PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Kilka uwag dla "świeżaków"



slepy62
26th-February-2017, 23:32
Mamy wysyp nowych Q50 na forum - więc kilka uwag dla "świeżaków"

Wydaliście sto kilkadziesiąt lub więcej tys. na auto - przestrzegam więc przed oszczędnościami na kilka / kilkadziesiąt zł,
w szczególności powyższe dotyczy:

1. nie używajcie w żadnym wypadku nie firmowych lakierów zwłaszcza uniwersalnych - macie powłokę Scratch Shield (top coat), to zupełnie inny rodzaj lakieru - spieprzycie sobie powłokę... jeżeli już kupcie sobie oryginalny TOUCH-UP PAINT :infi:

2. w zadnym wypadku nie kupujcie chińskich/metalowych zakrętek do wentyli,
- są ciężkie a nasze auta potrafią rozwinąć duże prędkości
- metalowe nakrętki potrafią się zapiec na gwincie i... koszt czujnika TPMS to już wydatek kilkaset zł

3. nie zakładajcie niefirmowych gumek do wycieraczek szyb,
tak na rynku PL jak i w US - są dostępne tanie oryginalne (MITSUBA) REFILL WIPER

Jak coś komuś przyjdzie do "głowy" - dopisujcie...

czejzee
26th-February-2017, 23:45
1. Nie kupujcie "zimówek" Run Flatów, są tragicznie głośne ;)

2. Pokryjcie jakimś woskiem Piano Black, bo zacznie Wam się szybko rysować.

3. Wyłączyć Active Trace Control ;)

4. Nie odpalać aplikacji Facebook i Google ;)

5. USB z MP3 działają ale trzeba je dobrze sformatować (tylko USB 2.0)

piore_w_rzece
27th-February-2017, 09:07
1. Nie kupujcie "zimówek" Run Flatów, są tragicznie głośne ;)
3. Wyłączyć Active Trace Control ;)
5. USB z MP3 działają ale trzeba je dobrze sformatować (tylko USB 2.0)
Ad 3. - czemu?
Ad 5. - czym się różni formatowanie USB 2.0 od innych? ;) Wypadałoby raczej napisać, że tylko FAT32, ilość plików do 5000, ilość katalogów jak dobrze kojarzę do 256. Pliki bezwzględnie dobrze otagować przed wgraniem a jeśli zależy nam na jakości dźwięku to trzeba użyć AAC o bitrate 320kbit. AAC 256 potrafi brzmieć dużo lepiej niż MP 320kbit, chociaż żeby usłyszeć różnice potrzebna jest specyficzna muzyka. Działają bez problemów pamięci USB od 1.1 do 3.0 pod warunkiem, że rozmiar jest nie większy niż 32GB.
Ad 1. - po pół roku użytkowania na piano black nie ma żadnej rysy, ale wkurzający jest widoczny każdy odcisk czy paproszek. Bardzo się cieszę, że nie zdecydowałem się na Mercedesa - zapłakałbym się bo tam tego plastiku jest znacznie więcej.

slepy62
27th-February-2017, 14:38
- po pół roku użytkowania na piano black nie ma żadnej rysy, ale wkurzający jest widoczny każdy odcisk czy paproszek. Bardzo się cieszę, że nie zdecydowałem się na Mercedesa - zapłakałbym się bo tam tego plastiku jest znacznie więcej.

Sposób na PIANO BLACK lol

http://i.imgur.com/gN8wz8u.jpg

wojuś
27th-February-2017, 14:47
1. Co do zimówek run flat - pełna zgoda tylko opony nie run flaty to jednak ryzyko, ja wziąłem na zimę run flat ale 18 i jest duża różnica w hałasie, przerażony jestem jak na lato założe orginalne 19 i orginalny run flat, który jest wyjątkowo głośny
2 ja nie obsrewuję jakiś wielkich problemów z Piano Black, po prostu woże w schowku małą szmatke i co jakiś czas przecieram
3. W ogóle nie rozumiem dlaczego wyłączać ATC i niepotrzebnie ryzykować
4. Pełna zgoda
5. Nistety zgoda, trochę żenujące, że tak zaawansowany technologicznie samochód i taka jazda z odtwarzaniem muzyki, tak swoją drogą nie rozumiem dlaczego u nas nie da się zrzucić muzy na komp. w samochodzie, BMW od kilku lat to oferuje podobnie jak volvo

piore_w_rzece
27th-February-2017, 14:57
Trzymanie muzyki na osobnym nośniku to zaleta - można sobie to wygodnie wszystko ogarnąć na domowym kompie bez pierniczenia się w zabawy na samochodowym kompie. Rozwiązania konkurencji są OK jak się ma kilkanaście albumów ale przy kilkudziesięciu/kilkuset to urwanie głowy.
Inna sprawa, że dopracowanie samego systemu w Infi jest co najmniej słabe - sprawia wrażenie jakby temat ogarniali ludzie którzy przypadkiem wpadli do Infi na miesięczne praktyki...

czejzee
27th-February-2017, 19:14
Ja oczywiście żartuję z tym ACT, ale według mnie mniej przyhamowuje gdy włączasz się do ruchu przy 2.0t/RWD.

piore_w_rzece
28th-February-2017, 08:11
Sposób na PIANO BLACK lol

http://www.ifans.pl/ajax.php
Dzięki za sugestię - zaczynam o tym myśleć ;)

Arek
28th-February-2017, 17:41
Sposób na PIANO BLACK lol

Wygląda super - oklejałeś sam czy ktoś Ci to robił ? Ja mam dwie lewe ręce do takich rzeczy :D

Pozdrawiam,
Arek

stef
28th-February-2017, 20:39
1. nie używajcie w żadnym wypadku nie firmowych lakierów zwłaszcza uniwersalnych - macie powłokę Scratch Shield (top coat), to zupełnie inny rodzaj lakieru - spieprzycie sobie powłokę... jeżeli już kupcie sobie oryginalny TOUCH-UP PAINT :infi:


Tak mnie teraz naszło pytanie, ciekawe czy serwis lakierniczy nakłada w czasie naprawy Scratch Shield. Osobiście wątpię.




5. Nistety zgoda, trochę żenujące, że tak zaawansowany technologicznie samochód i taka jazda z odtwarzaniem muzyki, tak swoją drogą nie rozumiem dlaczego u nas nie da się zrzucić muzy na komp. w samochodzie, BMW od kilku lat to oferuje podobnie jak volvo

W Q50 nie można zrzucić płyt na dysk??? Dobrze rozumiem?

wojuś
28th-February-2017, 22:58
A no się nie da zrzucić płyty na dysk, wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie ale tak jest:Cry:

ciso1
1st-March-2017, 12:29
To ja jako świeżak proponuję żeby w tym wątku albo jako nowy wątek podzielić się informacjami jak obniżyć koszty przeglądów: tzn. kupić tarcze , klocki, olej jaki? filtry po niższych cenach niż w serwisie ( no i gdzie to kupić- pewnie slepy62 załatwi ;) ) i jeździć na przegląd przygotowanym. Wprawdzie przegląd u świeżaków za około rok ale warto sie wcześniej przygotować :)

slepy62
1st-March-2017, 16:24
Wygląda super - oklejałeś sam czy ktoś Ci to robił ? Ja mam dwie lewe ręce do takich rzeczy :D Pozdrawiam, Arek

Sam, pierwszy raz w życiu, przy użyciu suszarki do włosów.
Folia to MEGUIAR's WRAPTIVO BLACK CARBON - ale już raczej nie do kupienia...

