PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dziwny szum przy zmianie



romgor
20th-July-2017, 21:24
Panowie, już prawie udało mi się doprowadzić mojego FX35 (rok produkcji 2007, 4x4) do ładu. Został w zasadzie jeden mały problem. Mianowicie.....nie zawsze....ale na "rozgrzanej już skrzyni" przy zmianie biegów przy wciśniętej mocniej przepustnicy słychać przez chwilę takie jakby tarcie. Gdy skrzynia zmienia biegi powoli (tzn jak nie cisnę mocniej gazu) to zmiana następuję płynnie i bez tego dziwnego tarcia. Dopiero gdy mocniej przyduszę przepustnicę (pedał gazu) to przy zmianie około 1-2 sekund słychać owe tarcie. Co to może być? Kogo polecacie w okolicach Poznania na ewentualną diagnostykę i naprawę.
Bardzo dziękuję za pomoc.

milo222
21st-July-2017, 10:06
olej zmieniałeś w skrzyni ? najpierw zacząłbym od tego

grabba
22nd-July-2017, 00:01
Zmieniłbym też olej w skrzyni rozdzielczej.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

romgor
23rd-July-2017, 09:32
Czy wymiana tych płynów ma sens, jeśli jest coś nie tak z skrzynią i trzeba będzie do niej zajrzeć? Może jednak podjechać do kogoś kto się specjalizuje w automatach? Czy ktoś z Was miał styczność z firmą Teodora Myszkowskiego Teo Motors z Poznania? Warto? Mój mechanik polecił, ale w internecie różne opinie o nich.

tiger456
23rd-July-2017, 09:40
Skrzynie pancerne, ludziska robią kilkaset tysięcy km i nie ma takich objawów. Czy ktoś przed tobą wymieniał tam olej?

romgor
23rd-July-2017, 21:22
Raczej nikt wcześniej nie wymieniał tego oleju w skrzyni....samochód ma przejechane 96000mil. Tak się zastanawiam....może to sprzęgło tak trze.....albo dwumasa - czy ten samochód ma dwumasę wogóle?

tiger456
23rd-July-2017, 22:45
Spróbuj to nagrać bo przyczyn może być bardzo dużo. Na odległość ciężko coś powiedzieć.

sirtrojan
24th-July-2017, 01:26
czy ten samochód ma dwumasę wogóle?
nie ma.

SUWERUS
15th-February-2019, 14:36
Cześć.
Stary temat i może już zapomniany ale mam chyba podobny problem w swojej M-ce i chciałem się popytać jak zakończyła się ta sprawa.
Też mam dziwne metaliczne tarcie przez chwilę(Od kilku dni) na pierwszych biegach i najczęściej jak już jest rozgrzany.

SUWERUS
19th-February-2019, 09:13
Cześć. Sprawa nieaktualna. Podałem w wątpliwość skrzynie które mają taką dobra reputację i słyną z niezawodności.:hail: Jednak to nie to. Sprawa już się rozwiązała.infiok
Pozdrawiam