PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G37S tuning do 355kM



MaciekGT
30th-March-2017, 20:40
Witam
W końcu sie zebrałem i zrobiłem delikatny tuning swojej maszynie. Już od dawna miałem wkładki K@N ale jak wszyscy wiedza efekty tego modu sa nikłe. Wyniki seryjnego auta pokazały że auto jest zdrowe i ma seryjne osiągi.
9265

Po długim czytaniu forum w USA doszedłem do wniosku że należy wymienić katalizatory i zrobić remap.

Ponieważ chciałem zachować kulturę pracy auta ograniczyłem sie do montażu sportowych katalizatorów - wykonała je firma El-tec z Piastowa i zarówno efekt dźwiękowy uzyskałem ciekawy (przy depnięciu fajnie ryczy a normalnie jak seria) jak i przyrost mocy ok.10 kM i Nm)
9266
9267
9268

Następnym krokiem była wizyta w Unitronic. Najpierw za auto zabrał się Łukasz Poniedziałek i zmodyfikował trochę seryjne doloty (coś w środku bo z zewnątrz wyglądają bez zmian) no i pierwsze efekty wyszły na rolkach - góra się odetkała.
9269

Po kolejnych godzinach walki ze sterownikiem i jego zabezpieczeniami udało sie ostatecznie wycisnąć ponad 355kM i 387Nm.
9270

Już po katalizatorach czuć było poprawę na drodze a po strojeniu jest to ewidentne. Kontrola trakcji zapala się w trakcie całego zakresu jedynki i dwójki. Auto kopie w plecy przy zapinaniu kolejnych biegów.... Na razie nie miałem okazji dokonać pomiarów do setki ale jak będzie sucho i ciepło to uzupełnię o te wyniki.
Generalnie jest fajnie i gęba sie cieszy że można z wolnossaka zrobić takie efekty bez demolki auta...:clap2:

Ps. Wykresy w hamowni pokazuję róznicę pomiedzy kolejnymi etapami zmian. Ostatni pokazuje różnice miedzy serią a kompletem zmian (katy, dolot i remap)

lukasz32
31st-March-2017, 14:55
Ładny wynik. Jaies pomiary do 100/160/200 możesz wykonać? Camaro 6.2 już objeżdża? 370z po katalizatorach już daje radę.

MaciekGT
31st-March-2017, 15:42
Na razie nie robiłem. Poza tym pomiary z automatem to jak z rozkapryszonym dzieckiem, nigdy nie wiesz co się wydarzy...��

Black
31st-March-2017, 17:53
Rzeczywiście ładny wynik,korci mnie żeby wywalić te nieszczęsne katy nie wiem tylko czy nie będzie problemów na przeglądach,jeśli zaostrzą przepisy.

lukasz32
31st-March-2017, 20:48
Na razie nie robiłem. Poza tym pomiary z automatem to jak z rozkapryszonym dzieckiem, nigdy nie wiesz co się wydarzy...��


A podobno automat ma powtarzalne czasy ;) Ja moim manualem muszę się namęczyć, żeby dobry wynik wyszedł. Wjedź na trasę, depnij i nakręć filmik ile do 200 jest, to będzie jakieś rozeznanie, co te modyfikacje dają. Moze sam bym g37 kupił jeśli to jedzie tak, jak z wykresu wynika.

Drzymek
1st-April-2017, 08:57
Super wynik. 355koni już kopie po plecach.
Też czytałem na forach w USA że przystępne mody ograniczają się do dolotu, katów i strojenia. Każdy następny krok, to są kolosalne pieniądze.
Gdyby całkiem wywalić katy, to wypluł by jeszcze więcej.

Czy mógłbyś podać koszt strojenia w tej firmie?
(Jeżeli​ nie chcesz publicznie to może być na PW)

Nie wiesz może co dokładnie zostało zmodernizowane w dolocie?

Łukasz, co do Camaro 6.2, to nawet gdyby g37 go nie objeżdżało, to i tak wolę silnik Infiniti. Dlaczego? Pomyśl sobie jakie spalanie będzie mieć komar 6.2 V8 a osiągi podobne.