piore_w_rzece
2nd-March-2017, 10:15
To ja jako świeżak proponuję żeby w tym wątku albo jako nowy wątek podzielić się informacjami jak obniżyć koszty przeglądów: tzn. kupić tarcze , klocki, olej jaki? filtry po niższych cenach niż w serwisie ( no i gdzie to kupić- pewnie slepy62 załatwi ) i jeździć na przegląd przygotowanym. Wprawdzie przegląd u świeżaków za około rok ale warto sie wcześniej przygotować

Przez pierwsze 2, 3 lata użytkowania samochodu raczej drogich rzeczy się nie wymienia o ile się ostro nie szaleje. Ceny filtrów i klocków w ASO są całkiem znośne. Mają dużą marżę na oleju ale to i tak w skali bezwzględnej nie są to gigantyczne kwoty. Ogólnie dopóki nie będziesz robił czegoś grubego nie warto kombinować.


Sam, pierwszy raz w życiu, przy użyciu suszarki do włosów.
Folia to MEGUIAR's WRAPTIVO BLACK CARBON - ale już raczej nie do kupienia...

Robota wyszła super, ale małżonka stwierdziła, że kłuje ją w oczy to, że przyciski są dalej "piano" i jednak mocno to nie pasuje do carbonu. Będzie trzeba pomyśleć o czym innym.

ciso1
3rd-March-2017, 13:04
A jaki olej leją w ASO Wawa? Może warto zainwestować w coś lepszego? Czy ceny klocków i tarcz też maja konkurencyjne?

Miko
3rd-March-2017, 15:59
Leją olej Eneos Sustina 5W30

slepy62
3rd-March-2017, 22:22
A jaki olej leją w ASO Wawa? Może warto zainwestować w coś lepszego? Czy ceny klocków i tarcz też maja konkurencyjne?

ceny tarcz brutto około 40% drożej niż w US (liczac z kosztami transportu morskiego do PL)

ceny klocków - jakieś 30% drożej - tylko że ja przeszedłem na ceramiczne AKEBONO (cenowo porównywalnie do ceny OEM w US) i więcej OEM'ów już nie założę lol

http://akebonobrakes.com/pro-act

ciso1
3rd-March-2017, 23:34
No to warto klocki i tarcze mieć swoje. Eneos 5w30 240PLN w necie za 4 l ciekawe ile w aso? Slepy62 jakie plusy ceramicznych klockow?

slepy62
4th-March-2017, 08:26
No to warto klocki i tarcze mieć swoje. Eneos 5w30 240PLN w necie za 4 l ciekawe ile w aso? Slepy62 jakie plusy ceramicznych klockow?

W skrócie (poszukaj w postach - są opinie moje i Grabby):
- brak pylenia - już zapomniałem co to jest systematyczne czyszczenie felg z pyłu z klocków
- porównywalne lub lepsze hamowanie niż na OEM
- brak piszczenia, cichsza praca
- klocki mają fabrycznie zamontowany / wtopiony hardware kit (blaszki które kosztują ~$48)) - więc nie trzeba ich czyścić i pilnować żeby się nie zgubiły w trakcie wymiany klocków
- nie wymagają rozgrzewania (wersja PROACT, nie wiem jak to wygląda w wypadku wersji PERFORMANCE) są dopasowane do tarcz OEM

ciso1
4th-March-2017, 11:07
Tył i przód są dostepne? Z tego co pamiętam to oferowałeś tylko tylne.

czejzee
5th-March-2017, 00:35
Czy są ceramiczne również do 2.0t?

slepy62
5th-March-2017, 09:51
Tył i przód są dostepne? Z tego co pamiętam to oferowałeś tylko tylne.

