PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Tarcze i klocki firmy ATLAS



babel
9th-October-2010, 19:45
Drodzy!

Skuszony ceną, zakupiłem tarcze i klocki (przod i tyl) firmy ATLAS. I jak to na ogol w praktyce wychodzi - tanie mieso psy jedza.
Drgania kierownicy przy srednim hamowaniu (tak ze 100 do 50) i dzisiaj dodatkowo zaczelo sie popiskiwanie. Tarcza lub obydwie przednie sa najprawdopodobniej zwichrowane - dodam, ze nie przyhartowalem jej w kałuży czy cos.

Jakie tarcze i klocki polecacie? Teraz musze kupic cos lepszego - nie musi to byc top, aby nie byl bottom. Jakie sa orientacyjne ceny?

I tak przy okazji - jakie macie cisnienie w oponach (265/60/18 - zimne i cieple) ?

Pozdrawiam serdecznie!

Black
9th-October-2010, 19:49
Ile dałeś za ten zestaw o tej jakże oryginalnej nazwie?:)

dodam że nie masz sie co łamać ja w tamtym roku zakupiłem komplet hamulców firmy Hawk (całość ok 3k) i po roku tylne tarcze popękały!

Athens
9th-October-2010, 19:49
Słuchaj ja teraz do swojego G35 szukam tarcz i klocków na przód i znalazłem zestaw EBC TurboGroove (nacinane i nawiercane) oraz klocki EBC RedStuff za 1400 zł za przód. Mam też namiar na pełny komplet Brembo za około 3500 zł (przód i tył), ale o tym to już z Poziomą pomów.

babel
9th-October-2010, 19:58
Komplet przód i tył kosztował coś około 1400zł...

@Athens - poszukam tych EBC-eków, dzięki.
@Black - No to tez niewesolo, ja jedynie mam pretensje do siebie - nigdy wiecej.

seba79
10th-October-2010, 04:36
Jak mi tu poraz kolejny sytlacja pokazuje polak zawsze wszystko najlepiej wie ,tylko na tej mądrości dwa razy po kieszeni zawsze oberwie ,a później zaczyna się pytać co źle zrobiłem,oby ta nauka nie poszla w las.

sirtrojan
10th-October-2010, 12:08
A ta bym powiedział tak - nie mieszkamy w Stanach gdzie dobry zestaw hamulcowy można dostać bez najmniejszego problemu / i x2 taniej/ i jeśli ktoś próbował rozwiązać problem hamulców jakimiś polskimi produktami nie można mieć do niego pretensji. Można mu natomiast podziękować za to że podzielił się tą wiedzą i negatywnym niestety doświadczeniem i pomóc mu w zorganizowaniu jakiegoś dobrego zestawy hamulcowego. Od tego ma sie klubowych kolegów :thumb:


inna sprawa że może nie zahartowałeś tarcz i przegrzały się a potem stałeś w korku z nogą na hamulcu aż rozgrzane klocki "wtopiły" się w tarcze ? nie tylko woda może im zaszkodzić.

seba79
10th-October-2010, 15:37
Podaje cisnienie w oponach 34 wszystkie kola takie same powinny mieć ciśnienie,będzie twardo i to bardzo ale takie ma być,wiadomo z czasem powietrze uchodzi ,dokładnie do tego rozmiaru co ty masz i ja mam taki sam najlepiej odpal auto wejc w system opcja ciśnienie powietrza i dopompuj system ci od razu pokaże ile masz na kole ciśnienia pozdrawiam.

seba79
10th-October-2010, 15:45
No właśnie ,wiec chodzi mi oto ze najlepiej się zapytać kogoś na forum i wtedy można podjąć najlepsza decyzje,a w stanach to jak bym kupił przez przypadek na przykład zły komplet z takimi objawami to go ściągam pakuje zanoszę do sklepu rzucam na ladę przy okazji obrywa się wszystkim w sklepie ,i z podziękowaniem reki odaja mi pieniądze s powrotem,i jeszcze przeproszą mnie zato ze jestem niezadowolony,a z tego co wiem w polandzie taka opcja nie istnieje,wiec trzeba być ostrożnym przy każdym zakupie ,pozdrawiam

babel
10th-October-2010, 18:03
@Grzegorz - dzięki, może być racja co do tego hartowania, jak właściwie powinno się poprawnie hartować tarcze?

