PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ciekawe miejsca na wypad nie dalej jak 150km od Warszawy.



Athens
27th-October-2010, 16:29
Jak w temacie.

Co polecacie na wypad weekendowy lub czasami jednodniowy? Macię jakieś sprawdzone miejsca? Noclegi/ceny? Czasami nie chce mi się daleko jechać...

Interesuje mnie aktywne spędzenie wolnego czasu, atrakcje , zamki , jaskinie , piękne widoki , malownicze rynki ... może być coś w stylu Kazimierza.

sirtrojan
27th-October-2010, 16:52
to jak tak to polecam Kazimierz nad Wisłą :becky:

Jacob_USA
27th-October-2010, 17:03
A moze wyciaczke pod krzyz?? :)

othel
27th-October-2010, 17:07
Mogę Ci polecić ciekawe miejsca niedaleko Katowic:-) Byłem kiedyś w Otwocku, tam Pałac jest i taki ogromny park. Całkiem ładnie.

Athens
27th-October-2010, 17:13
Grzegorzowi i Kubie bardzo dziękuję za merytoryczną dyskusję i piękne prowadzenie mojego tematu :-P

Jak zwykle najbardziej aktywni, heh. A tak na poważnie już to temat jest o pięknej polskiej przyrodzie i krajobrazach i jak nic nie napiszecie to pomyślę , że nigdzie nosa poza Warszawę nie wystawiacie.

Nie dotyczy forumowiczów spoza Wawy.

sirtrojan
27th-October-2010, 17:16
Byłem kiedyś w hali mirowskiej z aparatem zorka 5 ( bo blisko miałem :)

sry za texty :p ale w końcu pogaduchy

Athens
27th-October-2010, 17:23
Też lubię włóczyć się po Warszawie , Hala Mirowska ma coś w sobie i foty już z tego miejsca mam. Teraz atakuję Pragę a dokładniej okolice Wytwórni Wódek Koneser. I nie odnoscić mi się do nazwy. Bo tam jest akurat ... małe muzeum samochodów zabytkowych , głównie z okresu PRL-u ale nie tylko. Warto pójść , bilet 10 zł.

sirtrojan
27th-October-2010, 18:09
Jak muzeum starych aut - to jest tez jedno w Otrębusach ( przedłużenie Al.Jerozolimskich za Pruszkowem).


Jeśli chodzi o wycieczki i wrażenia artystyczne to polecam Żelazową Wolę - domek w którym mieszkał Chopin. Podobno zainwestowali trochę PLNów w ten przybytek i jest teraz dużo atrakcyjniejszy.
Dojazd: jakieś 30-40 km za warszawą w kierunku Sochaczewa i odbijamy w prawo ew. przedłużeniem Górczewskiej cały czas prostooo.

Black
27th-October-2010, 18:27
http://www.gorakamiensk.info/lato/

chyba będzie ze 150 kilosow,ale fajnie tam i zima i latem!

Athens
2nd-November-2010, 20:16
Dziękuję za odpowiedzi Grześki.

Aż głupio powiedzieć , bo żadnego z tych miejsc nie odwiedziłem jeszcze. Muszę szybko nadrobić zaległości. A to muzeum , o którym pisałem na Pradze to właśnie jest filia tego w Otrębusach.

Z takich bliskich miejsc to zamek w Czersku jest ciekawą propozycją.