PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Szum w głośnikach po wymianie ori radia na inne



egze81
30th-December-2016, 21:26
Panowie mam problem po wymianie ori radia w fx35 po lifcie na 2din 7". Po uruchomieniu radia kiedy załączy się ori wzmacniacz słychać z głośników szumy i inne jakieś zakłócenia i nie ma różnicy czy auto jest odpalone czy też nie szumy są cały czas na tym samym poziomie jedynie kiedy lekko milkną to gdy głośność radia zmniejsze na 0 . Próbowałem już chyba wszystkiego tzn. zamiany przewodów acc ze "stałym plusem" mostkowaniem załączania wzmacniacza "remote" z plusem i zero reakcji. Poprowadziłem nawet osobne zasilanie prosto od akumulatora i nadal zero poprawy. Dodam jeszcze że po podłączeniu samych głośników bez wzmacniacza szumów brak. Miał ktoś podobny problem lub doradzi co jeszcze mogę zrobić albo rozpisek pinow kostek bo może coś źle podłączyłem?


Mała aktualizacja informacji dziś wyciągnąłem ponownie radio z samochodu i po podłączeniu w domu do głośników samochodowych bez wzmacniacza są te same zakłócenia więc to jednak wina radia a nie instalacji w samochodzie wiec raczej oddam je do jakiegoś magia od radii samochodowych. Jakby ktoś miał jakieś sugestie co do szumów w głośnikach to będę wdzięczny.

milo222
30th-December-2016, 22:18
opisz system - jaki wzmacniacz ? jakie cinche ? jak jest to podłączone wszystko, jak uziemione itd itd

bez tego nikt Ci nie pomoże

egze81
30th-December-2016, 23:56
opisz system - jaki wzmacniacz ? jakie cinche ? jak jest to podłączone wszystko, jak uziemione itd itd

bez tego nikt Ci nie pomoże

Widzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem bo myślę że odpowiedzi na Twoje pytania są powyżej a do tego jak znajdziesz cinch przy oryginalnej instalacji przy radiu bądź wzmacniaczu to masz mistrza.

milo222
31st-December-2016, 00:35
Widzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem bo myślę że odpowiedzi na Twoje pytania są powyżej a do tego jak znajdziesz cinch przy oryginalnej instalacji przy radiu bądź wzmacniaczu to masz mistrza.


istonie przeoczyłem że podłączyłeś radio do ori wzmacniacza - co do reszty twojego postu - masz rację mam za niską wiedzę na to aby podpinać radio w sposób który Ty to zrobiłeś choć nadal pozostaje pytanie jak to podłączyłeś wzmacniacz 1. do cinchy w twoim radiu 1. czy pod wejście głośnikowe które są z radia już zasilane co powoduje że sygnał wzmocniony idzie do wzmacniacza który jeszcze go wzmacnia i robi sieczkę ? :thumb:

choć co ja tam się znam :clock:

egze81
31st-December-2016, 11:11
Masz rację to ja popisałem się brakiem wiedzy i podpiąłem wzmocniony już sygnał pod wzmacniacz. Posiadasz wiedzę jak podłączyć rca z radia ze wzmacniaczem bez rca? Jakiś konwerter czy coś innego?

milo222
31st-December-2016, 18:24
Masz rację to ja popisałem się brakiem wiedzy i podpiąłem wzmocniony już sygnał pod wzmacniacz. Posiadasz wiedzę jak podłączyć rca z radia ze wzmacniaczem bez rca? Jakiś konwerter czy coś innego?

spoko wszyscy robimy czasem dziwne rzeczy ino nikt się nie przyznaje - nie jest to łatwe niestety i czasem warto podmienić wzmacniacz na taki co posiada specjale wejścia właśnie do podłączenia juz zasilanych lini z radia ( stare magnaty tak miały). Możesz użyć coś takiego http://multisort.pl/product/Konwerter-poziomu-sygnalu-audio,7909.html?gclid=Cj0KEQiAy53DBRCo4en29Zvcla0B EiQAVIDccwpzG0KqW4QffsG8LNTZRfyY4XNO_VUOeoxwxZq8I1 8aAhsR8P8HAQ

ale to niestety loteria i możesz nie mieć idealnego sygnału. Wiem ie razy mój szwagier składał i rozkładał swój samochód zanim osiągnął dźwięk idealny :eyebrows:

Ja bym spróbował zrobić coś innego - weź czysty sygnał z radia z cinczy i przerób kabel na końcówce podpinają pod wzmacniacz ( nie mam opisu wzmacniacza bose więc nie podpowiem czy na 100 % się da).

