PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nie otwiera się bagażnik



sebastian77
28th-August-2017, 23:22
Witam, może ktoś miał już taki problem?
Mianowicie nie otwiera się klapa bagażnika z przycisku w klapie ale uchyla ją i po chwili się sama domyka więc przycisk działa. Z pilota i ze środka otwieranie działa normalnie.
Nie zamyka też przyciskiem w klapie chyba że nacisnę w trakcie otwierania klapy zamykanie to zamknie. Czekam na sugestie pozdrawiam:infi::infi::infi:

djoneway
29th-August-2017, 12:42
Nie wiem czy miałem identyczną sytuację ale udało mi się otworzyć klapę od środka za pomocą mechanicznego otwarcia które ukryte jest w klapie bagażnika od wewnętrznej strony za plastikową zaślepką.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

sebastian77
29th-August-2017, 23:49
Tylko że ja nie mam zablokowanej klapy otwiera się
nie wiem czy miałem identyczną sytuację ale udało mi się otworzyć klapę od środka za pomocą mechanicznego otwarcia które ukryte jest w klapie bagażnika od wewnętrznej strony za plastikową zaślepką.

Wysłane z mojego redmi 3s przy użyciu tapatalka

Shimomura
13th-August-2018, 23:53
Rozwiązałeś problem z bagażnikiem ? Jestem na wakacjach no i przestał się otwierać skubany, nie słychać siłownika przy klikaniu pilotem, na przycisk w klapie również zero reakcji. Awaryjnie wiem iż można od środka ale czy mogę go też awaryjnie zamknąć ? Lepsze chyba pakowanie przez kanapę niż jazda taki dystans z otwartym. Którędy idzie wiązka sterowania ? Help

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Shimomura
14th-August-2018, 11:57
Po wymianie bezpiecznika nr 18 zgodnie z serwisówka bagażnik otworzyl sie ale tylko 1 raz - bezpiecznika nie pali.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Shimomura
25th-August-2018, 22:54
No i stoję w miejscu :crutch: fifi bez bagażnika. Awaryjnie otworzyć się nie da, siłownik nie reaguje na pilota, wyciąganie bezpiecznika też nic już nie daje, a ELM327 nie wykrywa błędu co mnie nie dziwi bo błędu poduszki też nie wykrył.

sirtrojan
26th-August-2018, 18:08
awaryjnie tj zapadką w tylnej klapie od srodka też sie nie da?

sirtrojan
26th-August-2018, 18:18
raz tak miałem ze blokował sie zamek ale po użyciu dźwigienki pod tą plastikową klapeczką zaczęło wszystko hulać.

Shimomura
26th-August-2018, 19:48
Niestety Sir nie da się, dźwigienka awaryjna stoi twardo chyba dlatego, że siłownik w klapie trzyma bo w ogóle nie reaguje na pilota, klikają tylko drzwi. Serwisówka mówi coś o odcięciu siłownika klapy przez moduł BCM ale mój elm327 tego nie widzi. Uniwersalne narzędzie na obd w znajomym warsztacie również.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Ologt
29th-August-2018, 13:20
ale mój elm327 tego nie widzi

ELM pokaże Ci tylko błędy silnikowe

Shimomura
29th-August-2018, 13:22
Ologt, znasz jakąś maszynke, która pokaże też inne błedy ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Shimomura
31st-August-2018, 11:12
2 kroki do przodu 1 do tyłu, bagażnik otworzyłem na siłę kombinerami szarpałem dźwignie awaryjną i po paru godzinach puściło.
-wszystkie wiązki przemierzone - sprawne
-przełącznik w klapie - sprawny
-za radą z innego forum wymontowany zamek i wyczyszczony komutator w silniczku (był mega brudny)

Wcześniej silniczek nie chodził podpinając na krótko teraz chodzi, natomiast po złożeniu wszystkiego do kupy nadal bagażnik się nie otwiera !

Nie wychodzi sygnał z centralki BCM z sygnałem otwarcia, w serwisówce wyczytałem coś o VEHICLE SECURITY (THEFT WARNING) SYSTEM - odcięciu sterowania przez komputer, ale nie mam pojęcia jak to zresetować. Wszystkie "uniwesalne" urządzenia diagn. nie wykrywają błędu.

slepy62
31st-August-2018, 11:27
W Q50 w wersji USA - w schowku pasażera jest wyłącznik otwierania klapy bagażnika - po przełączeniu na OFF - bez względu na to czy auto jest otwarte czy nie - bagażnika nie można otworzyć.
Może masz coś podobnego i na przełączniku jest zwarcie ... ?

Ologt
1st-September-2018, 00:40
Ologt, znasz jakąś maszynke, która pokaże też inne błedy ?

No niestety nic z budżetowych nie ma .






Wcześniej silniczek nie chodził podpinając na krótko teraz chodzi, natomiast po złożeniu wszystkiego do kupy nadal bagażnik się nie otwiera !

Patrzyłeś szczotki w silniczku ? Może już jest minimalna ich długość ?

Shimomura
1st-September-2018, 10:43
Chciałbym Irek :)
Ologt 1-na ze szczotek faktycznie się kończy i trzeba będzie to w przyszłości zregenerować, ale jeszcze działa.

Tak czy inaczej batalia wygrana :) Powodem był zabrudzony i zacięty silnik, trwało to długo ponieważ nie jest tak łatwo po reanimacji manualnie go ponownie wysterować nie wiedząc, która centralka czego chce więc trzeba było poznać zasadę działania.

Sygnał do otwarcia, a konkretnie do aktywowania przycisku na klapie daje UWAGA sterownik w przednich drzwiach pasażera.
Sterownik w klapie dostaje konkretna informację w jakim położeniu jest silnik, zamek, przycisk.
Sterownik BCM w nogach kierowcy dostaję wszystkie informacje zwrotne, jeśli któraś się nie zgadza to BLOKUJE otwarcie - to chyba ten VEHICLE SECURITY (THEFT WARNING) SYSTEM opisany w serwisówce, o którym wyżej wspominałem.

Reasumując silniki są kiepskiej jakości o czym głośno tu i ówdzie, a po jego regeneracji albo porządne narzędzie diagnostyczne kompatybilne z CONSUL II, albo szczęście, albo batalia z centralkami i wiązkami jak w moim przypadku :)

także ten :piwko: Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie