PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Głowice fx35 - wypalone gniazda



milo222
22nd-November-2016, 23:32
a więc wracam do tematu bo nie miałem czasu samochód stał aż wreszcie trafił do mechanika który ....wpierdzielił się do kanału i tyle było roboty :)

Powróciliśmy do tematu po ozdrowieniu i niestety po zmierzeniu ciśnienia na wszystkich cylindrach pokazał się zonk 1 cylinder prawie 0 , na 6 clindrze 8 bar na reszcie równo po 10.

Dwa padające cylindry to niestety cylindry na których miałem problem z wtryskami gazu i chyba za późno się zorientowałem... plus brak regulacji zaworów zrobił swoje . Wstępna ocena wypalone zawory :(

No cóż tak bywa nie ma co płakać.

Głowice będę ściągał aby zobaczyć czy da się zregenerować i tutaj pytanie. Rozrząd w vq35de jest na łańcuchu , mechanik mówi że po zdjęciu głowic rozrząd i tak też jest do zrobienia. Na pasku rozumiem że od razu się wymienia a czy na łańcuchu także ??? Mechanik mówi że jak ma nie ruszać rozrządu w sensie dawać nowe części to nawet nie mam mu zawracać głowy tematem bo nie będzie ryzykował że się coś wysypie.

Ok rozumiem go i ufam mu że nie robi mnie w bambuko ale warto zapytać szacowne grono. Skoro rozrząd to na jakich częściach oryginał czy tez takie mogą być jak tutaj ?

http://allegro.pl/rozrzad-kompletny-nissan-350z-murano-3-5-v6-03-07-i6477472990.html

Kolejne pytanie - jak już robie głowice to o czymś pamiętać ? Coobcio wspominał coś o zaworach wydechowych przy lpg - może ktoś rozwinąć temat ?

Koljne pytanie - zrzucę przy okazji miskę olejową i sprawdzę panewki czy warto je wymienić jeżeli sie nic nie dzieje ? czy tez nie ruszać ? samochód cały czas jeździł na 5w50 zmieniany co 7-8 tyś km

Jeżeli komuś się coś urodzi to będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)


ps. proszę moderatora o przeniesienie do działu silnika oraz zmianę tematu na " Głowice fx35 - wypalone gniazda"

Black
23rd-November-2016, 07:43
Przeniesione...

slepy62
23rd-November-2016, 09:09
Skoro rozrząd to na jakich częściach oryginał czy tez takie mogą być jak tutaj ?
http://allegro.pl/rozrzad-kompletny-nissan-350z-murano-3-5-v6-03-07-i6477472990.html


Cena na dziś poniżej (-20% + free shipping w US), pytanie za ile będzie w BLACK FRIDAY (z zatrzeżeniem że niekoniecznie dużo taniej)...

8727

Jak by ci mechanik spisał listę części - można w piątek zweryfikować ceny, jeżeli byłoby tego "dużo" (wartość) - to zakładam że koszt paczki lotniczej (jeżeli Ci zależy na czasie ) może być akceptowalny...

Ologt
23rd-November-2016, 09:40
Jakby cena w piątek była jeszcze niższa to ja na rozrząd też się piszę.

milo222
23rd-November-2016, 09:59
nie widzę tam pompy wody - na amazon są zestawy z pompą wody czy w naszym przypadku warto ją wymienić czy nie ?

slepy62
23rd-November-2016, 15:04
nie widzę tam pompy wody - na amazon są zestawy z pompą wody czy w naszym przypadku warto ją wymienić czy nie ?

Podaj link - sprawdzimy...

milo222
23rd-November-2016, 16:29
https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=fx35+timing+chain

są zestawy bez pompy są z pompa wody i takie z pompą wody i oleju .....

np https://www.amazon.com/Evergreen-TK3035WOPT-Timing-Chain-Water/dp/B00LLRNZXA/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1479911308&sr=8-4&keywords=fx35+timing+chain

thnx !

slepy62
23rd-November-2016, 19:34
https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=fx35+timing+chain

są zestawy bez pompy są z pompa wody i takie z pompą wody i oleju .....

np https://www.amazon.com/Evergreen-TK3035WOPT-Timing-Chain-Water/dp/B00LLRNZXA/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1479911308&sr=8-4&keywords=fx35+timing+chain

thnx !

Sorry ale ebay i Amazon tyle tego że.... sam poszukaj, sam wybierz, mogę Ci pomóc kupić i wysłac do PL,
ale nie będę siedział, porównywał, grzebał, sprawdzał czy to wysyłka z US czy z CHINA więc ...
jak na wstępie...

milo222
23rd-November-2016, 21:09
Irku oczywiście z góry dziękuje za wszelką pomoc i w żadnym wypadku nie chciałem zrzucać na Ciebie mojego wyboru.

