PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 kilka spraw/pytań o q50 hybryda AWD 2014



Custom13
17th-March-2017, 00:18
No poszukałem na forum, sporo odpowiedzi mam ale teraz moje kilka pytań:

1. Gdzie podjechać autem na diagnostykę komputerową, sprawdzą i ewentualnie wykasują błędy?
Lokalizacja Warszawa. Co polecacie:
- Krasnobrodza
- Lesiak
- coobcio
- B52
- ktoś kogo nie znalazłem szperając po forum?

2. No jeszcze sprawa mocno mnie ubliżająca jako pasjonatowi auta, bezpiecznik od halogenów, nie mogę znaleźć, a halogenów brak;-(

3. Przy wiązce znajdującej się przy zderzak przedni i nadkole lewe przednie mam 6 kabli, wiem, że dwa sygnały do :halogen i spryskiwacz.
Więc zostały jeszcze dwa przewody , a nie mam pomysłu do czego?
Auto nie wyrzuca żadnego błędu głównego/komunikowanego na desce, temperaturę zew pokazuje poprawnie, więc nie bardzo mi coś przychodzi do głowy.

4. I pytanie na które znalazłem raczej smutną odpowiedz : NIE DA SIE, ale może się coś zmieniło jak PS3 na PS4 czyli: czy da się zmienić język na PL i mapy Navi na EU w takiej Q50?

5. Znalazłem też za LP nadkolem kabel , około 150cm z wtyczką do gniazdka USA wiadomo, ale jak rozumiem to jakaś serwisówka do Hybrydy...tylko kurde jaka, o co kaman?

To takie sprawy na teraz, tak to jest LALA.

dzięki za odp

slepy62
17th-March-2017, 07:19
No poszukałem na forum, sporo odpowiedzi mam ale teraz moje kilka pytań:

1. Gdzie podjechać autem na diagnostykę komputerową, sprawdzą i ewentualnie wykasują błędy?
Lokalizacja Warszawa. Co polecacie:
- Krasnobrodza
- Lesiak
- coobcio
- B52
- ktoś kogo nie znalazłem szperając po forum?

2. No jeszcze sprawa mocno mnie ubliżająca jako pasjonatowi auta, bezpiecznik od halogenów, nie mogę znaleźć, a halogenów brak;-(
3. Przy wiązce znajdującej się przy zderzak przedni i nadkole lewe przednie mam 6 kabli, wiem, że dwa sygnały do :halogen i spryskiwacz.
Więc zostały jeszcze dwa przewody , a nie mam pomysłu do czego?
Auto nie wyrzuca żadnego błędu głównego/komunikowanego na desce, temperaturę zew pokazuje poprawnie, więc nie bardzo mi coś przychodzi do głowy.
4. I pytanie na które znalazłem raczej smutną odpowiedz : NIE DA SIE, ale może się coś zmieniło jak PS3 na PS4 czyli: czy da się zmienić język na PL i mapy Navi na EU w takiej Q50?
5. Znalazłem też za LP nadkolem kabel , około 150cm z wtyczką do gniazdka USA wiadomo, ale jak rozumiem to jakaś serwisówka do Hybrydy...tylko kurde jaka, o co kaman?
To takie sprawy na teraz, tak to jest LALA. dzięki za odp

Poniżej link do instrukcji serwisowej

http://www.nicoclub.com/archives/infiniti-q50-q60-factory-service-manuals.html
(należy wejść w rocznik i pościągać wszystkie pliki - ściągając zmieniaj nazwy żebyś wiedział która część jest o czym)

- jeżeli jesteś samodzielny "dłubacz", odpowiedzi na większość pytań znajdziesz w serwisówce bo wątpię żeby ktokolwiek na forum sam naprawiał :infi: Q50...

ad.1. moim subiektywnym zdaniem jako że to HYBRYDA i w h... elektroniki oraz auto powypadkowe - tylko serwis :infi: na Krasnobrodzkiej, inaczej później możesz się bujać z różnymi błędami, od razu uprzedzam - tanio nie będzie

ad. 2 / 3 / 5 Serwisówka

ad. 4 raczej się nie da, u mnie serwis :infi: zamontował oryginalny górny panel UE i... pokazało się menu w języku PL ale... NAVI nie poszła - czarny ekran - może gdyby dłużej pogrzebać coś z tego by wyszło, ale należałoby po kolei wymieniac antenę GPS, gniazdo SD z wgraną NAVI itd - w serwisie nie wiedzieli w czym problem bo podstawowa różnica w wersji US vs. UE - to soft, cała mechanika i elektryka jest plug'n'play, można jeszcze podpiąć Q-ROI (~$650) z dostępem do sieci i mieć tablet w dolnym ekranie - poszukaj na forum ...

Custom13
17th-March-2017, 15:15
Tą instrukcję już widziałem, ale jej ogrom mnie przeraził. Dobra, jak nie da rady nic innego będę czytał ;-)

No tak mnie ciekawi ten kabel z wtyczką do sieci przy nadkolu ;-) Jak przyjechało auto z USA miała padnięty aku, no ale to podładowałem aku i zapaliła , doładowała się i jest ok, ale ta wtyczka mnie meczy.

No to wale na Krasnobrodzką.

