PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Tarcze + klocki do G Coupe



Athens
5th-October-2010, 18:36
Jakiej firmy polecacie tarcze do G? Zależy mi na nawiercanych i nacinanych , chodzi o przód ale w temacie możemy przerobić temat tylnych. Czy takie tarcze z Nissana 350 Z będą pasowały? Rozumiem, że rozróżniamy hamulce z układem BREMBO i bez, tak? Ile kosztowały takie tarcze i jakie klocki do tego. No i ostatnie pytanie czy G i G Coupe mają takie same układy hamulcowe?

Dziękuję za info!

Jacob_USA
5th-October-2010, 20:55
Takie same na 99% http://g35driver.com/forums/marketplace/352205-oem-brembos-powder-coated-candy-blue.html zobacz ten kit bardzo dobra cenna no i najlepsza jakosc ;)

sirtrojan
5th-October-2010, 23:27
pogadaj z poziomą - onegdaj miał Brembo do coupety !

POZIOMA
6th-October-2010, 07:38
Tak naprawdę jak ktoś chce dłużej jeździć autem to bym polecił tylko BREMBO bo reszta przy tym zestawie to tylko podróba hamulców, ja bym brał ten zestaw i bym się chyba nie zastanawiał i bym dokupił tarcze.
http://moto.allegro.pl/nissan-350z-350-z-zaciski-brembo-2007-komplet-4szt-i1256386918.html

Lukasz
6th-October-2010, 18:34
Czy takie tarcze z Nissana 350 Z będą pasowały?

Z wersji USA może i podejdą z wersji Europejskiej już nie.


Rozumiem, że rozróżniamy hamulce z układem BREMBO i bez, tak?

Brembo występowało w latach 2003-2004 w coupe z ręczna skrzynią.


No i ostatnie pytanie czy G i G Coupe mają takie same układy hamulcowe?

Jeśli coupe nie ma brembo to są to takie same hamulce jak w sedanie.

Od 2005 średnica tarczy była większa niż we wcześniejszych latach.

Athens
15th-October-2010, 16:27
Mam dwie opcje do wyboru (interesuje mnie tylko przód i o tym piszę):

1. Nowe tarcze EBC TurboGroove (nawiercane i nacinane) a do tego klocki hamulcowe EBC RedStuff - ogólnie jest to wszystko nowe ze sklepu. Dla zainteresowanych podam cenę takiego zestawu kompletnego na przód 1450 zł - hurtownia Warszawa.

Tutaj link z www.nissanklub.pl

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68824-350z-tarcze-i-kolcki-hamulcowe-na-przod-brembo-jakie/

To tak dla przybliżenia bo tam Kregon zakupił taki zestaw EBC i testuje...

2. Zestaw BREMBO, tzn. tarcze , klocki, zaciski. Jest to zestaw używany (zestaw jest sprzedawany w całości na 4 koła), ma przejechane wg sprzedającego około 18k km.

I teraz pytanie do znawców tematu hamulców: Który zestaw wybrać? Obecnie w moim G 35 Coupe nie mam hamulców Brembo i zdaję sobie sprawę , że taki zestaw jest skuteczniejszy ale.. no właśnie czy takie tarcze używane i cała reszta to rozsądny wybór? Czy to nie tak , że z tego zestawu tak naprawdę to tylko zaciski są do wzięcia bo reszta już nie, hmm?

I jeszcze jedno. Jak jest z montażem tego Brembo? To takie plug&play czy rzeźbić trzeba będzie?

Dziękuję za odpowiedzi!

dewon7
15th-October-2010, 16:45
Ja u siebie mam tarcze EBC nawiercane i nacinane oraz klocki HAWK. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu a jeżdżę na nim już ponad rok. Nigdy nie jeździłem G z Brembo więc się nie wypowiadam :)

Athens
15th-October-2010, 17:14
Dzięki za opinię.

To znalazłem na www.nissanklub.pl a propos Brembo:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68824-350z-tarcze-i-kolcki-hamulcowe-na-przod-brembo-jakie/

Jacob_USA
15th-October-2010, 17:54
Brembo bez zastanawiania ;)

POZIOMA
15th-October-2010, 21:58
Arek bierz te BREMBO i nie kombinuj bo dwa razy zapłacisz i (zapłaczesz) na pewno nie pożałujesz.