Pytanie było ukierunkowane na to czy przy rozrządzie w fx35 wymieniać od razu pompę wody - w audi i fiacie tak robilem. Drugie pytanie co do pompy oleju wynikało z faktu że jest ona w zestawach i nie wiem czy czasem nie jest to już poprawiona pompa ( rev-up) czyli taka którą zaleca coobcio.

milo222
24th-November-2016, 14:06
Kolejne pytanie bo siedzę i liczę - zakładając że mamy do zrobienia dwie głowice , rozrząd uszczelki itp ile pi razy oko może wynieść robocizna ( nie liczę w tym firmy od głowic) czyli rozebranie i złożenie wszystkiego - 1500 zł, 2000 zł, 2500 zł, 3000 zł ? trochę babrania jest z 2 głowicami i rozrządem więc pewnie nie mniej niż 2000 zł ... zgadza się ?

Przekładka silnika to 1500-1700 zł jednak czy warto pakować się w używkę jeżeli panewki są ok - chyba nie bardzo

slepy62
24th-November-2016, 18:21
Pytanie było ukierunkowane na to czy przy rozrządzie w fx35 wymieniać od razu pompę wody - w audi i fiacie tak robilem. Drugie pytanie co do pompy oleju wynikało z faktu że jest ona w zestawach i nie wiem czy czasem nie jest to już poprawiona pompa ( rev-up) czyli taka którą zaleca coobcio.

To już pytania nie do mnie - specjaliści od silników lub lol "użytkownicy po przejściach" ...

milo222
25th-November-2016, 00:44
jak widać rozwodnicy silnikowi nic nie mówią :/

Kolejne pytanie ( ciekawe czy zostanie bez odpowiedzi :P) - zamawiam komplet uszczelek taki :
http://www.ebay.com/itm/Engine-Cylinder-Head-Gasket-Set-Stone-11042-CD327-fits-Infiniti-FX35-G35-2004-/351314610633?fits=Model%3AFX35&hash=item51cbfb89c9:g:I4MAAOSwqu9U3yrX&vxp=mtr

nie jest to oryginał... zastanawiam się jednak czy samych uszczelek pod głowicę nie zamówić OEM aby nie było zonka

Ologt
25th-November-2016, 01:42
jeżeli zamiennik to u nas taniej
http://allegro.pl/uszczelki-glowica-nissan-350z-3-5-v6-infinity-fx35-i6616247140.html

tiger456
25th-November-2016, 01:58
Coobcio poleca pompy z REV-UPa tylko dlatego, że są zrobione z bardziej wytrzymałych materiałów i w przypadku G35 gdzie jest bardzo blisko podłoża nie poddają się takim wibracjom...W FXie nie będzie to miało większego znaczenia czy założysz dedykowaną, czy REV-UPową pompę... Nie tworzy ona w żadnym wypadku wyższego ciśnienia jak już gdzieś przeczytałem, jest to bzdura. Wymiana silnika jest bez sensu, bo dbając o częstą wymianę porządnego oleju prawdopodobnie masz zadbany cały wał korbowodowy, a kupując używany podejmujesz ryzyko. Co do uszczelek to w żadnym wypadku nie zamawiałbym jakichś podrób, pchałbym tylko oryginał. VQ35DE zemści się za wszelkie oszczędzanie przy remoncie... Założenie nieoryginalnego rozrządu jeżeli masz zamiar jeździć FXem dłuższy czas też jest bez sensu. Wyciągnie ci się podrobiony łańcuch i po raz kolejny wymiana? Do tego nie tak dawno był przypadek, że po wymianie rozrządu (PRAWDOPODOBNIE!) na nieoryginalny silnik zaczął wariować. Co do miski olejowej i panewek, micha powinna zostać ściągnięta i sprawdzona pod kątem obecności "metali szlachetnych" po to, żeby dać ci odpowiedź w jakim stanie jest wał. Mogłoby się okazać, że skończyłeś remont głowic i za chwilę musisz remontować już cały silnik... Jak na razie w niczym więcej nie jestem w stanie ci pomóc.

milo222
25th-November-2016, 12:51
no to trochę mnie dobijasz bo sprawdzałem w serwisie i podstawowe części do rozrządu w serwisie kosztują 3600 zł !!! tutaj za komplet daje 1000 zł

Coobcio
26th-November-2016, 09:14
Pompy oleju maja tylko z innego materiału zrobione oba tryby - mniej sie wybijają od jazdy pod odcinką jak się lata i można na nich kręcić silnik do 8000 bez ryzyka że zewnętrzny pierścień pęknie.
Ciśnienia oleju nie wytwarzają większego... Takie rozwiązanie do sportu i modyfikowanych silników.

Ze względu na LPG zawory wydechowe ustal na takie luźne 0,35mm nawet 0,4 bo te 5 setek szybko się uklepie...

