PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czasem gaśnie



Black
3rd-December-2016, 16:53
Ostatnio zdarzyło mi się (ostatnio znaczy wczoraj i dziś) że infi mi zgasło,raz po odpaleniu drugi w czasie jazdy kiedy dojeżdzałem do skrzyżowania.W obu przypadkach silnik odpalił za drugim razem bez najmniejszych problemów-nie pali się check,obroty w porządku więc zastanawiam się co może byc przyczyną i kiedy zgaśnie mi po raz kolejny.Ktoś miał podobny przypadek?,kurde obstawiam że może silniczek krokowy albo przepływka...no chyba że macie inne pomysły:)

tiger456
3rd-December-2016, 17:05
Black masz LPG?

Black
3rd-December-2016, 17:12
Black masz LPG?

Nie mam...

tiger456
3rd-December-2016, 17:21
Czyli mam rozumieć, że występuje to tylko na niskich obrotach?

Black
3rd-December-2016, 17:48
Wiesz co to dopiero dwa razy,po odpaleniu i przy dojeżdżaniu do skrzyżowania jak schodził z obrotów,jutro pojeżdże konkretniej i zaobserwuje uważniej.

tiger456
3rd-December-2016, 18:03
Jeżeli zauważysz, że to się dzieje podczas spadku obrotów to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż blaszka od przepustnicy jest oblepiona i trzeba ją wyczyścić. Przy okazji mając już środek do przepustnic warto dokładnie "wypsikać" przepływomierz :) Dodatkowy plus jest taki, że odejdzie ci problem (jeżeli by wystąpił) z długim kręceniem rozrusznikiem żeby odpalił silnik.

Black
3rd-December-2016, 18:55
Jakby nie było zajrzę jutro do przepustnicy,czyściłem ją ze 2 lata temu więc wszystko możliwe.Jeśli nie pomoże szukam dalej...

MelGibson
10th-February-2017, 16:40
Rozwiązałeś już problem ? Może też być przyczyną lewe powietrze gdzieś w dolocie (spadł wężyk, pęknięta rurka w dolocie), lub zanieczyszczony dolot, krokowiec, efektem jest osłabienie mocy na niskich obrotach i przygasanie, u mnie w P11.144 się właśnie coś takiego pojawiło, szczególnie jak jest zimny to przygasa i trzeba dodać troszkę gazu aby nie zgasł silnik całkiem (wieczorem muszę zajrzeć pod maskę). Podobne objawy miał szwagier przyczyną był pęknięty kolektor dolotowy. A przepustnicę czyściłem sprayem jakieś 4 miesiące temu i efektem była konieczność poddania strojenia przepływki, nie we wszyskich autach tak się dzieje bo naprawdę dobry gaziach mówił że nic się nie stanie jak przeprowadzę takie czyszczenie.

Black
10th-February-2017, 19:27
Zapomniałem o temacie,problem zniknął gdy zamieniłem kluczyki,podejrzewam że był problem z immobiliserem,stare kluczyki kiedyś upadły mi ze sporej wysokości i wkład w kluczyku uległ uszkodzeniu.