Athens
15th-October-2010, 22:04
Tak zrobię, wezmę Brembo. Dzięki za telefon Piotrek. Jakoś wszyscy mnie na to namawiają, Brembo to Brembo :-D

sirtrojan
15th-October-2010, 22:09
to ja dla odmiany - bierz ATLASY :becky:

Athens
15th-October-2010, 22:15
Proszę mi tu nie śmiecić w moim wątku dobrze? Atlasy z tego co wiem są do FX-ów :-D Nie no ale jak Wujek Dobra Rada tak pisze to trzeba brać! Słyszałem , że do nich są w komplecie 3 spadochrony montowane z tyłu.

POZIOMA
15th-October-2010, 22:15
Tak tak właśnie miałem na myśli te ATLASY a nie BREMBO:thumb::becky: (oczywiście że to żart) od tych ATLASÓW jak najdalej:bolt:

POZIOMA
15th-October-2010, 22:17
Proszę mi tu nie śmiecić w moim wątku dobrze? Atlasy z tego co wiem są do FX-ów :-D Nie no ale jak Wujek Dobra Rada tak pisze to trzeba brać! Słyszałem , że do nich są w komplecie 3 spadochrony montowane z tyłu.
I jeszcze do jednych klocków (ATLAS) dodają trzy komplety tarcz do wymiany co 2k km/h:becky:

Jacob_USA
15th-October-2010, 23:22
Nie piszcie takich pierdol tutaj BREMBO sa nr1 i tyle ;)

POZIOMA
16th-October-2010, 08:55
Zapomniałem o jednym napisać że na BREMBO z tego co wiem wchodzi felga minimum 18" więc jak ktoś ma 17" to nie mam pewności czy wejdzie.

Lukasz
16th-October-2010, 13:31
I teraz pytanie do znawców tematu hamulców: Który zestaw wybrać? Obecnie w moim G 35 Coupe nie mam hamulców Brembo i zdaję sobie sprawę , że taki zestaw jest skuteczniejszy ale.. no właśnie czy takie tarcze używane i cała reszta to rozsądny wybór? Czy to nie tak , że z tego zestawu tak naprawdę to tylko zaciski są do wzięcia bo reszta już nie, hmm?

Ja bym się zastanowił czy na pewno potrzebujesz hamulców brembo. Moim zdaniem seria szczególnie na dobrych tarczach i klockach jest wystarczająco dobra do codziennej eksploatacji. Trzeba też mieć na uwadze że późniejsze koszty eksploatacji systemu brembo są większe.
Jeśli już chcesz zmieniać na brembo, to nigdy bym nie kupował używanych tarcz i klocków, to jak branie kota w worku. Najlepiej kupić zaciski i do tego nowe tarcze i klocki.



I jeszcze jedno. Jak jest z montażem tego Brembo? To takie plug&play czy rzeźbić trzeba będzie?


Z tego co ja się orientuje to system jest p&p, jedyne co to przy tylnych zaciskach trzeba wymienić śruby na inne - nie pasuje gwint.

Athens
23rd-October-2010, 00:06
Oto i są !!!
W przyszłym tyg. foto-relacja z montażu w KMS.

746

POZIOMA
23rd-October-2010, 09:20
Te klocki wyglądają jak by były za małe do tych tarcz.

Athens
23rd-October-2010, 11:05
No właśnie już o tym poinformowałem sprzedającego , bo wg mnie też tak jest.


____________________________


Więc tak. Pan sprzedawca poinformował mnie , że te tarcze i klocki (tutaj jest do wyboru GreenSuff albo RedStuff) " stanowią jeden system hamulcowy". Nie ma prawa nie pasować. Prawdopodobnie w pon. będę montował ale to od warsztatu zależy czy czas będzie.

POZIOMA
23rd-October-2010, 18:15
Arek ja nigdy nie spotkałem się z taką rzeczą że klocki są mniejsze od powierzchni ciernej tarczy, ja raczej twierdzę nadal że jest coś nie tak, no chyba że się pomylili i dali tarcze o średnicy Brembo, albo tarcze są ok. a klocki masz od 2003-05 bo wtedy były mniejsze tarcze niż te co siedzą u ciebie.

Lukasz
23rd-October-2010, 18:55
Podaj nr produktu tych tarcz i klocków.

Athens
24th-October-2010, 00:08
Tarcze GD 7218 a klocki DP 31671C.

Jacob_USA
24th-October-2010, 00:11
Przy tych klockach po 5k zacznie Ci sie bicie przy hamowaniu ;) za male masz hehehe dobrze chyba Piotrek mowi

Athens
24th-October-2010, 00:24
Klocki wytrzymują chyba tak koło 5k na tych nacinanych tarczach. Taki ich urok. W tyg. rozbierzemy i zobaczymy jak będą za małe to wymienię , choć sprzedawca dalej swoje. Wg mnie małe, Piotrek dobrze mówi.


