PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 2.0T System START/STOP (benzyna /diesel)



Maxx
10th-June-2017, 16:55
System upierdliwy wyłączający nam silnik w najmniej właściwym momencie np. gdy na drodze skręcamy w lewo i gdy pojawi sie luka to ... ekolodzy wkraczają do akcji i :dupa:
O skracaniu żywotności turbiny , rozrusznika i akumulatora każdy wie ...
Rozmawiałem wczoraj z pracownikiem serwisu i box wyłączający system start/stop jest prawie gotowy , przy kolejnym przeglądzie będzie zainstalowany do testów

SPIDER'Q50
11th-October-2017, 22:30
No to już jest gotowy https://www.facebook.com/quick.yuan/videos/10211849780494666/

Maxx
16th-February-2018, 23:52
Co się stało w dolnym lewym rogu ekranu ?



https://youtu.be/dIyHDAOjHLY



eko chwast wyrwany ... z automatu :eyebrows: po 5 sek od uruchomienia silnika

EDIT
Układ zamontowany w serwisie :infi: w Krakowie ( podobnie jak układ składający lusterka ) , działa doskonale i co najważniejsze nie powoduje utraty gwarancji

docent
16th-March-2018, 20:58
Jeżeli można wiedzieć, jaki jest koszt montażu układu wyłączającego system Start/Stop ?
Czy montuje to tylko serwis w Krakowie?

Maxx
17th-March-2018, 00:23
880 pln brutto
na chwile obecna tylko Krakow ale sprobuj drazyc temat w swoim serwisie to moze przysla gotowca do montazu
ew wycieczka do Krakowa , przyjemne z pozytecznym

_logain
24th-May-2018, 18:13
Witam
udalo Ci sie zdobyc box i zamontowac go w innym miejscu niz Krakow?

docent
24th-May-2018, 20:47
Witam
udalo Ci sie zdobyc box i zamontowac go w innym miejscu niz Krakow?

Z moją Q60 jest tyle problemów - uciążliwości, że system start-stop to pikuś, mały pikuś.

mariuszzar
24th-May-2018, 22:21
@Docent
Napisz cos wiecej co dzieje z Twoja Q60.

docent
25th-May-2018, 11:50
@Docent
Napisz cos wiecej co dzieje z Twoja Q60.

Pozwólcie, że jeszcze jakiś czas nie będę narzekał na swoje auto.
Myślę, że forum jest na bieżąco przeglądane przez ludzi z serwisu i na tą chwilę nie chcę zbyt dużo utyskiwać.
Q 60 kupiłem po to, aby się nim cieszyć, ale moja radość ostatnio jest ciągle zakłócana.

Dajmy jeszcze przez chwilę szansę autu i serwisowi. Mam nadzieję że wszystkie problemy da się rozwiązać, a jeżeli nie, to czas pokaże co będzie dalej....

_logain
25th-May-2018, 12:24
czesc
zadzwoniłem dzis do serwisu Infiniti w Krakowie i Pan w serwisie powiedział ze nie montuja boxu wyłączającego system start/stop a wogole to nie bedzie ze mna rozmawial udzielal informacji jak nie podam nr rejestracyjnego auta i VINu.
Ogolnie byl jakis dziwny i nie mily.

Maxx
25th-May-2018, 12:59
czesc
zadzwoniłem dzis do serwisu Infiniti w Krakowie i Pan w serwisie powiedział ze nie montuja boxu wyłączającego system start/stop a wogole to nie bedzie ze mna rozmawial udzielal informacji jak nie podam nr rejestracyjnego auta i VINu.
Ogolnie byl jakis dziwny i nie mily.

