PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX 45 2006r Cykanie silnika



atomboy
7th-December-2016, 21:42
Cześć,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że na ciepłym silniku słyszę jakby cykanie. Mam wrażenie, że pojawiło się to wraz z zimą ale nie mam pewności. Mogło być od dawna a dopiero teraz zauważyłem.
Auto zachowuje się normalnie - ale miałem 2 takie objawy, że na wolnych obrotach jakby na chwilę się podniosły. To były 2 przypadki i dosłownie sekundowe podniesienie obrotów akurat zbiegło się w czasie kiedy zatankowałem na Arge 98pb a z tego co mówią znajomi lepiej nie tankować bo też jakieś cuda wychodziły, więc głównie teraz jeżdżę na 95 bo stacja pod drodze.

Cykanie brzmi trochę jakby któraś ze świec była niedokręcona bardzo podobny objaw miałem w Audi 2,5 TDI
nagrałem filmik może coś ktoś wymyśli

https://www.youtube.com/watch?v=ALnFB069ZiE

Nie sądzę, żeby to była panewka bo już bym miał po silniku po takim czasie :) jeśli już to może jakieś paski alternator? klima? rozrząd?

milo222
7th-December-2016, 22:07
wymień dla spokoju pasek klimy i alternatora u mnie pomogło na podobną rzecz - od czegoś musisz zacząć :)

atomboy
7th-December-2016, 22:11
Jutro się umówię do mechaniora, niech szuka zasugeruję mu tylko co mógłby sprawdzić. Mam nadzieję tylko, że to nie wtryskiwacz jakiś. Jaki objaw byłby przy wtrysku?

tiger456
7th-December-2016, 22:26
Na spokojnie z tymi panewkami, jak jest zimny silnik to odpal go, wysiądź z autka, otwórz maskę i posłuchaj czy nie masz pisku na osprzęcie jak już Miłosz słusznie stwierdził. To również będzie później słyszalne jako delikatne stuki. Jeżeli to nie będzie to, na 20l PB w zbiorniku wlej cały środek do czyszczenia wtrysków i od razu go wyjeździj. Zalecana jest ilość 1 buteleczka na około 60-70 l ale tylko i wyłącznie ze względu na ekologię. Jeżeli masz zalepione klapki od wtrysków to puszczą :)

tiger456
7th-December-2016, 22:27
Co do wtrysków to one nie tyle stukają co "klepią" :)

atomboy
7th-December-2016, 22:40
Na zimnym nie ma tego dźwięku, dopiero jak chwile pochodzi. Jak temp. przejdzie 130-150c. Nie daje mi to spokoju, zaleję STP nawet chyba mam w garażu.
Paliwa mam poniżej połowy zbiornika ale jutro pewnie już go wleję.
Wrzucam jeszcze fotki z błędów


8782
8783

W sumie do zrobienia i tak mam kontrolkę poduszki (mruga) chyba wtyczka pod siedzeniem.
Zaprogramować nowe czujniki ciśnienia powietrza do ECU

:).

tiger456
7th-December-2016, 22:45
Kontrolkę od poduszek można skasować samemu, ale wcześniej jak umiesz lutować to rozbierz fotel, kable od poduszek będziesz miał w 1 kostce 2 sztuki, rozetnij, zlutuj wyrzucając kostkę i po sprawie. Jak będziesz chciał usunąć poduszkę to zapraszam tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=TYRbpGWE9QU

Procedurę w przypadku FXa jeżeli nie zadziała mniej razy powtórz 5 razy :)

atomboy
7th-December-2016, 22:52
Właśnie kasowałem błąd już rok temu sposobem z filmiku, wtedy pomogło ale teraz po krótkiej jeździe błąd wywala ponownie. Chyba ta kostka szwankuje, macie może jakieś foty podglądowe dot. tej kostki? gdzieś widziałem i zapomniałem sobie gdzie to zapisałem :D

tiger456
7th-December-2016, 22:54
Znajdziesz bez problemu, tam masz tylko 1 grubszą kostkę od poduszek z 2 kablami :)

atomboy
7th-December-2016, 23:29
Ok, jutro się tym zajmę. Spróbuję zobaczyć czy kostkę da się uratować jeśli nie to zlutuję na stałe. Tylko bez wyciągania fotele pewnie się nie obędzie mało miejsca na manewry.
Ten "unknow" błąd to nie wiem czy nie - Intake Valve Timing Control Position Sensor, LH Bank 1 - P1140 przynajmniej tak jest w instrukcji kodów OBDII i tak jakby też chodzi o w trysk :)

tiger456
7th-December-2016, 23:41
Tak jak ci już kolego powiedziałem, zostaw około 20 l paliwka w baku, zalej całą buteleczkę tego STP (sam go stosuję) do czyszczenia wtrysków, a potem zaproś Janusza (jak poniżej) do garażu i po sprawie :)

8785

milo222
8th-December-2016, 00:06
możesz kupić tez obd http://allegro.pl/najtanszy-skaner-obd2-vscan-j-polski-od-dealera-i5466993981.html ja taki mam i działa świetnie

atomboy
8th-December-2016, 20:19
mam 2 linki OBD2 i jeden zaawansowany ale ten jeszcze się "robi" :). Dobra to tak, wlałem tego STP i przejechałem sporo kilosów. Wygląda, że są zmiany. Jest chyba ciszej albo już się sam sugeruję. Skasowałem też błąd poduszki ale nie robiłem lutu tylko dopiąłem wtyczkę była jakby luźna i jest na razie ok. Zniknęła kontrolka Check Engine Soon - czyżby po STP? podniosła znacząco pewnie kaloryczność paliwa, lepsze spalanie etc. Czyżby chodziło cały czas o złe paliwo? Jeśli tak to Ostatni raz zalewałem paliwo z Arge a wiele już o nich słyszałem nie chciałem wierzyć...

Link do filmu
https://www.youtube.com/watch?v=woGIoRLpGIo