PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Centralny zamek FX



krystian2707
1st-August-2017, 12:47
Witam wszystkich forumowiczów!
Z góry przepraszam bo temat już był, ale nie mogę znaleźć żadnej instrukcji, zdjęcia lub części które mogą mi pomóc.
Mam problem z centralnym zamkiem w FX35 2004r. Pilot otwiera mi jedynie klapę bagażnika oraz drzwi tylne prawe. Próbując zamknąć także pilotem słyszę, że silniczki coś próbują lecz nieudolnie - zamyka się tylko klapa bagażnika, drzwi już nie. Wcześniej mogłem jeszcze otworzyć i zamknąć drzwi kierowcy teraz jedynie zostaje kluczyk oraz otwieranie/zamykanie drzwi ręcznie ryglami.. Czy posiadacie może jakiś instruktaż jak dobrać się do zamka i co ewentualnie mogło paść ? Słyszałem o actuatorze który jest podobno bolączką zamków czy to może być przyczyną ? Dodam, że klikając na pilocie słychać jakby silniczki pracowały, ale nie miały siły.

tas23
1st-August-2017, 15:41
Z tego co pamiętam, to właśnie wina actuatorów (nie wiem, czym to się różni i czy w ogóle od siłownika centralnego zamka?!).
Napisz do Tiger456, on Ci powie co trzeba zrobić:)

Zresztą na Youtube masz kilka filmików co to jest i jak to wymienić.

tiger456
1st-August-2017, 16:00
http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!

kotlet2009
1st-August-2017, 16:26
Ja po zakupie obecnego fxa miałem podobny problem z drzwiami przednimi kierowcy i pasażera.. było słychać zamykanie ale drzwi były otwarte..
Jak się okazało padły te dziwne siłowniki które są połączone z zamkami i samych nie da się wymienić..
Cena używek to kosmos i jeszcze ich nie ma..
Elektryk dołożył do drzwi dodatkowe siłowniki i teraz wszystko lata że hej..

krystian2707
2nd-August-2017, 08:00
http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!


już załatwione ! czekam na podpowiedzi

krystian2707
2nd-August-2017, 08:01
Ja po zakupie obecnego fxa miałem podobny problem z drzwiami przednimi kierowcy i pasażera.. było słychać zamykanie ale drzwi były otwarte..
Jak się okazało padły te dziwne siłowniki które są połączone z zamkami i samych nie da się wymienić..
Cena używek to kosmos i jeszcze ich nie ma..
Elektryk dołożył do drzwi dodatkowe siłowniki i teraz wszystko lata że hej..

dużo płaciłeś ?