Dziś wieczorem dam Ci odpowiedź co poszło nie tak , Pana Tomasza ciężko dziś uchwycić w serwisie a tylko on jest kompetentną osobą w tym temacie ( chyba że centrala wydała zakaz montażu tego boxu ... bo niepoprawny ekologicznie )

Maxx
28th-May-2018, 14:42
W Krakowskim :infi: box wyłączający START/STOP jest montowany , osobą odpowiedzialną za ten projekt jest Pan Tomasz S.
zaineresowanym podeślę na PW adres email i tel kontaktowy ( nie wiem czy mogę go tu publikować w epoce "RODO'wej" ) może admin coś doradzi :)

zabsss
29th-May-2018, 12:21
czesc Wam ale czy u Was nie dziala to tak jak u mnie, ze jak delikatnie nacisniecie stop / nie do konca to wtedy silnik sie nie wylaczy? ja juz wyczulem swoj na tyle ze nie powoduje u mnie wkur.... Jesli chce zeby sie wylaczyl to dociskam hamulec do ziemi, a jesli nie chce to tak na granicy stopu i ruszenia. A jak kogos wkurza to nie latwiej po prostu sie nauczyc ze zaraz po wlaczeniu silnika, naciskamy przycisk wylaczenie start stop? Serio chce sie Wam montowac jakies boxy czy programatory po to wlasnie ?

Maxx
29th-May-2018, 14:53
Serio chce sie Wam montowac jakies boxy czy programatory po to wlasnie ?

Tak chce się , z następujących przyczyn:

1. życie jest zbyt krótkie by zaprzątać sobie głowę jak mam naciskać hamulec aby nie uaktywnił się start/stop , w praktyce zaliczyłem na skrzyżowaniu sytuację że przy takim ultralekkim nacisku na hamulec i lekkiej dekoncentracji ( rozmowa tel ) samochód minimalnie mi sie poruszał i tylko dzięki czujnikom parkowania uniknąłem kontaktu z poprzedzającym pojazdem

2. też naciskałem przycisk deaktywujący po każdym uruchomieniu silnika , niestety czasem ten obok :(
Czyli wyłaczona kontrola trakcji i stabilizacja toru pojazdu przy hamowaniu !
Ja czasami celowo go wciskam np. na torze , ale samochodem jeździ tez żona i gdyby z tego powodu miała miec wypadek to dla mnie jest to nieakceptowalne . Zatem koszt 880zł jest pomijalny w obliczu ewentualnych następstw pomyłkowego naciśnięcia guzika obok

przedstawiony punkt widzenia jest oczywiście subiektywny , ale tacy już jesteśmy jeden lubi chromy inny karbonowe wykończenia itp.

_logain
29th-May-2018, 21:31
czesc Wam ale czy u Was nie dziala to tak jak u mnie, ze jak delikatnie nacisniecie stop / nie do konca to wtedy silnik sie nie wylaczy? ja juz wyczulem swoj na tyle ze nie powoduje u mnie wkur.... Jesli chce zeby sie wylaczyl to dociskam hamulec do ziemi, a jesli nie chce to tak na granicy stopu i ruszenia. A jak kogos wkurza to nie latwiej po prostu sie nauczyc ze zaraz po wlaczeniu silnika, naciskamy przycisk wylaczenie start stop? Serio chce sie Wam montowac jakies boxy czy programatory po to wlasnie ?

jesli sie nie myle to jak lekko wciskac hamulec to skrzynia caly czas pracuje pod obciazeniem i chyba mocniej sie ja zuzywa. nie wlacza sie start/stop ale....

zabsss
30th-May-2018, 11:19
no jasne ze subiektywny o to w tym chodzi. Zeby bylo jasne moim zamiarem nie bylo negowanie tego montazu, ale dowiedzenie sie o Wasze przeslanki :)

docent
30th-May-2018, 14:28
Podzielam punkt widzenia Maxx'a

mariuszzar
30th-May-2018, 14:33
Mi jakis czas temu wylaczyli system Star/Stop w serwisie i jestem przeszcxesliwy. Strasznie irytujacy ten caly wynalazek S/S.

Maxx
31st-May-2018, 13:57
Mi jakis czas temu wylaczyli system Star/Stop w serwisie i jestem przeszcxesliwy. Strasznie irytujacy ten caly wynalazek S/S.


ale w :infi: czy mazdzie 6 ?

mariuszzar
31st-May-2018, 21:30
W mazdzie. Jak zaczalem narzekac na ten bezsensowny wynalazek to sami zaproponowali jego wylaczenie. Najbardziej irytujaca funcja w nowych autach. IMO oczywiście.