@seba - ja mam 31 na super zimnych gumach (teraz jest tak z 1-8 C) a jak się rozgrzeją i pojeżdżę trochę to nawet dochodzi do 38.

POZIOMA
10th-October-2010, 19:24
Napompujcie azotem to nie będzie skoków ciśnienia.

sirtrojan
10th-October-2010, 19:29
Co do hartowania - to każda firma ma swoją teorię - ja po prostu nie hamowałem ostro przez ok 100-200 km i starałem się nie trzymać nogi na hamulcu nawet w korkach - co chwila odpuszczałem i pozwalałem tarczy odrobinę się obrócić. Po tych 100 km hamowałem lekko aż w końcu kilkukrotnie ostro - tak żeby wiedziały jak to jest ;)
Miałem gdzieś linka do instrukcji whamowywania tarcz . jak znajdę to wrzucę.

seba79
11th-October-2010, 05:02
http://http://www.automat.pl/readarticle.php?article_id=5 podaje linka do obslugi automatycznej skrzyni biegow ,podczas jazdy w skrzyni tworzy sie cisnienie stale ,podczs korkow jak czesto wylanczam bieg na neutral albo parking cisnienie spada,potem jak korek rusza to szybko wlanczam bieg i ja tez ruszam w tym momencie niszcze skrzynie bo cisnienie niezdazylo sie uregulowac jesto katowanie transmisji ,pozdrawiam

Athens
15th-October-2010, 19:52
Babel i co zmieniłeś hamulce? Wyszukałeś coś fajnego?

babel
15th-October-2010, 22:20
Dzisiaj mi zainstalowali te tarcze EBC Turbo Grove i klocki Green Stuff. Drgania zniknęły, po jakiś 5km w średnim korku ucichły wszystkie brzydkie odgłosy i teraz jest znowu przyjemnie hamować. Te ATLAS'y będę reklamował - pewnie i tak mi wcisną kit, że były źle zamontowane albo, że źle zahartowane... no ale spróbuję. Jak dzisiaj je obejrzałem po zdjęciu to miały milimetrowe rowki... nie wiem czy można kupić wieszke gówno niż te ATLASY. Apropo, Panowie z warsztatu Trax Racing na Bemowie wydają się być fachowi (http://traxracing.pl/). Pozdrawiam!

Athens
15th-October-2010, 22:53
Moim zdaniem powinni założyć ci RedStuff. Greeny szybko polecą na nacinanych tarczach.

babel
15th-October-2010, 23:35
GreenStuff występują też w odmianie SUV 4x4 - czyli seria 6000 i 7000 (ja mam 6000) - zwiększona żywotność w porównaniu do normalnych GreenStuff'ów. Według porównania na ebcbrakes.com to jedyne czym się różnią RedStuff'y to lepsze hamowanie na gorąco - weź poprawkę, że jestem trochę laikiem w temacie, więc moge gadać bzdury.

Athens
16th-October-2010, 00:02
Klocki są w porządku tylko uważam, że RedSyuff dłużej wytrzymają. na takich tarczach i przy takim aucie. Jak miałem Imprezę STi to miałem Brembo i były takie sobie w porównaniu z AP Racing. To a propos mojego tematu o hamulcach w dziale G. Teraz masz naprawdę dobre hamulce, markowe i jak dobrze zahartujesz jak Sirtrojan pisał to zestaw powinien być mocny. Mój przyjaciel , który driftuje na Skyline R32 używa takich tarcz z RedStuff i chwali. Fakt , że tam dużo hamowania nie ma :-) Zdaj relację jak EBC na FX się sprawują, tak za 500 km. Powodzenia!

5

dewon7
16th-October-2010, 00:18
Athens dobrze gada - będziesz zadowolony z tego zestawu. Na pewno o niebo lepszy od tego który był oryginalnie montowany, że już nie wspomnę o tym Atlasie. A tak swoją drogą to gdzieś ty dorwał ten Atlas? W Castoramie?