EDIT:

No i sprawdzałem na Allegro.pl i w EBC Polska i za każdym razem te tarcze sprzedawane są w zestawie z tymi właśnie klockami.

Lukasz
24th-October-2010, 02:20
Sprawdź wymiary tych klocków.

DP 31671C powinny mieć 157 x 58 x 16mm

Athens
26th-October-2010, 15:34
Więc tak.
Tarcze i klocki to jest jeden system hamulcowy i pasują. Wszelkie dane są zawarte w odp. #24 , a wymiary podał Łukasz powyżej - wszystko się zgadza. To tak , gdyby ktoś szukał do swojego.
Zrobiłem kilka fotek , które wrzucę niebawem i pokażę , że jest ok. Klocki są dokładnie o takich samych wymiarach jak te , które wyjąłem. Średnica tarcz również taka jak fabryczne.

Przy okazji wymieniłem łączniki oraz świece.

A oto zdjęcia:

http://img132.imageshack.us/img132/5610/48134226.jpg

Powyżej : Tak to wygląda po montażu, na klocku dokładne symbole.

http://img264.imageshack.us/img264/9830/84742650.jpg

http://img585.imageshack.us/img585/7306/przd01.jpg

Powyżej : Tarcze z założonym kołem.

http://img713.imageshack.us/img713/816/83893024.jpg

Powyżej : A tak było przed zmianą.

Athens
2nd-November-2010, 21:08
W związku z tym , że hamowanie w porównaniu do stockowych tarcz i klocków to co najmniej 2 klasy wyżej pozwoliłem sobie na zakup takiego samego kompletu na tył. Symbole i zdjęcia z montażu wkleję jak tylko dorwę aparat.
Cena na tył to 1.000 zł. (tarcze TurboGroove i klocki RedStuff firmy EBC).

Tarcze zahartowałem jak należy - dzięki za PW , wszystkim którzy słali je do mnie! Po zahartowaniu czyli spokojnym przejechaniu około 350 km i kilku mocniejszych zahamowaniach stwierdzam :

- tarcze się nie powyginały :-)
- hamowanie jest na pewno skuteczniejsze w porównaniu do tych , które miałem (patrz foto)
- są głośne i słychać jak klocek wgryza się w nacięcia - i to jest to! Z całą pewnością głośniejsze niż "gładkie" tarcze, więc komfort spadł. Ale to jak kto lubi.

To tyle. No i najważniejsze. W sobotę na Solidarności/JPII prawie zawinąłbym starszego pana bo wbiegł na czerwonym i hamulce zadziałały na 5+!

Komplet na tył już mam i teraz pytanie jaki płyn hamulcowy polecacie?

Obstawiam Motul RBF 660. A może wziąć firmowy EBC? Co lejecie do swoich aut? Ile wchodzi go do G35 i jaki tam jest ten symbol dokładnie DOT... ?

Jacob_USA
2nd-November-2010, 21:13
Sam chcesz wymieniać płyn hamulcowy ?? To od razu Ci mowie ze dobrze na 100% tego nie zrobisz zostanie Ci w przewodach reszta goowna w nissanie powinni mieć sprzed który pod ciśnieniem wyssie wszystko co tam leży.

Ja lałem OEM plyn :)

Athens
2nd-November-2010, 21:19
Nie sam - już kiedyś próbowałem i wolę fachowcom zlecić. A pamiętasz symbole firmowego? Pewnie nie :-P

POZIOMA
2nd-November-2010, 22:38
Ja bym lał coś lepszego niż OEM co fakt że auto ok. ale hamulca oryginalne syf.

Jacob_USA
2nd-November-2010, 22:50
O ja nie pamietam numerow :)

Athens
3rd-November-2010, 17:05
Na tył jest coś takiego:

http://img232.imageshack.us/img232/3282/ty01.jpg

http://img545.imageshack.us/img545/9076/ty02.jpg

Dokładne oznaczenie to:
1) Klocki DP 31666C
2) Tarcze GD 7219 UWAGA! Tarcze nie pasują, ponieważ nie łapią ręcznego!!!

Lukasz
3rd-November-2010, 19:18
Płyn hamulcowy klasy DOT 4 w zupełności wystarczy.

Athens
6th-November-2010, 16:22
Wymiana na tył nie powiodła się z jednego powodu... otwór, który jest przeznaczony na hamulec ręczny jest za duży w tych tarczach. Ma średnicę 190 mm a powinno być 170 mm. W związku z tym tarcze mimo , że ich średnica jest w porządku nie zostały zamontowane. Sprzedający w poniedziałek poszuka mi innych. Klocki są ok.

