PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pb vs On



slepy62
21st-October-2010, 23:51
dla "oktanowców" :)

Black
22nd-October-2010, 00:10
cos więcej o autku?

Athens
22nd-October-2010, 00:21
Alfy są piękne! Ogólnie wg mnie Włosi projektują cuda. Napisz coś, pochwal się wersją tej Alfy.

Black
22nd-October-2010, 17:41
Fakt Alfy piekne są (zwłaszcza Brerra) ale niestety opinie maja fatalną co dla właścicieli nie jest powodem do dumy.

sirtrojan
22nd-October-2010, 18:10
ale są ładne muszę przyznać.:)

Barerra ma fajny okrągły zadek :) taki FX na którym ktoś przysiadł ;)

POZIOMA
22nd-October-2010, 18:54
Powiem tak że Alfy mają naprawdę piękny wygląd,ale jest taka prawda że to auto strasznie traci na wartości i jest prawie nie sprzedawalne.

Athens
22nd-October-2010, 22:29
Eee tam Piotrek G35 są zupełnie niemożliwe do sprzedaży a sprzedajesz :-D

slepy62
31st-October-2010, 01:09
w uzupełnieniu...

Black
31st-October-2010, 09:55
No,no środeczek naprawdę oryginalny i jak dla mnie ładny.Prosimy o więcej szczegółów dotyczących autka,spalanie,awaryjnośc i jak to jezdzi.

slepy62
31st-October-2010, 10:36
Jeździłem tylko kilka dni i tylko po mieście (więcej napiszę po pierwszej trasie), przed odbiorem FX - bo doszedłem do wniosku że po FX-ie - nie będę już chciał do niej wsiąść. MYLIŁEM SIĘ.
Obawiałem się "fiatowskich" niedoróbek - cholera - strasznie się rozczarowałem - POZYTYWNIE.
Design - fantastyczny (nikt na świecie nie projektuje jak włosi), jakość wykończenia bardzo dobra (choć gorsza od Infi), i... brak (jak narazie) "fiatowskich" niedoróbek.
Silnik 1.4 TB MAir - 170 KM (teraz zaczynam żałować że nie wziąłem 1.8 Quadrifoglio Verde- 235 KM - ale to tylko moje rojenia - bo moja ukochana miałaby już chyba z mocniejszym silnikiem "mokro", z tym silnikiem jak przyciskam na ostrych łukach - blednie i krzyczy "wolniej" :)
sportowe obniżone zawieszenie - , koła 225/45/R17 - obawiałem się że na podwarszawskich "kocich łbach" wymięknie mi kręgosłup, i znów rozczarowanie - POZYTYWNE - o ile tłucze bo sztywne o tyle pięknie wybiera i tłumi małe nierówności tak poprzeczne i wzdłużne, teraz założyłem na zimę ukochanej 205/55/R16 - i jest prawie jak w limuzynie. Prawie, bo straciły warunki jezdne - w ostrych łukach czuć zmianę.

Najwieksze zaskoczenie na plus to DNA - jak to nazwali. Przełącznik trybu pracy silnik-skrzynia/wspomaganie/zawieszenia + wszystkie elektroniczne układy jezdne. Coś fantastycznego.
W kilku poprzednich pojazdach miałem jakieś tam guziczki typu sport czy power - ale to wszystko było NIC.
Tryb AllWeather - dla ukochanej ideał na zimę - powoduje że nawet po wciśnięciu gazu do dechy - autko rusza sobie spokojnie swoim "antypoślizgowym" tempem (można sobie gwałtownie bez gazu puścić sprzęgło, nie postawi "żabki" !!! tylko spokojnie rusza)
Na Normal-u - całkiem spokojne ale i dynamiczne autko.
Natomiast na Dynamic - hmm... majac 60-70 na liczniku i jadąc w korku, po właczeniu Dynamic trzeba uważać żeby nie wylądować poprzednikowi w d..., Alfetka przekształca się w diabełka, dostaje niesamowitego kopa, usztywnia zawieszenie (nie ma mowy o jakimkolwiek bocznym wychyle), kierownicą trzeba się nieźle namachać - staje się tak bardzo twarda... sama radość - WIATR WE WŁOSACH
Podsumowujac jak narazie - silnik, układ jezdny, osiągi +++
Natomiast fatalny jest interfejs Navi/media/telefon (podobnie mocno rozbudowany jak w Infiniti) - ktoś strasznie dał d... projektując ten moduł i kupując NavTeq, po 2 dniach w Infiniti bez czytania instrukcji - wiem dużo więcej (obsługa intuicyjna) niż po zczytaniu całej instrukcji Alfy i prawie 10 dniowej zabawie z modułem.
Podsumowujac jak narazie - Navi/media/telefon ---
Więcej po jeździe na trasie
Pozdrawiam Ireneusz