Żeby nie było niedomówień - oferują sklepy w US - ja pomagam formumowiczom zakupić i ściągnąć
do PL... do poniższego dolicz jakieś $30 koszty ściagnięcia do PL

9121


Czy są ceramiczne również do 2.0t?
Pytanie podstawowe to czy zaciski w 2.0T są identyczne jak w wersjach Hybrid Premium i 3.7
(wersje NIE SPORT)

powinny być takie same - jeżeli TAK - są dostępne tylko muszę sprawdzić numery katalogowe i ceny

piore_w_rzece
6th-March-2017, 09:33
- brak pylenia - już zapomniałem co to jest systematyczne czyszczenie felg z pyłu z klocków
Nasuwa się pytanie czy te klocki nie są znacznie twardsze niż seria? Jeśli są to tarcza będzie szybciej zjadana... Wolę częściej zmieniać klocki niż tarcze ;)

zajac01
6th-March-2017, 09:48
Klocki ceramiczne nie pylą, bo nie mają w składzie stali, żelaza itp. W związku z tym tarcze nie będą szybciej zjechane.
Od roku mam ceramiczne i napewno nie wróce już do zwykłych klocków. Śmiało polecam.

piore_w_rzece
6th-March-2017, 12:52
Czyli jeśli nie pylą to muszą generować większe temperatury, ergo tarcza musi się bardziej zużywać. Nie może być tak, że klocek nie pyli i nie jest twardszy albo, że nie odbywa się to kosztem czegoś innego. Przy hamowaniu ze 100km/h niezależnie od klocka trzeba wytracić taką samą ilość energii - gdzieś ona musi się rozejść. Pochłonie ją albo klocek który się ścierając pyli albo tarcza która po rozgrzaniu do większej temperatury szybciej się zużyje. Nie ma innej drogi, chyba, że klocek ceramiczny też pyli ale może na inny kolor.

czejzee
6th-March-2017, 13:16
Zawsze można felgi zabezpieczyć dodatkowo woskiem i problem pylenia rozwiąże zwykła woda.

zajac01
6th-March-2017, 14:15
Czyli jeśli nie pylą to muszą generować większe temperatury, ergo tarcza musi się bardziej zużywać. Nie może być tak, że klocek nie pyli i nie jest twardszy albo, że nie odbywa się to kosztem czegoś innego. Przy hamowaniu ze 100km/h niezależnie od klocka trzeba wytracić taką samą ilość energii - gdzieś ona musi się rozejść. Pochłonie ją albo klocek który się ścierając pyli albo tarcza która po rozgrzaniu do większej temperatury szybciej się zużyje. Nie ma innej drogi, chyba, że klocek ceramiczny też pyli ale może na inny kolor.


Podstawowa różnica jest taka, że w zwykłych klockach masz w składzie żelazo i stal, które ścierając się tworzą na felgach ciemny nalot i z czasem wżery. W ceramicznych masz zamiast żelaza i stali miedź, która nie zostawia nalotu na feldze. Dodatkowo, miedź jest miękka i dzięki temu klocki nie piszczą. Wiadomo, że takie klocki też się zużywają, ale skoro nie widać po nich śladów na feldze, to gazy i pył po nich są niemal bezbarwne. Jak masz takie klocki, to prędzej zakurzysz felgi w takim samym stopniu co cały samochód, niż pojawi się na nich nalot po klockach. Odnośnie trwałości tarcz, to gdzieś czytałem, że ich trwałość może wzrosnąć nawet do 20%

piore_w_rzece
6th-March-2017, 14:52
No i teraz wszystko jasne - też pylą tylko nie widać, ok :)
Rozważę taką opcję przy wymianie jeśli nie będzie to jakiś kosmos cenowy :)

zajac01
6th-March-2017, 15:05
Wiadomo, że jakimś sposobem muszą się zużywać. Dożywotnie nie są. Z tym, że pył nie osadza się na feldze.

Jeśli chodzi o cene, to w wawie Power Stop do hybrydy na przód i tył widziałem za jakieś 1100pln.

slepy62
6th-March-2017, 17:41
Zawsze można felgi zabezpieczyć dodatkowo woskiem i problem pylenia rozwiąże zwykła woda.

