PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zacieki z twardej wody - WATER SPOT REMOVER



Maxx
15th-August-2017, 13:25
Spotkała mnie bardzo nieprzyjemna przygoda po szkoleniu w Krakowskim motoparku:
9851
system nawadniania podaje wodę o bardzo wysokiej zawartości zwiazków wapnia
po bezskutecznych próbach mycia musieliśmy zastosować specjalistyczna chemię
MAX PROTECT water spot remover
https://max-protect.pl/ajax/index/options/product_id/33/
9853 (https://max-protect.pl/ajax/index/options/product_id/33/)
zacieki udało sie usunąć , jednak na masce silnika były tak zapieczone od temperatury że konieczne było usunięcie powłoki ceramicznej polerką i zaaplikowanie jej na nowo
9852
prawdopodobnie gdybym ten środek zastosował bezpośrednio po zdarzeniu to obyłoby sie bez polerowania gdyż resztę samochodu dało się oczyccić bez problemu
Zatem zamieszczam ten post niejako "ku przestrodze" , gdyż usuwanie skutków takich zdarzeń kosztuje sporo nerwów i pieniędzy

ps.
gdyby właściciele obiektu zainstalowali zmiękczacz wody do tryskaczy zapewne zacieki nie pojawiłyby się ...

sirtrojan
16th-August-2017, 10:39
Następnym razem spróbuj wody z octem. Nasączasz waciki albo szmatką i kladziesz na zaciek.

Maxx
16th-August-2017, 12:21
Następnym razem spróbuj wody z octem. Nasączasz waciki albo szmatką i kladziesz na zaciek.

W akcie desperacji spróbowałem nawet czystym octem , nie zeszło dlatego konieczne było polerowanie przedniej maski .
Motopark Kraków przysłał mi dziś ekspertyzy wody ... twardość 24,36 stopnia w skali niemieckiej
Jak widać wolą płacić za ekspertyzy niż zwrócić klientowi ok. 500zł za czyszczenie karoserii . Oto co ciekawsze fragmenty ekspertyzy:
"Zarówno wartość pH jak i twardość mieszczą się w normie wody pitnej, ale w przypadku zetknięcia
się z powierzchnią o podwyższonej temperaturze będzie się tworzył tzw. kamień kotłowy ( temp.
powyżej 42.5°C ).Proces osadzania się nalotów będzie też miał
miejsce w wyniku odparowania ( wysychania ) kropel wody nawet bez udziału wysokiej temperatury"

A wystarczy zainstalować zmiękczacz wody i tylko jedną kurtynę wodną na wyjeździe z pętli trenigowej aby spłukac "twardą wodę "
Jak widać myślenie nadal jest problemem , lepiej zasłaniać się normami które dopuszczają nawet 28 stN w wodzie pitnej

czejzee
19th-August-2017, 12:46
Panowie, trzymajcie w bagażniku na takie okazje trochę wody w butelce że spryskiwaczem i osuszający ręcznik (30-50 zł), po takiej "kąpieli" wystarczy go położyć (nawet nie trzeć) i wciągnie wodę od razu. Ale racja, czasem trudno zareagować szczególnie, gdy samochód dłużej stał na słońcu (tak załatwiłem jeden wżer po ptasiej pamiątce)...

Maxx
10th-July-2018, 10:02
Mam pewne podejrzenie co jest przyczyną powstawania zacieków o takim nasileniu . Moim zdaniem dochodzi to jakiejś interakcji z powłoką ceramiczną Kubebond Diamond 9H , na drugim naszym samochodzie bez powłoki ( tez czarnym ) nie ma takiego problemu.
Sama powłoka jest doskonała po 1,5 roku użytkowania lakier wygląda idealnie .
Środek opisany kilka postów wcześniej działa i jest dość wydajny , 1 butelka starcza na 2 czyszczenia całego samochodu . Po pierwszym przetarciu wilgotna mikrofibrą z preparatem , na lakierze w świetle lampy inspekcyjnej widać białawe slady zacieków przecieramy aż powierzchnia stanie się całkowicie czysta . Producent zaleca wypolerowanie suchą mikrofibrą , ja jednak dla pewności ścierałem powierzchnię mikrofibrą z wodą by usunąć pozostałości preparatu
całość zabezpieczyłem powłoką hydrofobową :
https://kenochem.pl/auto-detailing/662-xpert-60-liquid-shield-formula-hydrofobowa-do-zabezpieczania-powierzchni.html

quilasco1974
19th-December-2018, 11:43
Miałem podobną sytuację, woda z octem pomogła ;)