Lukasz
1st-April-2017, 11:05
355 KM z 3.7 litra to już bardzo dobry wynik.
Nie jestem zwolennikiem całkowitego pozbywania się katalizatorów, fajnie że nie poszedłeś z tym dziwnym "trendem" i wrzuciłeś metalowe :)

@Black - Nie wyrzucaj całkowicie tylko zastąp je metalowymi 200cpi, ja na takich śmigam i na przeglądzie łapie się w normy.

MaciekGT
1st-April-2017, 11:34
Po kolei:
1. katy sportowe spełniają normy spalin więc można mieć i spokój i moc (moje mają chyba własnie 200cpi)
2. skrzynia po modzie na razie zachowuje sie czasem dziwnie bo musi sie zaadoptować do nowych parametrów. Zauważyłem np że auto spokojnie jedzie nawet na 1-1,2 tys.obrotów a z mocnego duszenia przy ostrym hamowaniu robi bardzo gwałtowne przegazówki do redukcji (jakby się jakiś tryb sportowy uruchomił). Musze trochę pojeździć żeby nastawy się zaadoptowały.
3. samo strojenie to koszt ok.1800zł jeśli ma być zmiana w dolocie to jeszcze pare stówek za robociznę i patent.. (co było w dolocie robione nie wiem ale kilka hamowań na to poświecili żeby uzyskać max)
4. katalizatory z wymianą kosztują powyżej 2 tys.zł (ja dałem obciąć flansze z katów oryginalnych więc zaoszczędziłem trochę no i demontaż odbył sie bez problemów)

Generalnie sprawę modów potraktowałem jako eksperyment i każdą poprawkę weryfikowałem na hamowni (w sumie byłem w Unitronic'u 4 razy)- mam z tego fun a Wy macie darmową wiedzę, co z tym zrobicie to już Wasza sprawa. To już piąte auto które modyfikuję i jaram się jak są efekty.
Tak przy okazji to efektem ubocznych, choć bardzo istotnym jest spadek zużycie spalania. Od razu widać na kompie że chwilowe spalanie spadło o 1,5-2 litrów.....bezcenne!

PS. Będę jeszcze raz w Unitronic aby poszukać dalszych rezerw bo dostali jakieś sterowniki czy inne wytrychy do elektroniki i mogą poszerzyć zakres zmian. Zobaczymy czy uda się cos poprawić. Niestety odcinki nie będę zmieniał o skrzynia nią steruje a ja nie chcę ryzykować.

lukasz32
1st-April-2017, 13:20
Łukasz, co do Camaro 6.2, to nawet gdyby g37 go nie objeżdżało, to i tak wolę silnik Infiniti. Dlaczego? Pomyśl sobie jakie spalanie będzie mieć komar 6.2 V8 a osiągi podobne.

Ja bym olał spalanie, dźwięk V8 bardzo mi się podoba. Zapraszam na zlot aut amerykańskich do Olesna w pobliże Opola/Częstochowy +/- w czerwcu. Warto obejrzeć i posłuchać.

Black
1st-April-2017, 13:42
@Black - Nie wyrzucaj całkowicie tylko zastąp je metalowymi 200cpi, ja na takich śmigam i na przeglądzie łapie się w normy.

kurde wydać 2k za sportowe katy nie bardzo mi się uśmiecha,chyba pozostaje mi prymitywne ale jakże skuteczne wybebeszenie fabrycznych,tak w ogóle ta całe ekologia jest do dupy.:)

tiger456
1st-April-2017, 14:34
Black nad czym ty się tyle zastanawiasz, wycinaj w końcu te katy tak jak ja :)

lukasz32
1st-April-2017, 16:57
Black nad czym ty się tyle zastanawiasz, wycinaj w końcu te katy tak jak ja :)

Wstawiłeś jakieś rurki z tłumikami czy wyprułeś środek? Sam się nad tym zastanawiam, obawiam się tylko, ze będzie za głośno.
Są takie elementy do zamontowania: http://mtuning.pl/Downpipe-NISSAN-350Z-wydech,p,1047

