PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Renowacja po zimie



wojuś
25th-February-2017, 19:26
Jak likwidujecie pozostałości na przednim zderzaku po zimie, małe rysy, zadrapania itp. Kilka razy wjechałem w zmrożoną zaspę śnieżną, gdzieś fatalnie odbił mi kamyk i zderzak jak wyszło słońce wygląda źle, chyba samo naprawialna powłoka nie wystarczy i warto skożystac z jakiś podpowiedzi "starszych"kolegów. Co prawda mam paste do lakieru, moge poczekac na jeszcze lepsza pogodę ale to chyba troche mało...

sirtrojan
25th-February-2017, 23:34
od czasu do czasu Slepy ma dostępne lakiery zaprawkowe - sciaga je z USandA. To jest rozwiązanie twoich problemów na małe odpryski/ryski.

slepy62
26th-February-2017, 10:09
Jak likwidujecie pozostałości na przednim zderzaku po zimie, małe rysy, zadrapania itp. Kilka razy wjechałem w zmrożoną zaspę śnieżną, gdzieś fatalnie odbił mi kamyk i zderzak jak wyszło słońce wygląda źle, chyba samo naprawialna powłoka nie wystarczy i warto skożystac z jakiś podpowiedzi "starszych"kolegów. Co prawda mam paste do lakieru, moge poczekac na jeszcze lepsza pogodę ale to chyba troche mało...


TOUCH-UP PAINT - nie mogę znaleźć postu opisujacego, ze zdjęciami i listą kolorów / kodów (zdaje sie że go SirWielki usunął w trakcie ostatnich porządków)

To oryginalny lakier w opakowaniu jak nasze permanent marker - z końcówkmi
- pędzelek
- ball pen
+ dodatkowo pojemniczek z top coat'em

W serwisach :infi: US kosztuje ok. $20 (+ udział w kosztach paczki do PL)

Jeżeli chcesz żeby Ci kupić podaj kod koloru lub nazwę koloru (wg. nazewnictwa serwisowego, ponizej lista - ale nie ma tam wszystkich bo lista jest sprzed kilku lat)

9113

9111 9112

wojuś
26th-February-2017, 19:04
Dzięki za info, zakupiłem na amazonie TouchUpDirect dwu składnikowy teoretycznie mój kolor bo malbec balck ale chyba się nie zdecyduje sam i pojade na auto detailing, może ktoś korzystał.....

sirtrojan
26th-February-2017, 20:13
detailing nie zlikwiduje ci odprysków - niektóre rysy tak.

grabba
26th-February-2017, 21:41
detailing nie zlikwiduje ci odprysków - niektóre rysy tak.
Koledze chodziło o to, że sam nie będzie malował odprysków, tylko podjedzie do ludzi od detailingu.

slepy62
26th-February-2017, 22:29
Dzięki za info, zakupiłem na amazonie TouchUpDirect dwu składnikowy teoretycznie mój kolor bo malbec balck ale chyba się nie zdecyduje sam i pojade na auto detailing, może ktoś korzystał.....

PANOWIE - nie używajcie w żadnym wypadku nie firmowych lakierów zwłaszcza uniwersalnych

- macie powłokę Scratch shield (top coat) - to zupełnie inny rodzaj lakieru - spieprzycie sobie powłokę...

Scratch shield - drobne ryski, swirle itp. - top coat się zabliźnia po wyeksponowaniu kilkugodzinnym (jak głębsze dużo dłuższym) na mocno operującym słońcu, dodatkowo najlepiej przy temeraturach zewnętrznych powyżej kilkanastu stopni

http://www.nissan-global.com/EN/TECH...W/scratch.html

wojuś
26th-February-2017, 22:47
Dzięki za rade, czekam na słońce i zobacze co dalej
Pozdro

slepy62
26th-February-2017, 22:59
Dzięki za rade, czekam na słońce i zobacze co dalej Pozdro

Lekka polerka, oryginalny Touch-Up Paint w miejscach odprysków (to proste bo działa jak długopis) i lol dużo słońca...

