PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti M35h 2012 JN1Ey1AP9CM910309 prośba ocenę auta



Robak
19th-February-2017, 11:56
Witam,
We wtorek miałem okazję jeździć tym autem i się zakochałem. Jestem zdecydowany na zakup. Jednak była godzina 21 i nie byłem wstanie ocenić stanu auta. Właściciel handluje i jest znajomym brata ciotecznego mojej żony. Mówi że auto jest warte każdej złotówki. Cena 95 tys. zł Auto z 2012 roku ze Stanów po niewielkiej szkodzie z przodu. Przebieg około 46 tys. km. Było wystawione ale w tej chwili nie jest.
Tak wygląda po naprawie
https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-m-infiniti-m35h-przebieg-32000km-ID6ynQsR.html
Następujące pytania:
Czy ten konkretny egzemplarz jest wart zakupu?
Ile realnie można za niego zapłacić? Nie chce dać wiec niż 90 tys. a fajnie żebym zapłacił za niego 88 tys. zł.
Jak jest z akumulatorami? Czy jeszcze na nich pojeżdżę przez kilka lat. Ile będzie kosztowała ewentualna wymiana?
W piątek jadę konkretnie z gotówką oglądać. Proszę o sugestie.

grabba
19th-February-2017, 12:07
A nie lepiej https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-m-3-5-v6-364-km-hybrid-i-wlasciciel-centrum-infiniti-warszawa-rej-2012-ID6yLj0L.html ... Wersja EU z historią. Przebieg też nieduży. Potargujesz się trochę i będziesz blisko 90 tzł. Wersja US powinna być przynajmniej 10 tzł tańsza, żeby się to opłacało. Z ew. odsprzedażą wersji EU będzie łatwiej.

Robak
19th-February-2017, 12:46
A jaka jest historia tego auta?

grabba
19th-February-2017, 16:44
A skąd ja mam to wiedzieć? :) Sprzedaje ten samochód oficjalny dealer Infiniti, więc będzie wszystko wiedział. Zadzwoń do nich.

Robak
19th-February-2017, 17:09
Czy ten dealer jest uczciwy i jeśli powie że auto jest bezwypadkowe to rzeczywiście takie będzie?

slepy62
19th-February-2017, 18:09
Czy ten dealer jest uczciwy lol i jeśli powie że auto jest bezwypadkowe to rzeczywiście takie będzie?


Masz poczucie humoru lol

to salon :infi: który wcześniej sprzedał to auto ... jak zażądasz historię to muszą Ci ją podać - inaczej ponoszą odpowiedzianość - to nie jest autokomis...

poza tym znając zwyczaje na Krasnobrodzkiej - zawsze możesz sie potargować o powiedzmy półroczną gwarancję / rękojmię - czy jak to się tam zowie...

Szczerze mówiąc jakbym miał do wyboru
- używkę w wersji UE i do tego z salonu :infi: vs. używkę po "małej" szkodzie z US - wolałbym dopłacić do salonowego nawet i 20 tys.

nie zapominaj że to HYBRYDA - więc w wypadku jakichkolwiek problemów z elektryką - których naprawa nie jest prosta ani tania,
(a nie naprawisz takich usterek w byle warsztacie)

- w salonie zawsze możesz próbować negocjować naprawę na ich koszt lub częśiowo na ich koszt (jeżeli tearaz nie wynegocjujesz jakiejś gwarancji)

- w wypadku auta z rynku US - możesz sobie "pogwizdać" i przygotować worek pieniędzy

Wiem coś o tym na własnym przykładzie...

Robak
19th-February-2017, 18:36
Możesz opisać swoje problemy z hybrydą w skrócie.

slepy62
19th-February-2017, 18:54
Możesz opisać swoje problemy z hybrydą w skrócie.

Nie mogę bo... ich nie mam (2 lata i przejechane 60 tys. km)

problemy miałem z naprawą po ściągnięciu z US (jak to ładnie ująłeś po "małej" szkodzie)
ale zdecydowałem się na naprawę w serwisie :infi: (ojjjj droooogooo)
i...
problemów od naprawy jeszcze żadnych nie miałem

Robak
19th-February-2017, 19:40
Wielkie ogólniki, problemy, w Aso drogo. Nie możesz napisać konkretnie co było problemem i ile kosztowało jego wyeliminowanie. Takie straszenie i tak mnie nie odwiedzie od zakupu. Wierze ze sa ludzie którzy ogarną to auto poza aso. Nie jest to technologia nasa.

slepy62
19th-February-2017, 22:27
Wielkie ogólniki, problemy, w Aso drogo. Nie możesz napisać konkretnie co było problemem i ile kosztowało jego wyeliminowanie. Takie straszenie i tak mnie nie odwiedzie od zakupu. Wierze ze sa ludzie którzy ogarną to auto poza aso. Nie jest to technologia nasa.