Drzymek
2nd-April-2017, 08:33
Dokładnie te rurki miałem u siebie w G35. Do tego miałem jeszcze zrobiony Wydech 3 cale, brak środkowego tłumika i końcowy sportowy TYOSPORT + Ypipe z 350zHR.
Szukałem przede wszystkim lepszego dźwięku, bo seria jest cicha jak nowa toyota yaris.
1. Najpierw zainstalowałem Ypipe z 350z HR. Praktycznie nic się nie zmieniło.
2. Potem doszedł wydech catback 3cale bez środkowego tłumika. Pojawił się bardzo fajny dźwięk pow 3tys obr i na zimnym silniku zaraz po odpaleniu. Jak auto się zagrzało, wszystko się wyciszało i charakter auta jest słychać tylko przy przyspieszaniu i pow 2,5tys obr. Moim zdaniem rozwiązanie idealne.
3. Chcąc lepszych wrażeń, założyłem w/w decaty. Efekt był taki że auto super i groźnie brzmiało do 3tys obr a powyżej nie dało się rozmawiać, nic nie było słychać itp. Do tego pow 3tys paskudny dźwięk hondy bez tłumika. A w trasie przy spokojnej jeździe często pojawiał się tzw. dron - czyli dźwięk o niskiej częstotliwości który nawet czasem powodował drżenie poszczególnych elementów tapicerki wewnątrz. Po dłuższej trasie pękała bania. Do tego co jakiś czas pojawiał się Check Engine (ale wykasowanie to minuta roboty). Znajomi się pytali czy mam dziurę w tłumiku albo zepsute auto. Nawet ja, który jestem nakręcony na doznania akustyczne jak mało kto i wiele potrafię znieść, uważam to rozwiązanie za zbyt "hardcore`owe" i beznadziejne do codziennej eksploatacji.
NIE POLECAM TEGO ROZWIĄZANIA

Moim zdaniem: albo wywalić same katalizatory a resztę wydechu zostawić seryjną- niech tłumi hałas.
Albo zrobić wydech catback i zostawić katalizatory.
Albo katalizatory i sportowy wydech.

W G37 będę wywalać same katalizatory ze względu na poprawę osiągów, resztę wydechu pozostawię seryjną - zobaczę jakie będą efekty.

tiger456
2nd-April-2017, 08:46
Wstawiłeś jakieś rurki z tłumikami czy wyprułeś środek? Sam się nad tym zastanawiam, obawiam się tylko, ze będzie za głośno.

Wyprute zostało wnętrze, nie chcę żadnych decatów bo później jest duuuużo głośniej, a ja eksploatuję autko m.in w trasie. Owszem, jest trochę głośniej po "operacji" ale nie przeszkadza to w codziennej eksploatacji. Ogólnie nie ma się nad czym zastanawiać tylko wypruwać, a jakby rzeczywiście kiedyś wymyślili badanie spalin na stacjach kontroli, to wrzucacie je z powrotem :)

MaciekGT
25th-April-2017, 16:47
Dzisiaj niechcący zaliczyłem teścik drogowy z BMW 740D xDrive (katalogowo 320kM 600Nm i 5,2s do setki).
Ponieważ auto i opony miałem niedogrzane (przejechałem z garażu niecałe 2km) start to dramat braku przyczepności ale i tak BMW odjechało mi tylko na długość, potem do 160kM szliśmy zderzak w zderzak.
Znając osiągi BMW (które w większości są lepsze niż katalogowe) myślę że 5 sek do setki to realna wartość mojego auta.
Zresztą co by nie mówić mnie sie gęba cieszyła bo "pewniak" zza kierownicy auta wartego pół miliona miał lekko zdziwioną minę...:becky:

Drzymek
26th-April-2017, 06:37
Bmw to ciężka krowa, wielka limuzyna. Jak byś miał przyczepność to powinien być kill przy obecnej mocy g37.

P.s. nie myślałeś żeby jeszcze zrobic dolot, coś ala stillen g3?

MaciekGT
26th-April-2017, 11:07
Bmw to ciężka krowa, wielka limuzyna. Jak byś miał przyczepność to powinien być kill przy obecnej mocy g37.

P.s. nie myślałeś żeby jeszcze zrobic dolot, coś ala stillen g3?

Może i krowa ale 600Nm od 1750obr/min, stały napęd na 4 koła i chyba najlepsza skrzynia to jednak robi robotę...
Dolot i głośny i niepraktyczny szczególnie w mieście.

