PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujniki Ciśnienia - brak wskazań.



atomboy
8th-December-2016, 20:26
Krótka historia - czujnik, zwariował a raczej zdechł. Wymiana. Autko poleciało od Mecha do ASO nie potrafili ustawić.

Dzisiaj po poleceniach z forum pojechałem do spec-majstra od tego typu rzeczy. Diagnoza dosyć szybko, 1 wymieniony sprawny ale zagłusza te pozostałe oryginalne, które i tak są zdechnięte.
Wymiana pozostałych 3 czujników na takie aby ze sobą nie kolidowały. Wgrane do pamięci a teraz zestroić i tutaj jest problem bo spec-majster nie mógł za chiny się połączyć. Kombinował jak mógł.
Innych błędów brak więc nie powinno być problemu a jednak się nie udało jak do tej pory. Kontrolka świeci się na desce rozdzielczej stałym światłem. Przejechałem 30-40km od niego do domu ale czujki nie wskoczyły.

Gdzie szukać? czy też może jeszcze jeździć, może wypiąć aku?

sirtrojan
8th-December-2016, 21:07
hmm a może to olać ? :)

atomboy
8th-December-2016, 21:24
niby tak ale jak mi się coś świeci na desce to mnie aż skręca, musiałbym zakleić to czarną taśmą :lol: jeszcze chwilę powalczę i odpuszczę pewnie na jakiś czas... myślę nad resetem tym sposobem
https://www.youtube.com/watch?v=50LFQwgfae8

tas23
9th-December-2016, 10:15
U mnie jak kupiłem auto po pierwszym pompowaniu kół jednego czujnika nie widział. Jeździłem tak z 9 miesięcy (sprawdzając ciśnienie co ~miesiąc) i nagle, któregoś dnia po dopompowaniu opon ten jeden czujnik zaczął działać...:)

tiger456
9th-December-2016, 10:45
Infi tak ma, jak coś z elektroniki nie działa to można liczyć, że po czasie wróci do normy :D

janram
9th-December-2016, 14:24
Coś w tym jest, u mnie przy ustawieniu dźwigni biegów na D świeciły się światła cofania i włączała kamerka no i potem odeszło, minął chyba z rok i cisza.

Ologt
9th-December-2016, 22:30
hmm a może to olać ?

Jechać do salonu Infi (ja byłem na Krasnobrodzkiej w Wa-wie ) .Pojechałem na adaptację przepustnicy i kalibrację czujnika skrętu .Tak się stało że byłem na nie oryginalnych felgach 22" i bez czujników , więc wiadomo kontrolka od czujników świeci na stałe .Jakież było moje zdziwienie jak wracałem do domu że kontrolka się nie świeci (oczywiście na kompie same kreski ) . No cóż, nic chłopakom nie wspominałem o tym a tu taka niespodzianka .Widocznie jak wjeżdżali na serwis kontrolka ich za bardzo raziła w oczy . Myślę sobie wyłączyli na stałe i będę miał spokój .Po jakimś czasie koła się znudziły i poszły do sprzedania a założyłem oem-owe koła z czujnikami .Patrze w kompa a tam wyświetla się ciśnienie jakie jest w oponach .
Podsumowując - da się to wyłączyć tak że jak jeździsz bez czujników to nic się nie włączy , a jak masz czujniki to wszystko wraca do normy.
Acha , jadąc bez czujników ciągle po 100 kilometrach kontrolka się zapali ale już bez sygnału dźwiękowego , wyłączasz zapłon ,potem włączasz i masz znowu kontrolkę z bani na następne 100km ciągłej jazdy . Jeżdżąc po mieście kontrolki nie ujrzysz .

