PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wyciszanie Infiniti G35 Coupe 04'



tiger456
17th-March-2017, 13:06
Witam forumowiczy, czy ktoś wyciszał wnętrze w Coupecie bądź wie jakie materiały warto zastosować? A może jakieś wskazówki? :)

Bartek1987
17th-March-2017, 15:01
Dynamat

badyl
17th-March-2017, 15:12
Mozna tez cos takiego:
http://www.boll.pl/maty-gluszace-11/

sirtrojan
17th-March-2017, 16:51
różne maty na różne lokalizacje. Inna bedzie na ścianę grodziową a inna na podłogę a jeszcze inna na dach - o nadkolach nie wspominając.

Lukas wygłuszał G wiec może się udzieli w temacie.

neromax
18th-March-2017, 20:30
Wygłuszasz dla audio czy po prostu Ci szumi ?

tiger456
18th-March-2017, 20:45
Chcę wyciszyć ze względu na wydech. Gdzieś kiedyś trafiłem na rozmowę, z której wynikało że bardzo dużo poprawia wyciszenie bagażnika, tylko nie zrozumiałem czy chodzi o miejsce pomiędzy fotelami a bagażnikiem, czy tylną część podwozia :)

neromax
18th-March-2017, 21:39
Ja mam znowu tak że strasznie słyszę "drogę" oraz szum powietrza opływającego auto...też tak macie ? Trochę to uciążliwe od 120km w górę

tiger456
18th-March-2017, 21:54
Nie przekraczałem jeszcze dostatecznie długo tej prędkości, aby to usłyszeć bo nie miałem warunków... U ciebie może opony tak hałasują? Sprawdzałeś ich głośność w katalogu? A może masz stare 10-letnie złomy? W moim G35 Coupe to chyba trzeba będzie na własną rękę przetestować różne maty i rozebrać wszystko...

lukasz32
19th-March-2017, 00:58
Ja znów wyłączam radio, otwieram szyby i słucham silnika. Maty chętnie bym zdemontował ;)

Lukasz
19th-March-2017, 12:09
Wygłuszałem u siebie jedynie drzwi i częściowo tył, głównie ze względu na poprawę audio. O ile dobrze pamiętam to używałem mat Boll.
Nie mam doświadczenia jak wyciszyć wnętrze ze względu na za głośny wydech. Najprościej to wyciszyć wydech ;)

Wysłane z SM-G925F

neromax
20th-March-2017, 14:17
Ja tam znowu wydechu nie słyszę prawie wcale.. za to słyszę jak powietrze wali w przednią szybę ;/

tiger456
22nd-March-2017, 21:03
Ja tam znowu wydechu nie słyszę prawie wcale.. za to słyszę jak powietrze wali w przednią szybę ;/

Nie jeździj w mieście 150 km/h to przestanie walić :)

lukasz32
23rd-March-2017, 19:27
Nie jeździj w mieście 150 km/h to przestanie walić :)


Proponuję wyciszyć czymś szybę ;)

tiger456
28th-June-2017, 00:01
Witam forumowiczów, powracam do tematu. Zapraszam na trochę porad dotyczących demontażu osłon / plastików w G35 Coupe, może komuś jeszcze przyda się do Sedanika. Zapraszam :)

Wyrzuciłem dzisiaj cały tył z Coupety i podrzucam wam kilka zdjęć wraz z opisami co chodzi o wyciszenie wnętrza. Pracy jest sporo, dodatkowo trzeba wszystko robić z głową żeby niczego nie zniszczyć, bo można połamać plastiki i w wyjątkowej sytuacji nawet doprowadzić do wystrzelenia kurtyn bocznych. Okablowanie jest słabo zabezpieczone od prawej strony, w najlepszym razie potnie się przewody ale... Po wyrzuceniu osłon wydobywa się prawdziwy bass, głębia i czystość dźwięku. Nissan wrzucił bardzo dobrze grający system audio, ale przez fatalne wygłuszenie i odprowadzenie dźwięku wszystko zniszczył. Spróbujemy to naprawić :)

9703

Żółty - wszystko co związane jest z kurtyną boczną prawą.
Pomarańczowy - mocowanie pasów bezpieczeństwa przód, trzeba zdjąć żeby wyrzucić duży plastik, do tego trzeba wyciągnąć plastik przymocowany do progu i wyjąć kawałek uszczelki drzwi. Ważne! Na plastiku jest wciśnięta osłona z napisem SRS Curtain Airbag, trzeba ją wyjąć bo za nią jest śruba która trzyma wszystko. Klucz 10 + 14. Po złożeniu ze względów bezpieczeństwa bardzo mocno skręćcie śrubę 14.
Zielony - głośnik Bose + kolejny plastik (osłona), po wyciszeniu tego miejsca otrzymamy prezent w postaci pięknie grającego audio.
Granatowy - wyciszenie nadkola, polecam wygłuszyć z powodu szumów z zewnątrz + opony.
Czerwony - 2 subwoofery, które trzeba dodatkowo odkręcić, wyciągnąć i nałożyć pod nie coś miękkiego, przenoszą metaliczne wibracje. Ja będę używał do takich miejsc porządnej taśmy izolacyjnej materiałowej.
Czerwony + fioletowy - po wyciszeniu tego miejsca to co się dzieje pod autkiem + wydech powinien być znacznie cichszy, ale trzeba by było jeszcze zadbać o miejsca styku oparcia z rozpórką tylną (taka duuuuża gruba uszczelka) :)