Napiszę jak znajdę prawidłowe wymiary.

sirtrojan
6th-November-2010, 16:40
wrrr ale bym się zirytował :/ jeszcze taki kawał drogi żeby to zamontować a tu taka akcja!

Lukasz
6th-November-2010, 17:00
Wymiana na tył nie powiodła się z jednego powodu... otwór, który jest przeznaczony na hamulec ręczny jest za duży w tych tarczach. Ma średnicę 190 mm a powinno być 170 mm. W związku z tym tarcze mimo , że ich średnica jest w porządku nie zostały zamontowane. Sprzedający w poniedziałek poszuka mi innych. Klocki są ok.

Napiszę jak znajdę prawidłowe wymiary.

Sprzedający dał ciała. GD 7219 są na tył ale do fx35 przed liftem. Tarcze na tył do G35 po 2005 roku mają oznaczenie GD 7351 i takie zamów.

Athens
6th-November-2010, 23:09
Ta droga to akurat przyjemność do Kamila pojechać :-D

Aaaaa! Łukaszu nie mogłeś wcześniej zajrzeć? ;-) No trudno człowiek uczy się na błędach. Dzięki Lukasz za info , mam nadzieję , że to się komuś kiedyś przyda. Na poniedziałek będę miał właśnie te , o których piszesz.

Athens
9th-November-2010, 17:12
No i stało się tak, że GD 7351 nie są dostępne w Polsce! Są tylko gładkie tych TurboGroove nie ma! Napisałem do DBA i czekam...

sirtrojan
9th-November-2010, 17:35
cos masz niefart z tymi hamulcami :/

Athens
9th-November-2010, 18:56
cos masz niefart z tymi hamulcami :/

Tył nie chce być nowy widocznie :-P Spokojnie ja nie z tych co szybko się poddają, szukam dalej i...
Pan z brakes.pl napisał,że ma dokładnie takie : DBA Street Sloted 2309SL i podobno pasują. Gdyby ktoś je znał to proszę o komentarz, tzn. interesuje mnie czy wymiar już będzie ten właściwy. Wstępnie po rozmowie tel. doszliśmy do wniosku , że to będzie pasowało.
Cena , gdyby ktoś chciał to 632 zł / szt.

Tak to wygląda:
http://img826.imageshack.us/img826/2701/dbastreetslottedjpg.jpg

Lukasz
9th-November-2010, 20:44
No i stało się tak, że GD 7351 nie są dostępne w Polsce! Są tylko gładkie tych TurboGroove nie ma! Napisałem do DBA i czekam...

Jak to nie dostępne? To niech sprowadzą. W dzisiejszych czasach nie jest to jakiś wielki problem. Albo sam spróbuj je ściągnąć.

Black
9th-November-2010, 21:21
Przypomina mi sie sytuacja kiedy szukałem hebli do swojego,okazało sie że w PL są one niedostępne (mowa o EBC).Próbowano ściągnąć je z Anglii,ale u nich totalnie olewali wysyłkę do Polski i czekałem bodajże miesiąc.

Ostatecznie po rozstroju nerwowym wybór padł na Hawki,2 tygodnie i były na miejscu prosto z USA.

Athens
9th-November-2010, 21:31
A jak odczucia co do Hawk? Jak się sprawują, czy jesteś zadowolony?

Black
9th-November-2010, 21:35
A jak odczucia co do Hawk? Jak się sprawują, czy jesteś zadowolony?

nie jestem bo tylne tarcze mi popekały po roku czasu normalnego użytkowania.

Athens
9th-November-2010, 21:41
Taaa... normalnego :-D
A tak poważnie to reklamowałeś? Ile jest gwarancji na nie? Chyba już za późno było bo zazwyczaj to 6 miesięcy...
Mnie jakoś ta firma nie leży, sam nie wiem dlaczego. Mogłeś opisać i swoje "hamulcowe przygody", byłoby łatwiej. Niby proste wszystko - idziesz do sklepu mówisz jakie auto i masz co chcesz...niestety. Zawsze pod górkę, ale damy radę ;-)

A nacinane/nawiercane/gładkie miałeś? Cenowo Hawk drogi?

Athens
9th-November-2010, 21:45
Jak to nie dostępne? To niech sprowadzą. W dzisiejszych czasach nie jest to jakiś wielki problem. Albo sam spróbuj je ściągnąć.


