PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jakie macie przebiegi w swoich FXach



plasticz
24th-September-2017, 20:09
Pytam o to bo chcę oszacować jaką żywotność średnią ma skrzynia biegów w FXach
Zazwyczaj każda z nowocześniejszych skrzyń ASB swoją żywotność kończy przy 200 000 km (padają elektrozawory, płyta sterująca, łożyska na sprzęgle hydrokinetycznym, tarczki cierne itp.)
Czy ktoś z Was ma przebieg rzędu 300 000 km i więcej na skrzyni, która od nowości nie była remontowana?
Chcę kupić FXa ale nie chce nadziać się na minę i kupując auto z rzekomym przebiegiem np 170k i po przejechaniu 30k remontowanie skrzyni za 6000/7000 tys zł mi się nie uśmiecha.
Chciałbym znać Waszą relację ponieważ w moim poprzednim aucie (Alfa Romeo 166FL skrzynia AISIN AW55-50SN mimo wymiany oleju w ASB co 40000km skrzynia umarła przy nalocie 220000km :( Od tej chwili zacząłem bać się automatycznych skrzyń biegów bo remont cenowo zwala z nóg.

djoneway
24th-September-2017, 20:27
Hej odkąd intersuje się FXami nie pamietam sytuacji żeby ktoś miał problem ze skrzynią. Chyba jest to ostatnia część jakaby padła w tym aucie. 😉

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

plasticz
24th-September-2017, 20:55
Czyli zapowiada się dobrze :]

sirtrojan
24th-September-2017, 21:32
skrzynia AISIN AW55-50SN mimo wymiany oleju w ASB co 40000km skrzynia umarła przy nalocie 220000km

hehe mam tę samą w VoŁovinie.
Co się stało? ślizgała się czy padło sterowanie?

Luc
24th-September-2017, 22:05
hehe mam tę samą w VoŁovinie.
Co się stało? ślizgała się czy padło sterowanie?

He he też mam Vołovinkę z tą skrzynią - moja padła przy 150 000 - z tym że mordowałem ją i m jeździłem nią od nowości.
Fakt faktem naprawa 6.5 tyś


Sent from my iPhone using Tapatalk

plasticz
24th-September-2017, 22:32
He he też mam Vołovinkę z tą skrzynią - moja padła przy 150 000 - z tym że mordowałem ją i m jeździłem nią od nowości.
Fakt faktem naprawa 6.5 tyś


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wywala błąd p0773 Elektrozawór biegu 5 i włącza się tryb awaryjny. Gdyby to było tylko to to bym tak nie panikował wymieniłbym elektrozawór i jazda ale do tego dochodzą jakieś niepokojące szmery ze skrzyni :( Jutro laweta i jedzie do serwisu ASB ale czuję że będzie słono :(

Luc
24th-September-2017, 22:34
W Vołovinie poszło wszystko - opiłki żelaza załatwiły temat plus jeszcze z tego co pamietam sterowanie na koniec padło - dodatkowe kilka dni czekania. I jak debil zamiast na lawetę to w trybie awaryjnym pojechałem do mechanika co spowodowało dodatkowym przypaleniem jej w trakcie jazdy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luc
24th-September-2017, 22:37
Volviacza naprawiłem 3 lata temu i już nie pamietam tak dobrze co tam dokładnie padło. Jedynie to zapamiętałem tekst mechanika że właściwie to w środku jest wszystko nowe. Od tamtego czasu Vołovina przeleciała ok 80 tyś km i jest ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk

plasticz
24th-September-2017, 22:41
W Vołovinie poszło wszystko - opiłki żelaza załatwiły temat plus jeszcze z tego co pamietam sterowanie na koniec padło - dodatkowe kilka dni czekania. I jak debil zamiast na lawetę to w trybie awaryjnym pojechałem do mechanika co spowodowało dodatkowym przypaleniem jej w trakcie jazdy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja jebie też miałem jechać w trybie awaryjnym jutro ale teraz już wiem że laweta to lepsza opcja :] Dawno robiłeś tą skrzynię? długo to trwało zanim odebrałeś auto? Z tymi magikami od ASB to też różnie bo może być pierdoła a oni powiedzą że cała musi być regenerowana. Znałem tylko jednego zaufanego gościa od ASB to taki starszy pan co robił po godzinach we własnym garażu po godzinach. To był prawdziwy wirtuoz od ASB ale na nieszczęście rok temu zmarł :( i teraz dupa zedrą znając życie tak że się nie pozbieram. A oddawać takie dobre auto za bezcen dla handlarza na części to też ból :( A miałem już odłozone na FXa miałem przed zimą jeszcze kupić to teraz znów będę dusił grosz do wiosny pewnie :/