Szanowny kolego - napisałeś 7 dwuzdaniowych postów i oczekujesz że poświęcę sporo prywatnego bo chcesz na tacy

nie wypowiadając nawet magicznego słowa ... ludziom jak widać sie we łbach przewraca...:dupa:

włóż trochę wysiłku, poszukaj w tematach ............. - tam wszystko jest opisane

a co do straszenia :puke:coś z Tobą nie tak - nie straszę - przestrzegam / doradzam...

... żegnam, trafiasz u mnie do ignorowanych

Dax
19th-February-2017, 22:55
Pirminis apgadinimas: FRONT END
Secondary Damage: MINOR DENT/SCRATCHES
VIN: JN1EY1AP9CM910309

90989099910091019102910391049105

grabba
19th-February-2017, 23:16
Mi też już nic nie chce się pisać w tym wątku. Powodzenia

sirtrojan
19th-February-2017, 23:31
poszedłbym jednak w ten salonowy jak chłopaki radzą.
Navi, światła , hamulce i inne mniej lub bardziej ważne pierdołki mogą być inne.

Nad asertywnością - to jeszcze musisz popracować , koledzy chcieli dobrze dla ciebie, napisali co mogli a tobie mało.
Weź sobie rzeczoznawcę to będziesz mógł wymagać.

Robak
20th-February-2017, 09:12
Nad asertywnością - to jeszcze musisz popracować , koledzy chcieli dobrze dla ciebie, napisali co mogli a tobie mało.
Weź sobie rzeczoznawcę to będziesz mógł wymagać.
Czyli sugerujesz że kolegom za cenne informacje trzeba sypnąć do kieszeni. Mam dziękować na wyśmiewanie mojej osoby. Masakra jakaś teraz na tych forach. Przyszedł oszołom i wymaga Bóg wie czego. Jak na innych forach pytają to piszę wszystko co może komuś pomóc. Zauważyłem taką powinność na forach że im wyższa klasa auta tym bardziej towarzystwo w piórka obrasta. Koledze Dax dziękuję za zdjęcia, grabba za informację na temat wartość obu auta a resztę żegnam ozięble.

sirtrojan
20th-February-2017, 13:05
Widzisz - jednak rozumiesz
Sypnąć trzeba rzeczoznawcy a wobec forumowiczów trzeba zachować choć minimum kultury.

Tak czy inaczej dziękujemy za wizytę :becky: -

grabba
20th-February-2017, 14:02
Mam dziękować na wyśmiewanie mojej osoby.
Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i jakoś nie widzę wyśmiewania, a raczej irytację Twoim zachowaniem.

Masakra jakaś teraz na tych forach. Przyszedł oszołom i wymaga Bóg wie czego.
Dokładnie tak, jak piszesz. Zadałem sobie trochę trudu (czego Ty nie zrobiłeś) i znalazłem Ci samochód w podobnej cenie w podobnym przebiegu. A jedynie co napisałeś, to kolejne pytanie o historię samochodu.

Zauważyłem taką powinność na forach że im wyższa klasa auta tym bardziej towarzystwo w piórka obrasta.
Irek (Ślepy) napisał Ci dokładnie na co zwracać uwagę, bo elektryka w tych samochodach nie jest prosta i kowal Ci tego nie naprawi i mała stłuczka może się wiązać z dużymi kosztami w ASO.

I kończąc. To Ty do nas przyszedłeś o pomoc, a nie my do Ciebie. Poświęciliśmy Ci swój wolny czas, a jedynie co nas spotkało, to insynuacje co do sypnięcia kasą za pomoc. Było to mocno nie na miejscu - delikatnie mówić. Trzeba było jeszcze napisać, że któremuś z nas córka się puszcza i byłby komplet.

Z mojej strony EOT.

milo222
20th-February-2017, 15:39
kiedy widzę jakie ludzie mają problemy ...

9106

slepy62
20th-February-2017, 16:53
Czyli sugerujesz że kolegom za cenne informacje trzeba sypnąć do kieszeni. Mam dziękować na wyśmiewanie mojej osoby. Masakra jakaś teraz na tych forach. Przyszedł oszołom i wymaga Bóg wie czego. Jak na innych forach pytają to piszę wszystko co może komuś pomóc. Zauważyłem taką powinność na forach że im wyższa klasa auta tym bardziej towarzystwo w piórka obrasta. Koledze Dax dziękuję za zdjęcia, grabba za informację na temat wartość obu auta a resztę żegnam ozięble.

"... Generalnie postawa roszczeniowa charakteryzuje się wysokim poziomem oczekiwań wobec drugiej strony. Osoba roszczeniowa komunikuje w różny sposób, często agresywny, że czegoś chce, czegoś się domaga, wysuwa werbalnie lub pozawerbalnie swoje roszczenia, a jej ton i pretensje są ...."

czyli w skrócie i na wesoło:
9108