PDA

Zobacz pe?n? wersj? : pukniecie przy podjeździe na krawężnik



Shimomura
27th-January-2017, 21:02
Witam

Dziś wróciłem od mechanika z nową zamontowaną piastą NTY, samochód już cichy zero buczeń ogólnie rewelacja, ALE przy podjeździe kołem które było robione na krawężnik słychać stuk (nie jakiś głośny ale jest) wcześniej na zajechanym łożysku tego tego nie było, zna ktoś taki przypadek ?

lukasz32
27th-January-2017, 22:49
Sworzeń wahacza "banan" ? ;) Powiedzmy że to przerabiałem.

Shimomura
27th-January-2017, 23:25
Sworzeń wahacza "banan" ? ;) Powiedzmy że to przerabiałem.

no ok, ale zużył się podczas montażu/demontażu piasty ? :)

sirtrojan
27th-January-2017, 23:50
Łącznik stabilizatora słabo skręcony albo ogólnie umarł przy wymianie piasty. Tania i szybka wymiana.

Ologt
1st-February-2017, 09:07
Łącznik stabilizatora słabo skręcony albo ogólnie umarł

Możesz zobaczyć nawet nie zdejmując koła ,bierz klucz i zobacz czy jest dokręcony bo w tej pozycji jest ładnie naprężony.

tiger456
1st-February-2017, 12:32
A ja koledze doradzę, żeby podjechać na kanał, stanąć np. od strony kierowcy i zacząć bujać samochodem. 2 osoba staje pod samochodem, odgina delikatnie osłonę silnika i patrzy czy nie ma luzów na gumach stabilizatora poprzecznego ;)

Black
1st-February-2017, 14:15
Podjedź na szarpak,koszt bodajże 20 zeta.

sirtrojan
1st-February-2017, 17:52
Podjedź na szarpak,koszt bodajże 20 zeta.

mądrego to miło posłuchać :)

Shimomura
1st-February-2017, 18:18
Podjedź na szarpak,koszt bodajże 20 zeta.
Uwaga trafna, ale cena u mnie już nie bardzo :) , a odnośnie tematu przestało stukac wraz z ociepleniem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

egze81
13th-March-2017, 19:52
U mnie czasem puknie przy kręceniu kierownicą na postoju albo jak samochód się toczy do przodu na wyprostowanych kołach i gwałtownie go zatrzymam. Byłem na szarpakach i diagnosta twierdzi że wszystko jest jak nowe. Kazełem mu zasiąść za kierownicę i delikatnie rozpędzić samochód i gwałtownie zatrzymać i usłyszał pojedyncze delikatne puknięcia. Stwierdził że to gdzieś wyżej a nie przy wahaczach. Czy takie objawy może dawać łożysko albo poduszka amortyzatora?

sirtrojan
13th-March-2017, 20:37
Czy takie objawy może dawać łożysko albo poduszka amortyzatora? Tak i to bym obstawiał szczególnie że hałąsuje przy kreceniu kierą w miejscu.

Shimomura
13th-March-2017, 20:37
Może być to łożysko, u mnie był luz i było odczuwalne puknięcie przy lekkim dodaniu gazu.