PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kierunkowskaz z lusterka AUDI (zmiana : Skody!) w lusterku FX-a I gen by sirtrojan



sirtrojan
10th-October-2010, 20:04
Zainspirowany robotą Konrada jak i zmuszony sytuacją ( jadąc pod kątem 90 stopni do FXa - nie widać ze skręca! Kierunkowskazy przednie i tylne nie są widoczne) postanowiłem zamontować kierunki z Audi w fabryczne lusterka.

Kupiłem II zestaw nakładek na lusterka oraz lewy i prawy kierunek z audi A4.
Obudowę lusterka mam z mojego poprzedniego które zostało połamane.


679

Przygotowałem kierunek odpowiednio go przycinając:
680

Pogrzewając wyprostowałem odrobinę kierunek żeby pasował do krzywizny nakładki.
Niestety przypiekłem odrobinę za bardzo :/ i wyprostowałem go niezbyt łagodnie - wymienię go na II jak tylko go zakupie ;) do projektowania może być.


681

I tak jak Konrad przygotowałem szablon kierunku z którego będę korzystał przy II sztuce

682


a że nakładka lusterka byla czarna i nie widać na nim za mocno flamastra postanowiłem nakleić pod szablon taśmę malarska :becky:

683

i od razu lepiej :thumb:

684


Należy kilkukrotnie sprawdzić usytuowanie wycięcia ponieważ na dole nakładki są zaczepy a kilka cm wyżej są już mocowania silniczka lusterek! Najlepiej wpasować sie między oba te punkty. Niestety trzeba mocowanie silniczka lekko nadciąć ( nie mam tego na zdjęciach). Mimo to powinno być wciąż stabilne.

Po wielokrotnym upewnieniu się że niczego ważnego nie przetnę odetnę i nie zniszczę z dremelkiem w dłoni dokonałem rzezi i wyciąłem dziurkę na kierunek:

685


Jako że było już w miarę późno a ja mocno zmęczony precyzyjne docinanie oraz modelowanie kierunkowskazu zostawiłem sobie na później :cool:


C.D.N

ZYZIO
14th-October-2010, 11:59
Przepraszam, ale przy spadającym dolarze nie prościej kupić to:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/INFINITI-FX-03-08-09-10-LED-Mirror-Cover-Super-Bright-/160484109206?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item255d992b96
Mam już takie lusterka w samochodzie żony (Mazda CX7). Montaż dość prosty a efekt ciekawy.

sirtrojan
14th-October-2010, 12:04
fajnie że dałeś tego linka -
po I ponieważ jest aukcja kolegi Marusa z Chicago :) i znam tę ofertę bardzo dobrze :thumb:

II. Nie podobają mi się takie wielkie kierunki! Cienki pasek to cienki pasek. Sam smak i elegancja. ( no dobra - takie są założenia - jak wyjdzie to życie pokaże :)

seba79
15th-October-2010, 06:01
Dokladnie cienkie sie prezetowac beda ladnie zgrabnie,jestem bardzo ciekawy tego zabiegu jak wyjdzie ale mysle ze artystyczne rece dokonaja nielada dziela ,czekam na podziwianie pozdrawiam

sirtrojan
15th-October-2010, 22:49
wrzucam kilka fotek po wstępnym dopasowaniu kierunkowskazu
niestety bedzie do wymiany bo światło jest dla przypalonego kawałka bezwględne ( zobaczcie w 2/3 długości paskudnie rozprasza światło ). dzis dopasuje to co mam jednak nie obędzie sie bez poprawki.