Przy normalnych klockach woskiem to sobie możesz sobie :dupa: posmarować ... przy temperaturze jaką mają opiłki ze standardowych klocków. Testowałem temat bardzo twardymi woskami i... o :dupa: rozbić takie rozwiązanie, szorować tak czy tak trzeba...


No i teraz wszystko jasne - też pylą tylko nie widać, ok :)
Rozważę taką opcję przy wymianie jeśli nie będzie to jakiś kosmos cenowy :)

Hmm... czy WY w ogóle czytacie co się pisze... przecież info na ten temat jest kilka wpisów poniżej.

Powoli dochodzę do wniosku że chyba nie warto się "produkować"...
w każdym bądź razie rozważę to i wiecie co...
muszę się napić bo to rozważanie strasznie stresujące... więc :piwko:

a tak w konkretach to:
OEM w PL :infi: serwisie - o ile dobrze pamiętam - to około 850-zł (front+rear), w serwisach NISSANA jakieś 750-zł


Oryginały CERAMIC: AKEBONO / STOP TECH'y / CENTRIC / HAWK'i / itd... itp... w Usandach
w granicach $ 130~$200 -

cena zależna od sklepu (z kim mają umowę / kogo promują itd) oraz z różnych innych (jak to w US) promocji i temu podobnych pierdół...

piore_w_rzece
7th-March-2017, 08:24
Nie interesuje mnie cena w Amerykach tylko tutaj, nie będę się bawił w zamawianie, czekanie i planowanie wymiany klocków z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeżeli cena TUTAJ (po tej stronie oceanu - przesyłka kurierem max 2 dni) będzie akceptowalna to się w to bawię. Ceny w USA nie mają dla mnie znaczenia a o takich cały czas piszesz :)

Arek
7th-March-2017, 10:49
Tutaj masz power stop Z16 i Z23

https://brakestock.pl/2016.infiniti.q50.35.hybrid.klocki-hamulcowe.power-stop/ - wszystkie są ceramiczne oprócz tych track day.

Slepy - mam auto na firmę, więc o ile jest możliwość kupna czegoś w PL to wolę w PL. Ale z grubbsinfinitiparts.com, o którym pisałeś pewnie zamówię Shopping Bag Hook, Clear Rear Bumper Protector, CARGO NET

Z mojej listy rzeczy do kupienia/zrobienia na szybko:
Wspominana folia na wyświetlacze https://www.amazon.com/gp/product/B00JNG43J6/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Proclip do telefonu http://brodit24.pl/product-pol-1878-ProClip-do-Infiniti-Q50-14-16.html
Oklejenie wewnątrz piano black na coś innego http://www.autocolorshift.pl/?page_id=9/#oklejaniewnetrz
Prawdopobnie montaż skórzanej "rączki" do zamykania bagażnika z GTR'a http://q50tech.blogspot.com/2013/12/no-more-finger-lines-on-trunk-lid-add.html

Pozdro,
Arek

piore_w_rzece
7th-March-2017, 11:01
Podziękował :)

slepy62
8th-March-2017, 16:52
Nie interesuje mnie cena w Amerykach tylko tutaj, nie będę się bawił w zamawianie, czekanie i planowanie wymiany klocków z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeżeli cena TUTAJ (po tej stronie oceanu - przesyłka kurierem max 2 dni) będzie akceptowalna to się w to bawię. Ceny w USA nie mają dla mnie znaczenia a o takich cały czas piszesz :)

Wskazówki na przyszłość:

- skieruj swoje WYMAGANIA do odpowiedniego sklepu
- nie pisz i nie pytaj mnie - z uwagi na to że nie jestem w stanie sprostać TWOIM WYMAGANIOM - za co solennie "FORGIVE ME & PLEASE" że piszę o cenach w US...

slepy62
8th-March-2017, 16:57
Slepy - mam auto na firmę, więc o ile jest możliwość kupna czegoś w PL to wolę w PL. Ale z grubbsinfinitiparts.com, o którym pisałeś pewnie zamówię Shopping Bag Hook, Clear Rear Bumper Protector, CARGO NET

