PDA

Zobacz pe?n? wersj? : VK45DE - obrócone panewki



Mammothpl
13th-December-2016, 12:42
Tworzę nowy wątek, chociaż widzę, że podobne były już poruszane

Otóż po prawie dwóch latach użytkowania i mnie dopadła zmora tego silnika - obrócone panewki podczas jazdy. Silnik nie dawał żadnych ostrzeżeń, żadnych nowych dźwięków, olej był zawsze na odpowiednim poziomie. Prawdopodobnie wysiadła pompa oleju. Stoję przed koniecznością remontu silnika. I teraz pytanie - skąd części? Jakie źródło (sklepy USA?) Czy też może swap całego silnika? Znalazłem co prawda na Allegro wystawione dwa silniki 4.5V8, ale po przeanalizowaniu i wybadaniu sieci nie mam zaufania do sprzedającego. No i jest zagwozdka. Wolę jednak zrobić remont, chcę tym samochodem pojeździć jeszcze kilka lat... W tej chwili silnik ma przebieg ok. 220.000 km. Z góry dzięki za pomoc.

MarianoS81
15th-December-2016, 14:57
Ja osobiście odezwał bym się do Coobcia na forum lub poszukał telefonu na Google - "Coobcio garage". Będziesz miał 100% pewność że auto jest dobrze zdobione, przynajmniej ja bym tak zrobił, chociaż do Warszawy mam 200 km. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

milo222
15th-December-2016, 15:17
no cóż części ogólnie są dostępne również zamienniki niestety te co będziesz potrzebował to tylko ASO więc cena niemała (zamienniki są kiepskiej jakości) Remont podraża najczęściej rozrząd bowiem to już minimum około 2 tyś za części. Następnie dochodzą duperele które wychodzą w praniu i wierz mi potrafią przy wartości nawet 80 zł z sztukę zajść za skórę jak nazbiera się ich multum. U mnie początkowo zakładany budżet zwiększył sie o prawie 30 % ale zawsze coś wyjdzie, a część rzeczy robisz już bo jak robić to porządnie i nie ma sensu np zostawiać części starego oleju w skrzyni biegów skoro masz ją wyciągniętą lub bawić się w ratowanie uszczelki bo dobrze wygląda.


Jeżeli masz zamiar oddać samochód do mechanika to tylko takiego co już robił taki silnik bo z tym różnie są dobrzy i są ..... Mój stoi u Cooobcia tzn już docierany jest silnik. Musiałem przejechać 300 km do niego ale skoro już miałem robić to robić porządnie i u kogoś kto zna ten silnik i może doradzić.
Jak chcesz dam Ci nr tefonu do Coobcia - daj znać na prv . Jak przetrawisz specyficzne podejście Coobcia do klienta i jego wieczne zakręcenie ( zbyt dużo na głowie zapewne) to będziesz zadowolony.

Pozdro

ps. masz gaz ?

Adam_77
15th-December-2016, 19:33
Jak przetrawisz specyficzne podejście Coobcia do klienta

Yyyy to znaczy jakie??

tiger456
15th-December-2016, 19:37
Specyficzne, kto miał z Kubą do czynienia wie o co chodzi ;)

milo222
15th-December-2016, 20:33
hehe no dokładnie :party: oczywiście podtekst był na pozytywne specyficzne podejście :heh::heh::heh: