PDA

Zobacz pe?n? wersj? : WITAM WSZYSTKICH I PROSZĘ O OPINIE Na Temat EX vs. FX



slepy62
29th-September-2010, 22:58
W Infiniti zakochałem się kilka lat temu "za wodą", choć muszę przyznać że moją pierwszą wielką niespełnioną miłością był dwadzieścia kilka lat temu LINCOLN MARK VIII.

Jutro zamierzam podjąć decyzję
kupić EX30d czy FX30d

FX - z tym swoim niepowtarzalnym wygladem, większy i praktyczniejszy, niesamowity...
EX - z wyglądu trochę jak "stary FX", ciasny, "malutki" ...

Przypominają mi się słowa dawno zapomnianej piosenki: "... czarne jest czarnym i białe jest białym, który wybrać i który jest słuszny..."

FX- pomimo świetnego prowadzenia jest duży i wymaga sporo uwagi, do tego ma większą bezwładność
w EX-ie czułem się jak "we własnej skórze", prowadziłem intuicyjnie/instynktownie, ...

Czy ktoś ma doświadczenia z obydwu ? Co "powiecie...?"

sirtrojan
29th-September-2010, 23:39
masz dzieci i żone a na dodatek czasem musisz pomieścić je w w swoim aucie ? weź FXa jest po prostu większy i wg mnie badziej urodziwy od EXa. Masa ok 2500 robi swoje jednak II generacja ma na tyle dobre hamulce i systemy wspomagające że nie musisz sie martwić że szybko stracisz nad nim kontrole. Sam w I gen musze się przyłożyć żeby np wprowadzić go w poślizg na względnej nawierzchni ( lód to lód - wszystko tańczy)

Co do silnika 30d - to chyba tylko 2 sztuki są na forum + 1 sztuka która należy do żony jednego z forumowiczów z 50s ( ale to wiem z korespondencji kuluarowej ).
Z pewnościa lepiej przy tym motorku sprawdzi sie EX - ze wzgledu na mniejszą mase.

Nie mniej jednak nie pozostaje ci nic innego jak ponownie przejechać sie oboma autkami ( z posta wynika że raz już to zrobiłeś).

dodałem po chwili refleksji: ....
tak sobie przeczytałem twojego posta i w zasadzie ... jeśli EX ci leży i czujesz się w nim jak w bardzo wygodnych butach to go weź!
infiok

slepy62
30th-September-2010, 00:00
prawdopobnie najlepszym wyjściem byłaby dłuższa jazda testowa,
dobre porównanie z butami :) kwestia wyczucia samochodu,
w sumie jeżdziłem kilkoma większymi Van-ami od FX tyle że ... "rodzinny Van" to nie Infiniti
teraz jeżdżę C5 - wymiary zew. prawie identyczne, prowadzi się doskonale, tyle że nie ten silnik.

Dziecko ma 8 lat więc pomieści się na tej tylnej kanapce EX-a,
wychodzę z założenia pojeżdzić 3 może do 5 lat i wymienić na FX-a
ale... i mnie i żonie bardziej podoba się FX

pozostaje mi chyba dłuższa jazda testowa FX-m

Dzięki

sirtrojan
30th-September-2010, 00:04
Zostaje jeszcze różnica cenowa obu modeli! ale jeśli to nie gra roli to pasuj najwygodniejsze buty ;)
btw. trudno bedzie o wygodniejsze niż C5 ;)

czarnaxp
30th-September-2010, 00:10
czytam i sie wtrące :) jako posiadaczka FXa wybrałabym FXa :) EX jak dla faceta jest taki troche babski wg mnie :) (no ale to jest tylko moje zdanie,) po co kupowac EXa i za pare lat go zmieniac na FXa ? jesli sie zastanawiasz nad tymi dwoma to bierz odrazu FXa :) bo napewno nie bedziesz zalował :infi: no i ten efiks troszke ladniejszy jest :)

SZJ 2020
30th-September-2010, 05:41
mialem EX od delera podczas napraw i wymian oleju.

nie mam porowanania ale nigdy w zycui bym nie kupil tego auta.

