PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX35 I GEN - Słabo pali jak jest zimny



kurowski87
30th-January-2017, 00:25
Witam wszystkich forumowiczow. Na wstepie chcem przeprosic bo temat juz byl lecz pogubilem sie. Mianowicie chodzi o Infiniti Fx35 2007 w benzynie bez gazu. Problem jest taki ze jak jest zimno auto bardzo ciezko pali trzeba krecic kilka razy a gdy juz zapali mozna zgasic i pali od strzala. W czym moze byc problem? Wiem, ze wystepuje to w tym modelu dosyc czesto dlatego prosze was o pomoc bo rece opadaja... dodam, ze swiece sa nowe wymienione w serwisie akumulator tez. Pompa podaje benzyne bez problemu. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

djoneway
30th-January-2017, 12:21
Witam, na wstępie zapytam czy skorzystałeś z powitalni wedle ogólno przyjętych zasad dobrego zachowania na forum :) ?

Rozwiązanie problemu znajdziesz w tutaj, post #12
http://www.ifans.pl/showthread.php?5804-D%B3ugo-odpala-na-zimnym-silniku/page2

kurowski87
30th-January-2017, 13:29
djoneway dziekuje za pomoc. Czy moglbys mi jeszcze podpowiedziec jaka jest nazwa tego sterownika?

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

djoneway
30th-January-2017, 14:10
Nazwa pod jaką to znajdziesz to sterownik klimatyzacji moduł klimatyzacji albo wzmacniacz napięcia. Ale nie widzę tego na allegro jak narazie.

slepy62
30th-January-2017, 20:19
Nazwa pod jaką to znajdziesz to sterownik klimatyzacji moduł klimatyzacji albo wzmacniacz napięcia. Ale nie widzę tego na allegro jak narazie.
...
9007


9009

kurowski87
30th-January-2017, 20:36
Dziekuje wam za pomoc. Szukam tej czesci i niestety poki co nieudalo mi sie 😕 zwrocilem sie z prosba do serwisu czekam co powiedza jutro

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

slepy62
30th-January-2017, 21:03
Dziekuje wam za pomoc. Szukam tej czesci i niestety poki co nieudalo mi sie  zwrocilem sie z prosba do serwisu czekam co powiedza jutro

"Bebechy"...

Szukaj na alleDrogo po nazwie - jak znajdziesz proś o nr lub zdjęcie z numerem.

Do Twojego rocznika numery 27760-8Y70A lub 27760-8Y71A

kurowski87
31st-January-2017, 04:44
Juz to zrobilem dziekuje za wasze odpowiedzi

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

kurowski87
7th-February-2017, 18:00
Witajcie. Czy ktos z was moglby pomoc mi znalezc ta czesc? Serwis chce 4200 za modul ale to lekka przesada

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Lukasz
7th-February-2017, 18:10
http://allegro.pl/infiniti-fx35-45-s50-modul-sterownik-27760cg700-i6709790030.html#thumb/2

kurowski87
7th-February-2017, 18:17
Zamowilem. Mam nadzieje ze bedzie pasowal. Dziekuje Lukasz za pomoc

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

slepy62
7th-February-2017, 20:03
Witajcie. Czy ktos z was moglby pomoc mi znalezc ta czesc? Serwis chce 4200 za modul ale to lekka przesada Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

W razie czego masz poniżej ceny nowych modułów w US,
czy wersja dla modeli wyprodukowanych do lipca 2006 włącznie - będzie pasować do modeli wyprodukowanych od sierpnia 2006
- nie jestem w stanie odpowiedzieć (to elektronika więc...)

9072

Beckett
9th-February-2017, 17:13
Chyba nawet taki model mam na zapasie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kurowski87
9th-February-2017, 19:06
Chyba nawet taki model mam na zapasie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi przyszedl ale niemoge jeszcze sprawdzic bo auto jest w serwisie wiec poki co musze czekac

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

kurowski87
9th-February-2017, 20:17
Chyba nawet taki model mam na zapasie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kolego a mozemy skontaktowac sie jakos na priv?

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Beckett
9th-February-2017, 23:37
Kolego a mozemy skontaktowac sie jakos na priv?

