PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 instalacja audio BOSE z 14 głośnikami



SPIDER'Q50
28th-April-2017, 15:53
Witam,

Posiadam zestaw standardowy Audio 6 głośnikowe, ale chciałbym rozszerzyć do audio BOSE z 14 głośnikami.

W związku z tym pytanie, czy instalacja samochodu jest przygotowana na takie rozwiązanie i wystarczy tylko uzupełnić o wzmacniacz i dodatkowe głośniki? Czy może trzeba kłaść instalację specjalną pod BOSE z 14 głośnikami?

Może ktoś już ten temat rozwijał?

wojuś
28th-April-2017, 16:29
Dobrze się zastanów czy chcesz tą instalacje pod 14 głośników bo jej jakość pozostawia wiele do życzenia, ja chyba wolałbym stuningować to co jest w aucie u dobrego fachmana bo efekt może być o wiele lepszy

SPIDER'Q50
28th-April-2017, 17:19
Słyszałem podobne opinie jak twoja.
Faktycznie słuchałem zestawu BOSE z 14 głośnikami i nie było jakiejś dużej ekscytacji i rewelacji vs 6 głośników. Było słychać różnicę ale żeby powalała to nie.

Jeżeli instalacja była by gotowa to są opcje:
- oryginał z jakiejś aukcji: wzmacniacz BOSE + głośniki
- oryginał wzmacniacz BOSE + lepsze głośniki
- inny wzmacniacz (trzeba by znać jaka jest instalacja) + lepsze głośniki

Pytanie kolejne czy radio jest takie samo w 6 głośnikowcu vs BOSE z 14 głośnikami?

slepy62
28th-April-2017, 17:44
Witam,

Posiadam zestaw standardowy Audio 6 głośnikowe, ale chciałbym rozszerzyć do audio BOSE z 14 głośnikami.

W związku z tym pytanie, czy instalacja samochodu jest przygotowana na takie rozwiązanie i wystarczy tylko uzupełnić o wzmacniacz i dodatkowe głośniki? Czy może trzeba kłaść instalację specjalną pod BOSE z 14 głośnikami?

Może ktoś już ten temat rozwijał?

Instalacji nie położysz bo musiał byś pruć wszystko, okablowanie audio idzie w wiązkach z innymi kablami

Nie prościej zdjąć zaślepki w miejscach gdzie nie masz głośnków i sprawdzić czy są kostki ?

Zakładam że powinny być bo większość instalacji jest plug'n'play (przykładowo okablowanie wersji z US jest gotowe na europejskie "wynalazki") - tylko musisz poszukać bo są mocno ukryte...

Poszukaj sobie temat zakładania łopatek w Q50 - pomimo zdjęć i instrukcji - ukrytych/zabezpieczonych kostek szukałem dobre kilkanaście minut.

Okiro
28th-April-2017, 22:12
Też podpisuje się pod tym co pisze "wojuś" w moim q50 mam BOSE w pełnej opcji i szału nie ma, jeśli zależy Ci na dobrej jakości to na pewno zainteresował bym się ulepszeniem tego co masz teraz, podjedz do gości którzy to robią i rzuć im temat, może być jakaś sensowna cena za takie mody.
Swoją drogą na filmach reklamowych inżynierowie BOSE jarają się swoimi osiągnięciami w q50.... Oj daleko im do extra jakości dźwięku [emoji38]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mariuszzar
30th-April-2017, 16:12
Jakos musza grac dobra mine do zlej gry. Generalnie Bose w samochodach srednio gra. Jako tako w Porsche, w pozostałych bardzo przeciętnie. Nie spotkalem jeszcze Bose, które robi wrazenie.

ranGo
30th-April-2017, 16:55
U mnie zestaw lepiej gra kiedy mam wyłączony Center Point. Nie pamietam tylko czy działa wtedy redukcja hałasu ?

adr
1st-May-2017, 15:59
Witam,

Posiadam zestaw standardowy Audio 6 głośnikowe, ale chciałbym rozszerzyć do audio BOSE z 14 głośnikami.

W związku z tym pytanie, czy instalacja samochodu jest przygotowana na takie rozwiązanie i wystarczy tylko uzupełnić o wzmacniacz i dodatkowe głośniki? Czy może trzeba kłaść instalację specjalną pod BOSE z 14 głośnikami?

Może ktoś już ten temat rozwijał?

Poczytaj trochę na temat car audio i jeśli chcesz zrobić dobrze jakościowo grające auto, to nigdy w życiu nie zakładaj 14 głośników.
W zasadzie każdy, kto ma o tym pojęcie zaleci Ci zrobić w pierwszej kolejności, dobre wygłuszenie i głośniki tylko z przodu oraz jako uzupełnienie pasma subwoofer.
Zarejestruj się na jakimś forum dotyczącym typowo tej tematyki, bo sporo ciekawego można się dowiedzieć

SPIDER'Q50
10th-May-2017, 23:43
To Panowie, dzięki za uspokojenie. Bo myślałem że dużo tracę nie mając tego systemu. A tak mając tyle opinii i swoje własne odczucia, faktycznie nie warto tym sobie głowy zawracać.

Maxx
12th-May-2017, 00:59
Jako że wychowany jestem na "lampach" to bose brzmi dla mnie jak dresiarski boom-box - no może trochę przesadziłem lol

Ale ostudzę zapał tych którzy chcieliby go zamieniać na inny system - zniknie aktywna redukcja hałasu i w samochodzie będzie głośniej !
Fabryka zaoszczędziła na wyciszeniu montując "protezę" - zatem przy montażu zamiennika trzeba tak jak sugerował ADR : gruntownie wyciszyć samochód czyli zrobic to na czym księgowi z infiniti kazali zaoszczędzić

piore_w_rzece
12th-May-2017, 16:58
Skończcie proszę z tymi "księgowi kazali" - jeden troglodyta tak kiedyś napisał w jakiejś recenzji i wszyscy się tym stwierdzeniem zarazili. Księgowi nie projektują a decyzjami na co pójdzie kasa a na co nie i co przyciąć zajmują się dyrektorzy finansowi i inżynierowie ;) Księgowi tylko księgują to co dostaną.

levis
20th-December-2021, 15:34
Mam pytanko. Czy były różne zestawy audio BOSE, czy tylko jeden rodzaj. Mam wersję bez S, ale z Bose. Gra to średnio, dlatego jestem ciekawy czy były różne wersje.

omeniq
20th-December-2021, 17:02
Były tylko BOSE albo zwykłe. To BOSE gra średnio to fakt ;)