Jacob_USA
31st-October-2010, 20:19
Widze ze INFINITI stoi tylko w garazu reszta nie zasluguje na to :)

slepy62
6th-November-2010, 08:53
Po tej sprawie z tapicerką chyba go wykopię na zewnątrz :) niech moknie skubany

slepy62
27th-March-2011, 17:28
Giulietka po zmianie butów

slepy62
31st-March-2012, 20:20
Z braku SirLaku (strasznie ostatnio zajęty Ci łon) dobra SirGiulcia

SirZileninojad tyż cuś ostatnio zniknął - czy się obraził za ten ciągły szpinak lol
Funcia Go wie...
2297

Grag ostatnio taki zajęty że do wspólnego pucowania znowu nie doszło ani nawet do nawiedzenia jakowegoś motoshampoosklepu.
W związku z powyższym, nawiedziłem Ci ja jakowąś stacyję i zakupiwszy najprostsze sonaxy lub autolandy - wziąłem się Ci ja za Giulcię
2298
spoglądając od czasu do czasu w odbicia FiXera
2299
Jako że w międzyczasie cóś i przy C4ce grzebnałem
2300
zeszło mi sie do wieczornicy
2301
Na koniec mogłem sobie pooglądać
2302
w pięknie lśniącej Giulci
2303
odbicia turbinek w czerwieni...
2304
Słabowitej jakości zdjęcia nie oddają czaru wieczornego błysku

Tomek g35c
31st-March-2012, 21:32
Witam Irek... kawał dobrej roboty wykonałeś... lustereczka....
Fajnie masz z tym dużym garażem można podziałać...
Muszę kiedyś Baccardi w bagażnik wrzucić i podjechać...to razem wypucujemy Fx'y...

slepy62
31st-March-2012, 21:51
Witam Irek... kawał dobrej roboty wykonałeś... lustereczka....

No problem - zapraszam w każdy piątek lub sobotę , przespać też będzie gdzie (tylko zadzwoń wcześniej),
zabierz rodzinkę - to poganiamy po trawniku lub zagramy w balona, grill już przepalony tak że... trochę słońca i...
oczywiście bez Bacardi się nie pokazuj :)

Taa... garaż jest ok. nawet jak leje czy zimno - można działać...
Co do lutereczek - nie tknąłem, jakoweś wykwity są na chromie, byłem w serwisie - zamówili, mają wymienić :)
a że się ładnie odbija jak w lustereczku lol to dobrze , nie ... lol

Tomek g35c
31st-March-2012, 22:20
super sprawa... napewno wpadniemy jak będzie taka mozliwość...
Baccardi czeka...i inne tp też...telefon mam...;-))...

krzychu
31st-March-2012, 23:07
Witam,

Alfy w szczególności Giuletta i Brera są naprawdę niezłe. 159 też jest niczego sobie, w szczególności w modelu GTA ;)
Bardzo dobra jakość wykonania, dobre silniki, nie mówiąc o zawieszeniu.
Sąsiad pracuje w Fiat Auto Poland i udostępnił mi Alfę 1.8 ... 235 KM :) Będę szczery, bałem się wcisnąć na krętych drogach.
Niestety spalanie większe niż w FX ;) a cena w okolicach 100k daje do myślenia.

