PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Brak hamowania



danielV6
23rd-October-2010, 17:05
Cześć, wymieniłem wczoraj opony na zimowe i mam problem z autem, założyłem na tył opony 245/50/18 a przód 225/45/18 i podczas hamowania pedał hamulca jest bardzo twardy i ciężko się hamuje, gdy auto sie już prawie zatrzyma pedał hamulca da się wcisnąć mocniej, co to może być padające servo ? Dodam, że miałem raz taką sytaucję, że zapaliła mi się lampka od ABS, VDC i SLIP odrazy po wymianie opon, czy przypadkiem tylne opony 245/50 nie są za duże ? celowo nie wsadzałem 245/45 po to aby zimo sie lepiej latało, czekam na wasze odpowiedzi służące w rozwiązaniu problemu

pozdr

POZIOMA
23rd-October-2010, 17:19
Jak założyłeś takie opony to musi wyglądać jak moja Pacyfica że jest przód w dola a dupa sterczy. Jak tak robiłeś to powinieneś dać na przód 225/55/18 to by stał równo. A co do hamulców to przypadek że tak się stało.

danielV6
23rd-October-2010, 18:09
I hamaulce odpuszcza po pewnym czasie?

POZIOMA
23rd-October-2010, 18:59
Masz dużą różnicę wysokości i może pompa ABSu tak steruje hamulcami bo tylne dużo wolniej się kręcą od przednich. A łatwo sprawdzić jest serwo, na zgaszonym silniku napompuj pedał hamulca aż będzie twardy i go trzymaj wciśnięty i odpal silnik, jak pedał pójdzie od razu w dół to serwo jest ok, a jak nie, to jest złe.

dewon7
24th-October-2010, 00:12
Też tak kiedyś miałem:) Powodem była oczywiście różnica wysokości opon tak jak mówi Pozioma. Sprawdź to serwo a jeśli z nim wszystko ok to musisz zmienić opony.

danielV6
24th-October-2010, 10:39
Serwo jest w porzadku sprawdzilem, hamulce teraz raz dobrze a raz źle, wiec mam teraz dylemat z oponami :( chyba załoze na tyl takie 245/40 a przod 225/45 tak jak mialem na letnich i bedzie ok

sirtrojan
24th-October-2010, 12:28
daniel jak zapewne wiesz temat HAMULCE to nie zabawa - nie ma co gdybać - albo warsztat albo wracaj jak najszybciej do fabrycznych rozmiarów i zobacz czy jest OK.