PDA

Zobacz pe?n? wersj? : skaczą obroty po remoncie silnika



sabi82
3rd-January-2017, 19:59
Witam dzis wkoncu odebrałem auto od mechanika po remoncie silnika (obrucona panewka) . I zauważyłem ze na wolnych obrotach co dokaldnie 30 sek silnik zmniejsza obroty i je podnosi i dziwny odglos wydaje maszyna przy tym. czym moze byc to spowodowane jakis fachowiec zna ten przypadek czy poprostu musze silnik dotrzec itp. ps. koszt remontu prawie 9 tysi

sirtrojan
3rd-January-2017, 22:24
reklamuj puki możesz.

grabba
3rd-January-2017, 23:06
Nie ma czegoś takiego, jak dotrzesz. Moze gdzieś lewe powietrze łapie?

sabi82
4th-January-2017, 00:30
mechanik mowi ze mam pojezdzic 1000km i przyjechac aby sprawdzic wszystko i wymienic olej. a czy to moze byc cos powaznego? czytalem ze wlasnie lewe powietrze ale dlaczego co 30 sek. mierzylem zegarkiem :)

Coobcio
5th-January-2017, 00:20
Odrazu musi być okey, okres docierania absolutnie nie wpłynie na kulture pracy silnika.
Obstawiam jak przedmówcy że jakaś nieszczelność jest w kolektorze ssącym.

Drzymek
5th-January-2017, 07:25
W g35 winowajcą skaczących obrotów często jest brak adaptacji przrpustnicy po jej rozłązeniu. Jeżeli w fx35 występuje taka procedura, to nie zaszkodzi jej zrobić.

Rysiek P
5th-January-2017, 23:35
Też jestem świeżo po remoncie, ale u mnie chodzi jak złoto. Nie za bardzo jestem przekonany o nieszczelności, bo to skutkuje wariatem ciągłym z obrotami, a przepustnice czyściłem bo mi gasł na rozgrzanym i wogóle nic nie adaptowałem, a nawet mam czym. Cos nie tak z tym remontem (i co to za cena? )

sabi82
6th-January-2017, 00:29
moze to komputer powoduje skoro jest to cyklicznie co 30 sek ale dopiero jak sie rozgrzeje silnik. Czy uważasz ze cena za mala?

sabi82
6th-January-2017, 00:36
a cena taka a nie inna bo znajomy z rodziny mechanik swoja prace policzyl skromniej niz dla kogos z ulicy. same czesci to koszt ok 6 tysi

Rysiek P
6th-January-2017, 11:52
Wydaje mi się ze cena z kosmosu, u mnie cena cześci wszystkich łącznie z olejami, płynem itp to ok 1200 zl, praca we własnym zakresie. Wymieniłem sobie tylko panewki korbowodowe, ponieważ silnik stukał, ale żadna się nie obróciła. Dla mnie usterka typowa jak dla 1.9 dci, nawet panewki tak samo zużyte (złuszczone). Już 4000km od naprawy i jest ok.
Powiem Ci, ze 9 tysi za naprawę to abstrakcja, albo nawymienianych części niepotrzebnie, albo guma na robocie. Jestem zdania ze przy obróconej panewce najważniejsza jest wymiana korbowodu, bo inaczej problem wróci. Wymieniłeś korbki?

krisp
6th-January-2017, 14:26
Jak dla mnie cena nie jest jak panewka wyszła bokiem. U mnie faktura była na 10tys.

sabi82
6th-January-2017, 17:50
wymienilem rozrzad itp pampe oleju , uszczelki nowe panewki cos bylo z walem robione ale nie wiem dokaldnie co podobno jest nominal, zawory etc sporo tego bylo zrobione wymienione mysle ze cena ok a kolega za remont 1200 zaplacil jak dobrze zrozumialem czyli sukces

220483
6th-January-2017, 19:00
Czyli korbowodu przy obroconej panewce nie wymieniałeś?
Ps. Ja tez uważam ze te ceny tych remontów to macie jakieś przy ostre.
Ja za panewki nadwymiarowe i szlif wału zapłaciłem 1100. Robota mechanika razem z olejami i wszystkimi płynami to o ile pamietam około 3 lub 3,5 tys. Od tego czasu auto przejechało 10 tys kilometrów i nic się nie dzieje.
PS2: Czemu wymieniałeś zawory i rozrząd ?