Napisz do MAXX - chce kupić folie zabezpieczające na zderzak tylny - dogadajcie się na wspólny zakup - koszty transportu do PL się Wam rozłożą

http://www.ifans.pl/showthread.php?5841-Akcesoria-do-Q50-w-okazyjnych-cenach&highlight=akcesoria

wojuś
28th-April-2017, 14:49
detailing nie zlikwiduje ci odprysków - niektóre rysy tak.
Rzeczywiście po detailingu część rys pozostała i jedno małe wgniecenie i zdecydowałem się na kompleksowe załatwienie problemu czyli wymianę zderzaka na nowy w ramach AC. Sprawę załatwili chłopaki z Toyoty bo u mnie na wsi nie ma salonu Infiniti. Troche trwało nim ściągneli orginalny zderzak i lakier, ale sprawę załatwili w 2 tygodnie, niby nic specjalnego ale.........nie wiem czy zgadniecie jaka jest cena nowego orginalnego zderzaka przedniego do Infiniti Q50 kupowanego w Polsce?????. Dla mnie i dla chłopaków z Toyoty SZOK.....1058 zł, mam cały kosztorys na dowód. A propos: zderzak do Yarisa....... 1200 zł.
Czy to nie jest cudowne auto...........????????:love:

Gregoris
23rd-January-2018, 14:01
Pewnie znów temat odżyje z racji "pięknej pogody", więc podrzucę co żem znalazł przy podróżowaniu po internetach za biurkiem :D https://lakmarket.pl/jak-dbac-o-swoje-auto-zima-auto-detailing. Może komuś się przyda lektura przy lapku, jak mi :D

wojuś
24th-January-2018, 19:01
Pewnie znów temat odżyje z racji "pięknej pogody", więc podrzucę co żem znalazł przy podróżowaniu po internetach za biurkiem :D https://lakmarket.pl/jak-dbac-o-swoje-auto-zima-auto-detailing. Może komuś się przyda lektura przy lapku, jak mi :D
Ja oddałem swoje Infi na porządną renowacje lakieru i powłoke kwarcową teraz w styczniu i już goście do mnie zadzwonili żebym zobaczył klapę bagażnika po prawdziwym wyczyszczeniu i zdjęciu tablic rejestracyjnych.......... SZOK, samochód ma 1,5 roku i 50 tysięcy przebiegu a na klapie burchle i rdza!!!!!!!!!!!!!!! do naprawy gwarancyjnej oczywięcie ale czy to przystoi firmie sprzedająe ponoć auta premium......coraz więcj mam watpliwości co do Infiniti, czy to jednak marka premium czy jednak tylko Nissan na Ameryke

holdek
25th-January-2018, 10:49
podzielisz sie zdjeciem?

Maxx
25th-January-2018, 22:22
Ja oddałem swoje Infi na porządną renowacje lakieru i powłoke kwarcową

A dlaczego tylko kwarcowa ? Po ok. 2 latach zostanie po niej tylko wspomnienienie . Skoro i tak juz "idziesz na całość" to lepsza bylaby ceramiczna - twardsza i niepodatna na chemikalia (do jej usuniecia potrzebna jest maszyna polerska)
niestety moja radosc trwala krotko , w maske oberwalem kamykiem i powloka poszla razem z lakierem i podkladem ...
ogolnie jestem bardzo zadowolony z ceramiki po roku uzytkowania -bez jakichkolwiek rys na karoserii za wyjatkiem urazu krytycznego na masce

Maxx
21st-May-2020, 00:49
Znalazłem fajny filmik jak profesjonalnie rozwiązać problem odprysków na lakierze
https://www.youtube.com/watch?v=4f9zqVbcZDQ

Thomas82
21st-May-2020, 16:23
jak profesjonalnie rozwiązać problem odprysków na lakierze
Fajna metoda tylko zeby nikomu nie przyszlo do glowy stosowanie jej na swoim Infiniti bo sie moze bardzo przejechac.
Nasze Fifirifi to nie Ferrari 420 gdzie grubosc lakieru z latwoscia siega 200mikronow. W odroznieniu od Ferrari, Infi uzywa miekkich lakierow a grubosc w wielu miejscach nie przekracza 100 mikronow i tu moim zdaniem nie ma miejsca na zabawy papierem sciernym, zwlaszcza recznie.
Po pierwszej probie takiej zabawy Infi bedzie musialo jechac do lakiernika bo z latwoscia zostanie zdjeta warstwa wierzchnia.