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Wal śmiało na PW :) Jak mogę - pomogę:)

Shimomura
14th-February-2017, 11:32
Kolego kurowski87 (http://www.ifans.pl/member.php?1920-kurowski87) rozwiązałeś może problem odpalania ?

kurowski87
14th-February-2017, 11:47
Kolego kurowski87 (http://www.ifans.pl/member.php?1920-kurowski87) rozwiązałeś może problem odpalania ?
Czesc. Kupilem modul ale niestety jeszcze niemialem jak sprawdzic bo auto stoi w serwisie (pijany gosc puknal mnie w drzwi) ale jak tylko odbiore moze w przyszlym tygodniu to biore sie za to i napewno dam znac co z tego wyszlo

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Ologt
15th-February-2017, 09:28
już się robi temp. na + to zapomnicie o tym module do następnej zimy

kurowski87
15th-February-2017, 09:31
już się robi temp. na + to zapomnicie o tym module do następnej zimy
Haha w sumie racja 😂

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Shimomura
18th-February-2017, 19:50
a u mnie jest trochę inaczej , było zimno palił ok, są roztopy 2, 3 stopnie to już krece po 3 sek , to chyba nie sterownik hmm może jednak przepustnica

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

slepy62
18th-February-2017, 21:33
a u mnie jest trochę inaczej , było zimno palił ok, są roztopy 2, 3 stopnie to już krece po 3 sek , to chyba nie sterownik hmm może jednak przepustnica

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

jeżeli tak masz to - wilgotność... lepiej szukaj przyczyny bo to bardzo upierdliwa przypadłość...

sprawdź przede wszystkim punkty masowe, potem przepustnice itd... jest sporo wątków

Shimomura
18th-February-2017, 23:39
jeżeli tak masz to - wilgotność... lepiej szukaj przyczyny bo to bardzo upierdliwa przypadłość...

sprawdź przede wszystkim punkty masowe, potem przepustnice itd... jest sporo wątków

moje infi ma wilgotność jak do niego wsiadam :eyebrows::eyebrows::eyebrows: , a tak na serio - fakt, do tego parkuje pod chmurką bo szukam garażu, no toś mnie Pan zmartwił :/ punkty masowe , cewki , przepustnica i nie wiadomo co jeszcze. Do tego czy zabieg przyniósł skutek trza czekać na roztopy.

egze81
8th-March-2017, 21:22
Mam ten sam problem tzn długo trzeba kręcić i dodać gazu i nie musi być jakoś bardzo zimny wystarczy że postoi ok godziny tak jakby się paliwo cofało. Czy to możliwe? Czy powodem może być też niepodłączony czujnik w prawej kratce nawiewu na przednią szybę?

Shimomura
8th-March-2017, 21:37
Zamierzam iść za radami slepy62 , choć u mnie problem narazie jakby zanikl i niewiem czy to ma coś wspólnego z tym że ostatnio zalewam vpn99+ spróbuj może u Ciebie tez zadziała i będziemy bliżej rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

egze81
8th-March-2017, 21:59
U mnie na pewno temperatura na zewnątrz nie ma wpływu bo czy będzie -10 czy +10 trzeba kręcić a problem się pojawił po demontażu i ponownym montażu deski rozdzdzielczej. Tak jak pisałem wcześniej nie podłączyłem czujnika który jest w prawym nawiewie przy podszybiu a problem w ponownym podłączeniu go jest taki że nie mogę zlaleźć wtyczki od niego. Podczas montażu gdzieś się zawieruszyła pod deską i musze ponownie rozkręcać przynajmniej częściowo.

Shimomura
8th-March-2017, 22:05
U mnie na pewno temperatura na zewnątrz nie ma wpływu bo czy będzie -10 czy +10 trzeba kręcić a problem się pojawił po demontażu i ponownym montażu deski rozdzdzielczej. Tak jak pisałem wcześniej nie podłączyłem czujnika który jest w prawym nawiewie przy podszybiu a problem w ponownym podłączeniu go jest taki że nie mogę zlaleźć wtyczki od niego. Podczas montażu gdzieś się zawieruszyła pod deską i musze ponownie rozkręcać przynajmniej częściowo.
U mnie temp również niema wpływu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

egze81
8th-March-2017, 22:16
U mnie wygląda to tak przekrecam stacyjke zaczynam kręcić i przez chwilę złapie i nagle tak jakby mu odcieło dopływ paliwa i trzeba kręcić.

