PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kontrolka płynu do spryskiwaczy



djoneway
14th-February-2017, 21:07
Witam, czy u Was działa może kontrolka niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy??:noidea:
U mnie dziś skończył się płyn ale nic się nie zaświeciło a pod słońce zauważyłem że kontrolka jest umiejscowiona w prawej górnej części zegarów.
W instrukcji również jest o niej mowa.
Pomóżcie...

tas23
14th-February-2017, 21:23
U mnie zaczyna się świecić kontrolka po prawej stronie. Jest tak pomiędzy prędkościomierzem, a wskaźnikiem paliwa.

djoneway
14th-February-2017, 21:44
Sprawdziłem, przy odpaleniu na pozycję ON gdy zapalają się wszystkie kontrolki ta od spryskiwaczy nad wskaźnikiem paliwa się nie zapala.

zajac01
14th-February-2017, 22:16
Może padła Ci kontrolka. Ale bardziej możliwe, że czujnik poziomu płynu, ewentualnie tylko wtyczka wysunięta/poluzowana. Wpierw sprawdź wtyczke i kabelek, czy gdzieś nie przetarty.

djoneway
14th-February-2017, 22:44
Tak ale wydaje mi się że nawet jak czujnik jest zepsuty to kontrolka powinna się zaświecić podczas przekręcania kluczyka na ON wraz z innymi kontrolkami...

zajac01
14th-February-2017, 22:50
Nie pamiętam jak jest u mnie.
Ale jeśli w tym jest wszystko ok, to tak to wygląda:

https://youtu.be/QjjAIGX3qls

djoneway
14th-February-2017, 23:24
Obejrzałem jeszcze kilka innych filmików i wychodzi na to że ta kontrolka jednak nie zapala się podczas startu wraz z innymi. Pytanie czy u Was zapala się jak brakuje płynu do spryskiwaczy?

Ologt
15th-February-2017, 10:27
tak zapala się , nawet jak już jest blisko granicy min. poziomu to gdzieś na dołkach ,przy mocniejszym hamowaniu też już o sobie daje znać zanim zaświeci ciągle

djoneway
15th-February-2017, 12:28
To wychodzi na to że coś mam walnięte, albo ten czujnik albo wtyczka lub wiązka, lub też sama kontrolka... jakieś sugestie?? Bo chyba bezpiecznika od tego nie ma??

zajac01
15th-February-2017, 12:40
Wydaje mi się, że jeśli do czujnika jest bezpiecznik, to wspólny z pompką do spryskiwaczy. A jeśli pompka działa, to raczej nie wina bezpiecznika. Mimo wszystko od tego możesz zacząć. Może był zdejmowany zbiornik na płyn i wypięta jest kostka. Tak czy inaczej gdybanie nic tu nie da, trzeba pokolei wszystko pospradzać.

djoneway
15th-February-2017, 19:05
Pompka mi działa normalnie, patrzałem pod maskę jaki tam jest dostęp i chyba trzeba zdjąć koło oraz plastikowe nadkole i wtedy będzie dostęp do zbiorniczka, ktoś potwierdza, rozbierał to może...?

Borszowski
16th-February-2017, 03:07
witam. a tak korzystając z tematu to powiedzcie mi czy do przedniej i tylnej szyby jest tylko jeden zbiornik na płyn? bo o ile na przednią szybę spryskiwacz mi działa to na tylną milczy....

tas23
16th-February-2017, 11:48
Jest jeden zbiornik, chyba że tylny jest tak duży, że od zakupu 15 miesięcy temu nie musiałem go napełniać:)

milo222
17th-February-2017, 11:03
wchodzi 4 litry prawie ale na trasie szybko schodzi - dużo much mi się chyba łapie :puke:

dewon7
17th-February-2017, 12:11
Dokładnie - jest jeden zbiornik, wchodzi ok 4 litry i przy takiej pogodzie jak była ostatnio dobrze mieć w bagażniku coś na dolewkę. U mnie jeszcze szybciej schodzi bo mam spryskiwacze na reflektory :)