PDA

Zobacz pe?n? wersj? : VDC off, slip, abs



Siemek
15th-November-2016, 18:52
Witam,

sytuacja jest następująca, wymieniłem opony na zimowe, po przejechaniu ok 200km zapaliła mi się dziś choinka na desce jak w temacie.

oem na lato to 225/40/r19 przód i 245/40/r19 tył
aktualnie mam 225/50/r17 przód i 225/55/r17 tył
zeszlej zimy jeździłem na zestawie 225/50/r17 przód i 235/50/r17 tył (nie było żadnych problemów)

na tył wrzucielem rozmiar 225/55/r17, bo dostałem ten komplet w bardzo dobrej cenie, zanim kupiłem sprawdziłem fora amerykańskie i taki zestaw zimowy jest dość popularny.

Posprawdzalem również czy różnica średnicy nie będzie zbyt duża w porównaniu do zestawu na lato. Niby wszystko mieści się granicy tolerancji ale jednak system zgłupiał.

sprawdze oczywiście czy temat rozwiąże się jak wrzucę zestaw letni (ale jest już schowany i zrobię to dopiero za 2tygodnie), natomiast w przyszłym tygodniu wymieniam amortyzatory z tylu i będę mógł obejrzeć okolice kół. Macie może jakieś pomysły co posprawdzać jak auto będzie na podnośniku? Czujnik abs, sensor prędkości? Poziom płynu hamulcowego oczywiście sprawdziłem i jest max.

Troche dziwne ze dopiero po 200km zaświeciły się kontrolki....

lukasz32
18th-November-2016, 02:42
Kiedyś tak miałem w lexusie, po założeniu zimówek i przejechaniu nie mniej niż 50km, z rana chonka. Skasowałem kablem i więcej się nie pojawiło. Ja podejrzewam, ze ruszyłem jakiś czujnik abs-u, ktoś mi również podpowiadał, ze "poziomowanie" samochodu się zmieniło i czujniki to wykryły.

Siemek
29th-November-2016, 17:51
Problem rozwiązany, winowajca to poluzowany czujnik abs, pewnie po wymianie przewodów hamulcowych został za słabo dokręcony.