9704

Kilka słów od autora odnośnie tylnego "legowiska", Jeżeli ktoś będzie demontował tylne fotele + kanapę, to najpierw trzeba je całkowicie położyć, następnie wyciągnąć górę (oparcie, tył składa się z 2 oddzielnych części) i dobierać się do kanapy. Wyjęcie nie jest takie proste, bo na siłę jej nie podniesiecie. Najpierw trzeba złapać za tył kanapy, przechylić do przodu ile tylko dacie radę, przytrzymać tak 1 ręką a 2 ręką od przodu kanapy ją podnieść. Nie można szarpać bo urwiecie zaczepy! :)

9705

Trochę gratów po demontażu. Jeżeli ktoś myśli, że wyjmując to wszystko "odchudzi" autko to zapewniam, że szkoda czasu. To co zostało zdemontowane waży około 10 - 15 kg :)

9707

9706

Tutaj już 2 zdjęcia, które pokazują jak to wszystko wygląda po zdemontowaniu tyłu. Życzę wszystkim powodzenia i przede wszystkim dużo spokoju, bo to nie jest robota ani na szybko, ani do pokazywania ile ma się "krzepy" :)

neromax
28th-June-2017, 13:11
dodasz fotki po wygłuszeniu jak to wygląda ?

milo222
28th-June-2017, 14:34
zobacz maty GMS w swojej cenie nie mają równych i są bardzo popularne wśród car audio

sirtrojan
28th-June-2017, 15:06
tak samo jak maty dekarskie :)

ale zdjec PO brakuje. Kółeczka z zaznaczeniem to nie to samo.

poza tym powiedzmy ze obiektywnym sposobem wygłuszenia byłoby sprawdzenie aplikacja w telefonie do mierzenia natężenia hałasu.
Gadżet ale pozwala ocenić stopień wyciszenia.

Ja mam zainstalowaną tę appkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.sound&hl=pl

tiger456
28th-June-2017, 16:05
Będę wyciszał profesjonalnymi rosyjskimi matami StP. Boll dla mnie to totalna budżetówka i nic ciekawego. Zamówiłem już dzisiaj wraz z piankami wygłuszającymi, grubość 6 i 10 mm w zależności od umiejscowienia. Ciąg dalszy nastąpi :)

milo222
28th-June-2017, 22:43
tak samo jak maty dekarskie :)

ale zdjec PO brakuje. Kółeczka z zaznaczeniem to nie to samo.

poza tym powiedzmy ze obiektywnym sposobem wygłuszenia byłoby sprawdzenie aplikacja w telefonie do mierzenia natężenia hałasu.
Gadżet ale pozwala ocenić stopień wyciszenia.

Ja mam zainstalowaną tę appkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.sound&hl=pl

porównujesz gms z matami dekarskimi czy mówisz ze są tak samo popularne ?

jeżeli to pierwsze to grubo sie mylisz jeżeli to drugie to prawda ale kiedyś - dziś już mało kto sie bawi w maty dekarskie

jeżeli nie idzie w profi car audio to czy będzie miał gms , stp czy dynamat to większej różnicy nie i każda da ten sam efekt przy wyciszaniu.

djoneway
28th-June-2017, 23:15
Kiedyś dawno temu w którymś tam aucie odważyłem się użyć maty dekarskiej i cóż.... totalne gówno... Na mrozie sztywnieje tak że traci swoje właściwości a w upale się topi i spływa ciurkiem. Never again!

sirtrojan
28th-June-2017, 23:40
oj pany spinacie sie.
Chodzi o to ze maty są popularne przy wyciszaniu (na przyklad golfów :P ) . Amen.

tiger456
1st-July-2017, 23:16
Witam ponownie, dokładam coś nowego. Plany trochę się zmieniły. Miało być tylko wyciszanie tyłu, a skończyło się na wyrzuceniu prawie całego wnętrza. Dzisiaj zostały wyciszone nadkola przednie, bo zdjęcie tapicerki zajęło mnóstwo czasu, która a'propos została cała wyprana i teraz będzie schła 2 dni. Wygląda teraz jak nowa, ale roboty mnóstwo... Na fotce jeszcze przed praniem, była baaaaardzo brudna...:)