atomboy
9th-December-2016, 23:13
to takie pół środki - byłem w ASO (Kraków) to właśnie dzięki nim mam teraz stałe świecenie lampki i gwizdki przy ciśnieniu, panowie stwierdzili, że ustawić nie mogą bo jakiś tam błąd jest. Rozłożyli ręce i po sprawie - next. Raczej już tam nie pojadę, kasę oczywiście wzięli mniejszą po kłótni. Niech się yebią z takim partactwem. Po podobnej sytuacji zaopatrzyłem się w swoje linki OBD bo kasowanie za podpięcie takich pieniędzy to yebanie ludzi bez wazeliny. Sąsiedzi mają przynajmniej fajnie bo czytam ich za browarek :). Do rzeczy - bawiłem się też z ciśnieniem w oponach, różne poradniki z YT ale nic nie podziałało. U mnie na szczęście jest bez dźwięku tylko sygnalizuje na desce rozdzielczej, chyba bym zwariował gdyby jeszcze coś pikało.
Na usa forum widziałem jak gość zrobił sobie klon romu sterownika z samochodu i emulował pod linuxem, myślę czy tego nie zrobić. Znajdę odpowiedni wiersz i wywalę kontrolkę na zawsze ;D - ale najpierw pomęczę się bo chce żeby to działało.
Zwłaszcza, że za jakiś czas planuję przesiadkę na nowszy model a ludzie po mnie dostają autka cacy :D.

Myślę, czytam ech

Ologt
9th-December-2016, 23:33
to takie pół środki
Jakie pół środki ? Mi zrobili tak że jak nie ma czujników to kontrolka nie świeci , jak są to działa jak powinno.Co można więcej chcieć?
Ty masz ewidentnie problem z czujnikami albo z fachowcami .Czujniki kupiłeś oem-owe do Infi czy jakieś zamienniki ?Nowe czy używane?

atomboy
9th-December-2016, 23:57
Jakie pół środki ? Mi zrobili tak że jak nie ma czujników to kontrolka nie świeci czegoś nie doczytałem. Mam okna pootwierane różnych for na dwóch monitach i zgubiłem się :).
Najpierw miałem ori od znajomego ale efekt był taki sam, potem 1 CUB ale widzę, że on ma mocny sygnał i resztę ori zagłusza. Zresztą te pozostałe oryginalne jakie miałem sygnał z kolei był już bardzo słaby 2004r więc baterie padaki. Poszperałem i dobrane czujniki, które nie kolidują z CUBem wybór padł na Autel.

W renówce CUBy działają, mix CUB i Autel też świetnie działają ale ori reno i cub już nie a ori i autel tak :).
Kolega też ma w swoim infi - CUB i Autel działają.

Nawet wyjmowane było koło z CUB z dala od reszty czujników i pozostałe dopiero programowane tak jakby miały się zakłócać. Stan obecny to klon moich oryginalnych czujników do 1 CUB i 3 Autel. Powinno działać a przynajmniej innym działa.
Już się zastanawiam czy może w jakiś sposób komp samochodu uszkodzony?

a jeszcze jedno programowane były czujniki też z nowymi ID ale nie było efektu

Ologt
10th-December-2016, 00:11
Ciężki temat , consultem czujniki programowali ? Może 4 takie same powinny być ?

atomboy
11th-December-2016, 17:47
pytałem po serwisach i podzwoniłem po ASO mówią, że mogą być różne ale żeby sprawdzić czy wzajemnie się nie zakłócają. To o czym mówiłem wcześniej... Czy nowe ID czy klon komp powinien je przyjąć.
w ASO nie widziałem czym, bo wypełniałem stos papierów wtedy. Natomiast u mechaniora to był TPMS ATEQ VT56 prawdopodobnie.
Dzisiaj pozamieniałem nawet koła miejscami żeby zobaczyć czy coś ruszy :). Bez skutku.

djoneway
27th-January-2017, 00:13
Siema a więc sukces:) Za pomocą tej białej wtyczki do restowania TPMS oraz przypiętego do niej kabelka oraz aktywatora TPMS, w tym przypadku ATEQ VT56 udało się zaprogramować wszystkie czujniki. A więc tak, wprowadzasz system w tryb przyuczania za pomocą kabelka dotykając go w uziemiony punkt 5 razy po przekręceniu kluczyka na ON. Gdy konrolka zaczyna mrugać przystępujesz do wzbudzenia czujnika w lewym przednim kole i tak po kolei zgodnie ze wskazówkami zegara. Po każdym prawidłowym zaprogramowaniu czujnika autko mrugnie Ci 2 razy awaryjnymi a przy ostatnim kole kotrolka TPMS zniknie z pola widzenia i rażenia :humble:Acha i najlepiej żeby opony były rozgrzane, szybciej wtedy i bez problemowo pojazd przyswaja sobie czujniki.


Odsyłam do tematu jak znaleźć białą wtyczkę i co z nią zrobić: http://www.ifans.pl/showthread.php?1933-Programowanie-TMPS-zr%F3b-to-sam-)&highlight=tpms