Co do rozrządu jak chesz przyoszczędzić to kup oryginalne oem Nissan:
- głowny łancuch rozrzadu
- oba łańcuszki miedzy wałkowe
- oba napinacze łancuszków miedzywałkowych

Jarek75
26th-November-2016, 11:02
http://www.topendpower.pl/c/pl/35_143_18_77/1/1/0/long/cz%C4%99%C5%9Bci+rozrz%C4%85du.html

milo222
26th-November-2016, 21:51
Ok Panie i Panowie sytuacja ma się tak obecnie że :

Tiger456 przeprowadził ze mną rozmowę motywacyjną ( thnx) i odpuszczam sobie kity z amazona bo dłuższa lektura różnych forów potwierdza ich wątpliwą jakość

Ponieważ nadal nie zdjąłem głowic to co się stało jej trochę strzelaniem w ślepo - może się zawór wypalił może się zwiesił a może chomik siedzi i zawija w sreberko :)

Decyzja jest taka że będę się starał na audiencje u Coobcia i już - jak robić to porządnie u kogoś kto ten silnik rozbierał

ps. Coobcie leci prv

tiger456
26th-November-2016, 22:21
Bardzo się cieszę, że posłuchałeś tego co ci powiedziałem. Dobry wybór! :)

Grucha
27th-November-2016, 00:42
a może chomik siedzi i zawija w sreberko :)


Miłosz, to był świstak.... coś Ci się już pomerdało z tego przejęcia motorem[emoji12][emoji12][emoji12]

...to tak dla rozładowania emocji, bo sam miałbym mega wkurw będąc w takiej sytuacji... trzymam kciuki, abyś ogarnął to sprawnie bez zbędnych kosztów i niespodzianek[emoji106]


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

milo222
27th-November-2016, 01:35
nawet nie wiem czy to w*****enie - jedynie może trochę bo kończę dom a wiadomo że to pompuje środki do dna :/

Dam rade , jak nie ja to kto ?! :P


poza tym mój szwagier powiedział że skoro mam zamiar jeździć dalej nim to czas go dociążyć car audio

milo222
5th-December-2016, 23:28
Witam - samochód został dziś odstawiony do szalonego mechanika :P (Coobcio) i dalej zobaczymy co się będzie działo . Ma dobre towarzystwo z fx II generacji z silnikiem do wymiany więc miejmy nadzieję że I generacja pokaże drugiej gdzie jej miejsce :)

Grucha
5th-December-2016, 23:43
Witam - samochód został dziś odstawiony do szalonego mechanika :P (Coobcio) i dalej zobaczymy co się będzie działo . Ma dobre towarzystwo z fx II generacji z silnikiem do wymiany więc miejmy nadzieję że I generacja pokaże drugiej gdzie jej miejsce :)

A co w silniku tej II się zadziało?


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

milo222
5th-December-2016, 23:59
A co w silniku tej II się zadziało?


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]


najpierw ktoś go naprawił aby teraz idzie już nowy - dawce przywieźli jak czekałem :)

milo222
6th-December-2016, 22:32
pierwsze info od Coobcia - zawory podparte a więc może okazać się że po regulacji wszystko wróci do normy ... idę odmawiać zdrowaśki

ps. a wszystko przez to że nie miałem baran czasu dać samochodu na regulację zaworów ...

Ologt
7th-December-2016, 01:45
Bo ciekawe komu byś dał jak nie Coobciowi ,skąd byś wziął popychacze na podmianę . Śledzę z niecierpliwością twój temat bo też mnie to czeka , tylko jakoś do Kuby trzeba się wbić.

tiger456
7th-December-2016, 11:00
Zrobić pomiar kompresji, jak wystarczająco wysoki i równy na każdym cylindrze to wmontować najnowszy sterownik LPG z dotryskiem benzyny na wyższych obrotach i cieszyć się jazdą...

milo222
7th-December-2016, 16:21
Zrobić pomiar kompresji, jak wystarczająco wysoki i równy na każdym cylindrze to wmontować najnowszy sterownik LPG z dotryskiem benzyny na wyższych obrotach i cieszyć się jazdą...

kolejne info 2 cewki walnięte i to prawdopodobnie przez mnie bo mogłem je odrobinę za siłowo wkładać ( choć kupowałem używki więc chu..wie)

Coobcio
8th-December-2016, 11:50
W jednej parze zaworow wydechowych na Lewej głowicy szklanki są 806 a luzu zaworowego absolutnie brak, najniższe produkowane szklanki to 798 po ich zamontowaniu będzie w granicach 7-8 setek luzu a powinno być 35 :D
Niestety wyregulować się nie da, wszystko jest absolutnie poza regulacjami dostepnych szklanek, niestety obie głowice do głowicowca oddaje i oby obeszło się bez wymiany gniazd i zaworów a standardowo, szlif gniazd zaworów oraz skracanie trzonków...
Z racji tego że do dołu silnika także miałem zajrzeć to wyjazd z pieca robimy i na stół operacyjny wlatuje.
Po naprawie obowiozkowo regulacja LPG !!!!

Wzorowa para zaworowa głowica L (od storny kierowcy) I para ssących, drugą sztukę dać szklankę 2-4 setki niższą i będzie idealna fabryka:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161207_194753_zpsyxflbg4d.jpg

Całościowo niestety tak pięknie nie jest dla przypomnienia fabryczne regulacje to 0,3mm ssące i 0,35mm wydechowe:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161207_194804_zpsxosrvoh5.jpg

djoneway
8th-December-2016, 13:06
milo222 i Coobcio, czy instalacja gazowa w tym silniku miała lubryfikację? Bo z chęcią bym zobaczył jak wyglądają zawory wydechowe... mnie to założyli do siebie i mam pewne obawy co do słuszności tego rozwiązania...

