PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Klocki i hamulce przód tył do Q50 2.0t sport tech



koffciu
20th-September-2017, 14:40
Cześć!
Już kilka razy Wasze rady mi bardzo pomogły (reset DAS, wymiana piór wycieraczek:).)
Czeka mnie niedługo wymiana tarcz i klocków (najpierw chyba same klocki) więc bardzo chętnie przyjmę poradę jaki zestaw jest najlepszy do kół 19' w wersji sport tech. W stolicy w ASO powiedzieli ponad 5000zł :)))) i chyba nie będą pozłacane nawet hahaha.
Czy macie jakiś sklep lub klocki które polecacie? I to samo jeśli chodzi o tarcze.
Dzięki i pozdrawiam!

slepy62
20th-September-2017, 18:02
Cześć!
Już kilka razy Wasze rady mi bardzo pomogły (reset DAS, wymiana piór wycieraczek:).)
Czeka mnie niedługo wymiana tarcz i klocków (najpierw chyba same klocki) więc bardzo chętnie przyjmę poradę jaki zestaw jest najlepszy do kół 19' w wersji sport tech. W stolicy w ASO powiedzieli ponad 5000zł :)))) i chyba nie będą pozłacane nawet hahaha.
Czy macie jakiś sklep lub klocki które polecacie? I to samo jeśli chodzi o tarcze.
Dzięki i pozdrawiam!

Napisz jakie masz hamulce ?

- zwykłe czyli AKEBONO 2-tłoczkowe z przodu i 1-tłoczkowe z tyłu
czy
- SPORT czyli duze AKEBONO 4-tłoczkowe z przodu i 2-tłoczkowe z tyłu

dla ułatwienia - zdjęcia zacisków SPORT

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=9940&stc=1

http://i.ebayimg.com/images/a/(KGrHqN,!rEE88gWmzoBBPntCGO3uQ~~/s-l1600.jpg

slepy62
20th-September-2017, 18:28
W każdym bądź razie tarcze OEM do wersji NIEsport i do SPORT kosztują mniej więcej tyle samo

- tarcze serwisowe INFINITI MAINTENANCE ADVANTAGE sumaryczny koszt zakupu w US + paczka morska do PL + inne ~1700-zł
http://www.ifans.pl/showthread.php?6462-TARCZE-hamulcowe-do-wszystkich-modeli-z-hamulcami-AKEBONO-SPORT&highlight=maintenance

- tarcze OEM z e-sklepu INFINITI sumaryczny koszt zakupu w US + paczka morska do PL + inne ~2100-zł
https://grubbsinfinitiparts.com/nissanparts/index.cfm?action=replacement&setAttributes=true&siteid=216759&BODY=S&ENGINE=2LTURBO&AREA=FED&DRIVE=2WD&=&=&GRADE=SPORTS&TRANS=7AT

Klocki AKEBONO do wersji SPORT ~ 650-zł
http://www.ifans.pl/showthread.php?6439-AKEBONO-CERAMIC-ULTRA-PREMIUM-BRAKE-PADS-do-II-generacji-zaciski-SPORT&highlight=akebono

Klocki POWER STOP Z23 do wersji NIE sport ~ 550-zł
http://www.ifans.pl/showthread.php?6593-INFINITI-Q50-nie-sport-CERAMIC-POWERSTOP-%26%238211%3B-Z23-EVOLUTION-SPORT-BRAKE-PADS&highlight=akebono

Klocki jedne i drugie chyba mam w garage, tarcze do ściągnięcia...

koffciu
20th-September-2017, 21:25
99429943Cześć, dzięki za pomoc. Ja w ogóle nie mam takich osłonek z logo na zaciskach i ostatnio na przeglądzie mi powiedzieli jak o to pytałem że w 2.0t nie ma takich. W ogóle to w Warszawie narobili bajzlu z tym moim modelem bo był u nich w ofercie z niemieckiego salonu jako demo z przebiegiem 5700km i gwarancją ale jak już kupiłem to się okazało, że jest do bazy wprowadzony jako Hybryda i wszędzie tak im widnieje. Dlatego z reguły jak dzwonię o coś spytać i podaję rejestrację a potem VIN to opowiadają o rzeczach które nie pasują. Nie wiem czy te zdjęcia z garażu coś Ci dadzą. Wydaje mi się, że przód cztero a tył dwutłoczkowe mam.