Z mojej listy rzeczy do kupienia/zrobienia na szybko:
Wspominana folia na wyświetlacze https://www.amazon.com/gp/product/B00JNG43J6/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Proclip do telefonu http://brodit24.pl/product-pol-1878-ProClip-do-Infiniti-Q50-14-16.html
Oklejenie wewnątrz piano black na coś innego http://www.autocolorshift.pl/?page_id=9/#oklejaniewnetrz
Prawdopobnie montaż skórzanej "rączki" do zamykania bagażnika z GTR'a http://q50tech.blogspot.com/2013/12/no-more-finger-lines-on-trunk-lid-add.html
Pozdro,
Arek

Sorry guy, but I'm on holliday right now...

Napisz na PRIV odpowiem w weekend i .... zanim napiszesz zapoznaj się wpierw z postem:

http://www.ifans.pl/showthread.php?4499-zakupy-w-USA&highlight=zakupy

piore_w_rzece
9th-March-2017, 08:20
Wskazówki na przyszłość:

- skieruj swoje WYMAGANIA do odpowiedniego sklepu
- nie pisz i nie pytaj mnie - z uwagi na to że nie jestem w stanie sprostać TWOIM WYMAGANIOM - za co solennie "FORGIVE ME & PLEASE" że piszę o cenach w US...

Nie odbieraj proszę mojego postu jako zaczepnego. Napisałem tylko, że ceny w US nie mają dla mnie znaczenia tak samo jak dla Ciebie ceny na Antarktydzie ;)
Nie mam wymagań - na forum sobie dyskutujemy i ewentualnie pomagamy - w żadnym przypadku moja postawa nie jest roszczeniowa, jeśli to tak odebrałeś to przepraszam :)

slepy62
9th-March-2017, 21:42
Nie odbieraj proszę mojego postu jako zaczepnego. Napisałem tylko, że ceny w US nie mają dla mnie znaczenia tak samo jak dla Ciebie ceny na Antarktydzie ;)
Nie mam wymagań - na forum sobie dyskutujemy i ewentualnie pomagamy - w żadnym przypadku moja postawa nie jest roszczeniowa, jeśli to tak odebrałeś to przepraszam :)

Tak "miedzy Bogiem a prawdą" lol chyba wszystkim nam brakuje UŻYWKI PDP..

czyli za rzadko używamy słów PROSZĘ / DZIĘKUJĘ / PRZEPRASZAM :)

Nabuzowałem się ŁUKASZOWĄ SINGLE BARREL to i :fencing: agresywność we mnie wzrosła ...

Przeprosiny przyjęte a i Ja przepraszam za ironiczny wpis...

A tak poza "nawiasem", w nawiązaniu do


nie będę się bawił w zamawianie, czekanie i planowanie wymiany klocków z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

zakup ceramików AKEBONO w US + przesyłka lotnicza do PL POLAMEREM to ok. tygodnia od momentu zakupu i sumarycznie, szacunkowo jakieś $160~$170 (lub mniej jak się trafi dobrą promocję zakupową)

Bartek.
14th-March-2017, 13:20
To może w ramach uwag dla świeżaków wypiszmy polecane/sprawdzone/sugerowane płyny do Q50

olej silnikowy
olej dyferencjał
olej skrzynia
płyn chłodniczy
płyn hamulcowy

slepy62
14th-March-2017, 20:52
To ja jako świeżak proponuję żeby w tym wątku albo jako nowy wątek podzielić się informacjami jak obniżyć koszty przeglądów: tzn. kupić tarcze , klocki, olej jaki? filtry po niższych cenach niż w serwisie ( no i gdzie to kupić- pewnie slepy62 załatwi ;) ) i jeździć na przegląd przygotowanym. Wprawdzie przegląd u świeżaków za około rok ale warto sie wcześniej przygotować :)


