PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX 37 - wahania obrotów...



Grucha
10th-December-2016, 02:33
Hej!
od kilku dni obserwuję dziwne zachowania mojego FX37... może ktoś miał podobne objawy i coś zasugeruje:

- na postoju odczuwam delikatne drżenie budy (na zimnym trochę mocniej, jak się rozgrzeje - słabiej) ale po podniesieniu maski i położeniu dłoni na motor nie wydaje się, aby jakoś wibrował ponad miarę,
- po zatrzymaniu, np. przy skrzyżowaniu, na parkingu (rozgrzany motor) po kilku chwilach następuje wahnięcie obrotów w dół, do 400/min lub nawet niżej (potrafią mrugnąć kontrolki),
- dzisiaj po powrocie z trasy zaparkowałem, wrzuciłem na skrzyni "P" i go przegazowałem tak do około 5000/min. Po puszczeniu gazu obroty opadły aż motor zgasł, zdławił się...
- mam nieodparte wrażenie, że dźwięk motoru jest jakby bardziej chrapliwy, szorstki

a może to nie motor a coś z układem wydechowym???

Ktoś, coś?

tiger456
10th-December-2016, 10:30
Hej Grucha :) Miałem kiedyś podobny problem i miało to związek z błędem w komputerze, po którym nie wyskoczył check. Doszło do obniżenia obrotów, jak podszedłeś do wydechu to wydawało się że autko nie "pali" na 1 z cylindrów i podczas przyspieszania dźwięk wydawał się bardziej głuchy. Co zrobiłem? Klema z akumulatora do góry na kilka godzin i potem Infek jak nowo narodzony. Problem nie wrócił :)

Grucha
13th-December-2016, 05:55
Obadam, czy zadziała...dzięki tiger456[emoji6]

Ktoś jeszcze może coś w temacie napisać?


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]