1. jak chcesz zaoszczedzic pieniadze to wez G
2. jak FX jes za duzy to w kup G
3. jezeli nie patrzysz na $ i na wielkosc to tylko FX

Ja przy 1 dziecku uwarzam ze FX jest troche za maly no ale to moze to tylko polnocno amerykaniske zkrzywienia na duze samochody

Jacob_USA
30th-September-2010, 06:21
Dobrze Konrad pisze jesli FX za duzy to juz bierz Giii a nie Ex`a.... Natomiast ja bym bra FX`a dlaczego jest lepszy miałem EXa wiem coś o tym taka miniaturka FX ale nigdy nie da Ci tego samego EX co możne dać Ci FX :D

krzychu
30th-September-2010, 08:59
Zgadzam się z CzarnąXP. Uważam, że EX jest bardziej dla kobiet ;) EX jest najmniej oryginalny ze stajni Infiniti i raczej skierowany do osób z mniejszym (jeżeli można tak powiedzieć w tym przypadku) budżetem.
Tym bardziej, że jeżeli bardziej podoba Wam się FX, to nie ma o czym mówić ;) Wybrać kolor, wyposażenie, sposób finansowania i brać FX.

Jednakże, jeżeli mogę coś dodać, sugerowałbym mimo wszystko silniki benzynowe, chyba że chcesz być beta testerem silnika diesla.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przejedź się jeszcze FX37S. 320 KM z 7 biegową skrzynią daje niesamowitą przyjemność jazdy.
Zapewniam, że nie będziesz chciał z niego wysiąść. Nie wspomnę oczywiście o FX50, ale to już inna historia.

Z Grzegorzem braliśmy udział w jeździe testowej FX30d w dniu premiery.
Zapytaj Grzegorza, ale wrażenia piorunującego na nas nie zrobił.

Pozdrawiam
Krzychu

Rosaria
30th-September-2010, 10:10
Witaj,

ja tez na poczatku chciałem kupić EX. Wszystko jednak uległo zmianie po wizycie u dealera w Warszawie. EX - no fajnie jedzie, ale w srodku mozna nabawic się klaustrofobii:) Potem pojechalismy na ponad godzinną przejażdżkę FX 37S... i powiem Ci szczerze nie miałem juz potem żadnego dylematu. Tylko FX:):)

Fakt zewnetrznie auto potęzne, ale przy elektronice jaką posiada ten samochód nie masz żadnych problemów z prowadzeniem tego auta. Zaznaczam był to mój pierwszy raz kiedy jechałem automatem. Rewelacja. jak chcesz samochód jest jak dziecię - cichy i pokorny. jak chcesz aby przeobraził sie w bestię wystarczy przycisnąć pedał gazu... i wtedy ciary idą po plecach. całkowicie zakochałem się w tym aucie i jestem pewien, ze była to dobra decyzja. Mysle, ze z perspektywy czasu biorąc EX żałowałbym.:(

Weż też pod uwagę ceny - równica miedzy EX a FX w skrajnie wypasionej wersji nie jest aż tak mocno powalajaca. Ja zdecydowałem sie na FX mimo, ze trzeba było troche dopłacić. Moja rada - koniecznie dłuższe jazdy EX i FX. Jak masz psa i dwójke dzieci to w EX się nie zapakujesz - szanse zerowe - bagażnik malutki....

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!:)
Rosaria

Rosaria
30th-September-2010, 10:22
Slepy. Jeszcze jedno. Mocno zastanów sie nad 30 d. Jechałem i 30 d i 37S. Jeżeli chcesz oszczędzać weź 30 d, ale jesli chcesz dołozyc pare PLN do 100 KM na paliwo bierz benzynę - radocha z jazdy 37 jest super a i z masa auta lepiej sobie radzi ten motor. Co do diesla pamietaj - drozszy zakup, potem turbiny, wtryski, droższe przeglądy itp itd.... Więc w sumie mozesz zaoszczędzic na paliwie ale potem oddasz to w serwisie- prędzej lub poźniej.

Pogadaj z dealerem, niech Ci doradzi.