MaciekGT
4th-May-2017, 13:16
W majówkowy poniedziałek wybrałem się ze swoją lepszą połową na małą wycieczkę m.in do Żelazowej Woli. Jazda spokojna po drogach lokalnych, prędkości max.90km/h i wynik z odcinka ponad 100 km to 8,4l.....:eyebrows: Jak dla mnie rekord absolutny (przed tuningiem nie udało mi się zejść poniżej 9,6l).... Obecnie mam już prawie 300km wraz z jazdą po mieście (ale bez korków) i wynik dalej się utrzymuje poniżej 11l.....

9482

Drzymek
4th-May-2017, 14:06
Jak skończę robić dolot, to wybiorę się do tych Panów:eyebrows:

MaciekGT
4th-May-2017, 14:36
To daj znać kiedy będziesz pielgrzymował, bo chętnie bym te Twoje felgi obejrzał i posłuchał jak gra Twój wydech...


Jak skończę robić dolot, to wybiorę się do tych Panów:eyebrows:

MaciekGT
14th-May-2017, 13:14
Kolejny wynik po tuningu - na jednym zbiorniku zrobiłem ponad 450 km do zapalenia sie rezerwy. W tych 450 km jedynie około 100km to ten przejazd po drodze poza miastem (post powyżej), reszta to jazda wyłącznie po Warszawie na niezbyt długich odcinkach. Średnia zmierzona na stacji to 14,1 l..... :rockon: (do tej pory średnie mieściły się w zakresie 15,5-17l....).
Jak dla mnie rewelka a dodam że nie jeździłem jak emeryt choć i nie deptałem w podłogę, po prostu średnio agresywnie.

Coobcio
16th-May-2017, 08:35
Rewelacyjny wynik jak po modzie dolotu i modzie softu !!! - z miłą chęcią zweryfikował bym to u siebie na hamowni i zmierzył osiągi na Racelogiku bo aż nie dowierzam :)

Najlepsze doloty jakie testowałem to długie AEM i Stilleny gen3, które dawały przyrosty na poziomie 4-11KM w zakresie od 6800 do 7500obr.min
Wkładki K&N dawały 2KM a sportowych katów jeszcze nie testowałem za to kolektory owszem, takie długie Supesprinty czy PPE generują w graniach 20KM i 20Nm.

Drzymek
16th-May-2017, 11:55
Supesprinty czy PPE generują w graniach 20KM i 20Nm.

Tylko o ile się nie mylę, to są długie kolektory, które zarazem usuwają katalizatory, więc tak duży przyrost to w dużej mierze zasługa usuniętych katów.

MaciekGT
18th-May-2017, 23:32
Rewelacyjny wynik jak po modzie dolotu i modzie softu !!! - z miłą chęcią zweryfikował bym to u siebie na hamowni i zmierzył osiągi na Racelogiku bo aż nie dowierzam :)



A z chęcią skorzystam z Twego niedowierzania!.. Jeśli to dla celów naukowych to jestem gotów na to poświęcenie. Wpadnę w przyszłym tygodniu, choć pomiar przy 14 stopniach a pomiar przy 25-27'C na pewno będzie wykazywał zmiany i nie jest to zbyt wiarygodna "weryfikacja", że o samych hamowniach nie wspomnę... Ale pomiar Racelogikiem zawsze przyjmę z pokorą i wdzięcznością..
Będę Cię ścigał na Messenger to się jakoś zgadamy.

MaciekGT
23rd-November-2019, 13:52
W tym roku znowu trochę pokombinowalem w swoim aucie i mam 361kM i 391Nm.
Kupiłem długie doloty Stillen i kolektor dolotowy Z1 wraz ze strojeniem wałków i całego Softu. Tym razem Unitronic robił to po kablu, ale nie Uprev bo ten nie czyta europejskich.
Doszło po całości kilka koni i 10Nm ,do setki wychodzi ok 5,5 sek choć ten automat ma słaby start.
13431

Zrobiłem też parę modyfikacji z zewnątrz czyli
Felgi chrom shadow
Opony tył na 265
Szyby lekko przyciemniane wszystkie
Tylna lotka
Przednie i tylne lampy przydymione folią (ostatnia fotka to porownanie)
Grill pomalowany na czarny matt.

134261342713428134291343013432