grabba
20th-September-2017, 21:37
To nie są osłonki z logo - tak wyglądają zaciski Sport. Ze zdjęć wychodzi, że masz 2 tłoczki z przodu i 1 z tyłu.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

koffciu
20th-September-2017, 22:27
Tak, tak. Popitoliłem na górze w poście. Miałem na myśli, że mam zwykłe a nie sporty:) sorry!
1. A czy mogę te klocki wziąć od Ciebie Slepy62?
2. Można w ogóle zmienić zaciski i klocki na Sporty zamiast zwykłych czy to nie ma większego sensu przy normalnej jeździe?
3. Czy następne tarcze zakładać nacinane/wentylowane na przód i tył?

czejzee
20th-September-2017, 23:01
Można zmienić, ale w ASO może to być nawet 20 000 zł. Używki zmieścisz się ze wszystkim może w 6000 zł.

slepy62
21st-September-2017, 08:14
Tak, tak. Popitoliłem na górze w poście. Miałem na myśli, że mam zwykłe a nie sporty:) sorry!
1. A czy mogę te klocki wziąć od Ciebie Slepy62?
2. Można w ogóle zmienić zaciski i klocki na Sporty zamiast zwykłych czy to nie ma większego sensu przy normalnej jeździe?
3. Czy następne tarcze zakładać nacinane/wentylowane na przód i tył?

Tak - klocki do wzięcia (zapytam tylko Grabby czy mu się śpieszy - bo to dla niego ale pisał że na zapas więc...)...

Hamulce masz normalne AKEBONO (2-tłoczkowe przód / 1-tłoczkowe tył).

Założenie hamulcy AKEBONO SPORT to w wypadku nowych części przy zakupie w US koszt sumaryczny ok. $1400~$1500 (zaciski to około $900, reszta to tarcze osłonowo-montażowe, tarcze hamulcowe, klocki, przewody ham. + koszty transportu morskiego do PL)
U nas czasem można trafić na okazję na aledrogo czy olx'ie (z rozbitków) za komplet zacisków w granicach 2000~3000-zł, wtedy resztę można dokupić z US

Tylko jest jedno pytanie - czy jeździsz na tyle ostro żeby wymieniać zwykłe AKEBONO (które w normalnej jeździe jest wystarczające, a masz auto o ok. 200 kg lżejsze od Hybrydy) na AKEBONO SPORT ?

Kwestia tarcz nacinanych / nawiercanych - pytanie jak powyżej, chyba że chcesz założyć żeby auto wyglądało lepiej / agresywniej...

grabba
21st-September-2017, 08:22
Mi się nie spieszy. Najwcześniej zajrzę do hamulców pod koniec października podczas wymiany kół na zimowe. Podejrzewam, że jeszcze z rok pojeżdżę na starych.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

koffciu
21st-September-2017, 13:55
To ja chętnie wezmę klocki przód/tył jak będę zmieniał opony w Wawie w końcówce października/listopadzie. Jeśli ktoś jest przede mną to ustępuję i wpisuję się na listę:) Może być?

A wymianę na sporty, tak jak piszesz odpuszczę bo nie ma większego sensu do aktywnej jazdy przy lżejszym autku.
A orientujecie się czy można wymienić klocki i tarcze we własnym zakresie czy nasza magiczna gwarancja zakazuje:)?

slepy62
21st-September-2017, 16:33
To ja chętnie wezmę klocki przód/tył jak będę zmieniał opony w Wawie w końcówce października/listopadzie. Jeśli ktoś jest przede mną to ustępuję i wpisuję się na listę:) Może być?

