PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Błąd P0430



MarianoS81
22nd-December-2016, 17:46
Już po raz drugi moje Infi wyskoczyło z błędem P0430 - Catalyst System Efficiency Below Threshold Bank 2, raz na gazie, dziś gdy na Pb bo gaz wyłączyłem aby sprawdzić czy błąd się znowu pojawi. Jechałem stałą prędkością (delikatnie) 60 km/h, 1500 obr/min gdy ten błąd się pojawił(na gazie było identycznie). Świece były wymieniane miesiąc temu. Teraz się zastanawiam czy padł katalizator czy może jeszcze coś sprawdzić zanim się wezmę za katy. Przerabiał ktoś katy(wycięcie, emulatory i itp)?
Pozdrawiam
Mariusz

tiger456
22nd-December-2016, 19:40
To wcale nie muszą być katy...Sprawdź czy sondy są w porządku.

krisp
22nd-December-2016, 19:50
Miałem to samo tydzień temu. Błąd pojawiał się na LPG i po przełączeniu na PB. Kasowałem za każdym razem. Od tygodnia jeżdżę tylko na PB i błędu nie ma.
Jutro umówiony jestem w warsztacie z gazem, więc będę wiedział czy to jego wina.
Jak uda ci się Mariano coś ustalić daj znać.

MarianoS81
22nd-December-2016, 20:01
Jutro sprawdzę jeszcze układ dolotowy, bo czyscilem przepustnice parę dni temu, może źle coś złożyłem i łapie lewego powietrza a może to tylko zbieg okoliczności.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

MarianoS81
23rd-December-2016, 21:57
Dziś rozebrałem i złożyłem dolot, na razie bez błędu. Sondy są dobre, więc pozostają chyba tylko katy.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

grabba
24th-December-2016, 00:03
Jeździsz głównie po mieście? Moze warto go przeciągnąć gdzieś na trasie? Moze katy są zapchane.

krisp
24th-December-2016, 09:56
U mnie jak się okazało błąd spowodowały padnięte dwa wtryski LPG. Dodatkowo miałem też błąd wypadania cylindrów. Jazda na samym PB była bez błędów.

MarianoS81
24th-December-2016, 10:06
Jeździsz głównie po mieście? Moze warto go przeciągnąć gdzieś na trasie? Moze katy są zapchane.
Jeżdżę głównie po mieście, dziś go trochę przeciągnę poza miastem, zobaczymy. Tak przy okazji Wszystkiego Najlepszego z. okazji Świąt dla Wszystkich. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Adam_77
24th-December-2016, 16:40
Podlacz obd i zobacz jakie masz korekty paliwowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lukasz32
25th-December-2016, 17:22
Mnie wyskakiwało cos takiego w lexusie i w infi raz na kwartał, kiedy jeździłem "trasą" jak dziadek: 6ty bieg i 1600 obr. Żadne regulacje, wymiany, nie pomagały. Lex był bez katów, infi wciąż je ma. Od pół roku tego nie widzę.

MarianoS81
27th-December-2016, 20:02
Witam
Nagrałem filmik z korektami może się przyda. 5 min bujania się po mieście. Jak na razie błąd nie wyskakuje, zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam
link https://youtu.be/-ifYC788x8M

grabba
27th-December-2016, 23:40
U mnie na Torque Pro chwilowe korekty wahaja się góra +- 10% ... U Ciebie pojawią się korekty > 20%, a to już zdecydowanie za dużo.

MarianoS81
28th-December-2016, 00:38
Czyli za bogato? To było na LPG, sprawdzę jeszcze jutro jak jest na Pb, jak będą mniejsze korekty to podjadę do gazownika bo chyba jest za bogato, dobrze myślę?

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

grabba
28th-December-2016, 10:00
Jeżeli korekty masz na plus to jest za ubogo.

Adam_77
28th-December-2016, 15:04
Według mnie instalacja lpg chodzi dobrze , tzw piki 20-25+ są normalnym zjawiskiem .
Korekty ltft są na poziomie 3% dla mnie ok, nie pokazałeś baku 1 jak to tam wyglada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MarianoS81
28th-December-2016, 16:44
Nie pokazywałem banku 1 bo błąd wyrzucało zawsze na banku 2. W środę jestem umówiony z gazownikiem bo ma mi trochę podciągnąć pływak w butli bo mi wchodzi tylko 39l gazu. Nagram korekty po jego strojeniu. Zobaczymy czy coś się zmieni. PS. Na Pb korekty są przeważnie na minusie niż na plusie.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka