PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Błąd P1140 - czujnik.



atomboy
11th-December-2016, 17:57
Ok mam "nieznany" błąd P1140
w PL OBD twierdzą, że to "woda w układzie paliwowym" nie jest to prawdą, znalazłem na innych forach, że to jest:

Possible causes - Faulty Intake Valve Timing Control Solenoid Valve Bank 1
- Intake Valve Timing Control Solenoid Valve Bank 1 harness is open or shorted
- Intake Valve Timing Control Solenoid Valve Bank 1 circuit poor electrical connection
- Faulty Crankshaft Position Sensor - Faulty Camshaft Position Sensor

Objawy:
- Engine Light ON (or Service Engine Soon Warning Light)
- Possible engine lack/loss of power
- Possible engine rough idle

Mój objaw to będzie właśnie ten pierwszy - pozostałych na szczęście brak.

Prawdopodobnie to będzie ten czujnik (link do www)
http://x.nissanhelp.com/forums/sentra/16275-p1140-intake-valve-timing-control-position-sensor.html

ok, to teraz jak go nazwać żebym mógł kupić w jakimś PL sklepie? :D czy dobrze myślę, że to może być przyczyną kontrolki Servise Engine Soon ?

slepy62
11th-December-2016, 19:19
Prawdopodobnie to będzie ten czujnik (link do www)
http://x.nissanhelp.com/forums/sentra/16275-p1140-intake-valve-timing-control-position-sensor.html

ok, to teraz jak go nazwać żebym mógł kupić w jakimś PL sklepie? :D czy dobrze myślę, że to może być przyczyną kontrolki Servise Engine Soon ?


Trochę tych czujników jest - więc lepiej gdybyś wiedział o który dokładnie chodzi
w serwisach - jak widzę $70~$130 / na ebay $30~$40 (o ile to te same...)

8787

jak nie znajdziesz w PL - na przyszły wtorek~środę powinienem mieć w PL paczkę lotniczą ale wpierw - musisz wiedzieć który to czujnik

czujnik po zakupie musi jeszcze dotrzeć do Chicago - paczkę będę nadawał w czwartek - więc decyzja nie później niż do jutra do południa...

grabba
12th-December-2016, 06:38
Ściągnij z netu serwisówkę, poszukaj w niej kody błędu i znajdziesz instrukcję krok po kroku co sprawdzić i co ew. wymienić.

atomboy
12th-December-2016, 19:07
jeszcze chwile się wstrzymam, bo już raz kupiłem nie ten czujnik, wiem, że ich tam jest trochę :D. Właśnie przeglądam manuala. Choćby skały srały, wyeliminuję absolutnie wszystkie błędy z mojego dyliżansu ! :D

atomboy
1st-February-2017, 00:46
czujniki powymieniane, już się nie zgłaszają ale problem Check Engine Soon jest moim zdaniem katalizatory (bo podobno są wymienione na zbyt małe) dają ten problem. A może sonda lambda? spróbować z emulatorem sondy?

tiger456
1st-February-2017, 00:58
Sprawdź (jeżeli to jest coś przy sondzie):

- sprawność sondy lambda
- wiązkę sondy lambda
- czy kat nie jest zapchany a najlepiej to od razu go wytnij i zarzuć emulator sondy...