PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kontrolka AWD



krisp
29th-November-2016, 12:07
Panowie od wczoraj mam problem z kontrolką AWD.
W ciągu dnia na zakręcie lekko mnie zarzuciło i tylnym lewym kołem uderzyłem w krawężnik.
Prędkość była mała, krawężnik niski więc nic się nie stało - na oponie i feldze nie było śladu.
Od tego czasu (a może to tylko przypadek) co jakiś czas zapala się kontrolka AWD. Nie pali się cały czas, bardziej miga. Po zgaszeniu silnika gaśnie, czasami podczas postoju na światłach też gaśnie.
Macie pomysł co to może być ?

Tego dnia zmieniałem też koła na zimowe. Może to ma wpływ ?

tiger456
29th-November-2016, 13:56
Witaj kolego, polecam ci zrobić to co Janusz mi zawsze doradza :D

8739

krisp
29th-November-2016, 14:42
hehe,
Dzisiaj jeszcze poobserwuję i potem skorzystam z rady :)

davvvid
19th-February-2017, 14:43
Wczoraj po wymianie opon zasiwcila mi sie kontrolka awd, caly czas miga. Po zgaszeniu silnika I odpaleniu gasnie lecz po przejechaniu paru km spowrotem sie zaswieca. Wie ktos moze dla czego. ? ☺

stef
19th-February-2017, 20:38
Wczoraj po wymianie opon zasiwcila mi sie kontrolka awd, caly czas miga. Po zgaszeniu silnika I odpaleniu gasnie lecz po przejechaniu paru km spowrotem sie zaswieca. Wie ktos moze dla czego. ? 

Za duża różnica w średnicy kół?

davvvid
19th-February-2017, 21:11
Z przodu mam aktualnie 18" 235 60 a tyl 18" 265 60. Musialem z przodu na szybkiego zmienic a innych nie mialem. Zaskakuje mnie to auto.

stef
19th-February-2017, 21:18
No to masz odpowiedź. Prawdopodobnie masz teraz napęd tylko 2wd, i nie radzę jeździć z takim układem kół, bo nie jest to zdrowe dla napędów. Znam ludzi, którzy w autach 4wd sprawdzaja nawet czy bieżnik ma tą samą wysokość, żeby nie męczyć napędów.

sirtrojan
19th-February-2017, 21:41
Z przodu mam aktualnie 18" 235 60 a tyl 18" 265 60. Musialem z przodu na szybkiego zmienic a innych nie mialem. Zaskakuje mnie to auto

jak jest 60 to pewnie tak samo wysokie są ;)

stef skąd wiedziałeś ze miał inne koła na osiach ? nijak to z postów nie wynika poza tym że koła zostały zamienione na zimowe.

stef
19th-February-2017, 21:46
Dedukcja Watsonie :). Wczoraj studiowałem instrukcję :D , poważnie. Przy okazji znalazłem kilka rzeczy, o których nie wiedziałem. No a zmiana kół plus migająca kontrolka awd złożyło się w jedno. Co ciekawe przy różnicy kół miga wolno czyli ok. raz na 2s, natomiast jak miga szybko czyli ok. 2 razy na 1s oznacza przegrzany olej dyfra.

davvvid
20th-February-2017, 12:20
[QUOTE=sirtrojan;62199]jak jest 60 to pewnie tak samo wysokie są ;)

Niestety nie, I'm szersza tym wyzsza.. dzieki stef ��

sirtrojan
20th-February-2017, 13:02
widzisz to oczko na końcu ;) ;) ;)



Wczoraj studiowałem instrukcję

Instrukcję czyta sie dopiero jak już inne metody się nie sprawdzają :)