PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Opony toyo



ZYZIO
14th-October-2010, 14:23
Czy ktoś z forumowiczów używał tych opon 265/60R18 110H TOYO OPEN COUNTRY W/T i może je polecić, czy też lepiej wybrać NOKIANA. Pytanie generalne mam takie, której firmy opony polecacie ???

sirtrojan
14th-October-2010, 14:29
ciezki wybór - obie firmy w sumie sprawdzone - ta oponka toyo trochę za terenowa wg. mnie no chyba ze wybierasz sie FXem gdzieś w trudniejsze tereny.

Nokian - w sumie równie dobra firma. ... weź tańszą opcję :)

POZIOMA
14th-October-2010, 16:16
A czy Nokiany to nie jest jakaś Chińszczyzna przypadkiem?
Bo Toyo to Japońskie.

sirtrojan
14th-October-2010, 16:42
ś-Finskie ;) tak jak telefony
oni wiedzą co to zima ..

ZYZIO
14th-October-2010, 18:29
nokian podobno jest finski, ale produkowany moze byc wszedzie:)

danielV6
14th-October-2010, 21:30
nokian to 100% chinol

slepy62
16th-November-2010, 22:14
Charakterystyka produktów: Dzięki specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu wynikającemu z pracy w trudnych, skandynawskich warunkach inżynierom Nokian udało się stworzyć opony, które należą do grupy najlepszych opon zimowych do samochodów osobowych, SUV, terenowych, dostawczych i ciężarowych.
Produkcja:Nokian posiada własne fabryki w mieście Nokia w Finlandii oraz Vsevolozhsk, Rosja. Opony Nokian są produkowane także w Indonezji, Chinach, Indiach, Hiszpanii, USA oraz na Słowacji.
Kraje docelowe: Głównymi rynkami zbytu są kraje o podobnych warunkach drogowych do skandynawskich, gdzie występują duże opady śniegu, surowe warunki atmosferyczne i szybko zmieniająca się pogoda.
Nokian- Fiński producent opon,wyspecjalizowany w produkcji opon zimowowych,produkujący opony wysokiej jakości w średnim przedziale cenowym
Toyo- Opony Toyo produkowane są w Japonii ,producent opon specjalizujący się w oponach typu High Performance w średnim przedziale cennowym

Athens
16th-November-2010, 23:58
Zyzio i co wybrałeś?A to na zimę szukales tak?Toyo to generalnie jedne z lepszych opon,pisze tu o samochodach sportowych jak Evo czy Subarynka.Drift to tez Toyo ale...na zimę finskie Nokian.Miałem okazje jeździć nawet z wersja z nabijanymi kolcami.Co w Polsce jest oczywiście zabronione...Oni wiedza jak stworzyć zimowke.

PS.Co rozumiemy pod pojęciem"chinszczyzna"?Wytwarza tam swoje produkty 3/4 swiata,Adidas,Może Panasonic,elementy do markowych aut tam są wytwarzane (tak!),i np.opony.To jest pod ścisła kontrola jakości ww firm.Chińskie to są podkoszulki i jakieś radyjka z bazarku.Wiec to jest pojęcie dość szeroko rozumiane...czy zawsze prawidłowo?

rider
17th-November-2010, 01:21
Przerabiałem zimowe NOKIANY w 2 moze 3 autach
także w tylnonapędowym M3 e36 i szczerze moge polecic te oponki ,moje mialy nabite made in finland
jesli to prawda że sa tez chinskie nokiany .. to raczej radzilbym szukac skandynawskich

handluje uzywanymi oponami
http://www.uzywane-opony.waw.pl
i wiem ze chinskie opony maja naprawde TYLKO JEDNA zalete - CENĘ ... UWAGA reszta to same wady i to bardzo poważne wady (sliskie, twarde , głośnie, szybko zużywające się ect)
chyba że do autka które nie przekracza 50kmh - wtedy mogę polecić chińskie gumoleum !

ZYZIO
30th-November-2010, 16:27
Ostatecznie kupiłem toyo i w obecnych warunkach sprawdzają się znakomicie :)