Coobcio
8th-December-2016, 13:42
Lubryfikacja była ale tak się zastanawiam na co ona miała by wpłynąć... Podstawą na LPG to jest odpowiedni skład mieszanki i to jest najlepsze zabezpieczenie gniazd i zaworów.
Jakby na PB jeździć na zbyt ubogiej mieszance to także bardzo przyspieszone by było degradowanie gniazd i zaworów...

milo222
8th-December-2016, 14:27
f@#$@#@#$@#$@$@K no nic musimy robić - tak jak pisałem w sms jestem jutro u Ciebie Coobcio - poszedł jeszcze prv


co do instalki lpg - stag na 2 reduktorach i niebieskich hanah które były wymieniane 3 razy bo się kefiły. Instalator jeden z bardziej polecanych więc trudno mi ocenić gdzie i kto popełnił błąd.

djoneway
8th-December-2016, 14:57
Ok ale chodzi mi o to czy np lubra nie zalepiła zaworów wydechowych, Coobcio jak możesz to zrób zdjęcie i wstaw na forum. Jak mi się skończy ten płyn lubryfikacyjny to chyba zlikwiduję to ustrojstwo bo i tak instalację mam porządnie skalibrowaną za pomocą sondy AFR. Pozdroo

milo222
8th-December-2016, 15:29
Ok ale chodzi mi o to czy np lubra nie zalepiła zaworów wydechowych, Coobcio jak możesz to zrób zdjęcie i wstaw na forum. Jak mi się skończy ten płyn lubryfikacyjny to chyba zlikwiduję to ustrojstwo bo i tak instalację mam porządnie skalibrowaną za pomocą sondy AFR. Pozdroo

lubryfikacji nie było bo większość opinii jest taka: podstawa to dobrze ustawiona instalka. Na Lpg forum masz przykłady pozalepianych silników od lubryfikacji.

Nie wiem gdzie u mnie był błąd - montował to podobno najlepszy spec od Staga w Polsce. Początkowo było ok po około 3 latach zaczęły lecieć wtryski hana. Niepotrzebie pozwoliłem na wymianę pojedyńczych co robili albo na tekst nie wiemy który pada niech Pan jeździ jak padnie całkowicie to wtedy się wymieni. To pewnie był błąd. Następnie doszło to że przy wymianie świec zobaczyłem ze miejsca montażu wtrysków gazu miały pełno opiłków od wiercenia. Wkur...em się ze nie potrafili tego sprzątnąć i pojechałem do innego mechanika od lpg który wsadził wszystkie nowe wtryski i było git choć potem okazało się że wystroił samochód na 280 KW a nie na KM bo mam błąd w dowodzie rejestracyjnym...

To tyle co mogę napisać - jutro jestem u Coobcia męczyć gitarę więc napiszę co będzie się działo dalej - robić robimy silnik czy coś jeszcze zobaczę bo kończę dom i jestem totalnie bez kasy :/

ps. no i do tego regulacja zaworów nie zrobiona w terminie ...

sirtrojan
8th-December-2016, 15:36
wystroił samochód na 280 KW a nie na KM

ale jak to?

co do regulacji zaworów to nie mogłeś jej zrobić - chyba ze szklankami. Tu nie ma klasycznej regulacji tylko hydrauliczna.

djoneway
8th-December-2016, 15:41
Tak Milo, widziałem już kiedyś te zdjęcia dlatego chciałem zobaczyć jak to u Ciebie wygląda ale jak nie miałeś lubry to po temacie. Ja właśnie mam ale wydaje mi się że to nie potrzebnie zamontowali. Auto z tego co wiem mam dobrze wystrojone, więc nie powinienem się niczego obawiać. Z tego co piszesz to jednak spartaczyli robotę jak nawet opiłek nie odkurzyli, coś mogło się dostać do środka... i :boom: Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzonka i jak najniższych kosztów, nikt nie chciał by przez to przechodzić, raportuj na bieżąco, 3mamko!

milo222
8th-December-2016, 15:49
dzięki - byłem bliski jego sprzedaży ale tak jak powiedział Tiger jaka jest alternatywa dla takiego samochodu ? ... brak poza nowszym modelem. Postanowienie jest takie więc że samochód zostaje ze mną do śmierci jako rodzinny wóz itd a kupie sobie jak się kiedyś odbiję g35c lub g37 i dam Coobciowi do uturbienia no chyba że trafi się 370z

... idę zagrać w totka lol

djoneway
8th-December-2016, 15:55
haha grunt to pozytywne nastawienie, jak go zrobisz to będzie jak nowy i będzie Ci jeszcze długo służył!:)infiok

lukasz32
8th-December-2016, 16:57
dzięki - byłem bliski jego sprzedaży ale tak jak powiedział Tiger jaka jest alternatywa dla takiego samochodu ? ... brak poza nowszym modelem. Postanowienie jest takie więc że samochód zostaje ze mną do śmierci jako rodzinny wóz itd a kupie sobie jak się kiedyś odbiję g35c lub g37 i dam Coobciowi do uturbienia no chyba że trafi się 370z