705706707708709710

komentarze mile widziane :)

POZIOMA
15th-October-2010, 22:58
Na aucie będzie super (ale nie mrugają tylko się palą)

sirtrojan
15th-October-2010, 22:59
:rockon::rockon::rockon:

chcialem takie kierunki co sie palą cały czas ;)

Black
15th-October-2010, 23:25
:rockon::rockon::rockon:

chcialem takie kierunki co sie palą cały czas ;)

w sumie nie bylby to głupi pomysł,działały by jako obrysowki a gdy włączasz kierunek to by mrugaly:)

kurde jak na zdjęciu poznać czy kierunek mruga czy sie pali ?:):):)

sirtrojan
15th-October-2010, 23:32
jest problem a w sumie II

1. to plytka do której przylutowany jest led ma ogromną komorę w której siedzi i ciężko ją wpasować do środka lusterka tak żeby pasek kierunkowskazu fajnie i równo wystawał

II. zaczyna mnie boleć kręgosłup w odcinku szyjnym ... zatem dziś już po robocie - maść przeciwzapalna + kompres powinien załatwić sprawę a jak nie to jakiś masaż :)

na dziś już koniec ... a szkoda.:/

Athens
16th-October-2010, 00:07
Na masaż to ta pani:

http://img259.imageshack.us/img259/5480/aaawe.jpg

sirtrojan
16th-October-2010, 00:55
lepsze są tajki ;)

Athens
16th-October-2010, 01:11
Widzę, że nie jest tak źle z tobą :-D Jeśli chcesz dobry masaż to polecam masażystę Tomasza z okolic Pomnika Lotnika. Jest skuteczny, gwarantuję! Wszystkich z Tańca z Gwiazdami masuje i nikt nie narzekał. Facet zna się na rzeczy. To tak piszę , gdybyś naprawdę potrzebował. A co do pań to mogę znajomych w pracy popytać , każde miejsca znają w Wawie. Heh!

sirtrojan
16th-October-2010, 01:53
mam kolegę darka masażystę :)
puki co wrzuciłem maść ketocośtam, miał byc proszek przeciwzapalny ale bedzie piwo i kot na kolanach :)

sirtrojan
19th-October-2010, 18:48
Panowie zmiana planów - kupiłem inne kierunkowskazy! może i szersze - może i krótsze od tych z audi lecz nie zajmują w ogóle miejsca w środku lampy! Dodatkowo w środeczku znajdują sie 4 x led!
Problem mocowania z głowy - jak tyko zmontuje jakąś kostkę to podłącze i pokażę jak świecą.

sirtrojan
21st-October-2010, 18:58
próba po podłączeniu:

733 734 735 736

po obrobieniu będzie trochę węższy - generalnie rozwiązuje jeden i powoduje kolejny problem.
Rozwiązuje ten związany z płytką którą ciężko było włożyć do środka natomiast powoduje kolejny związany z tym ze nakładka została już pocięta :/

POZIOMA
21st-October-2010, 19:06
Te są ładniejsze dla mnie.

sirtrojan
21st-October-2010, 19:17
ładniejsze może nie ale nie są złe ;)

już jeden nawet odchudziłem :

739

po "goleniu" zauważyłem ze nie zostawiłem kawałka plastiku na dole do mocowania :/ ale mam dobrą szpachlówkę - dam rade :becky:

Lukasz
21st-October-2010, 22:22
Moim zdaniem będą się ładniej prezentować niż te poprzednie.

Większą dziurą w nakładce się nie przejmuj, przecież masz dobrą szpachlówkę :becky:

sirtrojan
21st-October-2010, 22:52
szpachlówka jest do wykańczania a nakładka pójdzie do spawania :)

Jacob_USA
21st-October-2010, 23:12
Ale masz zegarek jak Mc Gyver :D

Athens
21st-October-2010, 23:15
Ogólnie to Grześ jest to Wielki Elektronik :-D

Gratki za pomysły!!!

sirtrojan
21st-October-2010, 23:18
tzw męski, polecam - spodoba ci sie ;)
daj spokoj z tym elektronikiem - nie znam sie na tym tylko lubie sobie podłubac czasami


ogólnie chcialbym troche ogarnac temat ale raczej nie bedzie mi to dane ;)

i nie rozsmieszac mnie tu z gywerami bo jak spojrzałem w lustro to plastiku mam w zębach co nie miara :becky: wygladam jak bym jadł makowca

a tak poważnei to koniecznie zakłądajcie do tej roboty okulary ochronne - rozgrzany plastik może zrobić krzywdę!

sirtrojan
22nd-October-2010, 00:09
Dobra - prawie gotowe - dochodzi jeszcze opcja dopasowania idealnego kierunku - chyba trochę szpachli - ale na prawdę kosmetyczna ilość .. no i naprawa spawanie nakładki - w sumie mógłbym spróbować metody chemicznej ( rozpuscic kawałki abs - u i szpachlować nimi otwór ale mi sie nie chce .

