PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Spalanie Infiti G35x



Nat
8th-June-2017, 12:41
Drodzy,

Nie znalazlam na forum podobnego tematu.
Otoz ile wynosi spalane w waszych Infiniti G35x?

Otoz kilkatygodni temu zakupilam ten model (rok 2008) I niestety realne spalanie jest duzo wyzsze niz to o ktorym wspominal sprzedajacy.
Mowa byla o ok 12-14l /100km po miescie, przy czym na ta chwile auto pali ok 20l przy na prawde spokojnej jezdzie.

Byc moze to kwestia jakiegos techniczego problem? czy filtr powietrza moze byc w pewnym stopniu winny?

Jeszcze jedno, czy ktos z Was zakladal LPG?
Jak wtedy wygladalo spalanie?

Pozdrawiam,

Nat

MarianoS81
8th-June-2017, 13:58
Może to być wina jakości paliwa, miałem tak przy Bmw E60 550i, jak lałem paliwo ze Statoil'a to po mieście spalanie wychodziło 17-18,5 jak zacząłem lać na Intermarche to nie mogłem zejść poniżej 22l. Wymiana świec też powinna pomóc by zmniejszyć spalanie.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

ranGo
8th-June-2017, 14:55
@Nat, w Łodzi wszystkie samochody więcej spalają, masakra jaka jest słaba przepustowość na ulicach po tych wszystkich remontach i modernizacjach.

slepy62
8th-June-2017, 15:07
Drodzy, Nie znalazlam na forum podobnego tematu. Otoz ile wynosi spalane w waszych Infiniti G35x...

Byc moze to kwestia jakiegos techniczego problem? czy filtr powietrza moze byc w pewnym stopniu winny?

Jeszcze jedno, czy ktos z Was zakladal LPG? Jak wtedy wygladalo spalanie?
Pozdrawiam, Nat

1. przywitaj się w odpowiednim dziale, tego wymaga kultura i takie TU panują zasady

http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!

2. przedstaw swoje :infi: w odpowiednim dziale (jak w pkt. 1)

http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?50-Nasze-INFINITI-Opis-!!!

3. Poprzeglądaj, poczytaj, poszukaj - bo w kwestiach związanych z Twoimi pytaniami jest bardzo dużo materiałów / postów na IFANS

Jak nie znajdziesz satysfakcjonujących Cię odpowiedzi - załóż temat w odpowiednim dziale...

Nat
8th-June-2017, 15:11
Może to być wina jakości paliwa, miałem tak przy Bmw E60 550i, jak lałem paliwo ze Statoil'a to po mieście spalanie wychodziło 17-18,5 jak zacząłem lać na Intermarche to nie mogłem zejść poniżej 22l. Wymiana świec też powinna pomóc by zmniejszyć spalanie.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka


Hej, paliwo lejemy na Statoilu, miles plus 98 o ile dobrze pamietam, natomiast moze faktycznie warto poprobowac w innych miejscach.
Liczylam sie z tym ze ta bestia nie bedzie jezdzic o kropelce natomiast ok 18-20l to jednak troche duzo :)

Jutro jedziemy podlaczyc go pod komputer, zobaczymy czy cos wyjdzie

Nat
12th-June-2017, 15:58
No I bylismy u mechanika, przejrzal auto, podpial pod kompa i generalnie mowil ze wszystko jest ok, zadnych bledow, nic nie cieknie.
Wychodzi na to ze faktycznie tyle pali.

Poprobujemy jeszcze zmienic stacje-moze na Shellu przejedzie wiecej.
I zalejemy do pelna zeby zobaczyc ile faktycznie spali.

sirtrojan
12th-June-2017, 17:12
tak profilaktycznie wyczyściłbym przepływomierze - to miedzy innymi na ich wskazaniach komp dobiera ilość podawanego paliwa.

MarianoS81
12th-June-2017, 17:14
Należałoby jeszcze sprawdzić stan świec 😀

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Nat
29th-June-2017, 12:56
Panowie, za rada pojechalismy jeszcze do innego mechanika zeby sprawdzil to co podpwiedzieliscie - otoz swiece do wymiany, przeplywomierze ponoc byly strasznie zawalone.
Dzis odbieramy auto po wymianie i czyszczeniu - mam nadzieje ze bedzie chodzil elegancko no i ze chociaz troszke to spalanie zejdzie :)
a w poniedzialek jedziemy do gazownika :)

grabba
2nd-July-2017, 15:46
W Infi ogólnie się nic nie dzieje klasyczny Japończyk. Po 100 tkm - wymiana piast, czyszczenie przepustnicy. Dobry olej, częsta wymiana i można jeździć do śmierci. Własnej lub samochodu :)

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Nat
21st-August-2017, 14:31
Minął miesiąc od założenia LPG do Infi więc informuję jak teraz wygląda sytuacja :)
Otóż wygląda na to że była to dobra decyzja - auto pali ok 20l gazu, na zbiorniku 70l (wchodzi ok 60 gazu) robimy 300km(po mieście, w trasie zrobiliśmy jeszcze więcej).

Na początku zapaliła się również kontrolka Check Engine Soon, okazało się że po założeniu LPG wyskoczyły 2 błędy dot. emisji spalin.
Po zrobieniu 1000km I przeglądzie LPG gazownik zmienił nieco ustawienia I jest ok.

Teraz można cisnąć do bólu bez płaczu na stacji :)

sirtrojan
21st-August-2017, 15:26
Wg mnie to wciaż dużo - bo wychodzi ze PB musi splać koło 16-18 :? czyli jak ciśniety FX I gen a przecież G to duzo mniejsze autko.

tleniony
21st-August-2017, 22:29
U mnie wychodzi spalanie gazu na poziomie 17l LPG, żona dała radę zejść do 16l LPG. Wg mnie u Ciebie jest coś nie tak.

Black
21st-August-2017, 22:37
Zgadzam się z przedmówcami,za wysokie to spalanie.

Nat
22nd-August-2017, 13:43
Kurcze, to zaczyna mnie to martwic bo wg slow gazownika/mechanika, wszystko jest ok. Moze macie ewentualnie jakiegos zaufanego speca na terenie/w okolicach Lodzi ktory pomoglby zdiagnozowac problem?

Szczerze mowiac cieszylo mnie ze robimy te 300km na jednym baku, do tej pory jedzilam Chevroletem Cobaltem 2.2 I szczerze mowiac spalanie bylo niewiele mniejsze...