PDA

Zobacz pe?n? wersj? : [FX30dS 2010] nie działa tylne przeciwmgłowe



bakermistrzu
18th-February-2017, 21:15
Witajcie!

Niedawno zamieniliśmy starego FXa na drugą generację, ale mamy problem z brakiem tylnego światła przeciwmglowego. Żarówka jest sprawna bo testowałem. Próbowałem zlokalizować bezpiecznik lecz żaden nie był przepalony. Zauważyłem że pod maską i plastikową klapką jest skrzynka z bezpiecznikami zawieszona jakby na ścianie grodziowej, lecz nie wiedziałem jak ją otworzyć. Jakieś pomysły? Od góry się nie dało a tam może być ten bezpiecznik.

Rozpiski z bezpiecznikami też nie znalazłem ani w internecie ani w książce serwisowej :(




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
18th-February-2017, 21:37
Witajcie! Niedawno zamieniliśmy starego FXa na drugą generację, ale mamy problem z brakiem tylnego światła przeciwmglowego. Żarówka jest sprawna bo testowałem. Próbowałem zlokalizować bezpiecznik lecz żaden nie był przepalony. Zauważyłem że pod maską i plastikową klapką jest skrzynka z bezpiecznikami zawieszona jakby na ścianie grodziowej, lecz nie wiedziałem jak ją otworzyć. Jakieś pomysły? Od góry się nie dało a tam może być ten bezpiecznik.
Rozpiski z bezpiecznikami też nie znalazłem ani w internecie ani w książce serwisowej :( Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O jakie auto pytasz - w tytule posta masz FX30d / w profilu FX35 ; jedno jest tylko w wersji UE - drugie tylko w wersji US... (no jest jeszcze RUS lol)

bakermistrzu
18th-February-2017, 23:03
Tak jak w tytule :) w pierwszym zdaniu napisałem o zmianie auta.

Jest to wersja europejska FX30dS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
18th-February-2017, 23:08
Tak jak w tytule :) w pierwszym zdaniu napisałem o zmianie auta.

Zmień opis w PROFILU - bo to wprowadza w błąd... i jeżeli masz oryginalna Instrukcję - opis bezpieczników powinien być...
choć mogę się mylić...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=9096&d=1487455705

bakermistrzu
18th-February-2017, 23:21
Zmień opis w PROFILU - bo to wprowadza w błąd... i jeżeli masz oryginalna Instrukcję - opis bezpieczników powinien być...
choć mogę się mylić...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=9096&d=1487455705

Już poprawione. W książce niestety nie ma nic o bezpiecznikach, aż dziwne. Może chociaż ktoś wie jak otworzyć tą dużą skrzynkę na podszybiu?

slepy62
18th-February-2017, 23:31
Już poprawione. W książce niestety nie ma nic o bezpiecznikach, aż dziwne. Może chociaż ktoś wie jak otworzyć tą dużą skrzynkę na podszybiu?

W takim wypadku opis powinien być na klapkach zamykających dostęp do bezpieczników, nie wiem czy dobrze pamiętam ale w FX30d,
jeden set masz przy hamulcu ręcznym - prosta klapka z zatrzaskiem,
drugi w komorze silnika czy na podszybiu, na bokach powinno być 3 lub 4 zatrzaski,
zdejmij klapki i na reversie powinien być opis...

bakermistrzu
18th-February-2017, 23:39
W takim wypadku opis powinien być na klapkach zamykających dostęp do bezpieczników, nie wiem czy dobrze pamiętam ale w FX30d,
jeden set masz przy hamulcu ręcznym - prosta klapka z zatrzaskiem,
drugi w komorze silnika czy na podszybiu, na bokach powinno być 3 lub 4 zatrzaski,
zdejmij klapki i na reversie powinien być opis...

To logiczne, tylko problem w tym, że nie mogę otworzyć jednego z setów, bo jest w jakiś dziwny sposób zabezpieczony. Chodzi dokładnie o IPDM E/R. Miałem nadzieje, że ktoś go już na forum otwierał. Rozumiem, że jest to specjalnie utrudnione, żeby jechać do serwisu ale ja póki co się nie poddaję.

Obok ręcznego niestety wszystkie bezpieczniki sprawne. W bagażniku przy akumulatorze również.

Na zdjęciu zaznaczone o co mi chodzi:

9097

slepy62
19th-February-2017, 00:18
Na zdjęciu zaznaczone o co mi chodzi:

9097

Niestety nie pomogę nigdy nie grzebałem w FX'ie w bezpiecznikach...

holdek
20th-February-2017, 19:18
no miałem ten sam problem i wyciągałem akumulator ...

o ile dobrze sobie przypominam jest wyciagane do gory z mala blokada po prawej stronie, rozumiem ze podszybie zdemonotowales? lewa połówka sie calkowicie da wyciagnac
Piotr

bakermistrzu
21st-February-2017, 07:57
no miałem ten sam problem i wyciągałem akumulator ...

o ile dobrze sobie przypominam jest wyciagane do gory z mala blokada po prawej stronie, rozumiem ze podszybie zdemonotowales? lewa połówka sie calkowicie da wyciagnac
Piotr

U mnie akumulator jest w bagażniku.

Chyba będę musiał odkręcić tą mniejszą skrzynkę z bezpiecznikami która jest przed tą większą. Podszybia nie ściągałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk