PDA

Zobacz pełną wersję : pozdrowienia z Elbląga

Max
24th-September-2010, 20:19
dobry wieczór,
witam serdecznie P.T. Forumowiczów
Jestem Max z Elbląga, woj. szuwarowo-błotne, "kocham" piękne samochody; :yo:
w najbliższym czasie zamierzam zmienić dotychczasową markę i przesiąść się na Infanta.

1) Chciałbym prosić o pomoc w sprawdzeniu jego zamorskiej historii najchętniej ze zdjęciami na podst. n-ru VIN - jak to uczynić korzystając z tego Forum? Jak sprawdzić, czy pojazd nie został rozbity w usa i od razu wywieziony do euroloandu?
2) Wybrany przeze mnie pojazd ( od 2 lat ) jeździ po kraju z tylnymi białymi ledami - a chyba powinien mieć przerobione światła na czerwono? czy za to grozi mandat, ile kosztuje ew. przeróbka i co jeszcze winno być przerobione w samochodzie z usa?

Dziękuję za ew. pomoc, pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu
Max

Jacob_USA
24th-September-2010, 21:18
Pamietaj ze nigdy tak naprawde w 100% z crfaxu nie wyjdzie czy auto bylo uderzone czy nie ;)

rider
24th-September-2010, 21:23
Witaj

Masz rację ,owszem lampy powinien miec przerobione (zmienione) jesli nie chcesz naruszać prawa (lecz jak zauważyłeś dwa lata gość tak jeździ)
w najgorszym wypadku zostanie Ci zatrzymany dowód rejestracyjny i wtedy będziesz musiał przerobić lampy.
Jesli chodzi o sprawdzenie VINu - nie znam darmowej metody (ja płaciłem za sprawdzenie 30zł - myślę że warto) i mogę Ci sprawdzić VIN za 30 zł
(Jesli jest baza danych dla twojego VINU otrzymasz raport z autocheck oraz raport z copart , zdjęcia uszkodzonego auta , opis uszkodzeń , wycene auta oraz wycene rozmiaru szkód - wszystko powinno się odbyć w ciągi max kilku godzin roboczych) , ale może ktoś z forumowiczów zna tańszą lub zupełnie darmową metodę sprawdzania vinu ?!
No i wiadomo - taki raport może być a może go nie być i w obu tych przypadkach nie oznacza to że raport jest odpowiedzią na pytanie - czy auto nie było bite.

POzdro

Max
24th-September-2010, 21:35
Sirtrojan w innym wątku napisał:
"Jeśli chcesz sprawdzić historię swojego auta z czasów kiedy było jeszcze za Wielką Wodą ( USA/Kanada) wpisz jego numer VIN. Nasz człowiek w Stanach HENRY sprawdzi go a raport zostanie wyświetlony na forum."
Czy mam rozumieć, iż Henry sprawdza historię auta gratis - czy też czyni to samo, co my sami TUTAJ możemy zrobić - za opłatą?

rider
24th-September-2010, 21:53
jesli chcesz kupic auto i jestes powaznie zainteresowany - 30 zł to nie piniendze (przy globalnych kosztach zakupu auta to jakieś maleńkie promile)

to zdjecie uszkodzonego auta jakie jest w moim poprzednim poście:

http://www.ifans.pl/showthread.php?591-Pozdrowienia-od-Ridera-z-Marek-(pod-Waw)

jest właśnie z owego raportu za 30 zyli

pozdro

Max
24th-September-2010, 22:17
jasne że chcę. i nie ta drobna kasa ma znaczenie. Rzecz jednak w tym, że podobno są lepsze (obszerniejsze) źródła informacji zamorskiej - i oczekiwałem na wskazówki w tym zakresie. Chcę wpierw rozpoznać wszystkie możliwości ;))

sirtrojan
24th-September-2010, 22:57
2) Wybrany przeze mnie pojazd ( od 2 lat ) jeździ po kraju z tylnymi białymi ledami - a chyba powinien mieć przerobione światła na czerwono?
Max

Witamy na forum. :welcome:

jakaś literówka chyba bo pewnie jeździ z czerwonymi a powinien mieć pomarańczowe/biale. :)

co do carfax - sprawdziłem skrócony i twoje wypatrzone auto miało wystrzelone poduszki.

Jacob_USA
25th-September-2010, 01:36
Przykra informacja... Co do Henrego tak on sprawdza za free jest dealerem samochodowym w stanach rowniez z tego co wiem jest wstanie wyslac Efexa do Polszy

Max
25th-September-2010, 14:13
fakt, literówka się wkradła. niemniej dziękuję za info, zdjątka już obejrzałem - aż szkoda..