PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Tarcie w lewym przednim kole przy hamowaniu G37S



Bartek
16th-April-2017, 11:55
Problem pojawił się albo po serwisie (przełom stycznia i lutego) albo trochę później, bo po powrocie z serwisu (Warszawa - Olsztyn) samochód dość długo stał. Warunki pogodowe były wtedy takie sobie i jak go po dłuższym czasie chciałem ruszyć, to trzeba było użyć gazu, a z kół wydobył się dźwięk, typu puknięcie.
No i mniej więcej od tego czasu trze. Przy dohamowywaniu do stopu słychać, że ten szum nie jest jednostajny, tylko pulsuje, jakby wraz z toczeniem się koła, typu szSZszSZszSzSz ;).
Co istotne, w serwisie powiedzieli mi, że zużycie klocków i tarcz, to ok. 70% i że w sumie są jeszcze spoko. Bardzo niewiele od tamtego czasu przejechałem (bo ogólnie w zimie supermało jeżdzę), więc skończenie się czegoś jest raczej wykluczone.
Będę wdzięczny za uwagi, podpowiedzi i sugestie :).

slepy62
16th-April-2017, 13:11
Przy dohamowywaniu do stopu słychać, że ten szum nie jest jednostajny, tylko pulsuje, jakby wraz z toczeniem się koła, typu szSZszSZszSzSz ;).
Co istotne, w serwisie powiedzieli mi, że zużycie klocków i tarcz, to ok. 70% i że w sumie są jeszcze spoko.

Dziwne - w serwisie :infi: zawsze proponowali mi wymianę klocków przy zużyciu > 60%,

Przez ostatnie lata klocki wymieniam sam i muszę im częściowo przyznać rację:

- przy zużyciu klocków >60% klocki potrafią się "zapiec" - po prostu nie odbijają i wtedy w efekcie mamy szumy o jakich piszesz (klocki obcierają o tarcze)

- czasowo pomaga czyszczenie wewnętrznych powierzchni zacisków ("prowadnic" / w szczególności powierzchnia dolna i narożniki gdzie pył zapieka się w kamień) z pyłu oraz samych klocków (powierzchnie boczne i szczelina)

- kolejny minus to przy zużyciu > 70% - hamulce zaczynają tracić płynność, hamują łagodnie po czym dochodzi do takich szarpnięć jakbym wcisnął pedał hamulca w podłogę

Obecnie przy zużyciu >50% czyszczę zaciski i klocki, przy zużyciu w granicach ~70% - wymieniam klocki bo wk... mnie brak płynności w łagodnych dahamowaniach...

Bartek
16th-April-2017, 13:20
Dziwne - w serwisie :infi: zawsze proponowali mi wymianę klocków przy zużyciu > 60%.

Tak było. Nie znam się na tym i nie miewam jakichkolwiek sugestii, a jedynie wskazanie "proszę zrobić co tam trzeba". Powiedziano mi, że spokojnie do następnego razu. Może przez to, że niedużo jeżdżę? Około 10 tys. kilometrów rocznie. Wracając do hamulców, jedyne o co monitowałem (w zasadzie od początku), to drażniące popiskiwanie.