9720

9722

9721

9723

9724

9725

9726

9727

tiger456
8th-July-2017, 23:15
No i po robocie. Nie powiem, było bardzo dużo pracy bo przy okazji doszło jeszcze kilka innych rzeczy, ale warto. Zakupiłem zestaw do wygłuszania: matę StP Black + pianki do wygłuszania łącznie wszystkiego na około 7m2. Co chodzi o subwoofery tylne, można spokojnie blachę oklejać StP + pianka 6 mm i tak naprawdę niczego nie podnosi i nie przeszkadza. Warto 1 subwoofer wyjąć, przyłożyć do zestawu, odciąć na wymiar z zaokrągleniem, bo fuszera w postaci doklejania kawałków nie ma sensu. Jest on przymocowany na 4 górne śrubki 8 i od spodu na śrubki 10. Przy okazji warto dociągnąć wszystkie śruby od mocowania tylnej rozpórki, potrafi trzeszczeć z powodu ich poluzowania.

Kolejność demontowania tyłu:

1. Oparcie tył - (mocowanie na 2 śruby (12) widoczne po odchyleniu do kanapy, dodatkowo trzeba pociągnąć za materiał przyczepiony na rzepy i wyciągnąć linkę od awaryjnego otwierania tylnej klapy,
2. Kanapa - zaczynamy od wciśnięcia do środka blokady pasów bezpieczeństwa, następnie odginamy kanapę do siebie i widoczne będą śruby mocujące pasy (12), więc je wykręcamy i wyciągamy przez kanapę. Następnie "siedziska" trzeba bardzo mocno pociągnąć do siebie i wtedy do góry, inaczej ich nie wyciągniecie, nie robimy tego na siłę bo zniszczymy plastikowe zaczepy (1 z lewej i 2 z prawej)
3. Boczek (nie taki do jedzenia...) z audio - od strony dołu słupka zaczynamy ciągnąć i są tam zamontowane 3 spinki, jak wyjdą to będzie trochę mądrej walki z górnymi mocowaniami od połączenia 2 plastików (bok z audio + góra od podsufitki). Nie tłuczcie tam, tylko podważajcie którąś z części bo zamontowane są tam przewody od kurtyn bocznych i możecie doprowadzić do poważnych problemów. Następnie odginamy plastik osłaniający pas bezpieczeństwa, pas z ową osłoną i śrubą mocującą przekładamy do środka i uwalniamy resztę boku z audio.
4. Górny plastik od podsufitki - możemy zacząć od podważenia małej zgrabnej zatyczki z napisem SRS Curtain Airbag, za nią będzie schowana śruba 10. Jak się z nią uporacie to patrzycie gdzie są umiejscowione 2 spinki z lewej i prawej strony, wtedy odginacie te miejsca. Reszta zaczepów jest plastikowa z metalowymi końcówkami zatrzaskującymi, więc stopniowo cały plastik podważacie z każdej strony. Jak już cały puści, to przekręcamy w zależności którą ze stron tyłu robicie w lewo lub w prawo, następnie łapiemy za plastik w rogu od szyby tylnej i wyciągamy go do góry. Są tam 2 duże zaczepy plastikowe, które można złamać.
5. Osłona subwooferów - odginamy delikatnie całą do góry (muszą puścić 2 spinki na środku) i ciągniemy do siebie (kilka plastikowych dużych zaczepów). Nie stosujcie nigdzie z tych miejsc pianek wygłuszających grubszych jak 5 - 6 mm, bo będzie problem z późniejszym montażem wszystkich osłon.

9742

Bok audio w trakcie pracy, jeszcze nie jest skończony ale robiło się późno i zrobiłem zdjęcie, żeby było wszystko widoczne.

9743

Na zdjęciu 2 subwoofery tylne już po wyciszaniu, jak wcześniej napisałem 1 wyjąłem celem przymiarki do wycięcia maty wygłuszającej. Na wierzch poszła osłona z pianką.



Do montażu potrzebna jest miarka elastyczna (wystarczy 1 m), bardzo ostry nożyk, dużo zapału i cierpliwości. Jeżeli nie demontowaliście wcześniej żadnych plastików lub jesteście nerwowi to odpuśćcie, bo zrobicie więcej szkód jak pożytku. Życzę wszystkim zainteresowanym powodzenia. W razie potrzeby służę pomocą :)

grabba
9th-July-2017, 22:04
A jak efekt odsłuchowy?

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

tiger456
9th-July-2017, 22:37
Jest rewelacja, byłem dzisiaj w Stalowej Woli u poprzedniego właściciela Coupety i powiedział że mega różnica :) Czyste głębokie bassy, czysty dźwięk i z powodu zastosowania pianek brak trzasków plastiku. Bardzo polecam ten zabieg do Coupety! :love:

Drzymek
9th-July-2017, 22:51
Ja polecam dobry wydech. Nie trzeba będzie wogóle włączać audio:lol:

Mati88
25th-July-2017, 22:22
Do czegoś w końcu służy to V6 ;)