PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Automatycznie składane lusterka



Maxx
10th-June-2017, 17:45
Automatyczne składanie lusterek wykonało ASO w Krakowie , właśnie testuje pierwsza komercyjna instalacje systemu
zainteresowanych proszę o kontakt z Panem Tomaszem: tstryszowski@infiniti.pl . On od 3 miesięcy pilotował projekt i ASO Kraków (Ul. Powstańców Śląskich 22) będzie regularnie wykonywać takie modyfikacje .Można też pytać w sprawie instalacji systemu w innych centrach Infiniti np. w Warszawie , bo otrzymałem informację że będzie chyba też taka możliwość .
Modyfikacja polega na dodaniu sterownika zewnętrznego który uruchamia silniki lusterek . Modyfikacja softu powoduje utratę gwarancji i podobno nie ma w oprogramowaniu takiej opcji - dlatego zamontowano niezależny sterownik zewnętrzny


https://www.youtube.com/watch?v=6wwyjN9udEk

ZALETY : mniejsze ryzyko uszkodzenia lusterek na parkingu , składanie działa tez z guzika na drzwiach, widząc złożone lusterka mamy pewność ze samochód jest zamknięty

WADY: niestety nie działa guzik sterowania lusterkami na drzwiach kierowcy, muszę zapytać jak deaktywować system lub dorobić wyłącznik rozłączający sygnał
EDIT : wada nieistotna , nigdy nie wystąpiła potrzeba dezaktywacji systemu

Ze względu na zapytania jak system zadziała w warunkch zimowych :
Woda + mróz = wysokie prawdopodobieństwo blokady lusterek , jest to raczej niezależne od marki samochodu
EDIT : w sezonie zimowym nie wystąpiły problemy
Zaryzykowałem "zdrowie" mojego lusterka i przytrzymałem obudowę symulując przymarzniecie - po sekundzie zadziałał wyłącznik przeciążeniowy i lusterko pozostało w tej pozycji , po impulsie zamknij a następnie otwórz wszystko wróciło do stanu normalnego

Lusterka mają seryjnie zabezpieczenie przed uderzeniem z tyłu lub z przodu (dochodzi do rozsprzęglenia silnika) zatem jeśli mamy podejrzenie że mogło dojść do zalodzenia (samochód pokryty warstwą lodu lub sople zwisające z lusterka ) można je ręcznie poruszyć i usunąć lód - nie oczekujmy funkcji lodołamacza , producent zaimplementował bowiem ochronę silnika i mechaniki przed "autodestrukcją"


ps.
tak jak pisałem testuję pierwszą instalację i raczej nie jest to jeszcze jej finalna postać zatem prosiłbym aby zainteresowani montażem w przyszłości kontaktowali się z salonem w Krakowie już teraz zadając pytania
1 czy system można wyłączyć samodzielnie ?
2 czy przyciski składające/rozkładające lusterka będą działać ?
Jeśli pojawi się zainteresowanie będzie to motywacja do jak najszybszego wprowadzenia poprawek , miejcie też świadomość że IP CENTRUM musiało chyba sporo zapłacić firmie zewnętrznej aby stworzyła cały system , zatem będą chcieli wykonywać takie uppgrade'y by odzyskać zainwestowane środki

ranGo
10th-June-2017, 19:42
Istnieją już gotowe moduły plug/play do składania lusterek / https://www.alibaba.com/product-detail/Power-folding-side-mirror-kit-Infiniti_60261640195.html / . Ciekaw jestem ile będzie kosztowała taka przeróbka w serwisie bo to jednak lepsza i bezpieczniejsza opcja.


https://76.my/Malaysia/nippon-power-side-mirror-auto-folding-fold-kit-nissan-murano-infinity-dodobi-1511-21-Dodobi@17.jpg

Maxx
14th-June-2017, 12:33
OK. lecz zauważ że w samochodzie masz linie komunikacyjną CAN która w istotny sposób komplikuje sprawę
Zdarza się że po zainstalowaniu dodatkowego urządzenia pojawiają się zakłócenia w funkcjonowaniu niektórych systemów samochodu
przykład : po zainstalowaniu lokalizatora gps wentylacja i klima zaczęły działać w sposób nieprzewidywalny , po usunięciu modułu wszystko działało prawidłowo

Może moduł z linku zadziała i nic się ni wydarzy a może spowoduje zakłócenia
proponuję zakupić , zainstalować i opisać

ZibiX
14th-June-2017, 19:08
Pytanie czy samo składanie lusterek jest podłączone pod CAN? To nie jest tak że jak by było to mielibyśmy możliwość ustawień w menu dla jakich akcji mają się samoczynnie zamykać? A tak mamy tylko przełącznik i w dodatku jak wyłączę silnik w trakcie składania to staną w połowie :)

