PDA

Zobacz pe?n? wersj? : filtr paliwa w Fx30d



Somi
25th-May-2017, 20:28
Witam
Czy ktoś wie gdzie znajduje się filtr paliwa i co robić gdy pokazuje się kontrolka woda w filtrze.
Pozdrawiam

slepy62
25th-May-2017, 22:03
Witam
Czy ktoś wie gdzie znajduje się filtr paliwa i co robić gdy pokazuje się kontrolka woda w filtrze.
Pozdrawiam


1. Spuszczasz z filtra wodę. Rysunek z umiejscowieniem filtra paliwa masz w instrukcji.

2. Jedziesz do serwisu i zrobią to za ciebie lol

ranGo
25th-May-2017, 22:08
W M30d filtr znajduję się od spodu tak że jednak lepiej pojechać do serwisu. Jeszcze mi się nie zdarzyło zobaczyć kontrolkę pokazującą wodę w filtrze. Filtr regularnie zmieniany według instrukcji co 40.000 km.

sirtrojan
25th-May-2017, 22:18
zależy co i gdzie tankujesz.

small3r
17th-January-2018, 21:39
Witam. Jestem tutaj nowy. Znalazłem temat o podobnym tytule i stwierdziłem, że nie będę zakładał nowego. Świeżo nabyłem również FX30D i jak to po zakupie stwierdziłem, że zrobię mu mały serwis. Wszystkie filtry i oleje oraz hamulce, bo były już mocno zużyte. Jako, że przy autach majstrowałem zawsze sam, to i w tym wypadku poszło gładko. Hamulce wymieniłem sobie przy weekendzie, a teraz również olej i filtry. W tym właśnie nieszczęsny filtr paliwa... I nie wiem czemu, ale za cholerę nie mogę odpalić auta. Filtr zalałem paliwem, a po założeniu wężyka z baku aż się zaczęło ładnie przelewać na drugą stronę, zmontowałem wszystko zadowolony i tyle... Niestety auto nie chce odpalić. Cały akumulator wykończyłem, a jako że auto niedawno kupione to zacząłem go szukać. I jakie było moje zdziwienie kiedy obok koła zapasowego znalazłem srebrną paczuszkę z napisem "Fuel Priming Pump ASSY" i jak się domyślam pewnie muszę tego użyć... tylko jak? Bo nie mam już pojęcia. Może ktoś poratować? Pozdrawiam

small3r
21st-January-2018, 13:43
EDIT: Temat rozwiązany. Okazało się, że zapowietrzyła się pompa CR oraz listwy. Podejrzewam, że przez to, że autko bez filtra stało z 2 godziny bo w hurtowni się pomylili i musiałem czekać aż zamówią inny. Generalnie pół silnika rozebrane żeby się dostać do przewodów wysokiego ciśnienia... Ale odpaliło w końcu i ma się dobrze. Z mojej strony temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

rafal.k
25th-April-2023, 10:06
Witam. podłączając się do tematu odnośnie filtra paliwa w FX 30d 05/2012. Według schematów są dwa filtry? Jeden przepływowy INDEKS 16400-JD51A gdzieś przy zbiorniku, i drugi INDEKS 16400-1BY1D z jakoś kostką elektryczną i dwoma króćcami. Miejsce drugiego gdzieś przy silniku (nie szukałem, a ze schematu mało widać)? Czy oba należy wymieniać podczas przeglądu i co ile kilometrów/miesięcy? Jeśli mógłbym prosić też o jakoś instrukcje serwisową posiadam tylko Podręcznik Użytkownika.

PawelInfi
26th-April-2023, 08:59
Wymienia sie tylko 164001by1d