Przeglądy robię w serwisie :infi: na Krasnobrodzkiej - choć nie muszę bo na karku '55 więc lol jestem już po gwarancji

dając auto do przeglądu okresowego od razu uprzedzam czego serwis ma nie robić (jednocześnie informuję serwis co sam i kiedy wymieniłem):
- sam wymieniam klocki hamulcowe - obecnie PRO ACT CERAMIC AKEBONO ($70 kpl + $50 kpl / przód + tył)
- wymianę tarcz hamulcowych (jeżeli trzeba) zlecam do serwisu - ale części moje (OEM ; $180 kpl. + $150 kpl. / przód + tył)
- sam wymieniam filtry powietrza (silnika) i tu stosuję zasadę: na lato zakładam filtry suche (o większej przepuszczalności) ~$6 szt. , na zimę zakładam OEM'y czyli nasączane $19 szt.
- sam wymieniam gumki w wycieraczkach szyb - każdorazowo przed zimą - OEM REFILL WIPER - koszt ~$7 szt.
- sam wymieniam filtr klimatyzacji - co pół roku - ostatnio kupiłem zamiennik (nasączany poli...czymś..tam - podobnie jak OEM) $17 szt. / OEM o ile pamiętam $34 szt.
- piast jeszcze nie wymieniałem ale mam gotowe OEM w garażu $160 szt.

Wymianę oleju silnikowego i filtru oleju oraz innych płynów ustrojowych - pozostawiam serwisowi...

Wszystkie powyższe ceny
- szacunkowe - jak to w US - można znależć taniej - zależy od bieżących promocji w różnych serwisach lub jednorazowych okazji na ebay itd...
- do powyższego należy doliczyć koszty transportu w US (naliczane automatycznie przy zakupie w serwisie/sklepie :infi: ; na ebay z reguły FREE) do POLAMER CHICAGO
- do powyższego należy doliczyć koszty paczki POLAMER do PL - jak dużo rzeczy - koszt relatywnie jest dużo niższy (za wyjątkiem paczek pozawymiarowych - np. zawierających spoiler, osłonę silnika itp...)
- tarcze hamulcowe wysyłka zawsze odrębną paczką po 2 szt. (ciężar) i tylko morską (lotnicze za drogie)

Gdyby ktoś miał problem z drapaniem się po główce i myślami "A CO Z GWARANCJĄ" ?

- odpowiadam - tak samo postępowałem jak miałem FX'a na gwarancji i NIKT NIGDY W SERWISIE :infi: w W-wie tego nie zakwestionował !

Bartek.
14th-March-2017, 22:56
Irek, czemu płyny zostawiasz do wyboru serwisowi? Czarnepaliwo średnio się wypowiedział o ich oleju, a wydaje się być gościem, który się zna na rzeczy.

On poleca:

silnik mieści 4,9l oleju (5,2 kwarty amerykańskiej). Polecam olej Amsoil Signature Series 5w30:
1x https://czarnepaliwo.pl/sklep/5w30/22-amsoil-signature-series-5w30-1gal-378l.html
2x https://czarnepaliwo.pl/sklep/5w30/9-amsoil-signature-series-5w30-1qt.html

Natomiast napisałem do niego co by polecił z 5w40, w związku z faktem, że większość userów na forum zaleca to przy cięższej stopie.

grabba
14th-March-2017, 22:59
Ja kupuję do swoich Infiniti i do Supry wszystkie płyny od kolegi czarnepaliwo.