... idę zagrać w totka lol

Jaki miałeś przebieg na gazie i ile wynosiło średnie spalanie i jaki jest całkowity przebieg samochodu?

ps. Kiedy byłem mały, miałem taki jeden pojazd w LPG, który regularnie był ganiany "do odcięcia" na wszystkich biegach. 3 razy UPG robiłem, co 20kkm przepalona, później to już nawet sam planowałem głowice, ale gniazd o dziwo nie wypaliło :D

milo222
8th-December-2016, 16:59
gaz założony przy 64 tyś mil problem powstał przy 116 tyś mil.

Spalanie trasa 14 miasto koło 20-24 - tak mam ciężką girę

milo222
8th-December-2016, 17:01
ale jak to?

co do regulacji zaworów to nie mogłeś jej zrobić - chyba ze szklankami. Tu nie ma klasycznej regulacji tylko hydrauliczna.


tak wiem ze regulacja szklankami bo kurde jakiś rok temu gadałem o tym z Coobciem i mówił mi że przy gazie należny to zrobić szybko ...

Black
8th-December-2016, 19:14
Tu nie ma klasycznej regulacji tylko hydrauliczna.

hmm chyba raczej mechaniczna:)

Coobcio
9th-December-2016, 00:34
Dokładnie jest mechaniczna regulacja luzów zaworowych - wymienia się całe szklanki, są one od spodu opisane np. U798, U800, U802, U804... U838.
Ps. W Gaziutku pod złym kątem masz dysze od LPG no i rzeczywiście nie posprzątali wiórów po sobie - ciekawe ile z nich trafiło do silnika,
szkoda że nie chciało im się zdemontować kolektora ssącego by go prawidłowo nawiercić...
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161208_154345_zpsry8rcpiy.jpg

Ps. to nasz pierwszy wygrzebany piec z FX35 :D
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161208_163536_zpssclzfpcr.jpg

Dużo wygodniej w ten sposób zrobić jego przegląd :D
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161208_163428_zpsifio232r.jpg

Panewki w stanie perfekcyjnym:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161208_210444_zpsluuwkruw.jpg

Pierścionki już trochę podjechane to zapodamy nowe:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161208_164412_zpsgzfchtjf.jpg

Głowicę zrobioną będę mieć dopiero na wtorek/środę więc do końca przyszłęgo tygodnia powinno się udać poskładać wóz - będzie moc :)

Black
9th-December-2016, 08:12
milo222 gdzie ci montowali LPG?,bo jeżeli nie zdjęli kolektora to są zwykli druciarze i może warto przed nimi ostrzec tu na forum?.

lukasz32
9th-December-2016, 19:29
Ktoś tu się orientuje przy jakim przebiegu nalezy wymienić świece na lpg w infiniti?

sirtrojan
9th-December-2016, 20:30
dobra - bije się w pierś :)

tiger456
9th-December-2016, 20:47
Kiedyś słyszałem, że przy LPG platynowe świece powinno się wymieniać co 50000 km. Nie wiem ile w tym prawdy.

Ologt
9th-December-2016, 21:55
Panewki w stanie perfekcyjnym:

No i tu świetna wiadomość .A dlatego że większość uważa że to wada fabryczna .Pewnie wystarczy pilnować stanu oleju . Więc jak ktoś pierdoła to ma problem.

tiger456
9th-December-2016, 22:18
To nie jest żadna wada fabryczna. Ludziska nie dbają o olej albo leją coś pokroju Castrola i potem sieją zamęt, a wrażliwi użytkownicy VQ35DE cierpią :(

Ologt
9th-December-2016, 22:36
leją coś pokroju Castrola
Nie wiem Patryk czy jakby pilnowali stanu oleju nawet na Castrolu czy by coś się stało ? Fakt że Castrol to syf.




a wrażliwi użytkownicy VQ35DE cierpią

No ja już mam chyba obsesję codziennie słuchając pracę silnika.

tiger456
9th-December-2016, 22:50
Nie wiem jak to było w przypadku Korzenia. On miał Castrola zalanego i niestety Krzysiu remont :(

Ologt
9th-December-2016, 23:03
Ale czy pilnował stanu lub ktoś przed nim ??? Się już nie dowiemy.

milo222
10th-December-2016, 00:56
wróciłem z Warszawy przy okazji wizyt u Coobcia - poczciwy z niego człowiek :)

Jak widzicie wymiana oleju co 7 tyś robi swoje - stan zawsze pilnowany olej mobil lub elf 5w50 przy czym mam cięzką nogę ale nigdy nie pałowałem zimnego silnika.

Czy awaria jest tylko winą gazownika pewnie po częsci tak i pewnie moja bo dbając o to co teoretycznie powinno polecieć olałem inne rzeczy i może gdybym zrobił wcześniej regulacje zaworów i regulacje gazu to by problemu nie było choć... zgodnie z tym co powiedział Coobcio to problem gazu i silnika wynikał z faktu, iż przy wyższych obrotach i prędkości gaz nie był na to przygotowany i dawka mogła nie być wystarczająca.