Athens
16th-October-2010, 00:29
Dewon właśnie o to chodzi , żeby "sprowokować" dyskusję. Niech przy takim temacie każdy się wypowie, bo to dla następnych pomocna sprawa. Od tego jest forum , aby mówić, że kupiłem i jestem zadowolony albo , że Panowie tego nie kupujcie. Wiadomo, że nie jesteśmy fachowcami i nie dłubiemy przy hamulcach codziennie ale warto podzielić się wiedzą. Babel napisał , że jego pierwszy zestaw się nie spisał i teraz każdy wie, żeby unikać ATLASÓW. Chwała mu za to. Nie sztuką jest pisać, że mam super zestaw a tak nie jest.

dewon7
16th-October-2010, 00:48
Athens.... i właśnie dlatego zapytałem skąd ten atlas? Znawcą klocków nie jestem i o atlasie nie słyszałem :)

sirtrojan
16th-October-2010, 00:51
a ja słyszałem :) na alle pewnie jest od groma tego

Athens
16th-October-2010, 06:18
Też nie słyszałem o Atlasach nigdy.A teraz już na forum znamy :-P

babel
16th-October-2010, 09:30
Dewon, ATLASY znalazłem na allegro (http://allegro.pl/tarcze-klocki-nissan-murano-infiniti-fx35-tarcza-i1253483366.html) a kupiłem tu: http://usaolkusz.pl/ - Tylko pamiętajcie to nie reklama :))

dewon7
16th-October-2010, 10:30
Babel... po Twojej recenzji na tematy tych klocków chyba nikt już Cię nie posądzi o ich reklamowanie :) Tak czy owak dobrze, że napisałeś na forum co o nich myślisz i tym samym ostrzegłeś przyszłych potencjalnych kupców !:)

sirtrojan
16th-October-2010, 11:58
hmmm w sumie to dziwne - bo u Bladego z Olkusza kupiłem od groma fantów do Voyagera - z żadnym nie miałem problemów bo dosyć starannie dobiera towar.
No cóż bedzie musiał zweryfikować swój asortyment.

babel
16th-October-2010, 16:22
hmmm w sumie to dziwne - bo u Bladego z Olkusza kupiłem od groma fantów do Voyagera - z żadnym nie miałem problemów bo dosyć starannie dobiera towar.
No cóż bedzie musiał zweryfikować swój asortyment.

Dzięki za info... zadzwonię i pogadam, bez zbędnych pretensji do niego.

ZYZIO
6th-December-2010, 21:13
Czy ktoś z Was ma rzut klocków na przód do fx35 z 2006 ? Chce nabyć EBC, ale tam były montowane dwa rodzaje klocków. A może ktoś ma numer katalogowych klocków EBC, bo już kupował ?

Lukasz
7th-December-2010, 10:11
Tak, były dwa rodzaje klocków.

2003-2005
wymiary 136 x 65 x 15.5mm
DP71659 - RedStuff

2006+
wymiary 157 x 58 x 16mm
DP71671 - RedStuff

ZYZIO
7th-December-2010, 12:12
Dzięki za info. Zamówiłem.

ZYZIO
11th-May-2011, 13:56
Zalozylem te klocki. mam pytanie, na opakowaniu od tylnych klockow bylo napisane, ze sa do nissana x-trail. Moze byc tak, ze beda pasowaly tarcze od tej nyski ? Czy ktos z Was ma jakas wiedze w tym zakresie ? Gdyby pasowaly to bylaby to rozsadna alternatywa do moda polegajacego montazu zestawu z II gen.

sirtrojan
11th-May-2011, 14:12
hmm to że pasują klocki nie znaczy ze pasują też tarcze ;)

Poznałem kiedyś typa z warsztatu do którego przyjechał klient G35 i chciał wymienić klocki. Nie bylo wtedy w katalogach to pomierzył poodcinał! i wsadził z Murano :P

ZYZIO
11th-May-2011, 16:19
szkoda, ze nie ma takiej zaleznosci :(

Lukasz
11th-May-2011, 19:02
Zalozylem te klocki. mam pytanie, na opakowaniu od tylnych klockow bylo napisane, ze sa do nissana x-trail. Moze byc tak, ze beda pasowaly tarcze od tej nyski ? Czy ktos z Was ma jakas wiedze w tym zakresie ? Gdyby pasowaly to bylaby to rozsadna alternatywa do moda polegajacego montazu zestawu z II gen.

Jak będe miał chwile to sprawdze czy są takie same, ale szczerze mówiąc wątpię.