35 z 2004 roku bez gazu , a problem to dwa bledy jak w tytule czyli P0021 ( ustawienie polozenia walka rozrzadu zaworow dolotowych (A) nadmierne wyprzedzenie (rzad2) oraz P0300 (wykryte nieregularne wypadanie zaplonu) .Samochod kupile w lipcu i przy kupnie gosc mowil ze wymienial rorzad bo zaczynal grac , a swiesacy SES to prawdopodobnie czujnik polozenia walka rozrzadu ( kupilem urzywany orginalny wymienilem i nic ), SES objawial sie rowniez tym ze autko czasami palilo od strzalu a czasami trzeba bylo zakrecic okolo 3-4 sekund nic ponad to . Bylem u Japantecha we Wroclawiu i tak na dobra sprawe za wiele nie zdiagnozowal ( sprawdzic cisnienia na cylindrach oraz elektryke ). Powiedzieli rowniez ze jak gosc wsadzil rozrzad zamiennik a nie orginal to moze byc powod SES ,wiec cisnienia sprawdzilem i mam ponad 11 na kazdym cylindrze elektryki niesprawdzalem . Jakies 2 miesiace temu doszlo mi to wypadanie zaplonu wiec polecialem na Poznan a tam nie mogli sprawdzic ustawienia rozrzadu kompem bo pokazywalo wypadanie zapolonu , a po odlaczeniu prawej strony silnika cylindry 1,3,5 okazalo sie ze silnik praktycznie na to nie reaguje i wypisali zalecenia .(sprawdzic cisnienia na cylindrach , zamienic cewki z prawej strony silnika na lewa , oraz elektryke ) . Co o tym myslicie i czy macie jakies pomysly bo po malu :der: z gory dziekuje i pozdrawiam .

grabba
8th-November-2016, 19:06
Chyba tylko Coobcio coś na to poradzić. :) A tak poważnie, być może przy wymianie rozrządu coś gość spartolił. W pierwszej kolejności speawdziłbym cewki, czujnik położenia wału. A później zajrzał do rozrządu. Trochę grzebania, ale cudów to tam nie ma. Wszystko jest ładnie opisane w serwisówce - jest masa znaczników. Ciężko spieprzyć ustawienie rozrządu, jak się robi z serwisówką.

grabba
8th-November-2016, 19:07
Pobierz sobie serwisówkę i zrób diagnozę zgodnie z tym co jest tam napisane. Pewnie będziesz musiał mieć Consulta 3.

milo222
8th-November-2016, 22:49
a sprawdzałeś czy kable od cewek nie są pokręcony - przy maximie na forum gość miał podobny problem

Silnik chodzi równo ? co rozumiesz pod pojęciem ze po odpięciu cylindra 135 silnik nie reaguje ?

krzaku
9th-November-2016, 20:07
Dzieki Grabba za pomysl z ta serwisowka poszukam i sciagne jesli chodzi o Mr Coobcia to to chyba ostatecznosc bo slyszalem ze u niego z czasem kiepsko a i stolica daleko

krzaku
9th-November-2016, 20:22
a sprawdzałeś czy kable od cewek nie są pokręcony - przy maximie na forum gość miał podobny problem

Silnik chodzi równo ? co rozumiesz pod pojęciem ze po odpięciu cylindra 135 silnik nie reaguje ?
Sek w tym ze kabli nie sprawdzalem , szukam wlasnie jakiegos szpenia od kabelkow , a jesli chodzi o prace silnika to szalu nie ma ale i nie telepie buda poprostu czuje sie ze delikatnie nie rowno pracuje . Jesli chodzi o odpinanie tych cylindrow to polegalo to na tym ze na odpalonym silniku kompem odpieli mi prawa strone silnika czyli te trzy cylindry a silnik niezareagowal na to spadkiem obrotow itd. wiec wywnioskowali ze praktycznie pracuje tylko na trzech , niewiem o co chodzi zabardzo bo w momencie wyprzedzania albo na swiatlach (jak z boku stoi jakas golfina lum bmw-iu ) to z przyspieszeniem problemow nie mam choc tak jakby ten sam poczatek byl slaby do okolo 2000-2500 obr. puzniej to juz bajka :first:

maksiu432
21st-November-2016, 14:40
A może ktoś jakiś link podrzucić z tą serwisówką?

grabba
21st-November-2016, 17:14
Google - Infiniti Service Manuals

Coobcio
10th-December-2016, 12:40
Dla mnie oczywiste jest ze jak wymieniali rozrząd to mogli sie pomylić... Albo coś nie tak z samym rozrzadem.
Musisz jakiś interfejs podłączyć i sprawdzić na wolnych obrotach jakie jest ustawienie wałków ssavych powinno się mieścić w tolerancji +/- 0.5 stopnia

krzaku
14th-December-2016, 16:26
Dla mnie oczywiste jest ze jak wymieniali rozrząd to mogli sie pomylić... Albo coś nie tak z samym rozrzadem.
Musisz jakiś interfejs podłączyć i sprawdzić na wolnych obrotach jakie jest ustawienie wałków ssavych powinno się mieścić w tolerancji +/- 0.5 stopnia
Tak tez chcialem zrobic w infi Poznan ale po podlaczeniu okazalo sie ze mam za duzo bledow zwiazanych z zaplonem ( doszly po czasie ) i nie moga zczytac samego rozrzadu wiec musze najpierw uporac sie z tymi wypadajacymi zaplonami P0300 , tylko narazie czasowo nie wyrabiam .

Coobcio
15th-December-2016, 15:16
Jak rozrząd jest źle ustawiony to zapłon będzie wypadac. Trzeba w pierwszej kolejności jego sprawdzić

krzaku
2nd-January-2017, 16:05
Jak rozrząd jest źle ustawiony to zapłon będzie wypadac. Trzeba w pierwszej kolejności jego sprawdzić
Dzieki Ci bardzo w takim razie umawiam sie w japantechu we wrocku bo to niestety najbliższy mechanik ktory nie boi sie dotknac tego samochodu o rezultatach dam znac

Rysiek P
6th-January-2017, 01:18
A po co Ci mechanik, sam zdejmij obudowę rozrządu i sprawdź znaki. Prosta robota, myślę nawet ze było by cos widać po zdjęciu samych obudów wariatorów.

holdek
6th-January-2017, 23:56
japantechu we wrocku bo to niestety najbliższy mechanik ktory nie boi sie dotknac tego samochodu

Zawsze masz Infi Wrocek/Dlugoleka...

greg belial
18th-February-2017, 23:44
Tak ciężko z mechaniorami do FX 35 ? kurczaki...przecież to wolnossace V6 -żadnych udziwnień tam nie ma...jestem totalna amatorszczyzna w temacie napraw aut ale w swoich furka w 8/10 problemów daje sobie rade sam wiec jesli mógłbym coś doradzić po przeczytaniu Twojego posta to dlaczego wstawiłeś używany czujnik wałka?teraz tak-czy po wstawieniu tej używki powraca na kompie błąd wałka? jest spore prawdopodobieństwo że kupiłes uszkodzony czujnik-nie brałes tego pod uwage?Ja bym rozwiązał sprawe w punktach tak 1.wstawiasz nowy czujnik 2.kasujesz błedy 3.Jesli nie ma poprawy zrób co radzi Coobcio -dobierz się do rozrządu i wszystko w temacie.