AD 4. Widziałem w usa te boxy Q-ROI (~$650) , poszukam bo to fajny temat.

dzięki

zajac01
17th-March-2017, 16:02
No tak mnie ciekawi ten kabel z wtyczką do sieci przy nadkolu ;-) Jak przyjechało auto z USA miała padnięty aku, no ale to podładowałem aku i zapaliła , doładowała się i jest ok, ale ta wtyczka mnie meczy.
[/COLOR]

W Skandynawii były wtyczki, a w zasadzie to gniazdka, na prąd, żeby podłączyć sobie i szybciej nagrzać blok silnika.

Custom13
17th-March-2017, 18:14
ta tutaj to schowana za nadkole i to wtyczka do gniazda US. Zbyt kłopotliwe do wyjęcia aby użytkować jako podgrzewanie bloku silnika w opcji kraj zimnych. Auto mam z Canady ale bez zdjęcia nadkola tego nie wyjmiesz, do tego jest splątane i schowane tak , że żeby nie moja wścibska morda to bym tego nie znalazł.

Bartek.
18th-March-2017, 15:46
Irek co do napraw Q50 to po zbadaniu rynku statystyki forum są wypaczone.
Na forum najpopularniejsze są hybrydy, benzyny, ropniaki. W Polsce na ulicach z kolei popularność jest wspak, czyli ON najwięcej, a elektryków najmniej.

Jeśli chodzi o ilość powypadkowych hybryd to jest ich zdecydowanie więcej niż mogło by się wydawać. Samo gość z nissanmoto twierdził, że 6 ściągnął. Gadałem jeszcze z kilkoma osobami co naprawiała po 2-4 Q50h. Wydawali się nie kłamać, ze względu na fakt, że znali sporo szczegółów z budowy auta i problemów jakie z nimi mogą być.

Custom13 wrzuć może zdjęcie i odpowiedź jak znajdziesz rozwiązanie zagadki ;)

piore_w_rzece
20th-March-2017, 09:54
Jestem zdziwiony, bo diesla poza salonem jeszcze nie widziałem, po mojej okolicy kręcą się 2x hybryda i 2x 2.0T. Jak gdzieś dalej jadę i spotykam Q50 to zazwyczaj 2.0T rzadziej hybrydę.
Obstawiam, że popularność Q50 by była znacznie większa gdyby wrzucali też 3.0d.

Custom13
24th-March-2017, 19:51
9215

No i to jest ten kabel z wtyczką...30 minut dopasowywałem gdzie te zapinki można wpiąć i tą spineczkę...i nic, normalnie totalnei nic. Miałem wpiąć do gniazda i zobaczyć co się stanie ;-) ale nie mam akurat w garażu opcji wtyczki ameryki.

Co forum na taki numer? Aktualnie umiejscowiłem ją pomiędzy lewym filtrem a bezpiecznikami, pod maską, no ale to było pod nadkolem, tak jak mniej więcej wychodzi to na tym foto, tyle, ze to było wyjęte jak zderzak zakładali , a nie pamietają skąd wyjeli.

Custom13
24th-March-2017, 19:55
aaaa i bezpiecznika od halogenów, czy przekaźnika nadal nie znalazłem ;-)))))) znalazłem kabel zasilania +, jest prąd, ale sygnał z minusa , a mam tam 3 , niestety w żadnym nie występuje. Prawy halogen tez nie świeci choć nie miał rysy nawet, więc zakładam ze pojawi się po usunięciu awarii z zakresu dostarczenia sygnału na minusie.

Co Wy na to?

Custom13
30th-March-2017, 19:27
nikt nic nie wie o kablu? Kurdo, lece na serwis w poniedziałek, przekonamy się;-)

Bartek.
31st-March-2017, 12:06
Ja u siebie takiego nie widziałem, ale też nie szukałem. Widziałeś gdzie ten kabel ma drugi koniec? Mniej więcej w tym rejonie to CHYBA występuje tylko górna wiązka silnika (taka ultra duża co obejmuje w kształcie n całą komorę silnika. Daj znać co Ci powiedzą. Coś ma przeczucie, że ta wtyczka jest na rynek Kanady a nie USA.

slepy62
31st-March-2017, 18:05
nikt nic nie wie o kablu? Kurdo, lece na serwis w poniedziałek, przekonamy się;-)

Wymieniałem wszystkie wiązki w komorze silnika i nic takiego nie ma w wersji US - zakładam że podobnie brak czegoś takiego jest w wersji EU

- więc jesteś Panie lol właścicielem pierwszego pogrzewanego Q50 w PL

Custom13
2nd-April-2017, 23:58
leci sobie w kierunku grodzi , dokładnie kolumny kierowniczej ...dalej nie widać.
Jutro się dowiemy...mam nadzieje ;-)
Aktualna teza, najbardziej realna , wszystkie zasłyszane w formie dywagacji, nikt tego wcześniej nie widział, że jest to kabel , który na czas dłuższego braku użytkowania podłacza się do sieci aby utrzymać naładowanie ogniw lub/i aku powyżej progowych wartości.

To kabel do JAPAN...do bazy ;-)

Custom13
3rd-April-2017, 22:19
Nie wiadomo co to za kabel hahahahaha
Reszta ogarnięta. Auto lala.

Custom13
4th-April-2017, 22:42
Kanada odpowiedziała co to za kabel. Napisali jasno, że takie wyposażenie są stosowane dla wielu aut na rynek kanadyjski. Wtyczka w gniazdko i auto cały czas ciepłe.
Sprawa wyjaśniona.
NO to teraz do spotkania na mieście Panowie.