kurowski87
23rd-March-2017, 22:10
Witam wszystkich. Odebralem auto z naprawy i odrazu dzisiaj wymienilem sam modul o ktorym pisalismy. Kupilem go na allegro za cale...90zl 🙃 i stal samochod caly dzien teraz odpalil od strzala po chwili silnik zlapal temperature wiec wyglada ze jest ok. Dzisiaj w nocy ma u mnie byc -2 wiec auto zostawilem przed domem specjalnie zeby rano sprawdzic ale mysle ze bedzie ok.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

kurowski87
24th-March-2017, 14:32
Rano po przymrozku auto pali od strzala. Panowie dziekuje za pomoc

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Shimomura
24th-March-2017, 14:36
Rano po przymrozku auto pali od strzala. Panowie dziekuje za pomoc

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka


Fajnie, że pomogło - daj znać po paru tygodniach eksploatacji czy problem całkowicie znikł bo u mnie występuje losowo i rzadko.

kurowski87
24th-March-2017, 14:37
Pomoglo napewno bo wczesniej nierealne bylo zeby zapalil za pierwszym razem ale ok za jakis czas dam znac

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

sirtrojan
24th-March-2017, 16:15
Gdzies tam wyczytałęm ze ma to związek ze sprzęgłem klimatyzacji - które powinno być rozłaczone podczas odpalania. Uszkodzenie powoduje że nie jest i dodatkowo obciąża rozrusznik.

Jedyne chyba rozwiazanie to zdjąc pasek A/C i zobaczyć czy bedzie lepiej palił - bez wymiany tego modułu.

djoneway
24th-March-2017, 19:35
Sirtrojan, ciekawa teoria, ma to sens i może być przyczyną tegoż problemu

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Shimomura
26th-April-2017, 22:10
Dalej walczę :/ , po dużych opadach muszę nadal kręcić, ewidentnie u mnie jest to przez dużą wilgotność powietrza, a już się cieszyłem, że przeczyszczenie punktów masowych pomogło bo był miesiąc spokoju.

kurowski87
26th-April-2017, 22:26
Dalej walczę :/ , po dużych opadach muszę nadal kręcić, ewidentnie u mnie jest to przez dużą wilgotność powietrza, a już się cieszyłem, że przeczyszczenie punktów masowych pomogło bo był miesiąc spokoju.
U mnie po wymianie modułu wszystko wporzadku nic sie niedzieje pali bezproblemu nawet jak stoi pod domem i jest mroz

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

maxs
26th-April-2017, 22:42
Dalej walczę :/ , po dużych opadach muszę nadal kręcić, ewidentnie u mnie jest to przez dużą wilgotność powietrza, a już się cieszyłem, że przeczyszczenie punktów masowych pomogło bo był miesiąc spokoju.

Pewnie to przez czyste krakowskie powietrze, u mnie też po ostatnim deszczu ześwirował:) wkurzył się że musi moknąć i na złość nie palił od strzała:D

Shimomura
26th-April-2017, 23:15
heh wieczna wojna - smok zieje już tylko za sms-a, autobusy na prąd jeżdżą, a FXy dalej kaszlą po kwaśnym deszczu :)

Shimomura
30th-October-2017, 07:38
maxs, jeśli dalej masz problem z odpalaniem przy dużej wilgotności polecam Ci wchłonąć 50l z buteleczką STP formuła do usuwania wilgoci z układu paliwowego. Całe 20zł i odpukać u mnie po problemie :dance:

Shimomura
12th-January-2018, 10:58
No i moje problemy wróciły, co dziwne przy minusowych temperaturach auto paliło, a problem powrócił gdy temperatura jest od 0 do +5. Zatem zaczynam poszukiwania sterownika, o którym mowa wyżej. Zauważyłem też dziwną przypadłość, mianowicie gdy pojawia się problem i kręcę już 2-3 raz i auto w końcu odpala, to moment rozruchu wygląda inaczej rozruch jest zero-jedynkowy :), wtedy praca rozrusznika nie zdąży być w pełni usłyszana bo od razu wchodzi dźwięk silnika, nie wiem jak to inaczej opisać - auto odpala zbyt szybko ?