Dla EBC Polska to jest WIELKI problem. Firma ok., ja ze swoich z przodu jestem bardzo zadowolony ale obsługa w centrali to żart. Nie ma / Nie da się to normalne odzywki. Albo coś w stylu "klient wymyśla, niech sobie na eBayu kupi" to w tle słuchawki... Sprawdzam tego linka od ciebie i ślę zapytanie w Niemczech i czekam na potwierdzenie DBA.

Black
9th-November-2010, 21:55
Taaa... normalnego :-D
A tak poważnie to reklamowałeś? Ile jest gwarancji na nie? Chyba już za późno było bo zazwyczaj to 6 miesięcy...
Mnie jakoś ta firma nie leży, sam nie wiem dlaczego. Mogłeś opisać i swoje "hamulcowe przygody", byłoby łatwiej. Niby proste wszystko - idziesz do sklepu mówisz jakie auto i masz co chcesz...niestety. Zawsze pod górkę, ale damy radę ;-)

A nacinane/nawiercane/gładkie miałeś? Cenowo Hawk drogi?

mówię jak najbardziej poważnie,hamulce nie były katowane,http://www.ifans.pl/showthread.php?439-Pknicia-na-tarczach tutaj masz cały temat.

sirtrojan
9th-November-2010, 22:11
Klocuszki HAWK są super :thumb:

Athens
10th-November-2010, 00:11
Hmm...to jak nie EBC,jak nie DBA to Hawk!

Lukasz
10th-November-2010, 00:38
Hmm...to jak nie EBC,jak nie DBA to Hawk!

Byle nie przewiercane.

Athens
10th-November-2010, 00:43
Nie te nie wchodzą w grę.To patent Made in China.

Athens
17th-November-2010, 00:14
Tarcze już są u mnie.Czyli DBA,jak wszystko pójdzie dobrze to w pt.na złocie już bedą w Skyline siedzialy.

sirtrojan
17th-November-2010, 00:43
To przyjedziesz jak dziadek ;) chyba że dotrzesz je wcześniej :)

Athens
17th-November-2010, 19:21
Nie dotre raczej,czyli będę jechał jak emeryt :-) Lepiej niech zestaw się dobrze ułoży.

Athens
18th-November-2010, 21:21
Moje rozterki hamulcowe zakończone.DBA siedzi w autku i na zlot b.wolno pojadę...

Black
18th-November-2010, 23:07
Moje rozterki hamulcowe zakończone.DBA siedzi w autku i na zlot b.wolno pojadę...

gratulacje

a czemu wolno?,szybko trzeba i wtedy dowiesz się (czytaj poczujesz) czy sa sprawne:)

tylko nie rozpędzaj sie w stronę pewnego G...:)

Athens
26th-November-2010, 17:58
To jeszcze ostatnie zdjęcie jak to wygląda z tyłu (tak mi się przypomniało):

http://img816.imageshack.us/img816/7705/zdjciek.jpg

Athens
29th-May-2012, 18:38
Tak do wiadomości dla zainteresowanych. Moje klocki z przodu już się skończyły, czekam na nowy komplet. Zrobiłem na nich około 15.000 mil. Zakładam takie same, czyli RedSuff. Na tylnej osi są jeszcze w połowie. A jak to jest u Was z przebiegami?

Tomek g35c
29th-May-2012, 20:23
Tak do wiadomości dla zainteresowanych. Moje klocki z przodu już się skończyły, czekam na nowy komplet. Zrobiłem na nich około 15.000 mil. Zakładam takie same, czyli RedSuff. Na tylnej osi są jeszcze w połowie. A jak to jest u Was z przebiegami?

W FX'ie wymieniam co 10 kMil...( moja Ukochana ma ciężką nogę ;) )
W G35 wymieniałem przy zwykłych tarczach co 15 kMil...Teraz z DBA StreetSlotted i Hawk mam 20 kMil i jeszcze jest OK...
Ale tył mi chyba poleci tak czuję i pójdą DBA + Hawk'i na tył...
Tak w ogóle to jestem bardzo zadowolony z DBA...polecam

slepy62
29th-May-2012, 20:46
w FX30d
przód po 29 kkm
tył po 39 kkm
~ 80% przebiegu koreczki warszawskie...

mkdsoft
15th-June-2012, 22:26
Tak do wiadomości dla zainteresowanych. Moje klocki z przodu już się skończyły, czekam na nowy komplet. Zrobiłem na nich około 15.000 mil. Zakładam takie same, czyli RedSuff. Na tylnej osi są jeszcze w połowie. A jak to jest u Was z przebiegami?

Warto szarpnąć sie na te klocki "redstuff"?? Co do przebiegu to ja mam u siebie 52 000 mil i sam już zmieniłem 3 razy.