Twój nieźle prezentuje się na 17".
Na 16" czegoś mu brakuje.

Małżonka jest zainteresowana Alfą.
Po pierwszym pewnie przejadę się do salonu ;)

Pozdrawiam
Krzychu

slepy62
1st-April-2012, 09:26
Witam, Sąsiad pracuje w Fiat Auto Poland i udostępnił mi Alfę 1.8 ... 235 KM :) Będę szczery, bałem się wcisnąć na krętych drogach.
Niestety spalanie większe niż w FX ;) a cena w okolicach 100k daje do myślenia. Twój nieźle prezentuje się na 17". Na 16" czegoś mu brakuje.
Małżonka jest zainteresowana Alfą. Po pierwszym pewnie przejadę się do salonu ;) Pozdrawiam Krzychu

Zastanawiałem się nad Quadrifoglio Verde ale jako że to auto dla Moniki stwierdzilem że 235 KM / maksymalny moment obrotowy 340 Nm, maksymalna prędkość 242 km/h, do setki 6,8 sekundy - to jak dla niej o wiele za dużo lol,

wersja którą kupiliśmy w trybie dynamic jest bardzo ostra (można się ścigać z FX35 I gen) więc..., poza tym jak piszesz w podstawowej cenie Quadrifoglio Verde - wersję 1.4 MultiAir doposażyłem praktycznie we "wszystko" co chciałem.

Felgi '17 / '16 - jako że Monika jeździ autem na codzień z dzieckiem - był to kompromis pomiędzy wyglądem a komfortem, mogłem wziąść Pakiet sport 2 z '18 (w tej samej cenie), ale po jeździe próbnej doszedłem do wniosku że '17 są idealnym kompromisem (na '18 po naszych drogach bolą zęby lol),

'16 na zimę - cóż umiejętności jazdy w zimie i w śniegu nie każdego można nauczyć, a Moni zawsze z tym miała problemy, poza tym nigdy nie byłem zwolennikiem zawijania szalikiem samochodu na zimę w garażu - jak to na forum mamy z G-itowcami, więc... lol

Co do spalania ??? nie wiem skąd czerpiesz informacje:
spalanie ~ 14 L to prędkości powyżej 160 - 180 km (idzie do 230 - ale powyżej 180 - zaczyna "pływać" - przydałyby się '18-tki;),
stała jazda w trybie dynamic po mieście (czyli JA :) 9,6 L,
na codzień Monika (jeżdżąca spokojnie) na ostatnie 5 tys. km po mieście (wa-wa) ma zużycie 7,5 L ,
aktualny przebieg 30 tys. km ("właśnie" wyjechałem z przeglądu), kupione we wrześniu 2010

Jeżeli wybierasz się do salonu - zapraszam do mnie - zastanawiamy się nad sprzedażą
- Monika po kilkunastu przejazdach FX-em - też chce automat...
jakby co daj znać na priv

slepy62
29th-September-2012, 17:56
Korzystając z pięknego dnia postanowiłem sobie popatrzeć troszkę na odbicie mojego FiXerka
2999 w czystej 3000 Gulci 3001

idzie jesień, zima za pasem - więc stwierdzilem że czas na małe jesienne pucowanko

3002spłukanie / aktywna piana / ręczne mycie szamponem 3003

3004 Bug&Tar Remover/Paint Cleaner3005 Pure Gloss&Shine/CarnubaWax3008


za tydzień - jak pogoda pozwoli - na tapetę biorę FiXera

slepy62
3rd-April-2013, 22:20
Oj... mogłoby się troszkę już ocieplić - jakiś wiosenny grill + pucowanko by się zrobiło przy pyfku :)
Tomassino - jesteś juz w wa-wie ? może znowu staniemy G naprzeciw G i popuścimy cugle... lol

Tomek g35c
3rd-April-2013, 23:57
Jestem w W-wie i zostaje na weekend... lol

slepy62
9th-November-2013, 21:06
Jak to się mówi - CO TANIE TO DROGIE lol
święta racja

niestety lub stety (zależy o czym mowa) - moja ukochana Moni jest z reguły bardzo ekonomiczna... (no chyba ze chodzi o buty czy torebkę lol )

więc jako 2-gi (zimowy) komplet felg - jak to kiedyś ktoś napisał...



