PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Naprawa zamków Infiniti FX35/45



tiger456
13th-August-2017, 00:10
Witam, załączam zdjęcia i opis odnośnie naprawy zamków w FXach. Będzie zainteresowanym łatwiej :)

1. Wyciągamy boczek od drzwi. Śrubki mamy za srebrną listwą na uchwycie (trzeba go podważyć) i w obudowie klamki pod małą osłonką. Kładziemy boczek na stole i mamy taki widok.

9838

2.Przykładamy siłownik centralnego zamka do styropianu i odrysowujemy kontury jak na zdjęciu.

9839

3. Tak to powinno wyglądać po odrysowaniu.

9840

4. Bierzemy scyzoryk bądź nożyk do papieru (musi być bardzo ostry) i wycinamy dosyć głęboko miejsce dla siłownika względem naszych konturów.

9841

5. Lokalizujemy miejsca zaznaczone czerwonymi kółkami i np. wiertarką wycinamy / wywiercamy ten plastik. Będzie nam tutaj potrzebna pusta przestrzeń, aby złącze do podpięcia cięgna centralnego zamka i starego centralnego zamka mogło pracować.

9842
9843

6. Wstępnie składamy to, co do tej pory wycięliśmy i sprawdzamy czy bez oporu wszystko pracuje. Jeżeli gdzieś się zawiesza, musimy oczyścić / wyrównać to miejsce wiertarką. Zaznaczony kółkiem jest stary wypust, którego aktualnie już nie ma.

9844

7. W miejscu, gdzie jest czerwona kropka wiercimy na wylot. UWAGA! Pomiędzy 2 otworami (tym oznaczonym kropką i tym z prawej) musi być zostawiony kawałek plastiku, aby cięgno i stara linka od centralnego nie wpadały na siebie. Bardzo ważne jest, aby dobrać wiertło nie większe jak 0,5 mm od drutu z zestawu, ponieważ będzie miało za duży luz. Jeżeli nie możecie dobrać wiertła, to weźcie takie jak drut i trochę nim wokół popracujcie.

9845

8. Składamy wszystko do kupy, nowy centralny zamek możemy przymocować na Zipy / Trytytki (wymowa dowolna, wiecie o co chodzi) i część mechaniczną mamy za sobą.

9846
9841
9847

9. Elektryka jest bardzo prosta. Odkręcamy głośnik przymocowany na 3 śrubki, za nim będzie wiązka z kilkoma kablami. Luzujemy je i do którychś z nich będziemy się wpinać. Niestety ze względu na sprzedaż swojego FXa nie pamiętam które to były kolory, ale coś mi świta że fioletowy i żółty/niebieski. Osoby, które trafiły proszę o podrzucenie tego w komentarzu :) Potem przeprowadzamy kable od siłowników do wiązki od centralnego, wlutowujemy się w nie i cieszymy się naprawionymi drzwiami :)

Jeżeli będą jakieś pytania to chętnie odpowiem i pomogę. Powodzenia! :piwko:

tiger456
13th-August-2017, 00:13
Odnośnie kupna siłowników centralnego zamka, potrzebujemy zwykłe 2-przewodowe (Slave). Siłownika 5-przewodowego (master) nie potrzeba.

http://allegro.pl/silownik-centralnego-zamka-2-przewodowy-mocny-8kg-i6569527263.html

dinoq1w2e3r4
3rd-April-2018, 19:45
Witam
Czy ktoś z Warszawy lub okolic najlepiej południowych, podjąłby się naprawy mojego zamka? Oczywiście odpłatnie.

Jurcyś
9th-June-2018, 20:34
Ok, chyba dopadł mnie ten problem i wolę zapytać czy to jest to czy szukać problemu gdzie indziej. Mianowicie problem polega na tym że oprócz tego że zamek drzwi kierowcy się nie zamyka to do tego jeszcze jak rygiel w drzwiach popchnie się palcem to nie można go cofnąć żeby otworzyć i przy okazji nie można otworzyć drzwi klamka więc żeby dostać się do samochodu muszę wsiada przez boczne drzwi :(

Suvau2137
4th-January-2023, 22:17
Chciałbym odkopać temat. Ma ktoś może poradnik gdzie się wpiąć kablami nowych siłowników?

Davids153
31st-May-2023, 12:46
Dzis zabrałem się za zamek, niestety juz wgl nie reagowal. Wszystko pomalu delikatnie, by niczego nie urwac, nie połamać, wyrzeźbić miejsce na silownik miejsce na cięgno , zajęło mi to jakies 2h pod blokiem na spokojnie. Czeka mnie to samo z tylu, takze myślę, ze w 1h juz powinno pojsc :p:pJesli chodzi o kolory kabli, ktore wzialem spod glosnika to żółty otwiera, fiolet zamyka. :infi:

borzej1
2nd-June-2023, 00:37
przepraszam, czemu robisz taką rzeźbę. nie możesz naprawić zaka. silniczek kosztuje 7zł na eBay

Davids153
2nd-June-2023, 16:58
Mogę prosic i jakis link do tego silniczka? To przyda się w takim razie na przyszłość