Co do samego sposobu montażu to jak widać mam prawo być wkur@#$$ i jestem - gaz montowała firma PITEC z Poznania ( bardzo polecana na forum lpg) . Sprawę będę wyjaśniał. Gorzej że jak przeczyta ten post Wojtek to mnie zabije bo go wysłałem do PITECu na montaż gazu - musisz sprawdzić jak zamontowali u Ciebie.


Ogólnie silnik rozebrany ale Coobcio idzie jak burza głowice już się robią. Jeżeli nie wyjdą jakieś niespodziewane wydatki (choć budżet już dawno przekroczony :( ) to wrzucimy jeszcze decaty zamiast katalizatorów a potem jak się odbiję od dna to plenum spacer. Mimo że jest również propozycja ostrzejszych wałków to chyba już odpuszczę z uwagi na kasę jak i inne mody które Coobcio mi szczegółowo opisał za co z góry dziękuję.

ps. chciałbym również pochwalić Coobcia że cały przód samochodu ma zabezpieczony porządnie grubą folią tak aby nie było żadnych uszkodzeń

tiger456
10th-December-2016, 01:33
Najlepiej to naskładać sobie około 5000 zł i wtedy porządnie grzebnąć przy VQ. Zrobić mapę, wrzucić decaty, plenum spacer, mod MAF-a i jazda :)

Grucha
10th-December-2016, 01:46
Miłosz, ja też wróciłem dzisiaj z Warszawy ;)))

a za PITEC to Cię zamorduję!!!
jadę do nich w środę, bo mi chyba jeden wtrysk padł...na gazie chodzi nierówno i silnik drży wyraźnie....

Coobcio
10th-December-2016, 02:52
Oj regulacja zaworów nie wystarczyła by jednak, w twoim przypadku nie chodzi o brak dostępnych szklanek odpowiednio niskich szklanej do regulacji luzów zaworowych,
ale spójrzcie jak pięknie wypaliło i pogięło jeden z zaworów wydechowych:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161209_134217_zpskh7uq1va.jpg

Będzie pamiątka że hej :D
Tłokom także się oberwało ale nie wpływa to na ich działanie/szczelność - wiórki z kolektora ssącego musiały je tak porysować na samej górze nad pierścieniami:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161209_214042_zps5cqqep8b.jpg

Na szczęście aluminium miękkie, gładzie nie tknięte :)
Widok na dobranoc:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161209_223306_zpsuummsbyr.jpg

milo222
10th-December-2016, 14:37
Miłosz, ja też wróciłem dzisiaj z Warszawy ;)))

a za PITEC to Cię zamorduję!!!
jadę do nich w środę, bo mi chyba jeden wtrysk padł...na gazie chodzi nierówno i silnik drży wyraźnie....

wysłałem do nich zdjęcie ciekawe co mi napisze Pan PITEC

milo222
10th-December-2016, 14:40
Najlepiej to naskładać sobie około 5000 zł i wtedy porządnie grzebnąć przy VQ. Zrobić mapę, wrzucić decaty, plenum spacer, mod MAF-a i jazda :)


wiesz w 350Z czy g35c ma to sens a w naszych taczkach to już nie bardzo. Decaty wsadzam bo po pierwsze katalizatory pewnie juz na wymarciu no i dzwięk będzie jeszcze ładniejszy. Potem dołożę plenum spacer - stilena i filtr stożkowy już mam więc zabiorę się z audio bo szwagier już wierci dziurę w brzuchu ( 3 lata temu dostałem od niego 3 wzmacniacze ) :)

Coobcio
14th-December-2016, 08:42
Lecim :)
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161213_1316020_zpsygaftrxs.jpg

A tutaj upalona pamiątka:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161213_192411_zpslulwtdrt.jpg

Zawór totalnie był podparty dosłownie zero kontaktu z gniazdem zaworowym, w dodatku pogięty się :D

milo222
14th-December-2016, 11:01
Ooo bedzie pamiątka - postawie w gablocie albo zawioze do gazownika :second:

Black
14th-December-2016, 11:57
Ale lipa że PITEC tak schrzanił sprawę,są polecani na forum LPG jako jedni z najlepszych!.

milo222
14th-December-2016, 14:36
Ale lipa że PITEC tak schrzanił sprawę,są polecani na forum LPG jako jedni z najlepszych!.


czekam na odpowiedź od nich ponieważ minął 5 dzień od wysłania wiadomości ponowiłem dziś na wszystkie adres email. Zobaczymy czy dadzą odpowiedź czy też będę musiał przelać swoje żale na papier firmowy

ps. proszę aby do czasu odpowiedzi z firmy PITEC wątek ten pozostał wyłącznie pomiędzy nami użytkownikami tego forum

Grucha
14th-December-2016, 15:17
czekam na odpowiedź od nich ponieważ minął 5 dzień od wysłania wiadomości ponowiłem dziś na wszystkie adres email. Zobaczymy czy dadzą odpowiedź czy też będę musiał przelać swoje żale na papier firmowy

ps. proszę aby do czasu odpowiedzi z firmy PITEC wątek ten pozostał wyłącznie pomiędzy nami użytkownikami tego forum

To znaczy, że mam nie robić dymu dzisiaj?
Zaraz jadę po odbiór auta do nich...