740741

no i nie wiem czy nie pojechać szpachlą dolu kierunkowskazu bo ze względu na różnice krzywizn troche wystaje - niestety budowa kierunku nie pozwala na jego podgrzanie i modelowanie :/

Athens
22nd-October-2010, 01:26
A czy to jeszcze FX?Może to już Q7 zrobiłeś? Heh! Na te ostatnie pytania nie odpowiem ale chętnie efekt zobaczę! Podobały mi się na zlocie twoje ringi w kloszach z przodu, genialne!!!

Lukasz
22nd-October-2010, 18:58
Ale masz zegarek jak Mc Gyver :D

Zegarek jak zegarek, bardziej mnie martwi motyw graficzny na zapalniczce :becky:

sirtrojan
22nd-October-2010, 19:01
zapalniczka kolegi ;)

jako żem ogolnie niepalący przepraszam za to zapalniczkowe faux pas

seba79
23rd-October-2010, 08:02
( Żem ) w języku Polskim takie slowo wcale nie istnieje jest to slowo ktore nie ma nic do przekazania bo go niema

sirtrojan
23rd-October-2010, 13:15
szkoda że nie istnieje bo z chęcią bym go użył :becky:

Athens
23rd-October-2010, 13:18
( Żem ) w języku Polskim takie slowo wcale nie istnieje jest to slowo ktore nie ma nic do przekazania bo go niema

"nie ma" pisze się rozdzielnie nie łącznie :-)))


A jak kierunki? Dzisiaj zobaczę na żywo?

sirtrojan
23rd-October-2010, 13:20
Już klasycy muzyczni używali żem w swoich tekstach i tytułach - patrz: Bayer Full - Powiadają Żem Jest Ładna.


:becky:


nie zobaczysz bo nie ma sensu prezentować półproduktów :/

Athens
27th-October-2010, 19:34
Tylko nie pisz mi tu , że projekt wstrzymany. Rozumiem , że teraz to już tylko kosmetyka. Tak?

sirtrojan
27th-October-2010, 19:55
Kosmetyka i pielęgnacja. Tak poważnie to nie ruszylem tematu bo nie mam czasu. Podgonie hcyba w piątek.

Athens
26th-November-2010, 17:48
Kosmetyka i pielęgnacja. Tak poważnie to nie ruszylem tematu bo nie mam czasu. Podgonie hcyba w piątek.

Pogonię w piątek :-D

Teraz zimą więcej czasu na dłubanie w garażu, weź ze sobą farelkę i do dzieła. Jakby coś to mogę pomóc, czytaj popatrzeć na ręce :-)

sirtrojan
26th-November-2010, 18:18
wziąłem robotę do... biura ;)
sprzątaczka mnie znienawidzi ;)

906

Ponieważ nie podoba mi się przejście pomiędzy kierunkiem a szpachlą modeluje je jeszcze raz - żeby było super albo chociaż względnie fajnie ;)

keyes
27th-March-2011, 20:36
Grzesiek,

Jak tam twój projekt z kierunkami w lusterkach.
Też mam zamiar jakieś wrzucić, ale nie wiem czy się bawić czy kupić gotowe na ebayu.
Fakt faktem nie będą takie ładne jak te, z którymi ty kombinujesz.
Te z ebaya są trochę szerokie.

sirtrojan
27th-March-2011, 20:44
hehe juz prawei o nich zapomniałem - skończone są na tyle i le mogłem sam zrobić - przygotowane pod malowanie które będzie robione razem z przednim zderzakiem ( jedna farba).
Natomiast przedni zderzak czeka na dziury na spryski wiec cała robota się odrobinę odwleka.

rada - kup na ebyu :)