Pozdrawiam
Rosaria

Dropser
30th-September-2010, 10:23
Będzie długie i subiektywne. Mogę tylko porównać Ex a inny ,,duży,, samochód. Weź Fx. Przez ponad 15 lat jeździłam, modelami kolejnymi, Jeepami Grand Cherokee, ostatni V8, silnik 4.7. Jesli uważacie ,że Infiniti dużo pali, to nie wiecie nic o spalaniu :))
Po kolejnych awariach i próbach ich naprawy (ukłony dla autoskaczkowski) rozum wziął górę nad sercem.
Zanim pojawiło się Ex objeździłam, testowo : lexusa, emela,xc60,q5,touarega a na deser x5.
Na razie jest ok. To nieduzy, fajny samochodzik, wepchnie się w prawie każde miejsce parkingowe, na trasie cudnie - gna jak spuszczony ze smyczy. Poodłączałabym tylko trochę czujników i kamer, bo ciagle popiskuje i cos wyświetla, ale to podobno kwestia przyzwyczajenia.
Samochodu uzywam tylko ja, czasami dosiada sie nieletnie dziecko. Jechaliśmy już co prawda z pełnym obciążeniem (2+2+ pies) i też źle nie było, ale na dłuższe trasy raczej nie polecam.
A spalanie - cpn co trzy tygodnie (dużo nie jeżdżę)

sirtrojan
30th-September-2010, 12:45
mój mały komentarz do powyższej opini koleżanki Dropsteri: jej EX to diesel! ( stąd te informacje o tankowaniu co 3 tygodnie ;)

Dropser
30th-September-2010, 13:42
Ano. Pisałam w powitaniu,że ,,d,,:)

Jacob_USA
30th-September-2010, 16:45
Jak chłopaki mówią ten 30 d jeszcze nie jest przetestowanym silnikiem dlaczego to Ty masz paść ofiara później i być rozczarowanym jeśli te silniki to jakaś klapa ??? bardziej bym był skłonny brac V 6 3,7 ;) znamy te silniki wszyscy są niezawodne !!

POZIOMA
30th-September-2010, 20:23
Ja powiem tak że w miarę co nieco wiem o silnikach, ale na pewno nie wezmę Diesla! prawie tyle samo pali co benzyna a cena ON jest prawie taka sama co Pb, nie tak jedzie jak Pb, inna kultura pracy silnika, zero problemów w zimę z Pb, no i koszty napraw jest nie porównywalnie mniejszy co Diesla.

SZJ 2020
30th-September-2010, 20:37
Diesel calkowicie mi nie pasuje do Infiniti. Marka juz z gornej polki nastawiona na luksus i osiagi a tu diesel :(. Diesel bardziej pasuje do dostawczaka.

sirtrojan
30th-September-2010, 21:00
a ja tam w sumie nie mam uprzedzenia do diesli ( sam ostatnio miałem 2 ) wiec pozostawiam kwestię wyboru silnika twojej osobistej opinii.

weź jednak pod uwagę że jak głosi :INFI: ten silnik to nowość i został zaprojektowany specjalnie do nowych modeli!
(Złośliwi twierdza że do złudzenia przypomina jednostki z renault ;) ) ale do czego zmierzam? ano do tego ze każdy nowy silnik ma jakieś tam swoje wady wczesnoprodukcyjne. Za 2 latka nie poddawał bym wyboru silnika w wątpliwość jednak teraz zastanowił bym się dwa razy nad D.

SZJ 2020
30th-September-2010, 21:11
Diesel jest OK ale uwazam ze ma swoje miejsce w odpowiednich markach i modelach. W infiniti jest raczej trend podnoszenia mocy silnika lub wkladania wiekszych silnikow dla uzyskania lepszych wynikow. Diesel raczej nalezy to vanow, full-size SUV albo niektorych osobowych.

Pewnym autom to pasuje. Jak kupowalismy BMW to zona patrzyla tez na X5 i tutaj to bym sie juz skusil na diesla do X6 to diesel juz nie pasuje. Tak samo z EX i FX, moze do G z dieslem bym wsiadl :).

sirtrojan
30th-September-2010, 21:16
, moze do G z dieslem bym wsiadl :).

hehe zaraz rozpalą stos żeby cię na nim spalić :becky:

SZJ 2020
30th-September-2010, 22:12
zeby tylko ROPY do ognia nie dolewali