4267
Twój nieźle prezentuje się na 17".

4268
Na 16" czegoś mu brakuje.

zakupiłem jakieś noname eNZO ...

okazało się że te "Moni ukochane ekonomicznie-tanie" - 16" - o gównianym wyglądzie -felunie - po 3 latach - zaczynają puchnąć !!!

więc dziś - nie pytając Monisi o zgodę - zamówiłem Jej (w sumie niewiele droższe i niby-nowe/pokazowe) oryginały z 159 (oczywiście jak letnie - "17 lol) ...

4269

teraz pozostał mi dobór opon...

- czy ktoś może powiedzieć cUś doBrego lub zŁego o oponach firmy NEXEN - bo to co poczytałem na necie to zupełne skrajnosci...

opony do codziennej zimowej kobiecej jazdy do szkoły i sklepu itd...

no może czasem (raz na 1~2 tygodnie) biorę Gulcię żeby jej rureczkę troszkę przepalić - co by nie zardzewiała lol

tim
9th-November-2013, 22:55
Miałem nexen jako drugi komplet do insigni i zrobiłem jakieś 20 tyś km i powiem że radzom sobie,nie za głośne,w porównaniu do goodyear ścieralność mniejsza,a po za tym ta cena!

slepy62
15th-November-2013, 18:37
No dobra chopy i kobitki
to tera powidźta które lato - które zima ?

a tak przy okazji - kupując felunek do Giulci

- jakoś tak mi pod rękę weszły i się kliknęły
na lato felunki dla młodej do Cytryny
więc przy okazji
- ma ktoś może dostęp, wie gdzie, może jest czasem na jakimś szrocie
potrzebuję 3 oryginalne dekielki w kolorze czarnej cytryny lol
jak na zdjęciu

i tak przy okazji AREK - zapraszam na kawę - tylko przyjedź PICASSEM nie G-itowcem lol lol lol

sirtrojan
15th-November-2013, 19:57
ażur bym zostawil na lato

wiatraczki na zimę - łatwiej snieg wymieśc/sam sie wymiecie ;)


arek nie jedz cytryna - na pewno znikną ci dekielki :P


PS> tak obiektywnie daj na zime te które sa bardziej zniszczone , jak obie w podobnym stanie patrz - początek posta.

BAJZEL
15th-November-2013, 22:48
Podbije do moich chłopakó z wulkanizacji ... w sumie co tydzien latają do helmutowa więc może coś się trafi ...

Tomek g35c
16th-November-2013, 19:34
Ladne te fele do Julci... gratki zakupu...

LOKTONG
16th-November-2013, 20:17
Cacuszko... mnie sie strasznie podoba, chcialem nawet zonie kupic ale cos jej sie w glowie pomieszalo i mowi ze "jej sie nie podoba"
No i jezdzi moim poprzednim autem avensiska ;)
Jej wybor... mnie sie Julia baaardz podoba
No dobra a kiedy jakis spocik ? Tak przed sniegiem

slepy62
30th-March-2014, 10:11
ażur bym zostawil na lato

SirGłównodowodzący - melduję wykonanie rozkazu...

ażurki na lato...

infek
10th-April-2014, 13:09
Śliczne auta, sam sie przymierzam do kupna czegos gratisowego do 35..
szerokiej drogi.

pawell31
10th-April-2014, 22:03
tragiczne te fele:biggrin: