PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wybór Internetu bezprzewodowego



POZIOMA
21st-October-2010, 20:42
Panowie i Panie do końca miesiąca jestem tylko w sieci. Mam teraz Play z limitem 10 giga i koszt miesięczny to ok 100zł, ale jak miałem jeszcze tel na abonament to 50% taniej. Całkiem nieźle się sprawował. Dodam że nie mam tel stacjonarnego.

Black
21st-October-2010, 21:11
Również korzystam z bezprzewodowego tyle że Iplus,limit to 16GB i koszt 110zł na m-c,mieszkam pod wa-wą i niestety marnie mi to działa.Probowalem właśnie Play i nie działał w ogóle!

POZIOMA
22nd-October-2010, 06:59
To jak pomożecie z tym internetem??

ZYZIO
22nd-October-2010, 08:14
Ja mam blueconnecta z ery z limitem 5GB za 36 zlotych. Smiga calkiem milo, ale raczej nie nadaje sie do sciagania plikow, lecz do przegladania stron.

dewon7
22nd-October-2010, 11:29
A ja za radą znajomego, wykopałem jakiś stary telefon komórkowy z szuflady z umts i bluetoothem. Dokupiłem do tego kartę startową do modemu za 20 zł w Orange ( bo miałem najbliżej do salonu :) ) i załadowałem do telefonu. Telefon położyłem w miejscu gdzie był pełny zasięg i mam teraz całkiem szybkie łącze -na pewno o niebo lepsze niż w tych wszystkich modemach. Kolejnym plusem jest to, że nie musiałem się pakować w kolejne abonamenty :)

danielV6
22nd-October-2010, 11:30
Ja mam bezprzewodowy Play z limitem 5GB za 45zł brutto i smiga jak szalony, nie gubi zasięgu POLECAM

dewon7
22nd-October-2010, 11:36
Musisz mieć gdzieś blisko postawiony nadajnik i tylko dlatego dobrze Ci działa...

babel
22nd-October-2010, 19:35
Ja mogę tylko ty podpowiedzieć, ze miałem iPlus przez jakieś 2 lata (nie wiem ile kosztował, bo z firmy) i teraz mi zmienili na Orange. iPlus sprawował się znacznie lepiej. Korzystałem głownie poza Warszawą, w okrutnych wioskach na mazurach i na dalekim wschodzie (polski) ale zawsze działał dobrze (iPlus znaczy - orange nie)

Athens
22nd-October-2010, 22:51
Piotrek mam Orange prawie 2 lata w lutym koniec i jest taki sobie. Mieszkam w Ząbkach i Ochocie i działa tak samo - nijak! Nie polecam, chyba,że strony przeglądasz , poczta itp. to ok. ale eMule zapomnij. Nie wiem do czego potrzebujesz. Ja płacę 60zł/miesiąc i nie podpiszę na więcej.

Sporo zależy od modemu. Jak włożyłem do oryginalnego modemu do laptopa to działał słabo a jak do takiego mniejszego laptopa (nie wiem jak to urządzenie nazwać), z wewnętrznym modemem i tylko kartę SIM wkładasz to już dużo szybciej.

Nie wiem jak w Białymstoku jest z nadajnikami.

Black
23rd-October-2010, 15:59
Jeżeli chodzi o net mobilny to jestesmy 100 lat za murzynami,w PL nawet telefonia komórkowa nie dziala dobrze.

Nie masz kabla,nie masz dobrego neta i tyle.

POZIOMA
23rd-October-2010, 16:41
Jak na razie mam w Playu i chodzi całkiem ok. pewnie dla tego że nadajnik mam 1km odemnie i nic go nie zasłania.
Byłem dziś w salonie Playa i dali ma fajną ofertę że jak kupie starter w innej sieci (byle jaki nawet za 5zł) aby był nr. i przeniosę go do Playa i wezmę aktywację za 1zł to wtedy mam internet znowu 10GB za 45zł.

Black
23rd-October-2010, 17:27
oferta cenowa w stosunku do limitu imponujaca,u mnie niestety Play nie działa w ogóle.

czyli co?,zostajesz w Playu??

POZIOMA
23rd-October-2010, 17:32
Jeszcze nie wiem do końca.

Athens
3rd-November-2010, 14:43
I co wybrałeś w końcu i czy z tego wyboru jesteś zadowolony?

sirtrojan
3rd-November-2010, 15:10
ja rozważam orange - dlaczego ?
mam w domu aster : tv+internet - jako że jestem pracoholikiem większość czasu spędzam w biurze wiec mi ten internet w domu jest już średnio potrzebny. natomiast przydałby się w trasie lub na wyjazdach.

TV tak samo - od kiedy cyfra podpisała umowę z polsatem i w swojej ofercie ma jej programy (HD - wyczytałem w sieci wiec nie potwierdzam w 200 %) coraz bardziej skłaniam się ku rezygnacji z aster na rzecz własnego talerza.

ZYZIO
3rd-November-2010, 15:29
Masz przecież w ASTER internet bezprzewodowy. Ja korzystam z niego sporadycznie, bo w pracy mam aster DSL. Co do zasady chodzi na łączach ORANGE. Co C+ to nie ma POLSATU HD. Są tylko SD.

Athens
3rd-November-2010, 15:33
Co do Cyfry+ i Polsatu:

http://laki.dvhk.pl/index.php?id=309

Ogólnie ciekawy portal, kiedyś z niego korzystałem , żeby oglądać to i owo :-)

ZYZIO
3rd-November-2010, 15:48
szczególnie to: upload.dvhk.pl dla posiadaczy tunerów jest ważne.

POZIOMA
4th-November-2010, 09:46
Jeszcze ni podpisałem żadnej umowy, ale to raczej będzie Play 10GB za 45zł

smokxxx
12th-January-2011, 20:42
Przy doborze internetu bezprzewodowego (http://www.dostawcy-internetu.pl/) trzeba zwracać uwagę jak dobrze jest rozrzucana po Polsce sieć odbiorników. Jedni operatorzy mają gęstsza w jednym końcu Polski a drudzy w drugim.

sirtrojan
12th-January-2011, 23:53
tiaaa miło że wpadłeś i podzieliłeś się tymi informacjami.