A wymianę na sporty, tak jak piszesz odpuszczę bo nie ma większego sensu do aktywnej jazdy przy lżejszym autku.
A orientujecie się czy można wymienić klocki i tarcze we własnym zakresie czy nasza magiczna gwarancja zakazuje:)?

Wymiana klocków jest trywialnie prosta, w wypadku wymiany tarcz trzeba mieć podstawowe pojęcie o wymianie + "cóś" tam do pomiaru odpowiedniego ułożenia tarcz
Jedno i drugie możesz:
- wymienić samodzielnie (w wypadku tarcz - z zastrzeżeniem j.w. - żeby Ci nie "rozhuśtały" zawiechy)
- zawieźć w bagażniku i zlecić wymianę w trakcie przeglądu w serwisie (wszystkie części wymieniane w trakcie przeglądów możesz mieć "swoje" - czyli z reguły tańsze niż w cenach :infi: serwisu PL)

Klocki i tarcze to części eksploatacyjne które nie podlegają gwarancji - chyba że mają wady ukryte.

Maxx
23rd-September-2017, 23:43
Kwestia tarcz nacinanych / nawiercanych - pytanie jak powyżej, chyba że chcesz założyć żeby auto wyglądało lepiej / agresywniej...

Poszukałem na forach ( bmw , ford , audi) ludzie instalowali nacinane /nawiercane tarcze i opinie nie zawsze były pozytywne
szczególnie narzekano na: nadmierne pylenie , nieco większy hałas , czasami uszkodzenia tarcz w przypadku klocków ceramicznych

Po analizie kilkunastu opinii wygląda na to że lepiej zainstalować tarcze gładkie i klocki ceramiczne

Też chyba wymienię "spowalniacze" fabryczne na akebono sport przy okazji wymiany tarcz , muszę tylko jutro dokładnie sprawdzić co mam na pokładzie ...

EDIT:
dokładnie te same zaciski jak pokazał na zdjęciach koffciu , a niestety klocki "chroboczą" coraz wyraźniej
wytrzymały tylko 16tys - efekt zabaw na torze ...

sebam
11th-September-2018, 11:19
Głupio się zapytam, w niedzielę wracałem z nad morza, jakies 250km, przy dohamowywaniu z tyłu było słychać metaliczne obcieranie, podczas jazdy hałasu brak, delikatne hamowanie również cisza. Wczoraj w ogóle nie było słychać tego dźwięku. Różnica taka że wracając z nad morza miałem załadowany bagażnik i 3osoby w aucie, wczoraj tylko krótkie odcinki i puste auto. Skłaniać się ku klockom czy coś innego się dzieje?

mariuszzar
11th-September-2018, 12:36
Jaki przebieg? W Q50 klocki hamulcowe szybciej zużywają sie właśnie z tylu.
Poki nie spawdzisz grubosci klocka to nie bedziesz wiedzial na 100%.

SebaLysy
1st-July-2020, 19:29
Witam, mam pytanie - chcę zmienić w mojej q50 2.0t zaciski na Sport Akebono. Znalazła taki zestawia allegro - https://allegro.pl/oferta/infiniti-q60-s-hamulce-zaciski-tarcze-jak-nowe-8812755644
Czy to wszystko będzie pasowało jeden do jednego, czy potrzebne są jeszcze jakieś inne dodatkowe części?
Z góry dzieci za info.

slepy62
1st-July-2020, 19:49
Witam, mam pytanie - chcę zmienić w mojej q50 2.0t zaciski na Sport Akebono. Znalazła taki zestawia allegro - https://allegro.pl/oferta/infiniti-q60-s-hamulce-zaciski-tarcze-jak-nowe-8812755644
Czy to wszystko będzie pasowało jeden do jednego, czy potrzebne są jeszcze jakieś inne dodatkowe części?
Z góry dzieci za info.

Pasować będzie ale będziesz jeszcze potrzebować tarcze osłonowe / blachy kotwiczne