Maxx
15th-June-2017, 01:05
Problem z lusterkami polegał na tym ze po zamknięciu drzwi z pilota system przechodzi w tryb oszczędzania energii i silniki lusterek by nie zadziałały
dlatego prace nad systemem trwały tak długo bo potrzebny był dodatkowy sterownik zgodny z can który zapewnił zasilanie

niestety w :infi: praktycznie wszystko jest "elektroniczne" stad tak ogromne możliwości indywidualnych ustawień i zarazem problemy przy instalacji dodatkowych układów

walek
27th-December-2018, 09:42
WADY: niestety nie działa guzik sterowania lusterkami na drzwiach kierowcy, muszę zapytać jak deaktywować system lub dorobić wyłącznik rozłączający sygnał
EDIT : wada nieistotna , nigdy nie wystąpiła potrzeba dezaktywacji systemu



Rozumiem, że nie ma jedynie możliwości składania ręcznego lusterek przyciskiem, a nie że tracisz możliwość ich całkowitej regulacji?
Zdradzisz jaki to koszt?

PS. W Mondeo miałem składane lusterka bez możliwości deaktywacji i nigdy nawet w zimie mi się z tego tytułu kłopoty nie pojawiły (przez 4 lata, a raczej zimy).

Maxx
27th-December-2018, 11:11
Tak przełącznik ręcznego sterowania lusterkami nie działa
co do ceny to płaciłem ok 1200zł , ale byłem pierwszym klientem i była to instalacja wykonywana na moje indywidualne zamówienie
w poniedziałek mam przegląd więc zapytam jaka jest cena aktualna , z tego co wiem to zainstalowali już kilka modułów w swoich autach demo

holdek
30th-December-2018, 22:58
...
w poniedziałek mam przegląd więc zapytam jaka jest cena aktualna , z tego co wiem to zainstalowali już kilka modułów w swoich autach demo

Daj prosze znać...fajna opcja której mi brakuje

Maxx
31st-December-2018, 18:39
Niestety nic nie staniało ... :(
nadal to koszt ok 1200zł

eteter
25th-January-2019, 15:26
Koszt do przeżycia. Wcześniej w swoim DS5 miałem taką funkcję i bardzo ją sobie chwalę. Japończycy chyba nie lubią jak im sie lusterka składają. Znajomy ma Subaru Imprezę i też lusterka maja wmurowane.
A jeśli zdarzy się sytuacja, że nie można się gdzieś wcisnąć i lusterka trzeba koniecznie złożyć to rozumiem że siedząc w aucie z zapalonym silnikiem po wciśnięciu przycisku na pilocie lusterka tez się złożą. I jeszcze jedno czy po wstawieniu sterownika działa Ci funkcja pochylenia się lusterek przy cofaniu?

Pytałem w serwisie w Poznaniu. Oni nie robią takiej usługi.

Komar80
2nd-February-2019, 21:20
Też bym pomyslal że to japońska rzecz ale mielam kiedyś Lancera z 2008 r i miał składane lusterka z pilota. Wogole nie rozumiem tego całego rozwiązania z infiniti. Żeby złożyć lusterka musi być włączony zaplon, czyli składamy siedząc w aucie. I potem otwieramy drzwi, zabijając rowerzyste przy okazji. Sorry mate, nie widziałem cię bo miałem złożone lusterka. Ogólnie zawsze mi się przypomina o lusterkach po tym jak wysiadlem.

Maxx
3rd-February-2019, 01:08
A jeśli zdarzy się sytuacja, że nie można się gdzieś wcisnąć i lusterka trzeba koniecznie złożyć to rozumiem że siedząc w aucie z zapalonym silnikiem po wciśnięciu przycisku na pilocie lusterka tez się złożą. I jeszcze jedno czy po wstawieniu sterownika działa Ci funkcja pochylenia się lusterek przy cofaniu?

Pytałem w serwisie w Poznaniu. Oni nie robią takiej usługi.

jesli musimy zlozyc lusterka aby gdzies wjechac to raczej nie zdolamy wysiasc z samochodu
ale na upartego jest myk aby to zrobic : wylacz silnik zamknij samochod klawiszem na drzwiach (lusterka zloza sie ) wlacz silnik i wciskaj auto w szczeline :)
pochylanie lusterek przy cofaniu dziala , a tak naprawde sterownik nie jest montowany przez pracownikow serwisu :infi: w Krakowie lecz firme zewnetrzna ktora ogarnia programowanie urzadzen przez szyne CAN .
Mi zamontowali 2 sterowniki : do skladania lusterek oraz do wylaczania systemu START/STOP

eteter
3rd-February-2019, 20:54
No tak, też tak sobie kombinowałem, że lusterka złożą się jak wyłączę silnik i zamknę auto pilotem. Pytałem bo kilka razy byłem zmuszony przeciskać się na "błysk szprychy" i bez złożenia lusterek nie byłoby jazdy.
Czyli trzeba skontaktować się z firmą zewnętrzną? Bo z pierwszego postu zrozumiałem, że to robiłeś w ASO Infiniti.

Maxx
3rd-February-2019, 23:05
Czyli trzeba skontaktować się z firmą zewnętrzną? Bo z pierwszego postu zrozumiałem, że to robiłeś w ASO Infiniti.

Calosc odbywa sie w ASO :infi: Kraków , oni zalatwiaja firme zewnetrzna
modyfikacja nie powoduje utraty gwarancji

eteter
4th-February-2019, 23:18
Calosc odbywa sie w ASO :infi: Kraków , oni zalatwiaja firme zewnetrzna
modyfikacja nie powoduje utraty gwarancji
aha, tera wszystko jasne

eteter
18th-February-2019, 17:25
A czy widzieliście film na You Tube https://www.youtube.com/watch?v=evzrpdZkoeU
w jednej z pierwszych sekwencji widać jak składają się lusterka. Czyżby to Q50 z taką funkcją?

Maxx
18th-February-2019, 21:35
Gdyby to było automatyczne rozkładanie przy otwarciu centralnego zamka to zapaliłyby się migacze w lusterkach - sprawdziłem właśnie na swoim
Wg mnie zamknęli "ciecia" w samochodzie i kazali nacisnąc guziczek w drzwiach :eyebrows:

candy81
19th-February-2019, 06:24
Ale reklama nie brzydka:)

eteter
20th-February-2019, 15:16
Gdyby to było automatyczne rozkładanie przy otwarciu centralnego zamka to zapaliłyby się migacze w lusterkach - sprawdziłem właśnie na swoim
Wg mnie zamknęli "ciecia" w samochodzie i kazali nacisnąc guziczek w drzwiach :eyebrows:

Też mi się tak wydawało jak się później przyjrzałem

Crazy Adam
23rd-February-2020, 10:36
Zakładałem moduł składania lusterek w Infiniti Sosnowiec, koszt 1350zl, monter przyjechał z Krakowa. Działa bez problemu.

PRIMAR
23rd-February-2020, 11:31
Czy rzeczywiście w Q50 nie ma fabrycznie opcji składania lusterek? W moim "słabszym" QX30 z 2018 jest to opcja włączana i wyłączana w menu.

Maxx
23rd-February-2020, 12:46
tak im w :infi: jakoś wyszło ze Q30 ma opcje automatycznego składania lusterek i chromatyczne lusterka zewnetrzne a Q50 .... nie

Thomas82
23rd-February-2020, 18:37
W moim "słabszym" QX30 z 2018 jest to opcja włączana i wyłączana w menu.
Bo pewnie infi poszlo po rozum do glowy i mechanizm skladania lusterek rowniez wzieli od mercedesa :yo:

raph
11th-September-2020, 22:13
For your Information, for the Q50, there is a folding mirror module available on Aliexpress for $32,99

https://www.aliexpress.com/item/32692053060.html

I installed it last week and it works well. Comes with a plug & play connector to the window switches and four cables to be spliced: 12V; GND, Lock and Unlock.

12V and GND you can take from the Window (Motor) Connector, Lock and Unlock Signal from the Lock.

Once it's installed, it ignores the button inside. If you close your mirror before parking and unlock your car, they will open again.

D0NY
12th-September-2020, 18:14
Cześć jak ktoś jest zainteresowany automatycznym składaniem lusterek przy zamknięciu i rozkładaniu przy otwarciu samochodu to zapraszam na priv. Bardzo atrakcyjna cena w porównaniu do tej z serwisu. Żądnych błędów czy problemów po zainstalowaniu. Bez ingerencji w oprogramowanie

Slayer
18th-September-2020, 20:43
Pytanie tylko po co komu składanie tych lusterek ?
Powodzenia jak będzie konkretną zima wtedy będzie płacz.

Maxx
18th-September-2020, 22:13
Pytanie tylko po co komu składanie tych lusterek ?
Powodzenia jak będzie konkretną zima wtedy będzie płacz.

3 zimy bez płaczu , Solden , Madonna di Campiglio , Zakopane (I 2019 ) - nie jakies miejskie pitu pitu ...

Roben
7th-May-2021, 06:27
Cześć jak ktoś jest zainteresowany automatycznym składaniem lusterek przy zamknięciu i rozkładaniu przy otwarciu samochodu to zapraszam na priv. Bardzo atrakcyjna cena w porównaniu do tej z serwisu. Żądnych błędów czy problemów po zainstalowaniu. Bez ingerencji w oprogramowanie


Jestem zainteresowany.Napisałem na prv

Slayer
7th-May-2021, 07:16
Dla mnie też gadżet zbędny jak chce to składam jak nie to nie.

libros55
7th-May-2021, 08:38
U nas w miescinie jest maly mostek i moga nim jezdzic auta o szerokosci do 2 metrow. Bez skaldanych lusterek przy wiekszym samochodzie tutaj ani rusz. Ja mine sie nawet z duzym busem ale policja i straz miejska co drugi dzien czeka na obcych. To taka lokalna kopalnia zlota dla wlodarzy:)