Luc
24th-September-2017, 22:53
ASB robiłem na przełomie 2012/2013 w Gdańsku - akurat tam padła. Magika polecił mi kolega z pracy który naprawiał tam swojego sharana z DSG. Dobra rada pakuj na lawetę i unikaj jazdy na trybie awaryjnym - pamiętaj żd moja to była AW więc słaba z założenia, twoja może znieść to lepiej. Czekałem dwa tygodnie na odbiór auta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

plasticz
24th-September-2017, 22:55
ASB robiłem na przełomie 2012/2013 w Gdańsku - akurat tam padła. Magika polecił mi kolega z pracy który naprawiał tam swojego sharana z DSG. Dobra rada pakuj na lawetę i unikaj jazdy na trybie awaryjnym - pamiętaj żd moja to była AW więc słaba z założenia, twoja może znieść to lepiej :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

OK dzięki za pocieszenie :] Dam znać jak to się u mnie zakończy.

tiger456
24th-September-2017, 22:57
Skrzynie w FXach to bardzo dobra konstrukcja, przebieg rzędu 500000 km nie powinien sprawić problemu. Jedyne bardzo rzadkie problemy to siadające elektrozawory i ścieżki w skrzyni, wtedy auto od razu wskakuje na tryb awaryjny, ale płytę wyjmuje się bez wyciągania całej jednostki i koszt naprawy to max kilkaset złotych. Poza tym "RE5R05A" jest pancerna i wszystkie inne problemy wynikają ze złego użytkowania. Nie masz się czego obawiać, chłopaki nie wymieniali oleju przez 300000 km i nic się nie działo :) Ma bardzo dużo oleju w obiegu, więc jest super odprowadzanie ciepła. Z minusów to koszt wymiany oleju, która musi zostać przeprowadzona dynamicznie i cena robocizny zaczyna się od 250 zł + koszt 12 l porządnego oleju około 500 zł to w najlepszych rozrachunkach około 750 zł. Ogólnie super jednostka, przede wszystkim musisz się skupić nad prześwietleniem silnika, bo ten przez niedbałość wciąga olej i panewki potrafią się obrócić :)

plasticz
24th-September-2017, 22:58
hehe mam tę samą w VoŁovinie.
Co się stało? ślizgała się czy padło sterowanie?
Wywala błąd p0773 Elektrozawór biegu 5 i włącza się tryb awaryjny. Gdyby to było tylko to to bym tak nie panikował wymieniłbym elektrozawór i jazda ale do tego dochodzą jakieś niepokojące szmery ze skrzyni :( Jutro laweta i jedzie do serwisu ASB ale czuję że będzie słono :(

sirtrojan
24th-September-2017, 23:45
jak elektrozawór to za 1500 typ pod grodziskiem mazowieckim regeneruje elektrozawory.
rozmawiałem z nim kiedyś i ich nie wymienia a tylko czyści smaruje i montuje do kupy.

https://www.olx.pl/oferta/naprawa-sterownik-aw55-50sn-tf80sc-af40-af23-podobne-CID619-ID8RtGr.html


ja planuje kupić Rostry i samemu podmienić

Grucha
24th-September-2017, 23:54
Ja swojego FXa I gen 2005 rok sprzedałem z przebiegiem około 375.000 km. Skrzynia pracowała bez najmniejszego zarzutu.
W obecnym II gen mam 172.000 km i podobnie skrzynia pracuje bez szemrania.


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

Luc
25th-September-2017, 20:29
Jest już werdykt?


Sent from my iPhone using Tapatalk

plasticz
25th-September-2017, 21:09
Jest już werdykt?


Sent from my iPhone using TapatalkJutro dopiero ją wiozę bo dzisiaj o lawete było ciężko. Na pewno dam znać.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

plasticz
26th-September-2017, 14:16
Jutro dopiero ją wiozę bo dzisiaj o lawete było ciężko. Na pewno dam znać.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu TapatalkaDopiero za dwa tygodnie mogę zaprowadzić tam auto bo nie mają terminów wolnych ani miejsca na parkingu. Ale opisując gościowi jaki jest problem to powiedział że być może nawet na poczekaniu mi to zrobią więc tak to wygląda puki co [emoji53]

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka