PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q30 vs V40



dymitri
12th-February-2017, 10:27
Witam wszystkich forumowiczów. W najbliższym czasie chce kupić nowy samochód, szukam w segmencie C premium. Brałem pod uwagę Merca A klasę, Q30 i Volvo V40. Po jazdach próbnych odpadł Merc, bo czułem się w nim dużo bardziej ściśnięty niż w V40 i Q30. Także pozostał mi wybór między V40 a Q30. Myślałem nad wersją Premium Tech z silnikiem 1.6t (DCT), oraz z pakietem bezpieczeństwa (przy aucie kosztującym taką kupę kasy, to chciałbym mieć jednak pewność że nie obrysuję zderzaka :P). Czy ktoś z posiadających ma właśnie taką konfigurację? Mam pytanie co do rabatów u dealera. Czy dostaliście większy rabat niż 5%? Mówię tutaj o samochodach z fabryki, nie ze stocku. Niestety w Krakowie Pani nie chciała dać mi większego rabatu. W Volvo natomiast dealer od ręki dał ponad 10% i po dłuższych negocjacjach trochę jeszcze udało się ugrać ;).
Fajnie by było, jakby ktoś z posiadających powiedział jak z awaryjnością tego modelu, oraz jaki jest koszt przeglądu tego samochodu? Jestem wdzięczny za każdą odpowiedź ;)

tiger456
12th-February-2017, 12:35
Witamy na forum, zapraszamy jednak najpierw do powitalni :)

http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!

slepy62
12th-February-2017, 12:42
Czy ktoś z posiadających ma właśnie taką konfigurację? Mam pytanie co do rabatów u dealera. Czy dostaliście większy rabat niż 5%? Mówię tutaj o samochodach z fabryki, nie ze stocku. Niestety w Krakowie Pani nie chciała dać mi większego rabatu. W Volvo natomiast dealer od ręki dał ponad 10% i po dłuższych negocjacjach trochę jeszcze udało się ugrać ;).
Fajnie by było, jakby ktoś z posiadających powiedział jak z awaryjnością tego modelu, oraz jaki jest koszt przeglądu tego samochodu? Jestem wdzięczny za każdą odpowiedź ;)

Po pierwsze zapraszamy do powitalni (takie są u nas zasady):
http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!

Auto jest zbyt świeże na naszym rynku żeby mieć wiedzę na pytania które zadajesz, zwłaszcza dotyczące awaryjności, co nieco podpowiem:

1. rabat do 10% jest realny - ale trudniej go uzyskać w gotówce chyba że kupujesz ze stock'u / przy zamówieniu z fabryki negocjuj upust w postaci dodatków, konfiguracji indywidualnej lub akcesoria - tak jest przynajmniej w :infi: W-wa (mogę podać Ci namiar na kogoś z W-wy)

2. co do kosztów serwisowych SZANOWNA PANI SPRZEDAJĄCA - ma obowiązek podać Ci szacunkowe kwoty przegladów - są trzy rodzaje przeglądów (chyba co 15tkm) 1=3/małe; 2 średni; 4 duży - koszty przeglądów można w znaczny sposób obniżyć samemu wymieniając niektóre części eksploatacyjne jak np. filtry powietrza czy kabinowy, klocki hamulcowe itp...

Navynov
16th-February-2017, 22:01
Powiem tobie tak, już gdzieś pisałem, że chciałem zakupić Mazdę 3, nie myślałem o Volvo. Na infiniti Q30 trafiłem w jednej z galerii handlowej. Obejrzałem auto i powiedziałem sobie, że jest to to o co mi chodzi (oczywiście przy posiadanym budżecie). Mazda już się opatrzyła, a szczególnie kolor czerwony, choć należy oddać, że jako pierwsza firma poszła tak daleko z nowym wzornictwem. Jakość wykonania Infiniti, a Mazdy, na korzyść Infiniti. Oczywiście jeszcze jedno przemawiało na korzyść - nowy model i nietuzinkowe auto. Negocjacje trwały w kilku salonach producentów japońskich aut, Infiniti wygrało. Kupiłem z dużym rabatem, bo zdecydowałem się na produkcję z roku 2016. Plus - cena, minus ograniczony wybór, bo pod koniec roku nie wiele już z tych aut pozostało na stoku. Kupiłem 1,6t (156KM) w automacie i w wyposażeniu Premium Tech i w kolorze takim jak chciałem. Pewnie, że gdybym miał taką możliwość to wziąłbym jeszcze ten pakiet Bezpieczeństwo, ale nie miałem już takiej opcji, no i go nie mam, ale czujników jest po 6 szt przód i tył i jeszcze kamerka cofania i to musi mi wystarczyć. Wybór należy do ciebie, rozumiem, że zainteresowany jesteś rocznikiem 2017 to też nie podaję tobie ile to dostałem upustu, bo to inne negocjacje :) Ja miałem tyle kasy co miałem i kupiłem autko z którego jestem b. zadowolony, rocznik 2016 a pierwsza rejestracja 2017.