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

sirtrojan
14th-December-2016, 15:25
tak przy okazji wrzuciłbym ten wątek na forum LPG skoro tak ich polecają.
To ewidentne zaniedbanie i błąd w sztuce.

Nie czepiałbym sie oczywiscie tego że zawory się podparły a raczej sposobu instalacji

milo222
14th-December-2016, 21:59
To znaczy, że mam nie robić dymu dzisiaj?
Zaraz jadę po odbiór auta do nich...


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

a rób rób bo nie wiem co u Ciebie zrobili

czekam na odpowiedź od nich i zobaczymy co z tego będzie

Samochód już gotowy - Coobcio go dociera a ja leże chory @#$@#$ we wtorek odbieram .

Grucha
14th-December-2016, 22:01
Ja odebrałem. Wtrysk na czwartym cylindrze padł - wymienili, chodzi ok...


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

milo222
14th-December-2016, 22:08
Ja odebrałem. Wtrysk na czwartym cylindrze padł - wymienili, chodzi ok...


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]
a co Ci za wtryski wsadzali w ogóle ??? bo wiem że z niebieskich han zrezygnowali i testowali jakieś nowe

Grucha
14th-December-2016, 22:15
Ja od początku miałem chyba dragony... sprawdzę...


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

Ologt
14th-December-2016, 22:20
Samochód już gotowy - Coobcio go dociera a ja leże chory @#$@#$ we wtorek odbieram .

Kurna ,expresowo Ci ogarną Coobcio silniczek .To prawie generalka zrobiona więc sprzęt na lata.

milo222
14th-December-2016, 22:38
Kurna ,expresowo Ci ogarną Coobcio silniczek .To prawie generalka zrobiona więc sprzęt na lata.

wierz mi jest generalka - prawie to było na początku a potem poleciało :dizzy::dizzy::dizzy::biggrin:

Coobcio
18th-December-2016, 14:01
No doszło trochę rzeczy przy okazji remontu głowić :D
Chociażby wleciały nowe wszystkie łańcuchy oraz górne napinacze oczywiście Oem Nissan nie jakiś tam śmietniki/zamiennik...
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161213_174818_zpstwepzbyn.jpg

Dodatkowo Łożyska w rolkach od osprzętu wymienione, termostat, poduszki silnikowe, nawet miska olejowa została zmieniona bowiem stara była dość mocno skorodowana a no i zapodany został krótszy pasek 6pk coby pozbyć się tej dużej pośredniej rolki...
Kartonik gruzu się nazbierał niezły po operacji:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161213_210549_zpspvr8wcjp.jpg

Tak wiec troszkę rzeczy wymagało wymiany nim można było ubrać piec i załadować go do karoseri:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161214_173104_zpsmctnqs9l.jpg

Silnik jak był out to całkowicie został spuszczony olej z konwertera i przy okazji drobny przeglądzik skrzyni + new oil:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161214_155822_zps3rnv65h4.jpg

Na tą chwilę już prawie 200km nalatane i wsio pracuje perfeckt jak w nowym wozie, żadnych szmerów z osprzętu silnika jak i samego silnika :D
A Układ wspomagania także otrzymał nowy przy okazji zrzucania maglownicy i pompy wspomagania...
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161217_112803_zpss5y0u1zf.jpg

milo222
18th-December-2016, 17:05
jestem we wtorek :slinka::slinka::slinka:



ps. ktoś chce kupić trochę części z FX dotykanych przez Coobcia :love::heh:

djoneway
18th-December-2016, 17:16
Wielkie uznanie i szacunek za kawał dobrej roboty Coobcio. Warto mieć takiego fachowca na forum👏

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Coobcio
20th-December-2016, 01:45
Dziękuje za miłe słowa !!
Tak więc INF odwiedził dziś nasze rolki by sprawdzić jak się ma i na jakim składzie mieszanki pracuje jego zreanimowany silnik.
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161219_200808_zps818smoym.jpg

Seryjne mapy silnikowe są typowo amerykańskie mieszanka uboższa a zapłon mocno wycofany:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161219_205526_zpsbzgq4sce.jpg

No a Gaziutek, był nie do opisania źle wystrojony, seryjne ECU podczas pracy Infa na gazie dokonywało maksymalnych korekt jakie tylko mogło czyli wydłużało czasy wtrysków o 25% ale mimo to nadal mieszanka lpg była szalenie uboga i niebezpieczna dla silnika - jak się okazało w tym przypadku zabójcza...