sabi82
6th-January-2017, 19:54
cos bylo z zaworami robione ale czy wymiana czy co to dokaldnie nie wiem moze tylko regulacja luzow nie mam pojecia. co do korbowodu nie wiem czy wymieniony glupio tak troche malo informacji miec ale mechanik mowi ze mam jezdzic i sie nie przejmowac :) gwarancje dał . dokladnie juz pisze mniej wiecej skad taka cena - czesci ktore ja zakupilem 3500 czesci mechanika plus jego praca 4800 plus koszt zawiezienia dwa razy ( raz silnika od mechanika wczesniejszego ktory go wyciagnal ) a nastepnie auta na lawecie zeby wlozyc silnik do miejsca docelowego. wiec wyjdzie okolo 9 tysi. rozrzad przy generalce warto wymienic.

sabi82
6th-January-2017, 19:56
panowie u coobcia cena takiego remontu to wydatek okolo 12 tysi wszedzie sie placi za taki remont od 10 do 12 wiec nie wiem czy to cena za duza czy za mala czy taniej to gorzej czy drozej to lepiej. czas pokaze tu i tam. ale wszystkim zycze aby auto nie sprawialo klopotow i dawalo frajde z jady bo to fajne autko tylko trzeba dbac.

220483
6th-January-2017, 20:20
Ja nie widzę sensu remontować silnika za 1/4 lub nawet 1/3 wartości samochodu. Jeszcze żeby to jakoś w miarę jechało to rozumiem ale FX 35 nie jedzie.

Rysiek P
6th-January-2017, 21:56
Ja nie widzę sensu remontować silnika za 1/4 lub nawet 1/3 wartości samochodu. Jeszcze żeby to jakoś w miarę jechało to rozumiem ale FX 35 nie jedzie.
Zgadzam się w 100%, trzeba znać umiar.
Trochę mnie też dziwi fakt wrzuty 9 tysi w nastolatka i brak wiedzy co dokładnie było zmienione. Taka profilaktyczna wymiana łańcucha czy pompy to tylko bicie piany. Wątpię ze zmieniono cały rozrząd z kołami (które też się zużywają apropos). A już zostawienie łamanych korbowodów po obrocie panewki to błąd w sztuce.

krisp
7th-January-2017, 00:08
Panowie u mnie poprzedni właściciel przed sprzedażą zrobił silnik w Moto-Szlif w Kielcach. Tak jak pisałem panewka poszła bokiem. Wymienione było: wał, uszczelki, panewki, pierścienie tłoków, filtry i oleje, regeneracja głowicy i korbowodów, polerowanie cylindrów i planowanie bloku. Robocizna 2800. Całość wyszła prawie 10tys. Gdybym sam miał ponieść taki koszt mocno bym się zastanowił czy warto.

220483
7th-January-2017, 09:30
Nie rozumiem jak panewka może pójść bokiem ale domyślam się ze korbowód zrobił dziurę w bloku wiec pewnie trzeba było kupić cały silnik lub goły słupek. W takim wypadku ten remont może być dosyć drogi ale za obrócona panewkę płacić prawie 10 tys to chyba spora przesada.

sabi82
7th-January-2017, 10:28
sam rozrzad kompletny z pompa wody to koszt 3300 plus robocizna a chyba rozrzad wypada wymienic przy generalce. niestety takie koszta a szkoda auta tym bardziej ze ciezko sprzedac bez silnika :)

sabi82
7th-January-2017, 10:30
3300 w tym jest jeszcze pompa oleju

piotrinfi35
23rd-October-2020, 19:47
Witam serdecznie wszystkich naforum jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość .jestem w posiadaniu fx35 z 2006r do niedawna było wszystko ok .i klops skończyło się, infi może pracować przez pół dnia i nić mu nie dolega ajak mu coś odbije to z rur idzie czarny dym , śmierdzi paliwem,traci obroty . Wymieniłem sondy wszystkie , wyczyściłem przepływkę oraz przepustnice , świece nowe , paliwo ok . Na kompie wychodzi błąd,,,zabogata mieszanka fuel sys-rich-b2 .proszę o pomoc

Gdanio
23rd-October-2020, 21:12
Witam serdecznie wszystkich naforum jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość .jestem w posiadaniu fx35 z 2006r do niedawna było wszystko ok .i klops skończyło się, infi może pracować przez pół dnia i nić mu nie dolega ajak mu coś odbije to z rur idzie czarny dym , śmierdzi paliwem,traci obroty . Wymieniłem sondy wszystkie , wyczyściłem przepływkę oraz przepustnice , świece nowe , paliwo ok . Na kompie wychodzi błąd,,,zabogata mieszanka fuel sys-rich-b2 .proszę o pomoc


może sondy jak za bogata mieszanka ,emulatory załóż może pomogą / ale kontowe najlepsze/