PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ile km przejeżdżacie na OEM-owych tarczach i klockach w FX?



bobofruit
22nd-November-2016, 02:51
Poproszę Was o informację na ile km wystarczały wam OEM-owe tarcze i klocki w FX. Od założenia nowych do wymiany w wyniku zużycia.

1. Tarcze przód - ??km
2. Klocki przód - ??km

3. Tarcze tył - ??km
4. Klocki tył - ??km

Zdaje sobie sprawę, że to często kwestia indywidualnego stylu jazdy, ale interesują mnie średnie przebiegi jakich można oczekiwać po OEM-ach.

tiger456
22nd-November-2016, 09:00
Nie wiem jak to wygląda w przypadku FXa II gen, ale I gen na OEMach długo bez bicia tarcz nie pojeździ. Są za miękkie...

Grzes
22nd-November-2016, 09:01
Tarcze przód - 70tys
Klocki przód - 20 tys

Tarcze tył - jeszcze są (90 tys)
Klocki tył - ok 45 tys

bobofruit
22nd-November-2016, 09:23
Nie wiem jak to wygląda w przypadku FXa II gen, ale I gen na OEMach długo bez bicia tarcz nie pojeździ. Są za miękkie...

Znam te opisywane na forum przypadki pokrzywionych tarcz. Ostatnio zmienialem OEMy "dojechane" do konca zgodnie z zaleceniami producenta co do minimalnej grubosci i one nie bily na pewno do samego konca. Nie mam jednak pewnosci przy jakim przebiegu poprzedni wlasciciel je wymienial, wiec ciezko mi ocenic ich przebieg w km. Postanowilem zaryzykowac i wymienilem na OEMy. Stad moje pytanie na ile powinny mi wystarczyc nowe OEMy (zakladajac ze sie nie pokrzywia).

tiger456
22nd-November-2016, 10:02
To super, zobaczymy jak OEMy będą się sprawowały w II gen :)

stef
23rd-November-2016, 00:26
Przy 60 tys. wymieniałem tarcze i klocki przód oraz klocki tył. Tylne tarcze jeszcze są ok.