Bartek.
14th-March-2017, 23:13
Co dokładnie z jego oferty i do którego auta? Silniki te same ale zakładam, że masz cięższą nogę niż druga połówka.

grabba
14th-March-2017, 23:25
Do M i EX wlewam mniej więcej to samo od kolegi czarnepaliwo:
* olej skrzyni biegów co 60 tkm - Mitasu MV ATF - spełnia normę MaticS
* olej silnika co 15 tkm - AmsOil 0w50 + AR9200 co drugą wymianę
* olej w dyfrach przód/tył co 60 tkm - Mitasu
* płyn hamulcowy - Penrite
* płyn chłodniczy - Penrite
* olej w skrzyni rozdzielczej co 60 tkm - Penrite

slepy62
15th-March-2017, 20:59
Będę kupował klocki CERAMIC AKEBONO PROACT (do zacisków sportowych AKEBONO) ~$120 za komplet przód + tył
free transport w US + koszty wysyłki do PL / Sumarycznie wyjdzie jakieś 665-zł za komplet

Jak ktoś chce do wersji Q50T - zwykłe zaciski AKEBONO (przód 2-tłoczkowe; tył 1-tłoczkowe) - pisać bo muszę poszukać ...

- jak ktoś chętny - proszę o info na PRIV

http://akebonobrakes.com/pro-act (http://akebonobrakes.com/pro-act)


Tutaj masz power stop Z16 i Z23

https://brakestock.pl/2016.infiniti....we.power-stop/ (https://brakestock.pl/2016.infiniti.q50.35.hybrid.klocki-hamulcowe.power-stop/) - wszystkie są ceramiczne oprócz tych track day.


przód w PL - PowerStop Z23 CERAMIC = 664-zł

tył w PL - PowerStop Z23 CERAMIC = 446-zł

gdybyscie chieli kupić (+ ceny w US)

do SPORT idą D1346 ($60) / D1347 ($41)

do NIE SPORT idą D1736 ($43) / D1393 ($47)

zajac01
16th-March-2017, 08:54
Teraz mam Power Stop Z16, ale chętnie bym się pokusił na model Z23 do FX'a. Na jakiej stronie w Stanach je znalazłeś?

slepy62
16th-March-2017, 15:23
Teraz mam Power Stop Z16, ale chętnie bym się pokusił na model Z23 do FX'a. Na jakiej stronie w Stanach je znalazłeś?

na kilku różnych ... przykład

https://www.carid.com/2014-infiniti-q50-brakes/powerstop-z23-ceramic-brake-pads-68898359.html

zajac01
16th-March-2017, 15:54
O kurcze, mniej niż połowa ceny w PL. Nawet dodając kosz transportu to rewelacja.
Irku, zamówiłbyś mi klocki PowerStop Z23 na przód i tył?

slepy62
16th-March-2017, 18:52
O kurcze, mniej niż połowa ceny w PL. Nawet dodając kosz transportu to rewelacja.
Irku, zamówiłbyś mi klocki PowerStop Z23 na przód i tył?

puszczę później info na priv - jestem jeszcze w pracy

slepy62
16th-March-2017, 21:49
O kurcze, mniej niż połowa ceny w PL. Nawet dodając kosz transportu to rewelacja.
Irku, zamówiłbyś mi klocki PowerStop Z23 na przód i tył?

Tylko odpowiedz mi jakie masz hamulce:

- AKEBONO SPORT z 2-giej generacji
- AKEBONO standard czyli 2-tłoczkowe przód i 1-tłoczkowe tył
- czy jeszcze starszą wersję z poczatku produkcji i w tym wypadku nie wiem które to są klocki

zajac01
16th-March-2017, 22:01
Poszło na priv
Mam standardowe hamulce, a w zasadzie to spowalniacze, z początkowych lat produkcji.

piotrekts
17th-March-2017, 19:38
Witam
Mam pytanie jaki olej polecacie do ASB q50 hybrid oraz do dyfrów i skrzynki rozdzielczej?
Czy taki jak stosuje Grabba do swoich samochodów bedzie dobry czy moze macie jakies inne doswiadczenia ewentualnie zalecenia?

sirtrojan
17th-March-2017, 20:52
Już czas na wymianę czy tak profilaktycznie pytasz?

piotrekts
18th-March-2017, 00:20
No na liczniku 60 tys a ASO zaleca przy 70 tys km wiec zaczynam sie rozgladac powoli