Tak wyglądała mapa komputera gazowego na początku - przed naszym strojeniem:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/Gaziurek%20przed_zpsk1zvsc73.jpg

A tak już po regulacjach na hamowni przy kontrolowaniu składu mieszanki za pomocą sondy szerokopasmowej:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/Gaziutek%20po_zpsy7ex23kb.jpg

Miejscami czasy wtrysków gazowych zostały wydłużone o przeszło 20% !!
No ale maszyna teraz działa wzorowo, śmiem twierdzić że jak instalacja gazowa będzie się stabilnie zachowywać to zawory i gniazda podczas jazdy na zasilaniu LPG zniosą większy przebieg jak na benzynie z tą amerykańską mapą :D

Black
20th-December-2016, 11:25
Widać że kawał dobrej roboty,chyba sam się kiedyś do ciebie wybiorę żeby wystroić moje G:) i zrobić konkretny przegląd.Millo powodzonka w eksploatacji,oby już nic złego z autem ci się nie przytrafiło-tak poza tym wciąż nie mogę uwierzyć że PITEC zrobił to co zrobił,mega druciarstwo!

milo222
20th-December-2016, 22:26
No i infuś w domu :) samochód odebrany w stanie salonowym , silnik chodzi jak perełka żadnych spadków obrotów, szarpań itp - co mogę powiedzieć COOBCIO dobra robota dziękuję

Chwilowo jestem padnięty więc krótko

Silnik został rozebrany na części pierwsze bo postanowiłem że jak robić to porządnie. Wszystko co było wątpliwe zostało wymienione. Doszły nowe poduchy silnika bo moje były w agonalnym stanie i kilkanaście innych pierdół ( a wiadomo kamyczek do kamyczka i ...). Zwalona została też skrzynia biegów i dostała czysty filtr i nowy olej itd itd. Coobcio na bierząco informował o postępach z fotkami i ewentualnych kosztach co się chwali :clap2:

Droga Warszawa Poznań pokonana w tępie do 140 km/h i nieprzekraczaniu 3 tys obrotów bo po pierwsze jeszcze się trochę boje czy się wszystko ułożyło:whistle: ( Coobcio mówi że już jest spoko) po drugie mam jeszcze letnie opony :rockon: po trzecie nie mam przeglądu technicznego :biggrin::doh:. Co mi się zdaje to to że ustabilizowało się i spadło spalanie ale to będe mógł potwierdzić później.


O kosztach .... hymm gentelmeni nie dyskutują :biggrin: ale założenia jakie są na forum co do porządnego remontu są dość dokładne. Oczywiście można zrobić remont spokojnie poniżej średniej kwoty 10 tyś pod warunkiem robienia całkowitego minimum i bez wymiany wielu części których stan jest już średni ... pytanie zostaje kiedy to się zemści. Wersja FX którą mam to sport ze wszystkim co było możliwe więc samochód będzie ze mną jeździł jeszcze długo stąd taka decyzja o remoncie.



ps. panewki jak widać po 190 tyś stan bdb więc warto dbać o olej i wymieniać go co 7 tyś jak to zawsze robię

Reszta odczuć za 2-3 tygodnie - sorki za chaotyczny opis ale padam

milo222
20th-December-2016, 22:28
Coobcio - zapomnieliśmy o 2 rzeczach

1. miałem dostać krzywą panewke
2. nie dostałem naklejek :| ( pewnie za mała moc wyszła na hamowni) :P

Coobcio
21st-December-2016, 10:53
Wyślę Ci Podkładki pod tablice i krzywy zawór - na PW Adresik proszę :)

milo222
21st-December-2016, 22:21
8811ok potrzebuje małej pomocy Panowie od kolektora dolotowego odchodzi wężyk taki cienki

na zdjeciu zaznaczyłem to - ( tutaj jest zaślepione) i dziś jak otworzyłem maskę okazało się że ten wężyk mam luźny tzn podłączony jest do górnej części kolektora ale nie wiem gdzie jest drugie podłączenie , pewnie gdzieś od dołu.


EDIT: znalazłem gnojka - to wężyk od ciśnienia LPG ...użyłem dodatkowych spinek teraz się nie wywinie :becky:

Coobcio
22nd-December-2016, 11:22
Tak to wyglądało w dniu wydania:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/FX35%202005%20silver%20LPG%20Glowice/20161214_210737_zpsaprb6ujo.jpg
Aż się dziwie że wypadło, turbo nie ma więc działają na ten przewodzić tylko podciśnienia :D
Też w sumie śmiesznie że przewód gazownicy dali taki składany z paru elementów zamiast jednolity...

milo222
22nd-December-2016, 15:42
no to ten niebieski - przewód jest dość krótki i dlatego zsunął się z miernika ciśnienia PS-02 - dziś jeździłem fura lata jak z salonu infiok

cavilon
29th-September-2019, 10:20
Jak często należy wykonywać KONTROLĘ luzów zaworowych w Q50 3,7 ? Co 60 tys? a na lpg co 30tys?
Jaki jest czas takiej operacji?
Jaki jest koszt KONTROLI luzów zaworowych?
Jaki jest koszt REGULACJI luzów zaworowych, robocizna + częsci

Jest duże zamieszanie w tym tamacie, może warto to jednoznacznie ustalić.

Wojtek