Maxx
21st-May-2020, 22:23
Widziełem na jakimś filmiku jak facet brał taśme maskującą i robił w niej otwór dziurkaczem biurowym , po takim zabezpieczeniu okolic odprysku dopiero szlifował papierem 3000 i 5000 , Co prawda nie uzyskiwał idealnego zrównania zaprawki z otaczającą powierzchnią lakieru ale priorytetem była maksymalna ochrona
bede tego próbował na zderzaku gdzie mam wiecej odprysków niż lakieru :eyebrows:

Maxx
22nd-May-2020, 10:25
PS

Są też sposoby całkowicie nieinwazyjne

https://www.youtube.com/watch?v=1VHqwazq9xY

Ale trwałość takich napraw zapewne jest mniejsza ...
(https://www.youtube.com/watch?v=1VHqwazq9xY)

Thomas82
22nd-May-2020, 15:39
na zderzaku gdzie mam wiecej odprysków niż lakieru
Probuj, pamietaj zeby klasc tak malo zaprawy jak to bedzie mozliwe bo z mojego skromnego doswiadczenia wynika ze takie roboty sa o wiele bardziej widoczne na ciemnych lakierach. Jak polozysz zbyt wiele to nadmiar spowoduje ze kazego dnia bedziesz to widzial i sie wk....

Maxx
23rd-May-2020, 18:47
nadmiar spowoduje ze kazego dnia bedziesz to widzial i sie wk....

Sądzisz ze można to sp......ć jeszce bardziej ?
14165

miejsce do testów idealne bo to dolna część zderzaka , zauważyłem to dopiero podczas polerowania

Thomas82
26th-May-2020, 12:21
Fatalnie wyglada, wiele malych odpryskow, jeden wielki i kilka rys na malym fragmencie, tez chyba zdecydowlbym sie zaryzykowac i cos z tym zrobic. Jestem ciekaw jakiej zaprawki uzyjesz? Zdjecie zrobione przed czy po polerce?

lukasz32
26th-May-2020, 13:52
Sądzisz ze można to sp......ć jeszce bardziej ?
14165

miejsce do testów idealne bo to dolna część zderzaka , zauważyłem to dopiero podczas polerowania


Kiedyś znalazłem u siebie takiego kwiatka, dostałem z AC równowartość połowy składki rocznej, miałem ochronę jednej zniżki. Polecam korzystać ;)

Maxx
26th-May-2020, 21:07
Fatalnie wyglada, wiele malych odpryskow, jeden wielki i kilka rys na malym fragmencie, tez chyba zdecydowlbym sie zaryzykowac i cos z tym zrobic. Jestem ciekaw jakiej zaprawki uzyjesz? Zdjecie zrobione przed czy po polerce?

oryginalnej nissanowskiej nie udało sie zakupić w US , na mniejszym odprysku próbuję zaprawkę z :infi: malbec black .
14167
ale jest problem bo spływa .... trzeba zatem aplikować malutko w kilku warstwach , pierwsza już jest
14168
w weekend druga i kilka dni na utwardzenie , potem dokładne oklejenie okolic i papier 3000 na aplikatorze , 5000 i lekkie przepolerowanie przed warstwą clearcoat
okolica idealna do testów bo wiele wybaczy , już teraz trudno znaleźć ten obszar po pierwszej zaprawce

Zdjęcie zderzaka jest po delikatnej polerce ale miekkim padem z pastą Essence która w zasadzie tylko zwiększa gładkość oraz połysk i pozostawia warstwe ochronną SiO2 . Zupełnie sie tam nie starałem bo najpierw muszę rozwiązać problem tej "dziury" następnie licznych maleńkich odprysków bo spód zderzaka jest jak tarka .

@Lukasz
rozwiązanie sensowne , dzieki . Tylko na razie chciałem uniknąc malowania całego elementu bo te uszkodzenia lakieru choć na zdjęciach wygladaja strasznie to w realu są niewidoczne :)

lukasz32
26th-May-2020, 21:42
@Lukasz
rozwiązanie sensowne , dzieki . Tylko na razie chciałem uniknąc malowania całego elementu bo te uszkodzenia lakieru choć na zdjęciach wygladaja strasznie to w realu są niewidoczne

Broń Boże nie maluj, bo zawsze jest ryzyko że się będzie odcień różnił. Zaprawka a $$ się przyda na nowe opony czy wydech ;)

Maxx
27th-May-2020, 00:12
$$ się przyda na nowe opony czy wydech ;)

Wydech juz "spieniężyłem" bo w kabinie nie dało się wytrzymać :eyebrows: , ale brzmiał kultowo ...

lukasz32
27th-May-2020, 00:50
Wydech juz "spieniężyłem" bo w kabinie nie dało się wytrzymać , ale brzmiał kultowo ...

Kurcze ... to ja przytule te $$, akurat mam do zrobienia X-pipe + "resonator delete" :D Efekt byłby taki: https://www.youtube.com/watch?v=XVyCHzDK0UI więc warto poświęcić tę jedną szkodę :)