PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Infiniti Q50 ściąganie podczas jazdy.



infinity
22nd-September-2017, 06:44
Chciałem Was podpytać o porady i opcje co może być przyczyną.
Auto nowe z salonu. Pół roku i auto zaczyna ściągać. Począwszy od delikatnego po wręcz wyrywanie auta. Tak sobie bez powodu. Nie pojawiają się żadne kontrolki.
1. Assistance serwis- diagnoza uszkodzona felga i wahacz dodatkowo opona --> szkoda drogowa po wjechaniu prawdopodobnie w dziurę. Czas diagnozy wyceny PZU i czekania za klamotami to ponad miesiąc.
2. W aucie po jakimś czasie ten sam problem powraca. Auto ściąga raz na kilka jazd. Nie wyświetla błędu. Ponowna procedura assistance, serwis -- problem z komputerem ale nie widzieli błędów, bardziej na czuja wg zaleceń producenta
3 Auto odebrane. Po tygodniu temat wraca. Auto wręcz wyrywa na chodnik. Całość robi się już męcząca. Serwis wprowadził kolejne zmiany wg zaleceń producenta. Jednak po serwisie auto posiada skrzywioną kierownicę. Wg nich istnieje tolerancja na odchylenie kierownicy względem osi.

Miał ktoś podobne historie? Powoli nudzi mnie jeżdżeniem autami z wypożyczalnia mając salonowe auto a Pan na serwisie wciska kity o eksploatacji.
Ile można ryzykować zdrowiem rodziny przez próby usunięcia usterki serwisu bo przestaje to już być śmieszne.

koffciu
22nd-September-2017, 15:39
Próbowałeś samemu resetować DAS?
Ostatnio to wrzucałem na forum. Ale Twój problem, jeśli już dwa razy był w serwisie może być znacznie poważniejszy.
Niemniej jednak możesz spróbować i przynajmniej dać nam znać czy cokolwiek się zadziało?:)
http://www.ifans.pl/showthread.php?6815-Reset-(ponowna-kalibracja)-systemu-DAS

grisza
22nd-September-2017, 19:42
Zobacz wątek o tym problemie na infiniti.org
http://www.infinitiq50.org/forum/problems-solutions/42026-q50-hybrid-steer-wire-pulls-hard-right.html
Na 3 stronie wątku są stosunkowo nowe zgłoszenia problemu z sierpnia 2016 oraz marca 2017. Na tej samej stronie są linki do filmów. Porównaj czy u Ciebie to tak samo wygląda.
Przeanalizuj związek tego problemu z myciem pojazdu. To może śmieszne, lecz o tym też jest mowa. Nie słuchaj fachowców z tylko jednego serwisu. Koniecznie zadzwoń do innych polskich serwisów i przedstaw problem . Może się z tym spotkali i usunęli skutecznie usterkę. Mimo, że za wiele nie pomogłem to przedstawiam pewne kierunki działania.

slepy62
22nd-September-2017, 22:33
Nie słuchaj fachowców z tylko jednego serwisu. Koniecznie zadzwoń do innych polskich serwisów i przedstaw problem . Może się z tym spotkali i usunęli skutecznie usterkę.

Zadzwoń do Mariusza Osucha - Kierownika serwisu w W-wie : 667-071-169

Powiedz że jesteś członkiem IFANS, przedstaw problem i opowiedz historię napraw.

W-wski serwis ma największe doświadczenie i jak czasem słyszę co piszecie że opowiadaja lub czego nie wiedzą serwismani z innych lokalizacji - to mnie pusty śmiech ogarnia...

alezuch
23rd-September-2017, 00:41
Oby pomogli... Najwyżej zrobią dwa, trzy podejścia.

Ehh w sumie tu był off-top, spowodowany złym nastrojem i % :/

slepy62
23rd-September-2017, 10:05
Chciałem Was podpytać o porady i opcje co może być przyczyną. Auto nowe z salonu. Pół roku i auto zaczyna ściągać. Począwszy od delikatnego po wręcz wyrywanie auta. Tak sobie bez powodu. Nie pojawiają się żadne kontrolki. 1. Assistance serwis- diagnoza uszkodzona felga i wahacz dodatkowo opona --> szkoda drogowa po wjechaniu prawdopodobnie w dziurę. Czas diagnozy wyceny PZU i czekania za klamotami to ponad miesiąc. 2. W aucie po jakimś czasie ten sam problem powraca. Auto ściąga raz na kilka jazd. Nie wyświetla błędu. Ponowna procedura assistance, serwis -- problem z komputerem ale nie widzieli błędów, bardziej na czuja wg zaleceń producenta 3 Auto odebrane. Po tygodniu temat wraca. Auto wręcz wyrywa na chodnik. Całość robi się już męcząca. Serwis wprowadził kolejne zmiany wg zaleceń producenta. Jednak po serwisie auto posiada skrzywioną kierownicę. Wg nich istnieje tolerancja na odchylenie kierownicy względem osi.
Miał ktoś podobne historie? Powoli nudzi mnie jeżdżeniem autami z wypożyczalnia mając salonowe auto a Pan na serwisie wciska kity o eksploatacji.
Ile można ryzykować zdrowiem rodziny przez próby usunięcia usterki serwisu bo przestaje to już być śmieszne.

Kolego z "nieskończoności" lub "konkurencji bose" - opisz SWOJE auto - jaki model, wersja, wersja wyposażenia

bo NIE WIADOMO DO KOŃCA O CO CHODZI, czyli podstawowe pytanie: masz DAS czy NIE MASZ

Jeżeli masz DAS to po wpadnięciu w dziurę i uszkodzeniu zawiechy/felgi możliwe jest że:
- możesz mieć przestawiony / uszkodzony sterownik DAS przed kołem (są 2 boxy po jednym przed przednimi kołami + centr. sterująca za schowkiem pasażera)
- możesz mieć uszkodzoną/pękniętą przekładnię elektryczną (steering rack actuation) lub jej połączenia z półośkami

Jedno i drugie mało prawdopodobne ale możliwe - tyle że żeby to stwierdzić serwis powinien rozgrzebać cały dół i to jest sporo roboty....

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=9954&stc=1

infinity
23rd-September-2017, 14:16
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zapoznam się z Waszymi radami. Jest to model q50 2.0t sport 2016. Otrzymałem wyciągi z assistance. Wczoraj auto trafiło kolejny (piąty) raz na "awarię układu kierowniczego. Pierwsze zgłoszenie było 11.07.2017

infinity
23rd-September-2017, 14:22
Zobacz wątek o tym problemie na infiniti.org
http://www.infinitiq50.org/forum/problems-solutions/42026-q50-hybrid-steer-wire-pulls-hard-right.html


Strzał w dyche. Mógłbym nakręcić identyczny filmik.