Zmieniałeś głośniki czy idziesz na fabrycznym sprzęcie ?

egze81
2nd-January-2017, 22:45
Wszystko jest fabryczne tylko radio zmienione. Przylutowałem cinche do przewodów głośnikowych co idą do wzmacniacza i podłączyłem do rca radia. Szumy zniknęły ale brak powera tzn taką głośność co miałem na 1/3 regulatora w oryginalnym radiu to w nowym musze zrobić na max do tego nie słychać w ogóle subwoofera.

milo222
2nd-January-2017, 23:44
Wszystko jest fabryczne tylko radio zmienione. Przylutowałem cinche do przewodów głośnikowych co idą do wzmacniacza i podłączyłem do rca radia. Szumy zniknęły ale brak powera tzn taką głośność co miałem na 1/3 regulatora w oryginalnym radiu to w nowym musze zrobić na max do tego nie słychać w ogóle subwoofera.


no to pozostaje
1. ominąć wzmacniacz bez subwoofera
2. 1+podłączyć subwoofer pod tani wzmacniacz niefirmowy ( subwoofer oem nie jest wymagający)
3. podłączyć radio pod inny wzmacniacz i wzmacniacz pod głośniki i subwoofer

pkt 3 nie ma sensu bez wymiany głośników - jak budżetowo to pkt 2 wystarczy ( wzmak będzie ok taki co będzie miał z 2x40 z możliwością mostkowania nawet nie musi być firmowy pewnie dorwiesz taki używany za 50 dyszek)

choc wiesz że to wszystko poza pkt 3 rzeźba :)

egze81
3rd-January-2017, 01:15
Kupię na próbę te konwertery można na nich ustawiać moc wyjścia z radia może akurat będzie w miarę zadowalajacy efekt a jak nie to pomyślę nad większą rzeźbą☺

milo222
3rd-January-2017, 10:53
Kupię na próbę te konwertery można na nich ustawiać moc wyjścia z radia może akurat będzie w miarę zadowalajacy efekt a jak nie to pomyślę nad większą rzeźbą☺

poczekaj poczekaj - gadałem jeszcze ze szwagrem specem od car audio - konwertery nic Ci nie dadzą bo jeżeli masz problem puszczając przez RCA to to samo będzie na konwerterach na 99 %. Mówi że jeżeli usilnie nie chcesz kombinować to najsensowniej jest podłączyć radio do głośników omijając oem wzmacniacz a subwoofer podłączyć przez jakiś prosty wzmacniacz nie za duży abyś nie musiał kombinować z ciągnięciem kabli od aku (choć tak powinno się zrobić)

Podesłał mi taki link - https://www.amazon.com/Amplifier-Integration-Harness-1995-2015-Infiniti/dp/B01DTED2TY

to jest teoretycznie przejściówka którą podłączasz do radia jak zmieniłeś fabryczne czyli tak jak u Ciebie. Może podejrzyj sobie ułożenie kabli bo wynika z tego że pierwsza myśl była ok sygnał bierzesz z rca z radia ino więcej kabli musisz podłączyć

egze81
3rd-January-2017, 20:34
Właśnie problem jest taki że na wyjściu na głośniki jest jakieś zakłócenie i szumi w glosnikach (przez wzmacniacz głośno na samych głośnikach dużo ciszej ale nadal słychać) przez rca jest bez szumów ale tak jakby sygnał z rca był za słaby dla tego wzmacniacza i gra to wszystko bez jaj. A kostki mam tak samo teraz zrobione jak w tym linku. Chyba że jeszcze jedna opcja oddam radio do jakiegoś magika niech ustali co robi zakłócenia i usunie problem bo gdy wszystko było podłączone pod wzmocniony sygnał z radia to wszystko było ok gdyby nie te szumy. A wiem na 100% że zakłócenia generuje radio.

milo222
3rd-January-2017, 22:41
no czasem jest tak że przy takich kombinacjach bez filtra się nie obejdzie niestety. Masz speca jakiegoś w Inowrocławiu ? jakby co mam kumpli z Twojego miasta więc mogę popytać :)

egze81
5th-January-2017, 22:08
Jakbyś był tak miły bo pytałem swoich znajomych i nikt mi nikogo konkretnego nie polecił

djoneway
26th-January-2020, 16:32
I jak tam udało się rozwiązać ten problem?

egze81
26th-January-2020, 16:51
I jak tam udało się rozwiązać ten problem?

Tak. Powrót do oryginału 😁